Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.01.2006, 22:28   #1
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
szkodliwe powietrze z kompa

czy jeżeli komputer chodzi dziń i noc to ma znaczenie dla mnie jako człowkiea tzn. czy powietrze które z niego wychodzu jest jakos specjalnie szkodliwe i czy wogóle jest szkodliwe b prosił o odpowiedzi normalne
spróbuje załączyć obrazek na kótrym ejst pokazany mój pokój
dodaje kilka linków bo nie wiem któy z nich działa

http://img448.imageshack.us/my.php?i...eztytuu6ff.png

http://img448.imageshack.us/img448/7285/beztytuu6ff.png

do modów

jezłi któryś z ilnków działa to porste o edytowanie posta i usunięcie zbędnego materiału

p.s.
pierwszy raz dodaje zdjęcie
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.01.2006, 22:47   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Powietrze ?
On zabiera to powietrze i wydmuchuje przewaznie cieplejsze niż wciągnął. Nie ma tam jakiś substancji szkodliwych
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2006, 23:01   #3
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1.Komputer będąc urządzeniem elektrycznym (i pobierającym spory prąd) emituje promieniowanie elektromagnetyczne, które nie jest obojętne dla organizmu (może być powodem min. białaczki i nowotworów).
2. Powietrze wychodzące z komputera jest naładowane elektrostatycznie i może być zjonizowane (wpływa negatywnie min. na samopoczucie).
3. Stale dochodzący szum wiatraczków nie pozwala w pełni zregenerować organizmu.
4. Nie dająca spokoju myśl, że połączenie z netem może zostać zerwane, doprowadza do nerwicy i innych chorób psychicznych.
5. Włączony monitor CRT/LCD jest źródłem promieniowania.
6. Wysokość rachunku za prąd może doprowadzić do poważnych zaczerwienień i otarć tylnej części organizmu, i w efekcie doprowadza do niechęci przyjmowania pozycji siedzącej.
7. Skrócenie czasu MTBF poprzez ciągłe włączenie sprzętu i przeciążanie dysku archiwizowaniem Internetu.

Jednym słowem - szkodzi, ale jak bardzo, to tego nikt nie wie.
Nie są prowadzone takie badania - zresztą lobby producentów komputerów nie pozwoliłoby na to.
Proszę traktować moją odpowiedź jak najbardziej poważnie.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2006, 23:35   #4
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
prowokacja ?
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2006, 23:51   #5
georg
Smakosz... Heinekena!
 
Avatar użytkownika georg
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: gdzieś nieopodal duuużego browaru... :)
Posty: 637
georg niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Bardziej szkodliwy jest chyba sam monitor niż reszta kompa...
georg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 00:03   #6
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z pewnoscia pracujacy komputer wysusza powietrze i jonizuje je, co zle wplywa na ludzi.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 00:06   #7
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,431
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
U mnie tym bardziej jest szkodliwe, ponieważ podczas korzystania z kompa dużo palę. 8 )

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 00:12   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Tak, jak zostało napisane wyżej, jednoznacznej odpowiedzi nie udzieli nikt, bo na to potrzebne są wieloletnie badania, których albo w ogóle się nie przeprowadza, albo których wyniki nie są znane (i nie zostaną ujawnione), albo będą znane za jakiś czas.

Tak czy siak, ja na twoim miejscu bym się specjalnie nie przejmował (no chyba, że masz możliwość wyeliminowania problemu - przeniesienia komputera gdzie indziej, bądź wyłączanie go na noc, wtedy pewnie dla spokoju ducha warto byłoby to zrobić), ale starał zminimalizować ewentualne ryzyko.

I tak proponowałbym ci kupno nawilżacza powietrza - ale niekoniecznie takiego parującego z Allegro za stówę, bo i zresztą taki przy małym pokoju mógłby być niebezpieczny dla komputera, ale takiego ceramicznego na kaloryfer (jeżeli w pokoju masz, a podejrzewam, że raczej tak). Akurat podnosi poziom nawilżenia powietrza o te kilka procent i wydaje się całkiem nieźle sprawdzać. Sam u siebie stotuję

Do tego kupiłbym sobie lampę solną (też są na Allegro), która właśnie likwiduje to negatywne najonizowanie powietrza i od czasu do czasu zapalał ją w dzień albo w nocy (też taką mam i czasami po prostu przy niej śpię - daje takie delikatne żółtawe światło, które nie jest jaskrawe i ładnie wygląda).

