Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.05.2002, 09:47   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
<<< system się strasznie grzeje >>>

Niedawno zamówiłem kumplowi sprzęt z Wrocka:
- AMD Thunderbird 1.3 + cooler z 2 wiatrakami Titana
- płyta gł. MSI k7t266 Pro2
- 256 DDR
- Geforce 2 Titanium 64 TV-out
- IBM 40 GB 7200
- CD-ROM LG 52x
- monitor PHILPIS 107 E21 17"
- sb live 5.1
- obudowa midi tower z zasilaczem 300w ATX
- fdd teaca

Płyta główna ma hardware monitoring i już przy właczeniu komputera pokazuje 40 stopni dla procesora. Wiem, że Thunderbirdy mocno sie grzeją, ale bez przesady. Po kilkunastu minutach "bezczynności" temperatura rośnie do 50, a potem jeden z 2-óch coolerów od CPU zatrzymuje się, następuje brak cyrkulacji powietrza i mamy 60 stopni! Zmieniłem mu coolera na titana z jednym wiatrakiem, dałem srebrnej pasty silikonowej, Wiatrak się już nie wyłącza, ale system dalej mocno się grzeje ok 60 stopni. Cooler Titana z 2 wiatrakami przełożyłem do swojego kompa i jest OK.
W w/w wymienionym zestawie grzeje się równiez chipset od płyty głównej, trochę garficzna, ram i dźwiękowa no i obudowa w rejonie zasilacza jest dosyc ciepła. Co to może być. Napięcia były ustawione automat., potem ręcznie i dalej to samo. Czy CPU może mieć uszkodzony Core, jeżeli wszystkie aplikacje chodzą dobrze? Najciekawsze jest to, że ostatnio zamawiałem zestaw z takim samym cpu i płytą i działał. >(
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.05.2002, 11:40   #2
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przperaszam, pomyłka.
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2002, 11:58   #3
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No taka temperatura o jakiej piszesz może okazac się niebezbieczna dla poszczególnych komponentów i wrezultacie może coś sie wyjarać.

Proponuje potestować wyjmując niektóre elementy i obserwować zachowanie temperatury. Największy jednak nacisk położyłbym na sprawdzenie samego zasilacza (np. podmiana na sprawdzony)
Taz40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2002, 13:24   #4
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... wszystko w porządku, Athlony mają temp. pracy dopuszczalną do 70 stopni (w/g foldera reklamówki z Drezna), mój Athlon 1.2 GHz pracuje 8 miesięcy w zakresie temp. 55-60 stopni na firmowym wiatraczku, na płycie MSI i nic się nie dzieje niepokojącego.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2002, 15:15   #5
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Athlon pali się w temp. 95 stopni. Wiem, że one tak sie grzeją ,poprawili to w Athlonach XP. Ale jak otwieram obudowę i dotykam radiatora od CPU czy od płyty gł. to jest bardzo gorący.

Nie miałem okazji sprawdzić innych części. wyciągnąłem wszystko co się dało, odłączyłem HDD, CD-ROM , FDD i dalej to samo. Sprawdziłbym jeszcze zasilacz, ale nie mam na razie możliwości.


Dzięki za odpowiedzi
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2002, 22:25   #6
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
... wszystko w porządku, Athlony mają temp. pracy dopuszczalną do 70 stopni (w/g foldera reklamówki z Drezna), mój Athlon 1.2 GHz pracuje 8 miesięcy w zakresie temp. 55-60 stopni
dlatego ja wzielem sobie celka 0,13, przy max obciazeniu (raz pilowalem go ponad 24h aby sprawdzic stabilnosc przy podkreceniu) ma okolo 41,5-42 stopnie na std wentylu

co do tego athlona tb - coz moze te typ tak ma (choc szczerze watpie).
co do temp max to odzczytaj ja z proca - znajdz opis co jest co i bedziesz znal max temp - tak mi sie wydaje

a ten wentylek to taki zolty z dwoma wiatraczkami?

pzdrwm Niktia_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2002, 10:42   #7
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ (01-05-2002 09:47):
[...] Czy CPU może mieć uszkodzony Core, jeżeli wszystkie aplikacje chodzą dobrze? Najciekawsze jest to, że ostatnio zamawiałem zestaw z takim samym cpu i płytą i działał. >(
Jak bylby uszkodzony, to by nie dzialal jak trzeba, a skoro aplikacje chodza ok, to proc na 99% jest sprawny...
Temperatura.... Sprawdz poprawnosc zamocowania wentylka ;D Kiedys trafil mi sie Titan (lezy gdzies w kupie zlomu), ktory mial takie fajne mocowanie, ze odstawal od procka prawie o milimetr - Duron 1GHz chodzil, tylko sie grzal (Athlon na pewno by poszedl z dymem). Sprawdz, takze czy przy otwartej obudowie jest to samo. Z pasta termo tez nie przesadzaj - warstwa powinna byc minimalna (tyle, zeby ladnie wszystko przylegalo), jak nawalisz za grubo to osiagniesz efekt odwrotny od zamierzonego; Zreszta te srebrne g...o przewodzi i moze porobic zwartka (sprawdz, czy po mostkach nie jest pomzane tym swinstwem)
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2002, 00:44   #8
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
<< a ten wentylek to taki zolty z dwoma wiatraczkami? >>

