Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.03.2004, 21:12   #1
slomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Lokalizacja: Radomsko
Posty: 71
slomek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Samo resetujacy sie komputer

Cos sie dzieje niedobrego z komputerem. Potrafi tak bez niczego sie zresetowac, nawet kilka razy na dzien. Zasilacz mam 400W jakis tani, dyski mam 3 w kompie. Najczesciej sie resetuje jak chce cos skopiowac z jednego dysku na drugi. Nie wiem co moze byc z nim nie tak. Mam Durona 1.2 nie podkrecanego, obecnie temp procka wynosi 46 a systemu 33. W obudowie mam 3 wentylatory takie jak w zasilaczach
slomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.03.2004, 22:15   #2
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Przyczyn może być wiele
wirus, uszkodzony zasilacz lub płyta główna - dyski i pamięć raczej bym wykluczył bo raczej wtedy by ci się zawieszał, posprawdzaj jeszcze wszystkie kable połączeniowe czy dobrze siedzą
Jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś np. zasilacz i podmienić na jeden dzień do testów to było by wskazane.
Generalnie ja bym odłączył wszystko oprócz elementów niezbędnych do pracy (jeden dysk systemowy) i dopiero testował, nie zaszkodziło by wtedy podmienić dla pewności kartę grafiki i zajrzeć do biosu (nic ostatnio tam nie grzebałeś ?) pamięć można sprawdzić programem SIMMTESTER.
Jeśli wymiana elementów nic nie pomoże to płyta główna jest uszkodzona. No jeszcze jest możliwy uszkodzony procesor.
A jeśli wtedy by działał to bym podłączał po jednym urządzeniu aż wyszło by które jest przyczyną 8)

Ostatnio zmieniany przez adixo : 18.03.2004 o godz. 22:20
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2004, 22:18   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na poczatek napisz moze jaki masz system...
A np. ja mialem tak jak skladalem komus kompa ze po zainstalowaniu napedu COMBO SAMSUNG`a na SOLTEKU po wlozeniu plyty sie resetowal i trzebabylo wlaczyc DMA.
Zainstalowales 4in1, nForce? Podaj plyte jaka masz.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2004, 22:25   #4
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Piszesz że masz trzy dyski - podaj jak je masz podłączone i sprawdź czy zworki na nich są w prawidłowo umieszczone - możesz jeszcze zrobić scandisk tych dysków
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 13:47   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Pytanie moze sie wydawac dziwne, ale ja przez ponad rok mialem podobny problem i problemem okazal sie modem. Tak wiec napisz po pierwsze jak laczysz sie z internetem, a po drugie, czy dzieje sie to zawsze, czy tylko jak jestes polaczony.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 14:33   #6
slomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Lokalizacja: Radomsko
Posty: 71
slomek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Posiadam system XP, zainstalowane sa wszystkie latki, do sieci jestem podlaczony na stale, czasami komp sie wylacza nawet przed uruchomieniem wszystkich programow przy uruchamianiu windowsa, wtedy wyciagam kabel z gniazdka sieciowego i wtedy sie uruchamia, moj zasilacz obecnie wlazony jest do innego komputera i pracuje narazie bez zarzutow. Dyski mam polaczone tak: 2 Westerny digitale 80GB polaczone pod jedna tasme, a 3(40GB )polaczony jest z nagrywarka i pracuje jako slave. I jeszcze jeden element ktory moze pomoc, przy wlaczaniu kompa glosnik przez chwile pierdzi, to tez zaczelo sie dziac po pierwszym resecie
slomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 14:47   #7
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdz miernikiem jakie masz napiecia na 12 i 5V. Najlepiej podczas kopiowanie miedzy dyskami. Ja mimo, ze mam dwa dyski, DVD i CDRW dobrą grafike oraz zajete wszystkie sloty PCI mam 12,3 i 5,1 V i 0 zwiech. Stawiam na zasilecz, a nastepnie na plyte głowna. Pozdrawiam
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 15:37   #8
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ricki
Sprawdz miernikiem jakie masz napiecia na 12 i 5V. Najlepiej podczas kopiowanie miedzy dyskami. Ja mimo, ze mam dwa dyski, DVD i CDRW dobrą grafike oraz zajete wszystkie sloty PCI mam 12,3 i 5,1 V i 0 zwiech. Stawiam na zasilecz, a nastepnie na plyte głowna. Pozdrawiam
Zasilacz napisał że działa dobrze w innym kompie

Jeszcze napisz czy sieciówke masz wbudowaną czy karte sieciową ("uruchamia się po wyjęciu kabla sieciowego" ?)
Jeśli wbudowana to jeszcze może sterowniki do niej, a jeśli na karcie to ją wyjmij i potestuj bez niej, ale wydaje mi się że to jednak wina płyty głównej ( pierdzi głośnik przy włączaniu komputera) 8)
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 18:34   #9
slomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Lokalizacja: Radomsko
Posty: 71
slomek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sieciowke mam w miare dobra Intela pod PCI, napiecie 12v w komputerze wynosi gdzie okolo 12.73(mierzone programem via Hardware monitor) wiec wydaje mi sie ze napiecie jest prawidlowo a nawet troche wieksze niz trzeba
slomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 19:39   #10
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To, ze w innym kompie działa dobrze moze wynikac z roznic w sprzecie - 1 HDD grafika i muza na plycie.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2004, 19:47   #11
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam jeszcze jeden pomysl, moze masz podlaczony do karty dzwiekowej zestaw audio, i to on powoduje zwiechy przez "przebicia". Miałem cos podobnego, gdy podlaczylem do kompa dzwiek z minidisca za pomoca spdif coax, okazalo sie ze pojawia sie tam male napiecie ok. 1-2V i to tylko czasami. Po zastosowaniu swiatlowodow problem znikl, a jednoczesnie zyskalem pewnosc, ze moj sprzet jest oddzielony galwanicznie.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2004, 00:05   #12
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ricki
To, ze w innym kompie działa dobrze moze wynikac z roznic w sprzecie - 1 HDD grafika i muza na plycie.
Dlatego jak wcześniej pisałem "Slomek" wyjmij sieciówkę, odłącz dwa zbędne dyski i pozostaw tylko to co niezbędne do uruchomienia komputera i wtedy potestuj czy jest dobrze
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.