Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2003, 19:09   #1
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Stały internet onetu? Pytania

Dzisiaj trafiłem na interesujący dla mnie artykuł w portalu onet.pl

"Onet.pl uruchamia szerokopasmowy satelitarny dostęp do Sieci z satelity ASTRA 19.2 East.

Onet.pl SA, największy polski portal internetowy oraz SES ASTRA, operator wiodącego w Europie systemu satelitarnego ASTRA, informują, że dzięki podpisanej 23 sierpnia 2003 roku umowie wprowadzają 15 września 2003 roku usługę satelitarnego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Jest to jedyna usługa szerokopasmowego dostępu do Sieci działająca w każdym zakątku Polski.

Usługa przeznaczona jest dla tych użytkowników Internetu, którzy korzystając z połączenia o małej przepustowości chcą znacząco przyspieszyć pobieranie danych (nawet do 600 kbit/s). Jest to oferta szczególnie atrakcyjna dla mieszkańców rejonów, w których z powodów infrastrukturalnych nie istnieje inna alternatywa dla szybkiego dostępu do Internetu. Z usługi można korzystać za pomocą każdego komputera PC, wyposażonego w kartę odbiorczą wraz z podłączoną do niego małą anteną satelitarną, skierowaną na satelitę.

Usługa wprowadzona pod nazwą OnetKonekt Satelita, będzie rozszerzeniem pierwszego niezależnego dostępu do Internetu, oferowanego przez portal użytkownikom modemów tradycyjnych i ISDN pod nazwą OnetKonekt. Dotychczasowy OnetKonekt będzie obecny na rynku pod nazwą OnetKonekt Dial-up, a marka OnetKonekt stanie się zbiorczą nazwą wszystkich usług dostępowych, zarówno już uruchomionych, jak i planowanych przez portal w przyszłości.

Polska jest kolejnym europejskim rynkiem, po Czechach, Irlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech i krajach Beneluksu, na którym pojawi się dostęp za pośrednictwem konstelacji satelitów ASTRA. Usługa umożliwia polskim Internautom dostęp do najnowocześniejszej technologii, zapewniającej bardzo duże prędkości dostępu do Internetu, a także umożliwia odbiór różnych serwisów szerokopasmowych, niedostępnych do tej pory dla użytkowników większości rozwiązań naziemnych. Jest to jedyna usługa szerokopasmowego dostępu do Sieci działająca w każdym zakątku Polski.

Łącza satelitarne wykorzystujące potencjał technologiczny ASTRY pozwalają użytkownikom usługi OnetKonekt Satelita na 10-krotne przyspieszenie pobierania danych, oraz umożliwiają dodatkowo korzystanie z ponad 200 niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych, satelitarnego streamingu TVN 24 oraz innych atrakcyjnych usług dostępnych bezpłatnie dla użytkowników OnetKonekt.

Użytkownik potrzebuje anteny satelitarnej o średnicy od 60 cm, modemu satelitarnego (DVB/IP). Jako kanał zwrotny służy połączenie z Internetem przez modem (dial-up), telefon komórkowy (GPRS) lub inne połączenie umożliwiające dostęp do Sieci. Pobieranie danych następuje z prędkością do 600 kbit/s poprzez antenę satelitarną (kanał odbiorczy).

Usługa OnetKonekt Satelita pozwoli na satysfakcjonujące korzystanie z Internetu wszystkim tym, którzy z przyczyn infrastrukturalnych nie mogą korzystać z naziemnego dostępu szerokopasmowego, może też być z powodzeniem wykorzystywana jako poprawienie jakości pobierania danych w sieciach osiedlowych o małej przepustowości. Wreszcie dla wszystkich tych, którzy nie mogą żyć bez Internetu, a lubią spędzać weekendy na łonie przyrody, OnetKonekt Satelita pozwoli korzystać z zalet szerokopasmowego dostępu do Sieci z każdego miejsca w Polsce poprzez telefon komórkowy (GPRS).

