Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.04.2006, 10:23   #61
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok, masz po czesci racje, bo kazde swieto mozna powiedziec ze jest jednakowo wazne. Niemniej jednak tutaj jest pewien wyjatek. Mozna by powiedziec, ze gdyby nie narodziny Pana Jezusa, to nie byloby swiat Wielkanocy. Wyzszosc swieta Zmartwychwstania jest taka, ze Jezus narodzil sie po to, aby umrzec dla zbawienia wszystkich ludzi Tak wiec, prostym jezykiem mowiac, celem Jego narodzenia bylo, aby umrzec za wszystkich Gdyby nie ten wlasnie cel, nie jest powiedziane ze by sie narodzil. I tu jest ta wyzszosc Wielkiej Nocy nad Narodzeniem. Ot taki byl Boży plan zbawienia. Gdyby zbawienie mialo sie dokonac nie przez smierc Jezusa, zapewne nie narodzilby sie ktos taki jak On.

Nie poczytaj mi tego za jakies pouczenie, czy cos w tym stylu, bo w sumie jestem prostym czlowiekiem i daleko mi do bycia jakims radca w tej dziedzinie... mozesz przyjac badz nie przyjmowac tego co tu powiedzialem Twoja osobista sprawa.

zdrowie
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.04.2006, 10:44   #62
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
Powiadasz ze na pierwszej stronie, bo przyciaga uwage, zacheca do przeczytania... a i owszem. Po prostu sensacja pelna para... jak to powiedzial ksiadz profesor biblista w programie... nie zacytuje dokladnie, mniej wiecej: wczesniej byla ptasia grypa, teraz jest ewangelia Judasza... i o to tu wlasnie chodzi Kto chce, niech to zrozumie.
ja napisa***322;em tylko jak to mniej wi***281;cej wygl***261;da, czyli ***380;e to jest szukanie taniej sensacji.. zd***261;***380;y***322;em ju***380; si***281; po prostu przyzwyczai***263; do tego typu zagrywek ze strony medi***243;w, a to wcale nie oznacza, ze to popieram. powiem wi***281;cej popieram Twoje zdanie wyra***380;one w kilku wcze***347;niejszych postach
__________________
Seny, pit i collons!

Ostatnio zmieniany przez Prezesik : 13.04.2006 o godz. 10:48
Prezesik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 15:22   #63
janko100
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.05.2003
Posty: 47
janko100 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Super, nawet nie wiedziałem, że byłem apostołem. Może też napiszę ewangelię?*



Żadna z Ewangelii kanonicznych nie wyszła spod pióra naocznego świadka życia Jezusa. Więc podnoszenie argumentu ujmującego Ewangelii Judasza wartości przez to, że nie własną ręką Judasz ją napisałe nie ma najniejszego sensu bo tym samym ujmuje znaczenia wszystkim pozostałym (a przynajmniej ewangelicznym). Jak nie wierzysz looknij do Encyklopedii PWN (zresztą to niemożliwe, bo najstarsza powstała ok. roku 70).

*Joke.
Jak cytować to porządnie. Tam też było słówko lub. A tak to jest manipulacja.
Jan i Mateusz to byli apostołowie (niezależnie od innych hipotez przypisujacych autorstwo innym osobom nie będącymi apostołami). Lub dotyczyło Marka i Łukasza, którzy nie byłi apostołami (uczniami Chrystusa). Marek i Łukasz to byłi uczniowie Apostołow Piotra i Pawła czyli nocznych świadków.
I dobrze jest pamiętać o kontekście w jakim używa się danego słowa. Więc z pewnością nie mógłbyś napisać ewangelii.
(...)
APOSTOŁOWIE [gr.]:
1) w Ewangeliach wybrani uczniowie Jezusa, świadkowie jego życia i zmartwychwstania (...) źródło Encyklopedia PWN

Ewangelie powstały między ok. 70 a ok.100 n.e. Więc spokojnie mogły zostać napisane przez naocznych świadków (mieliby po 70 - 80 lat)
Pozdr.
janko100 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 16:42   #64
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez janko100
Jak cytować to porządnie.
Czy mógłbyś zatem powtórzyć to co napisałem, odnosząc się do konkretnych moich wypowiedzi? Bo to co napisałeś jest dla mnie nieczytelne.

Cytat:
Napisany przez janko100
Ewangelie powstały między ok. 70 a ok.100 n.e. Więc spokojnie mogły zostać napisane przez naocznych świadków (mieliby po 70 - 80 lat)
Św.Łukasz (Łk 3,23) twierdzi raz, że Chrystus miał 30 lat w 15 roku panowania Tyberiusza (panował od 14 r. n.e.), kiedy indziej (Łk. 2,2) twierdzi, że Chrystus urodził się w roku spisu powszechnego a więc 6-7 r. n.e.
Św. Mateusz (Mt 2,1) podaje za to, że Jezus urodził się za panowania Heroda. W chwili śmierci Heroda (zmarł w 4. r. p.n.e.) Jezus miał 3 lata.


Jak to możliwe, że w książce, w której (jak niektórzy twierdzą) nie ma ani słowa nieprawdy, są takie sprzeczności?

