Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.08.2005, 23:29   #1
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
SB Live! 5.1 Digital - 2 pytania i problem :|

Niedawno kupilem SB Live! 5.1 Digital bo mialem juz dosyc mojej dzwiekowki zintegrowanej ;] lecz pojawil sie maly problem - mianowicie podczas gry w UT 03/04 przy ustawieniu dzwieku na Hardware+EAX (na Hw bez EAX dzieje sie to samo) po okolo 30min gry pojawiaja sie trzaski w glosnikach (w zadnej innej grze to zjawisko nie wystepuje) czy ktos zna na to jakis cudowny lek? Nie jest to w sumie duzy problem ale nie poto wydawalem te 70pln zeby grac w gry z dzwiekiem w Software Mode ^_^

Oprocz w.w problemu mam jeszcze 2 pytania - otoz moja zintegrowana karta dzwiekowa miala 1 plus - dawala dzwiek 3d na sluchawkach stereo - nie bylo to jaies cudo ale w CSS pomagalo tyle ze FPS'y przy tym derastycznie spadaly. Sek w tym ze SB Live! posiadaja rowniez taka opcje lecz jest ona dostepna tylko po podpieciu SB Live! Drive. Moje pytanie brzmi - czy mozna wymusic taki efekt na karcie?

Pytanie 2 - Jaka przewage nad sterami Creativa maja stery kX Project i czy przy nich gry nadal beda w pelni sprzetowo obslugiwane (chodzi o zysk predkosci w chodzeniu gier po instalacji dzwiekowki hardwerowej - wbrew pozorom w niektorych grach dosc duzy )

PS. na pytania te szukalem odpowiedzi na forum ale nie znalazlem z googla tez skozystalem.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.08.2005, 17:31   #2
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nikt nie zna odpowiedzi nawet na 1 pytanie?

ps. ^Bump^
ps2. niech ktos usunie ten temat, bede musial zyc z tym co sam wiem
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 18:26   #3
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jesli do sb niewgrywales sterownikow z plyty cd tylko zostales na systemowych to wiesz juz gdzie moze byc pies pogrzebany

z cd instaluj sterowniki wdm [nie te zwykle]

---
3D na sluchawkach-nie mam pojecia
---
sterowniki kX Project nienamieszaja tylko pomoga [w 50% przypadkow zauwazalnie ]
niebedzie zadnych zgrzytow z grami

zalecania -> instalacja sterownikow z cd [same sterowniki bez aplikacji itp]
-> wgranie najnowszego patha do ut2004

mi na sb 5.1 digital w zwyklym ut sie dzwiek "3d" kaszanil dlatego lecialem bez zadnych przestrzennych opci i dalo sie grac
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 18:45   #4
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pawel_k
sterowniki kX Project nienamieszaja tylko pomoga [w 50% przypadkow zauwazalnie ]
niebedzie zadnych zgrzytow z grami
ja jade na sterach od audigy 2 na najgorszym modelu sb 5.1 - 0220 i zadnych problemow nie mam, z tymi kx roznie bywa
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 21:18   #5
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Cytat:
Napisany przez REi
Oprocz w.w problemu mam jeszcze 2 pytania - otoz moja zintegrowana karta dzwiekowa miala 1 plus - dawala dzwiek 3d na sluchawkach stereo - nie bylo to jaies cudo ale w CSS pomagalo tyle ze FPS'y przy tym derastycznie spadaly. Sek w tym ze SB Live! posiadaja rowniez taka opcje lecz jest ona dostepna tylko po podpieciu SB Live! Drive. Moje pytanie brzmi - czy mozna wymusic taki efekt na karcie?
Nie za bardzo rozumiem w czym problem, słuchawki można podłączyć naturalnie do Live Drive-a, ale bez problemu również do samej karty (wyjście liniowe ***8211; tam gdzie głośniki), lub do wzmacniacza, do którego podpięty masz komputer. Można wtedy wykorzystać tryb Headphones lub nałożyć efekty EAX, czyli wszystko czego dusza zapragnie .

Cytat:
Napisany przez REi
Pytanie 2 - Jaka przewage nad sterami Creativa maja stery kX Project i czy przy nich gry nadal beda w pelni sprzetowo obslugiwane (chodzi o zysk predkosci w chodzeniu gier po instalacji dzwiekowki hardwerowej - wbrew pozorom w niektorych grach dosc duzy )
Sterowniki kX są bardzo dobre, przydadzą się jednak głównie osobom bardziej profesionalnie zajmujących się muzyką. Ich główna przewaga nad sterownikami Creative-a to obsługa ASIO (wprowadzają bardzo małe opóźnienia, co jest niezastąpione przy komponowaniu muzyki). Potrafią również obsługiwać kilka kart dźwiękowych w jednym kompie, mają zaawansowany menadżer DSP ze zintegrowanym asemblerem, na którym można tworzyć własne efekty dźwiękowe itp. Jednym słowem dla muzyka oferują dużo więcej niż to co ma u siebie Creative. Za ich pomocą w programie foobar2000 można też uzyskać lepszy dźwięk, wszystko kiedyś było opisane na forum tweak-a (wcięło mi linka), teraz znalazłem stronę. Ich wadą jest trudniejsza obsługa wymagająca sporej wiedzy z zakresu audio. Jeśli nie komponujesz muzy, a tylko jej słuchasz to lepsze z pewnością są drivery oryginalne.

