Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.08.2003, 18:54   #1
emer74
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika emer74
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 203
emer74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Serwer, transfer, inwigilacja

Witam all

Chodzi mi w tym poscie o to co może admin,a czego nie.
Zbudowaliśmy sieć, sąsiad wykupił od tepsy DSL512 i dzieli to na 8 osób.Serwer jest postawiony na Linuksie (jaki Linuks i konfiguracja nic Wam nie powiem bo się po prostu na tym nie znam).
Problem polega na tym ze od paru dni transfer jest baznadziejnie niski, i to bez względu czy jestem sam na sieci czy 5 - 6 osób.
Nic u siebie nie zmieniałem , u mnie na bank wszystko jest ok.
U sąsiada to samo, jest sam na sieci i ma transfer mierzony na www.numion.com ok 15 - 30 kbps.U mnie jak jestem sam na sieci to potrafi spaść do 4 kbps.
Na początku ( ok 2 miechy temu) to będąc sam w sieci miałem 400 - 450 kbps(mierzone na "numionie"). Onet otwiera mi sie ze 2 min, o sciąganiu czegokolwiek mogę zapomnieć.
Admnin twierdzi ze poustawiał jakieś ograniczenia żeby kazdy miał podobny transfer.Gdzies kiedys czytałem i mówiłem mu że można to tak ustawić żeby transfer był rozdzielany dynamicznie tzn, siedze sam na sieci to mam all , wchodzi druga osoba to automatycznie dostaje połowe , później trzecia, czwarta itd. Jeszcze dzień, dwa i nie wytrzymam i pójde go o*******ić.
Może ktoś z Was zna strony gdzie jest opisane jak dobrze postawic serwer?
Znajomy mi powiedział ze zmieniając u siebie adres IP można zwiekszyc szybkosć transferu przez "zabranie go pozostałym użytkownikom" - coś mi tak mniej więcej tłumaczył ale nie wiem ile w tym prawdy.
I jeszcze mam pytanie czy admin może podsłuchiwać GG ( bo mam takie wrażenie)i czy może widzieć co ja w tej chwili piszę? Generalnie jak bardzo może mnie inwigilować?
I już na koniec prosiłbym o link do strony z poleceniami MSDOS (w szczegolności dotyczących sieci).

Pozdrawiam all.
emer74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.08.2003, 19:57   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
odpowiem tylko na pytanie o inwigilacje - tak moze, niestety moze - sesje gg jest podsluchac bajecznie latwo (tylko trzeba miec samozaparcie) tak samo jak sesje www - wystarczy wiedziec jaki protokol i wylapywac pakiety z tym protokolem

a admin moze sobie ustaci co mu sie podoba - i ciekzo go do czegos zmusic
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.