Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2013, 00:47   #1
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Strona html --> CMS

Mam prośbę do userów tego forum by pomogli mi wybrać optymalny CMS do mojej strony.

Stonę budowałem wiele lat w html , adres aktualny :

mtg.domek,org

Były chwile wzlotów i upadków, ale nie o tym

Chciałbym przepisać tę stronę pod jakiś CMS,
bo aktualizacja w html jest upierdliwa w moim przypadku.
Tzn. ten temat mnie już średnio interesuje, może mniej.
Szkoda mi pracy włożonej , plus pojawiły się 2 osoby hętne do
aktualizacji danych + pisania nowych tekstów.

Więc sprawa wygląda tak , mogę postawić jakiegoś CMSa
na obecnym serv.
tylko jakiego ?

Jomla , trochę znam , kilka (3) lata temu bawiłem się .

Pytanie brzmi:
Jaki skrypt byś polecił do tej strony ( mtg.domek,org )
przy założeniach że ja administruję a 2-4 osób piszą.

Chodzi mi o subiektywne wywody,
( dla czego lubię , jakie możliwości, problemy z bazą itp. )
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.01.2013, 01:30   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Małe mam doświadczenie z CMS, bo nie lubię grzebać w czyimś kodzie i w ogóle nie zajmuję się tym zawodowo.

Nie będę tu robił żadnej prawdziwej analizy ani silił się na obiektywizm.

Ostatnio przejrzałem kilka topowych i niszowych CMS, z każdym mam jakieś tam doświadczenia, głównie ratowanie czyichś instalacji. Potrzebowałem do strony, którą tworzę w wolnym czasie.

Po instalacji kilku z nich przyjąłem proste kryterium: porządny wygląd frontendu świadczy o logice i porządku wewnętrznej budowy.

Joomla
Odradzam. Bajzel.

Ale oczywiście są fantastyczne strony na Joomla.

Drupal
Niesamowity postęp w stosunku do tego co było 2-3 lata temu.
Niesamowita maszyneria.
Mniej popularny od Joomla, więc społeczność mniejsza, ale tym nie przejmowałbym się, gdyż admin Drupala zazwyczaj jest bardziej kompetentny, stąd i porady fachowe.
Moim zdaniem jest bardziej elastyczny od Joomla.
Polecam.

Acz nie spodziewaj się, że za friko dostaniesz np. działający moduł do facebooka.

Typo3
Duńczycy to bardzo mili ludzie, ale jednak zdrowo porąbani.

WordPress
Nie mam zdania.

Textpattern
Niszowy.
Schludny.

Trudno mi polecać coś, co tylko testowałem na serwerze, ale jednak... polecam

Używa go sporo Japończyków, którzy mają niesamowity gust i tworzą piękne szablony.

Django
To framework do budowy CMS.
Też tylko testowałem, ale niezły jest.
Rodowód i zastosowania podobne do WordPress i jego wybrałbym zamiast WP.

No ale wymaga podstawowej umiejętności programowania oraz serwera z Python i minimum 40-50 mega RAM.

Plone
Szukając CMS trafiłem na info, że najnowsza wersja Plone zajmuje mniej pamięci i stać mnie na nią sprzętowo.

Wybrałem

Niestety ciągle nie skończyłem i nie pokażę, może za tydzień, jak znajdę czas.

Wymaga Python, gcc i wielu innych rzeczy oraz minimum 150 MB RAM, a najlepiej około 256 na stronę o skromnym ruchu.

Nadaje się do każdego obciążenia, wszystkie optymalizacje są wbudowane. W zasadzie całą instalację można trzymać w RAM.

Społeczność to cały świat, w dużej części Amerykanie.

Czy jest prosty? Jest, jak się Plone pozna

Więcej gadać o Plone nie ma sensu, to podstawowe informacje, które sam znajdziesz, jeśli zechcesz.

Nie znam nikogo kto używa Plone i z chęcią bym poznał
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2013, 10:33   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bawiłem się WordPressem trochę, założenia spełnia, niezłe wsparcie, działa przyjemnie, tylko z własnymi stylami trochę gimnastyki. Ale zawsze można dobrać coś z darmowych i dostosować do własnych potrzeb, mnóstwo tego jest.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2013, 19:25   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeżeli na stronie są newsy i jakieś artykuły, to zdecydowanie WordPress. Ma wszystko, czego potrzeba out of the box dla takiej strony. Dodatkowo tona pluginów praktycznie do wszystkiego.

