Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2005, 10:23   #16
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
@*Vojtas*

Niestety nie słyszałem w akcji tych Sennheiser-ów, choć bardzo jestem ciekaw jak brzmią. Jednak aby docenić zalety takiego sprzętu trzeba mieć już naprawdę HI-END-owy sprzęt i słuchać z płytek DVD-Audio. Model, który ja podałem wypada w porównaniu parametrów technicznych bardzo słabo, ale to tylko pozory. Nie jest powiedziane, że wiele osób po odsłuchu nie stwierdzi, że bardziej odpowiada im jednak AKG .

Co prawda uzyskanie wartości zniekształceń harmonicznych na poziomie 0,05 % w przypadku HD 650 świadczy o wyśmienitej jakości komponentów użytych do produkcji tych słuchawek.

Z tego co się orientuję model AKG produkowany jest już bardzo długo (dokładnie nie wiem ile, na pewno dłużej niż 10 lat). Nadal jednak ma wielkich zwolenników w studiach nagrań jak i domach (łącznie ze mną). Może po usłyszeniu Sennheiser-a (jeśli w ogóle będę miał taką możliwość) zmienię zdanie.

Zresztą wydając tyle kasy każdy dokładnie sprawdzi co mu bardziej ***8222;leży***8221; na uchu
Zgadzam się z tobą w stu procentach jak to mówią nie wszystko złoto, co się świeci bardzo często parametry sprzętu idą swoją drogą a wrażenia odsłuchowe swoją . W każdym razie raczej na pewno nie zdecyduje się na wydanie takiej gotówki bez wcześniejszego przetestowania sprzętu na żywym organizmie. Sprzętu nie mam może klasy, HI-END, ale narzekać nie ma co przynajmniej, jeśli chodzi o wzmacniacz (creek 5250 SE) no i w sumie najlepiej było by go taszczyć ze sobą do salonu audio w celu przetestowania jak to ze sobą współgra i dopiero wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

pozdr.
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2005, 12:05   #17
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchawki można posłuchać w Media Markt nie jest to idealne rozwiązanie ale zawsze coś.
Ja posiadam słuchawki Sennheiser-a HD 590 i musze powiedzieć ze nie są tak uniwersalne jak HD600-650 ale do rocka, pop,techno są idealne, plus komford noszenia, moi zdaniem jedne z najlepszych na świecie.
qubik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 12:11   #18
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek15
Jeżeli z mikrofonem to tylko te http://sklep.benchmark.pl/pelny_11510.html

Ja musze sobie teraz też takie sprawić
No ja właśnie sobie takie sprawiłem
Teraz tylko czekam na pana listonosza
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 12:57   #19
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bartek15, Pagerus... ja ogólnie nie polecam takich słuchawek, jedynie może po gruntownym przetestowaniu
powód prosty... mnie np. po pewnym czasie (już po 20 min.) strasznie uwierały w lewe ucho, siostre w prawe, a kumpla w oboje uszu, porażka
miałem 2 pary tego typu słuchawek, różnych marek i z każdą to samo

a teraz wykosztowałem sie raz a porządnie i nie żałuję... MediaTech MT357

http://www.media-tech.pl/show_item.php?id=992&lang=pl

a ten bajer X-BASS Vibration, normalnie full wypas, tego nie da się opisać
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych

Ostatnio zmieniany przez Y@nkee_PL : 23.01.2005 o godz. 13:00
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 13:40   #20
Edwardo
..::Blue Machine::..
 
Avatar użytkownika Edwardo
 
Data rejestracji: 12.11.2003
Lokalizacja: Krakow
Posty: 1,575
Edwardo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez shuma02
Ja dzisiaj kupiłem sobie o właśnie takie jak na zdjęciu. Sony MDR-V300
( http://www.bestbuy.com/site/olspage....0&type=product )

Moim zdaniem są super; małe i podręczne, 115 gramów, dobrze dają... co więcej wymagać ?

...tylko po cholere mi te 3metry kabla ?!?!? siedze przecież zaraz przy wyjsciu na słuchawki a jak juz MP3 to i tak trzymam to w kieszeni...

eee?
sie zdziwilem jak zobaczylem ze sony ma jak panasonic sluchaweczki....
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1332

kupilem je jakies 7miesiecy temu.
zarabiste sa
moze to nie Koss ani Pioneer
ale graja fajowo.
no i sie skladaja
__________________
Ostatnio zmieniany przez Andrzej_Lepper : dzisiaj o godz. 11:55.
Edwardo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 14:26   #21
adam_z
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.10.2004
Posty: 31
adam_z w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
@*Vojtas*

Niestety nie słyszałem w akcji tych Sennheiser-ów, choć bardzo jestem ciekaw jak brzmią. Jednak aby docenić zalety takiego sprzętu trzeba mieć już naprawdę HI-END-owy sprzęt i słuchać z płytek DVD-Audio. Model, który ja podałem wypada w porównaniu parametrów technicznych bardzo słabo, ale to tylko pozory. Nie jest powiedziane, że wiele osób po odsłuchu nie stwierdzi, że bardziej odpowiada im jednak AKG .