Jak to możliwe, że uważasz, że w tamtych czasach ludzie "spokojnie" mogli żyć 70-80 lat jak średnia była 2-3x niższa?

Jak to możliwe, że wiesz lepiej od badaczy i encyklopedii że ewangelie wyszły spod ręki apostołów? Możesz podać źródła swoich danych?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 17:02   #65
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pozwole sobie cos powiedziec na ww spostrzezenia.

Cytat:
Napisany przez Wawelski
Jak to mo***380;liwe, ***380;e w ksi***261;***380;ce, w kt***243;rej (jak niekt***243;rzy twierdz***261;) nie ma ani s***322;owa nieprawdy, s***261; takie sprzeczno***347;ci?
Sprzecznoscia byloby raczej gdyby jeden mowil, ze Jezus sie urodzil, a drugi, ze tak nie bylo. Nie widze nieprawdy w tym co dopowiadasz. Mysle ze Apostolowie mieli ciekawsze tematy do podejmowania, niz dokladna data narodzin Jezusa.

Cytat:
Napisany przez Wawelski
Jak to mo***380;liwe, ***380;e uwa***380;asz, ***380;e w tamtych czasach ludzie "spokojnie" mogli ***380;y***263; 70-80 lat jak ***347;rednia by***322;a 2-3x ni***380;sza?
Tu ciekawi mnie skad te informacje (powaznie mowie), bo o tym nic nie slyszalem... zdawaloby sie nawet, ze owa srednia wieku powinna byc wyzsza... mysle ze owczesni zyli zdrowiej, bardziej aktywnie fizycznie itp. Ale moge sie mylic.

Cytat:
Napisany przez Wawelski
Jak to mo***380;liwe, ***380;e wiesz lepiej od badaczy i encyklopedii ***380;e ewangelie wysz***322;y spod r***281;ki aposto***322;***243;w? Mo***380;esz poda***263; ***378;r***243;d***322;a swoich danych?
Wstepy do Ewangelii. Oczywiscie nie sa kanoniczne, ale maja imprimatur, wiec osmielam sie sadzic, ze sa wiarygodne. Tak wiec autorstwo Ewangelii przypisuje sie Czterem
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 17:48   #66
janko100
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.05.2003
Posty: 47
janko100 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Czy mógłbyś zatem powtórzyć to co napisałem, odnosząc się do konkretnych moich wypowiedzi? Bo to co napisałeś jest dla mnie nieczytelne.
Tak mógłybym, ale lenistwo nie popłaca i możesz sobie sam przeczytać
"Wszystkie księgi Nowego Testamentu wyszły spod pióra apostołów" tak mnie cytowałeś podczas gdy oryginalnie napisałem:
"Wszystkie księgi Nowego Testamentu wyszły spod pióra apostołów lub ich współpracowników..." Różnica?

A niby średnia to co oznacza? Odsyłam do odpowiednich źródeł jak się liczy.
Herod żył ok 61 lat, Paweł Apostoł ok 54-62, itd. Coś wysoka ta średnia.

You want źródła - proszę bardzo Encyklopedia PWN 2003r.
JAN APOSTOŁ, Jan Ewangelista, święty (I w.), apostoł Jezusa, rybak z Kafarnaum; wraz z bratem, Jakubem Starszym, i Piotrem wyróżniany wśród uczniów Jezusa; umarł śmiercią naturalną, chociaż istnieją również legendy mówiące, że zginął śmiercią męczeńską; wg tradycji chrześc. autor Ewangelii Jana, Listów i Apokalipsy św. Jana; w ikonografii chrześc. atrybutem Jana Apostoła jest orzeł.

Pozdr,

Ostatnio zmieniany przez janko100 : 13.04.2006 o godz. 17:51
janko100 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 21:02   #67
janko100
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.05.2003
Posty: 47
janko100 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Jak to możliwe, że uważasz, że w tamtych czasach ludzie "spokojnie" mogli żyć 70-80 lat jak średnia była 2-3x niższa?
EVIDENCE FROM EPITAPHS
Jewish inscriptions from Rome show the following ages at death:

Age Number of cases
0-9 years 46
10-19 years 24
20-29 years 28
30-39 years 18
40-49 years 8
50-59 years 9
60-69 years 5
70-79 years 3
80-89 years 11
90+ years 2
total 154

If you add the total ages and divide by the number of cases, you get an "average" age at death of about 28. Does this mean that the Jews of Rome lived to an average age of 28? 28 is a plausible average age, but it can***8217;t be true that more of them died at 80-89 than at 40-49.

