Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.07.2005, 07:23   #1
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Samsung SM 173P vs. Belinea 101751B

witam

noszę się z zamiarem kupna monitora LCD - właściwie zastanawiam się tylko co do wyboru między dwoma panelami - Samsung SM 173P vs. Belinea 101751B - matryce maja tą samą, parametry też - co mnie do Belinei przkonuje to dodatkowa gwarancja na martwe i/lub gorące piksele jaką daje polski dystrybutor tej firmy - no ale jakoi że niespecjalnie się na tym znam mam pytanie do użytkowników ww. i/lub nieco bardziej obeznanych w temacie - czy wadliwe piksele pojawiają się często? jaka jest ich minimalna ilość? jak wygląda ergonomia użytkowania ww. monitorów w oglądaniu filmów i aplikacjach biurowych? na co warto zwracać uwagę podczas zakupu? i cokolwiek Wam się nasunie do głowy.

pozdrawiam, marcin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2005, 08:31   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
widze, ze wybrales na przekor trendom i modom matryce PVA - bardzo dobry wg. mnie wybor

mam monitor 101750B [od 51 rozni sie kolorem, moj jest szary, ty chcesz czarny] od stycznia
kupowalem w monitor.pl, poprosilem o przetestowanie matrycy pod katem jej sprawnosci. prosbe te spelniono [za co bardzo jeszcze raz dziekuje] i mam w ten sposob monitor BEZ martwych/uszkodzonych pikseli [sprawdzalem bardzo dokladnie]
gwarancja belineii jest nienajgorsza [z pamieci, nie mam jej pod reka]: w centrum [1/9 ekranu] nie moze byc ani jednego uszkodzonego, w pozostalych miejscach w sumie 9 lub maks 3 w obszarze 5*5 - powtarzam, pisze to z pamieci, warto sprawdzic to dokladnie]
matryce PVA, nawet przy uszkodzeniu subpiksela potrafia to ukryc, znacznie trudniej zauwazyc taki popsuty piksel niz na popularnych teraz szybkich matrycach TN

dalej - komfort - ten lcd jest moim drugim monitorem i mam mozliwosc bezposredniego porownania jakosci ogladanego filmu - nie zauwazam wiekszych roznic, choc naturalnie pewne rozmycie jest, ale jest sporo ponizej granicy byca przeszkadzajacym
praca 'biurowa' - te monitory sa jasne [wszystkie lcd] i trudno je przyciemnic przy pracy nocnej [latem to nie problem, zima - owszem] ja od samego poczatku pracuje na 0/0 jasnosc/kontrast a i tak musze przyciemniac sterownikami
kolory itp bardzo fajnie, spokojnie mozna na tym zdjecia ogladac, matryce PVA byly jednak pod tym wzgledem duuuuzo lepsze niz TN
katy widzenia - full, kolory sie nie zmieniaja, obraz nie rozmywa - ideal. klopotem jest tylko kiepska powloka antyodblaskowa - to powoduje, ze przy bocznym oswietleniu ma sie wrazenie, ze zmienia sie jasnosc, ale wystarczy zaslonic okno i widac, co bylo powodem
reszta uwag dotyczy kiepskiego wsparcia kart graficznych do pracy dwumonitorowej [ati nie pozwala na osobna regulacje gammy dla obu ekranow.. sucks]

i jeszcze jedno - standardowo uwaza sie, ze martwe piksele sa od urodzenia albo ujawniaja sie po mniejwiecej 2tygodniach uzytkowania [mi sie nie pojawily]. potem to juz tylko mechaniczna usterka

ps. lcd jednak znacznie mniej meczy wzrok niz crt, choc przerazajaca ostrosc obrazu potrafi draznic
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.