Co prawda uzyskanie wartości zniekształceń harmonicznych na poziomie 0,05 % w przypadku HD 650 świadczy o wyśmienitej jakości komponentów użytych do produkcji tych słuchawek.

Z tego co się orientuję model AKG produkowany jest już bardzo długo (dokładnie nie wiem ile, na pewno dłużej niż 10 lat). Nadal jednak ma wielkich zwolenników w studiach nagrań jak i domach (łącznie ze mną). Może po usłyszeniu Sennheiser-a (jeśli w ogóle będę miał taką możliwość) zmienię zdanie.

Zresztą wydając tyle kasy każdy dokładnie sprawdzi co mu bardziej ***8222;leży***8221; na uchu

Sennheisery 650 to naprawdę dobre słuchawki, ale należy pamiętać, że impedancja wynosi 600 ohms i zalecany jest do nich wzmacniacz słuchawkowy (najlepiej lampowy).

Aktualnie do komputera podpinam słuchawki KOSS UR40 i jestem z nich bardzo zadowolony. Posiadam kilka modeli sennheisera i AKG, ale przypominam, że słuchawki należy przetestować i wybrać te, które nam odpowiadają a nie kierować się tylko parametrami.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-koss1.jpg  
adam_z jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 14:35   #22
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y@nkee_PL
Bartek15, Pagerus... ja ogólnie nie polecam takich słuchawek, jedynie może po gruntownym przetestowaniu
powód prosty... mnie np. po pewnym czasie (już po 20 min.) strasznie uwierały w lewe ucho, siostre w prawe, a kumpla w oboje uszu, porażka
miałem 2 pary tego typu słuchawek, różnych marek i z każdą to samo

a teraz wykosztowałem sie raz a porządnie i nie żałuję... MediaTech MT357

http://www.media-tech.pl/show_item.php?id=992&lang=pl

a ten bajer X-BASS Vibration, normalnie full wypas, tego nie da się opisać
Na urządzeniach Creative'a jeszcze się nie zawiodłem I nie wydaje mi się aby tym razem miało być inaczej...
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 16:09   #23
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
hahaha ....
a co tam będziesz się rozdrabniał, to tylko 2 zera więcej a za to spokój na parę latek i jaka przyjemność ze słuchania muzyki

a tak na serio :

- w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic porządnego (warto zastanowić się nad czymś chociaż w granicach 150-200 PLN co będzie przydatne na nieco dłużej)
- przenoszone częstotliwości przypominają góry i doliny zamiast linii prostej, tzn. coś jest za mocno a coś za słabo, jak słusznie zauważyłeś mimo, że bas był ok to zapewne środek i wysokie tony były przytłumione (czasem bywa też dokładnie na odwrót ***8211; rozwala wysoki ton a zero basu)
- materiały do produkcji są bardzo niskiej jakości, zwracaj więc przy kupnie uwagę czy coś nie trzeszczy, świszczy, chrobota, dzwoni itp. , bywa to dużo bardziej denerwujące niż słaba jakość dźwięku
- wybieraj słuchawki możliwie najlżejsze (100-160 g), gdyż długie przesiadywanie przed kompem w ciężkich słuchawkach (do tego na całe ucho) jest męczące, wiele firm ma bardzo leciutkie modele specjalnie do kompów np.: http://www.lauda-audio.pl/prod/4799/778.htm, niestety nie mają one regulacji głośności i mikrofonu o czym wspominałeś

Dobra wiadomość to taka, że jak wydasz 50 złociszy i zakup się nie uda to strzelasz do kosza za 3 punkty i idziesz kupić coś innego
Dzięki za konkretne rady. Na pewno się przydadzą

Natomiast co do wartości mojego zakupu, to zdaję sobie sprawę, że za tyle pieniędzy nie kupię nic rewelacyjnego, ale też nie to jest moim celem. Nie chcę wydać dużo, to szkoda mi przepłacać w Polsce za sprzęt, skoro mogę go prawie o połowę taniej sprowadzić ze Stanów. Właściwie to pojechałem do sklepu z zamiarem wymienionych dalej Philipsów 195, które są całkiem przyjemne i pomijając praktyczny brak głębszych basów, dają naprawdę czysty, ładny dźwięk. Ale że obok stały właśnie te MediaTecha, o których wspominałem, to sprawdziłem i je i naprawdę spodobał mi się w nich bas. No ale niestety kosztem czegoś...