Co do jest gier to nie powinno być problemów jest obsługa DirectSound 2D i 3D nie pamiętam jak jest z EAX, ale chyba też OK. Co do wydajności to musisz sobie sprawdzić manualnie, ja stawiam, że będą szybsze .

Na koniec napiszę jeszcze, że z dostępnych sterówników do Live-a najbardziej lubiłem APSLive! , ale nie działają one w XP-ku.

pozdrawiam

ps. co do pierwszego problemu to gdzieś czytałem, że sprawę trzasków w grach rozwiązują właśnie kX-y, u siebie jednak nie spotkałem się z czymś takim więc nie wiem czy to prawda ...

nawiasem mówiąc dziwne, że trzaski pojawiają się dopiero po takim czasie, trochę mi to przypomina przegrzewanie się Soundstorma na mojej płycie, po założeniu radiatora na mostek południowy problem zniknął, może tutaj jest ten sam motyw ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 23:30   #6
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
@Arepo - z tymi sluchawkami to chodzi o to ze czlowiek posiadajac tylko 1 pare uszu rozroznia kierunek pochodzenia dzwieku na podstawie opoznien z jakim on docieraja do uszu, w teori wiec wystarcza 2 glosniki aby oddac efekt 3D, wymaga to jednak skomplikowanych obliczen ktore moja zintegrowana dzwiekowka zrzucala na procesor a ktore SB powinien moc wykonac sprzetowo.
PS. Reputki poszly
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 00:08   #7
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
@Arepo - z tymi sluchawkami to chodzi o to ze czlowiek posiadajac tylko 1 pare uszu rozroznia kierunek pochodzenia dzwieku na podstawie opoznien z jakim on docieraja do uszu, w teori wiec wystarcza 2 glosniki aby oddac efekt 3D, wymaga to jednak skomplikowanych obliczen ktore moja zintegrowana dzwiekowka zrzucala na procesor a ktore SB powinien moc wykonac sprzetowo.
PS. Reputki poszly
Słyszałem o tym, tzw. efekt sztucznej głowy. Czuje się niby, że panorama dźwięku jest w głowie a nie przed nią, można swobodnie lokalizować kierunki z których dochodzi dźwięk itp. Z tego co wiem system ten wymagał specjalnie przygotowanego materiału audio (lewe i prawe ucho), ale w czasach chipów DSP to nie problem. Nie wiem jednak nic aby Live! dokonywał to sprzętowo, choć nie było by to z pewnością trudne, to tylko wprowadenie odpowiednich opóźnień do sygnału audio.

Jakiego programu używałeś aby uzyskać ten efekt ?, chętnie bym popróbował ... pewnie była to tylko funkcja w sterowniku, ale może jest coś innego ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 06.08.2005 o godz. 00:12
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 01:00   #8
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Słyszałem o tym, tzw. efekt sztucznej głowy. Czuje się niby, że panorama dźwięku jest w głowie a nie przed nią, można swobodnie lokalizować kierunki z których dochodzi dźwięk itp. Z tego co wiem system ten wymagał specjalnie przygotowanego materiału audio (lewe i prawe ucho), ale w czasach chipów DSP to nie problem. Nie wiem jednak nic aby Live! dokonywał to sprzętowo, choć nie było by to z pewnością trudne, to tylko wprowadenie odpowiednich opóźnień do sygnału audio.

Jakiego programu używałeś aby uzyskać ten efekt ?, chętnie bym popróbował ... pewnie była to tylko funkcja w sterowniku, ale może jest coś innego ...
Byla to opcja w sterownikach (karta dzwiekowa 5.1 firmy C-Media zintegrowana) SB obslufuje cs takiego bo jest o tym mowa w instrukcji...
Cytat:
(This feature is available only if you are using the Sound Blaster Live! Drive or Sound Blaster Audigy Drive.)
You can choose to optimize 3-D effects for your headphones when you plug in your headphones to the Headphones jack of the Sound Blaster Live! Drive or Sound Blaster Audigy Drive.
To optimize 3-D effects for your headphones when using headphones

On the Headphones tabbed page, select the Optimize 3-D effects for headphones when using headphones check box.

Copyright ***169; 1998-2001. Creative Technology, Ltd.
EDIT

Wlasnie sobie przypomnialem - Wg info na www opcje taka ma tez PowerDVD 7.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 06.08.2005 o godz. 01:03
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 02:37   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Przeczesałem trochę sieć i znalazłem plugin do winampa lub foobara, który tworzy efekt sztucznej głowy. Nazywa się crossfeed i jest TU . Cała sprawa polega na tym, że plugin niweluje wrażenie powstające przy słuchaniu przez słuchawki, że muzyka znajduje się niejako w głowie, a nie przed nią z tyłu lub po bokach. Właśnie siedzę w słuchawkach i słucham sobie muzyczki z tą wtyczką. Efekt jest bardzo przyjemny, jakby mniej męczący słuch i bardziej przestrzenny.

Ciekawe strony związane z tą tematyką na jakie trafiłem :
strona 1
strona 2
strona 3

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 13:04   #10
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ok doszukalem sie tematu na forum DH: http://driverheaven.net/showthread.p...ght=headphones
Pisza tam o takim pluginie do sterow kX i jak sie okazuje jest on czescia najnowszego builda kX drivers dzisiaj bede to sprawdzal (zwie sie ponoc HPhSp)
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.