[Statistics from census of AD 74] Three persons declared 120 years at Parma and one at Brescello; two at Parma 125; one man and one woman at Faenza 130; L. Terentius M.f. at Bologna 135; M. Aponius 140 and Tertulla 137 at Rimini. In the hills this side of Piacenza is the town of Veleia, where six declared 110 years, four 120, one (M. Mucius M.f. Felix of the Galerian tribe) 150. And, not to delay with further instances in a matter of admitted fact, the census registered in the 8th region of Italy 54 persons aged 100, 14 aged 110, 2 aged 125, 4 aged 130, the same number aged 135 or 137, 3 aged 140. ibid. 7.49.164

A trochę więcej tutaj http://www.lamp.ac.uk/~noy/death1.htm
Więc spokojnie można było dożyć 70-80 lat, a nawet więcej.
Pozdr.
janko100 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 21:58   #68
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
lol, czy nie macie czasem poczucia, ze jestescie caly czas ciagnieci za nos i oszukiwani? ja znow slyszalem plote jakoby mel gibson odpalil kosciolowi 300 mln dolcow z pasji, a u mnie w kosciele pasje sprzedawali
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2006, 22:15   #69
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Widzę, że ta dyskusja się zaostrza. Ja ze swojej strony powiem tyle: Święta się zbliżają - czas pojednania i wybaczania. Apeluje do Was: pojednajcie się..
Już wcześniej padło zdanie, by nie kontynuować tej dyskusji. Po prostu, jeżeli ktoś się czuje oszukiwany niech pisze skargi do Kościoła i niech tam żąda wyjaśniej. Po co przekonywać się wzajemnie w tej kwestii. Wymienianie argumentów na prawdziwość, badź nieprawdziwość pewnych twierdzeń jest moim zdaniem bezcelowe, gdyż można ich dużo znaleźć po jednej stronie, jak i po drugiej. A to, które są bardziej wiarygodne oceniamy zazwyczaj zgodnie z tym, jak głęboka jest nasza wiara. Jeśli ktoś jest głęboko wierzący, potraktuje to jako prowokację albo ciekawostkę. Gdy ktoś jest nie wierzący, utwierdzi się w swoich przekonaniach. Wiadomo z góry, że nikogo się nie nawróci w ten sposób. A z drugiej strony po co starać się zachwiać czyjąś wiarą?? Takie kwestie każdy musi sam rozstrzygnąć w swoim sumieniu
__________________
Seny, pit i collons!
Prezesik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2006, 00:42   #70
Desden
-=Advokat^Diabła=-
 
Avatar użytkownika Desden
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Spira - real zone
Posty: 1,391
Desden zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak czytam i czytam,nurtuja mnie pewne kwestje...ale dochodze do wniosku jakby na to nie patrzec po co nam ta informacja?Ludzie nie praktykuj***261;cy pewnie obejd***261; to bokiem ci wierz***261;cy r***243;znie, a stare babcie no cuz...bez komentaza
Mi sie to nie podoba dla tego ze: robi zament niepotrzebnie na wrazliwym temacie wsr***243;d ludzi, kt***243;rzy zyja w takim systemie ca***322;e zycie-moze byc pewnym rodzajem szokiem(np. ze kosci***243;***322; sciemnia***322;). Ludzie dorosli wiedza dok***322;adnie, ze cz***322;owiek jest zdolny do klamstwa i niewarzne jaka ma pozycje moze to robic i napewno robi***322; - to jest w naturze jego. Wiec mozna sobie darowac te dodatkowe volty napiecia, bo nie ma to najmniejszego sensu,tylko po to, zeby ktos mial frajde jak sie ludziska kluca i jest zabawnie - bo tak jest
Wiec jak ktos ma ochote na dalsze spekulacje wtym watku - robi to na w***322;asne zyczenie, na moje oko nudzi mu sie i nie umie zajac sobie czasu czyms innym
__________________
Jesteś dzieckiem NEO to nie pisz do mnie!
Desden jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2006, 01:05   #71
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Desden
Tak czytam i czytam,nurtuja mnie pewne kwestje...ale dochodze do wniosku jakby na to nie patrzec po co nam ta informacja?Ludzie nie praktykujący pewnie obejdą to bokiem ci wierzący róznie, a stare babcie no cuz...bez komentaza
Mi sie to nie podoba dla tego ze: robi zament niepotrzebnie na wrazliwym temacie wsród ludzi, którzy zyja w takim systemie całe zycie-moze byc pewnym rodzajem szokiem(np. ze kosciół sciemniał). Ludzie dorosli wiedza dokładnie, ze człowiek jest zdolny do klamstwa i niewarzne jaka ma pozycje moze to robic i napewno robił - to jest w naturze jego. Wiec mozna sobie darowac te dodatkowe volty napiecia, bo nie ma to najmniejszego sensu,tylko po to, zeby ktos mial frajde jak sie ludziska kluca i jest zabawnie - bo tak jest
Wiec jak ktos ma ochote na dalsze spekulacje wtym watku - robi to na własne zyczenie, na moje oko nudzi mu sie i nie umie zajac sobie czasu czyms innym
frajdę to ma gazeta wyborcza, po to to napisali.
a że kościół ściemniał i podawał różne ciekawe info łącznie z tym, że ziemia jest płaska to chyba każdy wie?

o hiszpańskiej inkwizycji nie wspomnę, bo jej się nikt nie spodziewa

ciekawe, że taka rewelacja wychodzi przed Wielkanocą, świętem upamiętniającym śmierć i zmartwychwstanie Jezusa...........................

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 14.04.2006 o godz. 01:10
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.