Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.05.2004, 13:26   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Siec zwykla + radiowo

tak jak w temacie...chce stworzyc siec, jednak nie wiem czy bedzie ona wykonalna:

WARIANT1
Kumpel 1 i Kumpel 2 mieszkaja obok siebie, mają juz siec polaczoną przez huba, kabel Kumpel 2 ma przeprowadzony przez sciane bo pokoje maja tez obok siebie, i u Kumpla 1 jest hub.
Ja mieszkam ok 7 domow dalej i na przeciwnej ulicy. Zwykla siec kablowo nie wchodzi w zabawe. Potrzebna bedzie radiówka. Czy idzie jakos tak zrobic ze ja mam radiowo i podlaczam sie jakos pod ich huba i jestem w ich sieci.To wogole jak to zrobic miedzy nami zeby bylo najtaniej


WARIANT2
Sytuacja jest taka sama z Kumplami 1 i Kumplami 2 tylko ze Ja mam np.2 kompy w domu polaczone hub`em, i teraz czy idzie te hub`y (moj i kumpli)jakos radiowo skumac.Jak to wogole zrobic


Z gory dzieki
ps.wiem ze to moze troche zagmatwanie napisalem, ale z gory dzieki za odpowiedzi
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.05.2004, 13:47   #2
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
tak jak w temacie...chce stworzyc siec, jednak nie wiem czy bedzie ona wykonalna:

WARIANT1
Kumpel 1 i Kumpel 2 mieszkaja obok siebie, mają juz siec polaczoną przez huba, kabel Kumpel 2 ma przeprowadzony przez sciane bo pokoje maja tez obok siebie, i u Kumpla 1 jest hub.
Ja mieszkam ok 7 domow dalej i na przeciwnej ulicy. Zwykla siec kablowo nie wchodzi w zabawe. Potrzebna bedzie radiówka. Czy idzie jakos tak zrobic ze ja mam radiowo i podlaczam sie jakos pod ich huba i jestem w ich sieci.To wogole jak to zrobic miedzy nami zeby bylo najtaniej


WARIANT2
Sytuacja jest taka sama z Kumplami 1 i Kumplami 2 tylko ze Ja mam np.2 kompy w domu polaczone hub`em, i teraz czy idzie te hub`y (moj i kumpli)jakos radiowo skumac.Jak to wogole zrobic


Z gory dzieki
ps.wiem ze to moze troche zagmatwanie napisalem, ale z gory dzieki za odpowiedzi

Da się antena plus punkt dostępowy do którego wpiety jest hub, lub punkt dostepowy i kompy z kartami radiowymi.
Tylko to nie jest tania zabawa, czy mozliwa jest widoczność anten pomiedzy twoim domem a kumplami. Najlepiej aby anteny były dość wysoko i nie było drzew jaka jest odległość pomiędzy wami?
Może być tak że to kumple wepną do punktu dostepowego port z huba i wystawią mocna antenę a Ty tylko kupisz kartę bezprzewodową.

Zobacz tutaj http://wireless.visomatic.com.pl/
Jest poradnik co i jak z sieci zestawiać jest kalkulator zasięgów anten itp.
mozna ich zapytać również co by za konfiguracje polecali. I niekoniecznie na ich urządzeniach bo maja dosyc drogo.
Tez namotałem.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2004, 15:13   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

po linii prostej max.250m, bez drzewek,anteny widzialyby sie
Ale prosilbym o jakis opis dokladniejszy..tak wogole to dzieki za szybka odpowiedz, ale jestem zielony w tym temacie, punkt dostepowy?CO gdzie jak
Wlasnie...najlepiej napisac co gdzie po kolei do czego przypinam


ps.wiem ze to bedzie drogie...no moze nie wiem jak, ale chce wlasnie wiedziec ile i jak?
__________________
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Kasprzak : 12.05.2004 o godz. 15:31
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2004, 20:50   #4
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
po linii prostej max.250m, bez drzewek,anteny widzialyby sie
Ale prosilbym o jakis opis dokladniejszy..tak wogole to dzieki za szybka odpowiedz, ale jestem zielony w tym temacie, punkt dostepowy?CO gdzie jak
Wlasnie...najlepiej napisac co gdzie po kolei do czego przypinam


ps.wiem ze to bedzie drogie...no moze nie wiem jak, ale chce wlasnie wiedziec ile i jak?
No to po kolei.
1. u kumpla punk dostępowy podłączony do huba pobiera sygnał internetu. Punkt dostępowy podłączony do anteny, najlepiej kierunkowej.
U ciebie antena podłączona do punku dostepowego, z którego idzie kabel do huba - gniazdo ethernet, z huba ilesz chcesz kompów u siebie łączysz.
"...Dwa punkty dostępowe, połączone ze soba drogą radiową i jednocześnie włączone każdy do innej sieci kablowej przez port Ethernet - łączą dwie sieci kablowe LAN (jest to cecha opcjonalna zwana np. "Inter Building", "WLAP", "Outdoor Router")....."