No nic, porozglądam się jeszcze, a jeśli nie znajdę nic godnego uwagi, to pewnie zdecyduję się na razie na tego Philipsa za 25 złotych, a z czasem zainwestuję w coś lepszego
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 16:12   #24
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y@nkee_PL
Bartek15, Pagerus... ja ogólnie nie polecam takich słuchawek, jedynie może po gruntownym przetestowaniu
powód prosty... mnie np. po pewnym czasie (już po 20 min.) strasznie uwierały w lewe ucho, siostre w prawe, a kumpla w oboje uszu, porażka
miałem 2 pary tego typu słuchawek, różnych marek i z każdą to samo

a teraz wykosztowałem sie raz a porządnie i nie żałuję... MediaTech MT357

http://www.media-tech.pl/show_item.php?id=992&lang=pl

a ten bajer X-BASS Vibration, normalnie full wypas, tego nie da się opisać
Powiem szczerze, że ja w ogóle nie wyobrażam sobie kupna czegoś takiego, jak słuchawki, czy głośniki na odległość... Przecież to nie daje mi absolutnie żadnej pewności, że produkt, który otrzymam, będzie spełniał moje oczekiwania. A w ofercie każdego producenta zdarzają się buble i z tym trzeba się liczyć...


@Yankee

Te słuchawki z linka, którego podałeś, wyglądają całkiem nieźle (zresztą jest to też MediaTech, nad którym się zastanawiam). Mógłbyś powiedzieć na ich temat coś więcej. Jak wygląda jakość dźwięku (głównie pod kątem basów i czystości (braku przytłumienia) pozostałych dźwięków)?

Aha, i jaki jest kabel (bo w tym modelu, który ja oglądałem, był taki bardzo fajny, chyba nylonowy, dość długi) i czy jest na nim regulator głośności?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 16:34   #25
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pagerus
No ja właśnie sobie takie sprawiłem
Teraz tylko czekam na pana listonosza
To powiesz mi jak się sprawują

Jak będą dobre to też sobie zamówię

__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 17:36   #26
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek15
To powiesz mi jak się sprawują

Jak będą dobre to też sobie zamówię

Hehe - cwaniak No ale spoko - tylko ostrzegam, że moja opinia nie może być wiążąca dla Ciebie - są różne gusta
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 17:44   #27
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pagerus
Hehe - cwaniak No ale spoko - tylko ostrzegam, że moja opinia nie może być wiążąca dla Ciebie - są różne gusta
Jaki tam cwaniak

To czekam na opinię

__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 19:00   #28
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
...
@Yankee

Te słuchawki z linka, którego podałeś, wyglądają całkiem nieźle (zresztą jest to też MediaTech, nad którym się zastanawiam). Mógłbyś powiedzieć na ich temat coś więcej. Jak wygląda jakość dźwięku (głównie pod kątem basów i czystości (braku przytłumienia) pozostałych dźwięków)?

Aha, i jaki jest kabel (bo w tym modelu, który ja oglądałem, był taki bardzo fajny, chyba nylonowy, dość długi) i czy jest na nim regulator głośności?
w komputroniku jest też ten model, ale chyba w innej wersji, coś jakby świeższa wersja (inny pilot, inna obudowa słuchawek, nie wiem jak kabel, ale nadal model MT357) i niestety po 99zł, możliwe że właśnie tą wersje tego modelu widziałeś

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2084

z tego typu słuchawkami nie miałem dużo styczności, to moje pierwsze takie, ale jakość dźwięku mnie powaliła szczerze mówiąc, w połączeniu z moim SB Live! jest to coś niesamowitego, nie wiem jak to inaczej opisać... praktycznie zrezygnowałem z głośników, praktycznie bo czasami trzeba dać nieco ulgi uszom
basik bardzo przyjemny dla ucha, wszystko słychać czysto i wyraźnie, żaden dźwięk nie ucieka uwadze
pilocik również jest, tak jak widać na fotkach, regulacja głośności bardzo płynna, jest tam również przełącznik efektu X-BASS Vibration, posiada on dwa stopnie intensywności, oczywiście można ten bajerek wyłączyć żeby nie było a do działania potrzeba mu dwóch paluszków AAA (wkładane do pilota)
a kabelek jak kabelek, tutaj 2 metrowy i elastyczny

no i miktofon, również rewelacyjny, nagrany głos jest czysty jak łezka i tak btw, dziwnie tak siebie nagrać a potem tego słuchać
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 19:17   #29
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to teraz ja mam pytanie - normalnie zgredzę i docinam a teraz mam problem - potrzebuję kupić 'zestaw do skype' - czyli słuchawki z mikrofonem, najlepiej na usb w cenie rozsądnej [w praktyce najtansze, bo tu mi na jakosci dzwieku nie zalezy] - czy ktos z was uzywa podobnego wynalazku? jesli tak to jakiego

widzialem ciekawe zestawy na bluetooth/usb - bardzo wygodne, bez kabla itp ale jakos nie wiem czy moja dzwiekowka by nie zglupiala od takiej technologii

pytam bo rozmowy na glosnikach odpadaja a na sluchawkach walkmanowych to sorry [krótki kabel i mic trzymany w rece]
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 20:33   #30
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Słuchawki to najlepsze są na uszy...
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
słuchawki

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.