I to myślę, że wystarczy. Ostatnia rzecz, to że jednak dobrze byłoby te przynajmniej pół metra - metr być od pracującego komputera (i monitora) odsuniętym, a jak już musi stać koło łóżka to przynajmniej trzymać przy nim nogi, a nie głowę.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 00:19   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Poruszyłeś bardzo ciekawy problem, który wcale nie jest taki błahy jak mogłoby się wydawać. Non-stop pracujący komputer nie będzie przyczyną jakiś poważniejszych schorzeń, ale na pewno nie jest bez wpływu na przebywające w pomieszczeniu osoby.

Przede wszystkim działa on jak nagrzewnica elektryczna, która w sposób ciągły podgrzewa i powoduje zmniejszenie wilgotności względnej powietrza. Problem powstaje właściwie tylko w zimie, gdy powietrze na zewnątrz jest bardzo suche. Pracujący ciągle komputer wydzielający nierzadko 200-300 [W] ciepła na godzinę + grzejniki i inne sprzęty powodują nadmierny wzrost temperatury w pomieszczeniu i tym samym nadmierne osuszenie powietrza.

Prosty przykład :
W pokoju powinna być temp. 22 st. C, a w wyniku nadmiernego ogrzania wynosi 26 st. C.
Na zewnątrz jest temp. 0 st. C.
Powietrze wpada do pokoju i ogrzewa się do temp. 26 st.
Zgodnie z wykresem Moliera mamy wilgotność względną 18 [%] zamiast około 23 [%].

Takie wartości byłyby gdyby w pokoju nie było źródeł dodatkowej wilgoci w postaci ludzi, kwiatów, różnych pojemników z wodą, mokrych rzeczy itp. W rzeczywistości wilgotność względna w [%] będzie w obu przypadkach wyższa o około 10-20%. Jednak strata 5 % już na samym wejściu jest dosyć dotkliwa. Szczególnie, że człowiek czuje się komfortowo, gdy w pomieszczeniu jest wilgotność w granicach 50% !. Dlatego ludzie wymyślili taki sprzęt jak kamionki , trzymają kwiaty itp. Oczywiście jak kogoś stać to może sobie kupić oddzielny nawilżacz powietrza i wtedy w ogóle jest fajnie. Najlepiej zaopatrzyć się w higrometr i w razie potrzeby działać np.: rozwiesić mokry ręcznik na grzejniku .

Inna kwestia to produkowanie przez urządzenie dodatnio naładowanych cząsteczek powietrza, które wpływają bardzo źle na samopoczucie. Szczególnie, gdy w pokoju masz dodatkowo dużo rzeczy z tworzyw sztucznych może to spowodować spory dyskomfort. Jeśli siedząc kilka godzin przed monitorem odczuwasz bule głowy i psychiczne zmęczenie warto się rozejrzeć za jonizatorem powietrza, który można kupić bez problemu w wielu miejscach. Generowanie jonów ujemnych powoduje uczucie tzw. górskiego mikroklimatu - po prostu świetnie się oddycha. No i kwiaty, im ich więcej tym jest lepiej i do są tanie lub nawet darmowe hehehe ...

Jeśli nic Ci nie jest to nie masz się czym przejmować, gorzej gdy zaczniesz czuć się źle. Wtedy trzeba pomyśleć co może być tego przyczyną i próbować jakoś przeciwdziałać. Niektóre firmy mają bardzo fajne urządzenia kierowane dla alergików, które są prawdziwymi kombajnami do obróbki powietrza. Mój szwagier ma np.: TO urządzenie i muszę przyznać, że jak jestem u niego w mieszkaniu czuję się dużo lepiej niż u siebie. Nie wiem czy to zasługa tego sprzętu, czy może browarka, którym zawsze zostaję poczęstowany

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 00:45   #10
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
prowokacja ?
Prowokacja mocherowych beretów.
Dzisiaj komputer jutro cały świat.
Nie będziecie spędzac całych dni przy komputerach tylko przy jednym jedynym RADYJU.