Jakie anteny to zalezy od odległości i od predkości przesyłu jaką chcesz uzyskać. Przydaje się ten kalkulator http://wireless.visomatic.com.pl/ind...=poradnik&it=1

Cenowo to tak anteny 2 po 100, punkt dostepowy około 300 plus pare złotych za kable.

Można jeszcze zrobic to tak, że u kumpli stoi punkt dostępowy, antena kierunkowa wcelowana w twoje okno a u ciebie w kompie karta bezprzewodowa, która odbierze sygnał, wyjdzie ze stówe taniej ale mogą byc problemy z łącznością. Punkt dostępowy włączony do huba daje więcej mozliwości podłączania komputerów.

Najlepiej będzie jak znajdziesz sklep, w którym oferują sprzęt do sieci bezprzewodowych to może Ci cos doradza , ogólny pogląd Ci wyłuszczyłem.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2004, 15:39   #5
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tzn...
u kumpla jest antena na dachu+hub(przylacza 2 userow)+pkt dostepowy, u mnie jest antena+hub(przylacza 2 userów)i jeszcze pkt dostepowy?
__________________
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Kasprzak : 13.05.2004 o godz. 15:46
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2004, 16:12   #6
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
tzn...
u kumpla jest antena na dachu+hub(przylacza 2 userow)+pkt dostepowy, u mnie jest antena+hub(przylacza 2 userów)i jeszcze pkt dostepowy?
Tak punkt dostępowy jest posrednikiem pomiedzy anteną a siecia w tym wypadku hubem. Punkt dostepowy spełnia zadania switcha.

kumple: hub----punkt dostępowy--------antena ))))))))))))))))) (antena---punkt dostepowy---------hub :TY

Anteny najlepiej kierunkowy to wtedy są tanie, kolo 100.

Mozna zrezygnować z punktu dostępowego u Ciebie, wtedy sygnał radiowy odbiera karta sieciowa radiowa włożona do Twojego kompa. Ma ona swoja antenkę, ale jest mała.(kłopoty łączności w brzydką pogodę-deszcz). Można do tej karty podłączyć dużą antenę taką jaką się podłącza do punktów dostępowych i bedzie git. Tylko punkt d. daje wiecej mozliwosci przy cenie porównywalnej do karty bezprzewodowej, mozna do niego wpiąć huba.
Jeden punkt dostepowy musi być napewno u kumpli, do huba wpiety(duzo kompów ), u Ciebie nie musi, ale musi być karta radiowa. Na allegro jest sporo sprzetu.

Mam pytanie czy każdy z was tzn. kumple i Ty macie oddzielny dostęp do internetu?
Jeżeli tak to przydałby się punkt dostepowy z wbudowanym routerem, który by oddzielił waszą siec wewnetrzną od internetu.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2004, 20:26   #7
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie no net dzielic to swoją droga.Narazie chodzi nam o siec zwykla zeby chodzila
Tzn chce zrobic jak mi sie skonczy umowa na neo...to nie wiem moze na cos innego ale mniejsza o to.Narazie np. tak

Ja i Sąsiad(zwykle sieciowki) (Ja mam neostrade, Mnie i Sasiada laczy ROUTER - mamy siec) do tego routera(albo do huba jak zrobie uplink) musze podlaczyc pkt dostepowy a do niego antene kierunkową...u kumpli antenę i punkt dostepowy ktorego wpinam do ich huba(siec maja przez zwykle sieciowki) i jest siec...nie wiem czy dobrze piszę!
rozumiem ze jak pkt dostepowy wpinasz do huba to mozna uzyc zwykle sieciowki, a jak bez huba to np. u mnie i sasiada potrzebna jest karta sieciowa radiowa ktora sie podlacza do mojego pkt`u dostepowego

ps.dzieki za poswiecony czas na ta dyskusje!Ale bylem zielony w temacie a teraz kapuje.TNX!