Najtańszy abonament miesięczny wynosić będzie 79 złotych. Oferowana w tej cenie prędkość transferu to 200 kbit/s. Za 400 i 600 kbit/s trzeba zapłacić odpowiednio 139 zł i 199 zł abonamentu miesięcznego. Przy opłacie za rok z góry, jeden miesiąc dostępu przyznawany jest gratis. Wygodne dla Internauty jest także to, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy można zrezygnować bez dodatkowych opłat, odzyskując koszt modemu satelitarnego.

Komentując umowę o współpracy miedzy Onet.pl i ASTRA, Philippe Glaesener, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży Usług Szerokopasmowych i IP firmy SES ASTRA, powiedział: ***8222;Jesteśmy dumni z faktu, że możemy zaoferować wiodącemu w Polsce portalowi internetowemu Onet.pl szerokopasmowe usługi i pojemności ASTRY, dla łatwego i bardzo szybkiego dostępu do sieci. Cieszymy się, że wspólnie z Onet.pl będziemy rozwijać w Polsce usługę szerokopasmowego Internetu oferując najwyższej jakości technologię systemu satelitarnego ASTRA, która pozwoli użytkownikom w całej Polsce pobierać treść z Internetu poprzez satelitę z szybkościami DSL za atrakcyjną cenę***8221;.

***8222;OnetKonekt Satelita jest kolejną usługą dostępową w ofercie Onet.pl, która spowoduje stopniową zmianę profilu działalności portalu z obszaru czysto medialnego, do obszaru na pograniczu mediów i telekomunikacji. Jest to kolejny krok w kierunku efektywnego wykorzystania bazy użytkowników Onet.pl, który dociera do niemal 80% polskich Internautów w ciągu miesiąca***8221; ***8211; powiedział Tomasz Kolbusz, prezes Onet.pl."

Wiem, że jesteście obeznani z tym tematem, więc mam kilka pytań.
1. Czy opłaca mi się założenie tego typu rozwiązania jeżeli wiem, że w mojej miejscowości nigdy nie będzie możliwości założenia stałego łącza?
2. Jaka jest różnica szybkości w porównaniu z modemem?
3. Ile kosztowałoby założenie (sprzęt)?
4. Na czym polega to połączenie bo niedokońca zrozumiałem. Czy aby się łączyć potrzeba oprócz tego standardowego modemu? Jeżeli tak to dziękuję bardzo za takie rozwiązanie.
5. Chciałbym poznać Wasze zdanie o tego typu rozwiązaniu.
Dzięki!
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2003, 19:17   #2
ggta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.09.2003
Lokalizacja: Kruszewo
Posty: 15
ggta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ciekawi mnie tylko jedno - czy za ten "kanal zwrotny" placi sie oddzielnie? Bo np. jezeli tak to WIZJA TV miala lepsza funckja - podlanczales pod odbiornik WIZJI i odbierales dane a wysylales przez 0202122 jak zwykle (0202130;0202422 itd.)
ggta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 19:18   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak kolega wyzej. Chcialbym cos wiecej uslyszec. Mam Neo+, czy zmiana bedzie lepsza? Mysle ze nie. zale moj rachunek ONET:600kbit=199. neo 640:149zl, ONET 200kbit:80zl dzieląc neo z proporcji 200kbit:46,5zl na miecha ;D. Wychodzi na korzysc neo.
Dla mnie narazie to nie jest jeszcze sprawdzone. Neo juz powoli jest. Poaczatki neo tez byly trudne. Pamietacie errory. Teraz juz nie ma!-No moze u niektorych, ja od poczatku (mam juz tydzien) ani jednej awarii)
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 19:31   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Kasprzak napisa***322;(a)
jak kolega wyzej. Chcialbym cos wiecej uslyszec. Mam Neo+, czy zmiana bedzie lepsza? Mysle ze nie.
Wlasnie - rachunek miesieczny jest lekko na korzysc NEO, ale oprocz tego ta usluga zapewne bedzie wymagac niemalych nakladow finansowych ("Użytkownik potrzebuje anteny satelitarnej o średnicy od 60 cm, modemu satelitarnego (DVB/IP). " - to nie brzmi tanio), takze zmiana z NEO na OnetKonekt jest kiepskim pomyslem. Jezeli sie nie ma jeszcze nic to tez lepiej isc w TPSA, ale jezeli ktos nie ma innej mozliwosci technicznej i meczy modem to to jest dla niego atrakcyjna oferta.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 19:43   #5
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
... meczy modem to to jest dla niego atrakcyjna oferta.
to wtedy tak, ja nie mam w okolicy kablowki radiowki nic!!!
Ale neo narazie dla mnie to najlepsza oferta!
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 21:01   #6
LECHWOS
lechu
 
