Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.04.2004, 22:16   #1
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
HDD nie działa na danej płycie i już :(

Chcę podłączyć dysk Fujitsu 20 GB do płyty głównej Gigabyte GA-6BXC (Intel 440BX, kontroler ATA 33). Kombinowałem już z taśmami 40 i 80 żyłowymi. Problem jest taki, że BIOS za żadne skarby nie chce wykryć tego dysku. Płyta główna, taśma, zasilacz, kanał IDE oraz sam dysk są bez wątpienia w 1000000% sprawne. Podłączałem już dysk z różnymi ustawieniami zworek, sam na taśmie, z innym dyskiem, z cd-rom'em, jako master, jako slave, jako single.... i dupa
Oczywiście inne dyski na tym komputerze działają bez problemu, sprawdzane na ST 20, ST 80 i WD 80 GB. Jakby tego było mało, ten dysk (Fujitsu) na innych komputerach działa pięknie. Gdy podłączam go do tej płyty głównej na jednej taśmie z innym napędem, to oba urządzenia nie są wykrywane.

Dodam, że komputer długo "myśli" podczas autodetekcji dysku
Co robić? BIOS wgrany najnowszy.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.04.2004, 10:04   #2
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wiesz moim zdaniem to się nazywa "niekompatybilność sprzętu", trochę głupio ale czasem tak jest. Po prostu twoja płyta tego dysku nie lubi i koniec. Proponuję zmienić na jakiś inny, albo zmienić płytę - trochę drastyczna porada ale nic mi innego do głowy nie przychodzi.......zwłaszcza że znam takie przypadki.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2004, 18:30   #3
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,864
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Poszukaj wiedzy na stronach fujitsu i gigabyte: może są jakieś patche?
Może trzeba użyć BIOSu nieoficjalnego? - chociaż to mnie prawdopodobne, bo widzi dyski innych firm i to większe.
A może Twój fujitsu jest z serii trefnych dysków - firma je wymieniała na nowe, była taka afera ok. 2 lat temu. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.