Ostatnio zmieniany przez Burt : 02.01.2006 o godz. 00:47
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 10:05   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Burt
Prowokacja mocherowych beretów.
Dzisiaj komputer jutro cały świat.
Nie będziecie spędzac całych dni przy komputerach tylko przy jednym jedynym RADYJU.
fajnie. a co to jest mocher to coś z rodziny do której należy chak, chiacynt, chamulce, chipnoza, chałas, chandel, chańba, chonor....................

ile czasu spędzasz w pomieszczeniu z komputerem? może to faktycznie szkodzi na głowę i wszystko się kojarzy z Radyjem?

słuchanie Radyja nie szkodzi jego wiernym fanom, mało tego poprawia im nastrój do pogranicza euforii. gorsza sprawa z biernymi słuchaczami... :\

a wracając do komputerów to nie sądzę, żeby jeden blaszak w pomieszczeniu gdzie jest jakaś wentylacja i nie ma 4 metrów kwadratowych był w stanie najonizować powietrze w sposób szkodliwy dla zdrowia. inna sprawa to monitor CRT i nie wiem czy chodzi o miganie obrazu, czy inną sprawę, ale ja po siedzeniu 2 godzin przy syfiastej bańce zaczynam się źle czuć.

przy sciemnionym Flatronie ustawionym na 100Hz mogę siedzieć godzinami i tego nie odczuwam...

kiedyś kupię sobie LCD, ale nie prędko............
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 10:36   #12
**mondeo**
*Dziadziuś*
 
Avatar użytkownika **mondeo**
 
Data rejestracji: 27.10.2005
Lokalizacja: podlasie
Posty: 641
**mondeo** zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez FatAlbert
czy jeżeli komputer chodzi dziń i noc to ma znaczenie dla mnie jako człowkiea
wszystko ma zły wpływ na otoczenie w którym się znajdujemy,nie tylko kompurer
ale jeśli ci przeszkadza bardzo w nocy to najlepiej go wyłącz,przed pójściem spać wywietrz mieszkanie
a najlepiej to wogóle nie kupować kompa,choć mamy takie czasy ,że bez kompa nie da się żyć
__________________
Stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
**mondeo** jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 10:44   #13
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
no i skoro chcesz zyc bezpiecznie, to musialbys zrezygnowac z kuchenki gazowej - chyba ze masz elektryczna
Piecyka gazowego jesli posiadasz chyba ze masz ciepla i zimna z sieci
Skoro wytrzymales juz tyle i nic Ci nie jest( byc moze jeszcze o tym nie wiesz) nie ma co zmieniac
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 11:08   #14
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja akurat uwazam ze to cieple powietrze wyplywajace z obudowy kompa, jest dla mnie korzystne, poniewaz ogrzewa pomieszczenie w ktorym stoi komp, a tak powaznie mam duzy pokoj wiec nie odczuwam wogole tego nagrzanego powietrza, jedyna rzecz ktora mnie meczy to szum wentylatorow i glosna praca dyskow twardych, mimo iz wytlumilem obudowe a wiatraki spowolnilem, to w dalszym ciagu uwazam ze komputer za glosno pracuje, moze doczekam czasow ze komputery beda bezglosne...

Monitor CRT jaki posiadam tez nagrzewa powietrze, jeszcze mocniej niz sam komputer.
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 11:14   #15
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Nie będę się powtarzał - bowiem prawie wszystko co trzeba było, już napisano.
Na pewno komputer jako urządzenie elektroniczne, które się grzeje/promieniuje i jeszcze zasysa i wydmuchuje powietrze (nie wiem, czy ktoś wspomniał, że z kurzem - bo przecież w komputerze zbiera się sporo kurzu i w części jest on wydmuchiwany - a jak wiadomo kurz to niezłe zbiorowsko) - wpływa niekorzystnie na człowieka - na pewno w większym niż np. telewizor czy wieża - szczególnie, że zazwyczaj siedzimy bliżej itd.
Jeśli nie ma takiej konieczności to radziłbym wyłączać kompa na noc - no i zastosować się do wymienionych już rad - nawilżać na kaloryferze itd.

A co do subiektywnego odczucia - dużo zależy tutaj od przyzwyczajenia - np. jak ja na początku miałem komputer w domu to jak spędziłem przy nim kilka godzin to już to czułem (wpływ monitora - tak samo było przedtem na uczelni - szczególnie przed tymi starymi i bardzo kiepskimi monitorami) - a teraz tak się przyzwyczaiłem, że nawet 10 godzin, nie robi na mnie większego wrażenia.
Co nie oznacza, że jakoś to nie wpływa na moje zdrowie

Pozdrawiam

ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.