Tak to ten quewski wiatrok
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2002, 22:50   #9
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
athlony wytwarzaja tyle ciepla , ale nie znaczy to ze sie przegrzewaja. Procesory firmy AMD maja taka urode, INTELOWSKIE sa chlodniejsze, ale ... . Jednak dla bezpeczenstwa wzialbym jakis cooler rekomendowany.
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2002, 00:08   #10
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ (03-05-2002 00:44):
<< a ten wentylek to taki zolty z dwoma wiatraczkami? >>

Tak to ten quewski wiatrok
no to powiem tyle, ze znajomy na nim ukruszyl se procka, to raz a dwa ze wydajnoscia lepszy jest i tak d5tb czy jakos tak

pzdrwm Nikita_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2002, 06:18   #11
Pab
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 80
Pab zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taki urok AMD Athlona TB. Mam 1,1 i... stałą temperaturkę +/- 56 C z różnicą 1-2 stopni. Najlepiej temperaturkę sprawdzaj w biosie, podobnie pokazuje wiernie SiSoft Sandra (przynajmniej u mnie) inne mierniki wykasowałem choć niby referencyjne (Asus A7V133A), to fałszowały za bardzo. Taak, to nie Intel, więc temperaturą się nie przejmuj. Nawet gdyby pracował ci z 70-75 C to też pochodzi i na pewno szybciej zestarzeje ci się technologicznie niż skończy żywotność. Zamiast poszukiwać przyczyn w podzespołach, zobacz najpierw jaką faktycznie masz cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy. Ważne by "kanały" nie były przesłonięte taśmami, kablami, by ilość wlatującego powietrza odpowiadała wylatującemu, a raczej wyciągającemu, i by ten przelot od "WE" do "WY" "obmywał" właściwie podzespoły, a nie tylko przelatywał, bez studzenia ich. Zdejmowanie obudowy, czasami może przynieść odwrotny skutek, mniejszą wydajność chodzenia. Dla przykładu: zamawiając sobie podzespoły do składaka od razu zakupiłem dwa coolerki i oprócz zasilacza, zamontowałem z przodu wciągający, i z tyłu, pod zasilaczem wyciągający. Po pół roku okazało się, że jak zatarł się (zaczął wyć) ten z tyłu (wyciągający) i zdjąłem go, to temperatura... spadła o 1 C Po prostu zmienił się tor cyrkulacji powietrza, procek był mocniej chłodzony poprzez wciąganie powietrza przez zasilacz. Ale założyłem nowy coolerek z powrotem, ponieważ zależało mi na chodzeniu kart (w tym grafiki) których ciepłota ogólnie wzrosła o kilka stopni!!!
Nie ma złotej recepty. Szukaj i próbuj różnych rozwiązań, ale za bardzo nie przejmuj się tym, jak wszystko chodzi.
__________________
Cze!
Pab
Pab jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2002, 12:26   #12
Crypter
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.04.2002
Posty: 63
Crypter zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nom... AMDeki tak maja, ze lubia ciepelko... Sam mam durona 800@1066 (133 FSB) i temperatura w trakcie np. dziala aplikacji 3D siega nawet 62 stopni, zas w czasie pracy w windowsie spada nawet do 37 stopni (posiadam cooler Volcano II firmy Thermaltake + pasta na tlenku srebra, oraz 2 dodatkowe wiatraki - jeden wyciagajacy, a drugi dmuchajacy). Jesli jednak rzeczywscie temp. jest baardzo wysoka, to moze poszperaj w biosie i sprawdz jak sa poustawiane napiecia Vcore i I/O (moze sa poprostu ustawione za wysoko). Ew. proponuje zmiane coolera.

pozdrawiam
Crypter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2002, 10:12   #13
MadMan
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 65
MadMan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A moj duron to wczoraj mial 72 stopnie i jeszcze zyje nic sie nie wiesza, działa OK
__________________
-=|\/|4|)M@|\|=-
MadMan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2002, 10:43   #14
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
MadMan (06-05-2002 10:12):
A moj duron to wczoraj mial 72 stopnie i jeszcze zyje nic sie nie wiesza, działa OK
ile?
ja jak widze 45 to dostaje palpitacji serca
aha też jade na amd
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
TEMATY MATURY 2004 POLSKI (pewniaki) mr_spock Off topic 49 11.05.2004 19:15
Z dziennika cHackera - zapraszam do lektury ! Laser Off topic 6 11.09.2002 10:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.