Avatar użytkownika LECHWOS
 
Data rejestracji: 25.01.2003
Lokalizacja: DALEKO
Posty: 181
LECHWOS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ggta napisa***322;(a)
ciekawi mnie tylko jedno - czy za ten "kanal zwrotny" placi sie oddzielnie? Bo np. jezeli tak to WIZJA TV miala lepsza funckja - podlanczales pod odbiornik WIZJI i odbierales dane a wysylales przez 0202122 jak zwykle (0202130;0202422 itd.)
to samo nie oplaca sie.rachunek za tel + onet^_^
LECHWOS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 21:49   #7
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak to będzie faktycznie jak mówicie, że przy odbieraniu informacji będę się łączył przez tą "satelitkę" a przy wysyłaniu przez zwykły modem to jest to moim zdaniem trochę kijowe rozwiązanie. Acha, u mnie chyba neostrady nie idzie podłączyć bo w mojej okolicy nie ma cyfrowych łączy telefonicznych lecz dalej stare analogowe a neostrada chyba wymaga cyfrowych, mam rację?
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2003, 07:18   #8
darsoon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 123
darsoon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moim skromnym zdaniem ten projekt zakończy się klapą.
Gdzie to może znaleźć zastosowanie?

Nie wiem ile kosztuje antena i konwerter ale karte modemu satelitarnegoOnet oferuje za 299pln. Podejrzewam, że reszta kosztuje też ze 300pln. Czyli sam koszt instalacji jest nie mały.

Potem miesięczne opłaty np 200pln za 600kbps + kanał zwrotny (np przez kablówke 128/32kbps=100pln) czyli wychodzi 300pln miesięcznie.
Mamy wtedy łącze 600/32kbps (600 satelita-odbiór i 32 kablówka-wysyłanie).
Nie wiem czy transfery z kablówki i satelity się sumują. Jeżeli tak to by było 728/32kbps

Chyba jednak poczekam aż TPsa zaczenie instalować u mnie w bloku telefony Na tym polu Neo+ jest bezkonkurencyjna.
__________________
.::darsoon::.
Athlon 2500+ Barton | Thermaltake Silent Boost | Abit NF7-S v2.0 | 512 MB DDR RAM Kingstone | Albatron GeForce4Ti4200 Turbo | Zalman ZM80C-HP | HDD 80GB Barracuda IV
darsoon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2003, 07:34   #9
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>

powinno ci wyswietlic artykuly z archiwalnych Chipow w ktorych byla mowa o takim dostepie...
z tego co pamientam z artykulow to narzekali tam troche na to ze czasami trzeba dlugo "czekac" az zadane pliki spadna z satelity (tworza sie kolejki jak za komuny )
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2003, 09:16   #10
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ale Neo+ bardziej sie oplaca.
Nie wspomne o abonamencie, ale o koszcie urzadzen.
Urzadzenia do odbioru syganlu satelitarnego sa CHOLERNIE drogie.
Pozdro
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.