Moglbys zarzucic linkami do anten i pkt dostepowych tak zeby dzialalo ale bylo ponizej 1000zl
__________________
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Kasprzak : 13.05.2004 o godz. 20:37
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2004, 10:13   #8
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
nie no net dzielic to swoją droga.Narazie chodzi nam o siec zwykla zeby chodzila
Tzn chce zrobic jak mi sie skonczy umowa na neo...to nie wiem moze na cos innego ale mniejsza o to.Narazie np. tak

Ja i Sąsiad(zwykle sieciowki) (Ja mam neostrade, Mnie i Sasiada laczy ROUTER - mamy siec) do tego routera(albo do huba jak zrobie uplink) musze podlaczyc pkt dostepowy a do niego antene kierunkową...u kumpli antenę i punkt dostepowy ktorego wpinam do ich huba(siec maja przez zwykle sieciowki) i jest siec...nie wiem czy dobrze piszę!
rozumiem ze jak pkt dostepowy wpinasz do huba to mozna uzyc zwykle sieciowki, a jak bez huba to np. u mnie i sasiada potrzebna jest karta sieciowa radiowa ktora sie podlacza do mojego pkt`u dostepowego

ps.dzieki za poswiecony czas na ta dyskusje!Ale bylem zielony w temacie a teraz kapuje.TNX!


Moglbys zarzucic linkami do anten i pkt dostepowych tak zeby dzialalo ale bylo ponizej 1000zl

Punkt dostępowy nie trzeba podłączać do karty sieciowej bezprzewodowej, punkt ma antenke i karta ma antenkę. Punkt najlepiej podłączyć kablem sieciowy RJ się to robi do huba najlepiej routera, który dalej rozdzieli. Punkt dostepowy potrafi obsłuzyc kilka kart bezprzewodowych i niatrzeba zadnych kabli na tym to polega bezprzewodowo. Mnie chodziło o to że u Cibie można zrezygnować z punktu dostępowego i włożyc karte bezprzewodową do kompa, która ma swoją antenkę ale jest ona mała, więc podłącza się duzą kierunkową. Ale skoro ty masz siec zx sąsiadem lepszy jest punkt dostępowy wpiety do huba, a z huba to cos ie chce.
Specjalne kable potrzebne sa do łączenia anten z punktami dostepowymi czy kartami ale tylko do antena -----punkt dostepowy.

Anteny najtańsze kierunkowe, są po 100 zł sztuka, wygladają jak długie rury albo prostokątne panele. Najdrozej wychodzi się na punktach dostępowych, cena od 300 sie zaczyna.

Przejżeyj ten poradnik:
http://wireless.visomatic.com.pl/index.php?id=poradnik

zadaj im pytanie na ten mail co podali że chcesz taka sieć zrobić, ni8ech Ci wycenę podają, będziesz miał przegląd sprzętu i zweryfikujesz Moją konfiguracje.
jeżeli odległość między waszymi budynami wynosi około 250 m to anteny o zysku 18dBi wystarczą - najtańsze

Na allegro są anteny po 50 zl kierunkowe:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24785361

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24800238

punkt dostępowy:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25197594

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24977551

ten pierwszy od anteny zrobi tez kabel połączeniowy.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2004, 20:42   #9
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzieki wielkie.Kumam o co chodzi!A odezwij sie do mnie na gg [ 1187335 ] bo mam jeszzcze pytanie czy nie idzie pkt dostepowego ktory bedzie u mnie podlaczyc pod zwykle sieciowki tak zebym ja nie musial kupowac radiówek tylko kumple
__________________
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Kasprzak : 14.05.2004 o godz. 20:47
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2004, 17:39   #10
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
dzieki wielkie.Kumam o co chodzi!A odezwij sie do mnie na gg [ 1187335 ] bo mam jeszzcze pytanie czy nie idzie pkt dostepowego ktory bedzie u mnie podlaczyc pod zwykle sieciowki tak zebym ja nie musial kupowac radiówek tylko kumple
Ciężko z tym GG bo o róznych porach mam czasd postukać.

Punkt dostępowy ma tylko jedno złącze RJ. Nie trzeba kupować kart bezprzewodowych wystarcza 2 punkty dostępowe. Jeden u kumpli 2 u Ciebie i je di hubików wpiąć i po ptokach sygnał idzie.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.