Bardzo prosta instalacja, przejrzyste menu administracyjne, możliwość przypisywania ról użytkownikom. Przejrzałem Twoją stronę i uważam, że się nada. Chyba, że coś głębiej jest, czego nie da się zamknąć w prostej stronie/galerii.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 23:14   #5
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Dziękuję za odzew

Reetou i Bartez : wordpress już miałem na oku , utwierdzacie mnie w nastawieniu.

Pali : na Drupala już miałem ochotę ,
jak by to nie zabrzmiało
Zainteresowałeś mnie Typo3 i Plone oraz Textpattern.
Bo przed napisaniem tematu z nimi się nie spotkałem.

Przyglądam się , oglądam , czytam ,

chciała bym a boję się

Wkońcu to decyzja na kilka lat ( conajmniej )

Instalnę XAMPPa i potestuję.

Dzięki za nakierownie.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 23:23   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista Podgląd Wiadomości
Tzn. ten temat mnie już średnio interesuje
Zaraz, zaraz... Czy to znaczy, ze Czolgista juz nie jest Czolgista? o.O
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 23:40   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Włazy trochę wąskie...
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2013, 23:55   #8
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Zaraz, zaraz... Czy to znaczy, ze Czolgista juz nie jest Czolgista? o.O
I tak , i nie

Wiesz , albo nie wiesz jak to jest.
Coś przychodzi i coś odchodzi .

Życie.

Temat broni pancernej , czołgów, modelarstwa , artylerii, broni osobistej ....
szeroki to temat, czy mnie pasjonuje teraz, raczej nie, może samo modelarstwo.
sklejanie różności dla swoich i nie swoich dzieci

Mam swoje lata i swoje problemy, choć problemami nadrabiam lata.

Szkoda mi tego co wiele lat robiłem, postaram się tego nie utracić.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!

Ostatnio zmieniany przez Czołgista : 21.01.2013 o godz. 23:58
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2013, 09:02   #9
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Wiem o czym mowisz... Czasami na niegdysiejsze pasje brak juz czasu, czasami zdrowia, a czasami po prostu samo zajmowanie sie nia nie wydziela juz tyle dopaminy co kiedys... Nie to hobby to inne, wazne by jakies miec!

Pozdrawiam!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2013, 17:40   #10
kejron39
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2009
Posty: 22
kejron39 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jeszcze jest bardzo prosty simple cms
kejron39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2013, 00:01   #11
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Wiem o czym mowisz... Czasami na niegdysiejsze pasje brak juz czasu, czasami zdrowia, a czasami po prostu samo zajmowanie sie nia nie wydziela juz tyle dopaminy co kiedys... Nie to hobby to inne, wazne by jakies miec!

Pozdrawiam!
Dokładnie M@x . jets jak piszesz .

Zycie znasz , moda słusznie dostałeś.

Fajnie . bo ludzi rozumiesz.
Masz dar.

Pozdawiam jeszcze raz !
Marcin
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2013, 00:24   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na wymienianie się płynami ustrojowymi nigdy nie jest za późno. Jak coś, to Dr House pomoże. Niezależnie od kombinacji wymiany.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2013, 00:40   #13
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
Na wymienianie się płynami ustrojowymi nigdy nie jest za późno. Jak coś, to Dr House pomoże. Niezależnie od kombinacji wymiany.
Ed, jak walniesz , to walniesz

Ale żebyś coś napisał na temat , to inna kwestia.

Czasami czytasz posty na które odpowiadasz ?

Bo czasem warto prrzed odpowiedzią ........

Pisanie dla samego pisania, może i jest w tym sens,
tylko k.... jaki?
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Strona w html a motyw Microsoft FrontPage 2003 mgit Off topic 6 28.01.2008 00:27
Jak zabezpieczyć płytę - plik Html Logon Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 7 10.09.2006 15:50
Gotowa strona robiona w HTML - kto uzyczy? bOObi Off topic 1 25.04.2005 21:46
HTML -> jak wstawić &Egrave; +++LeWaP+++ Off topic 5 27.07.2003 00:22


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.