Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.09.2002, 09:58   #1
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb Takie moje przemyslenia

Otoz - ostatnio ktorys z kolegow na forum chcial wyciagac sesje ze zle nagranej plytki. Poleciliscie mu program sharewarowy, ktory mogl tylko odczytywac sesje, a nie zapisywac.
Jakis miesiac temu chcialem odzyskac dane z mocno porysowanej plyty - oczywiscie programy sa, ale w wersji shareware potrafia tylko zdiagnozowac plyte bez odzyskania danych.
Ile jeszcze jest takich przypadkow? Zaden czlowiek przy zdrowych zmyslach nie bedzie kupowal programu za nascie/dziesiac a czasem set baksow na jeden raz... I co? Firmy softwarowe same sobie nakrecaja piractwo - zamiast np. w wersji shareware umozliwic parokrotne w pelni funkcjonalne uzycie aplikacji. Co Wy robicie w tej sytuacji? Ja bezlitosnie piratuje taki program (cracki, seriale, albo szukam pelnej wersji na sieci) - jestem normalny i nie bede wywalac paru stow w bloto...
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.09.2002, 10:33   #2
PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.08.2002
Posty: 39
PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgadzam się z tobą wielu z nas nie znało by podstaw gdyby nie piraty:-D :-D :-D
PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:04   #3
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Zgoda, ale w zadnym przypadku, nie jest to usprawiedliwienie!
Jak cos potrzebuje, postepuje podobnie chociaz ostatnio coraz rzadziej:-D
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:09   #4
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
Zgoda, ale w zadnym przypadku, nie jest to usprawiedliwienie!
Jak cos potrzebuje, postepuje podobnie chociaz ostatnio coraz rzadziej:-D
Life is brutal jak to mowia - czasem nie masz wyjscia... Tak jak pisalem - dla jednorazowego uzycia programu nie bede go kupowal za takie pieniadze. Moze w takim razie wprowadzic parozowe uzycia danego programu (np jedno uzycie koszt parudziesieciu centow) - wtedy nie mialbym nic przeciwko i nawet bym ochoczo mogl zaplacic.
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:31   #5
PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.08.2002
Posty: 39
PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomyślcie tylko ile jest rodzin które kupiły z wielkim wysiłkiem finansowym swojemu dziecku kompa i ile za to dali a w szkołach przerabiają pakiet offlisa przecież są to pieniądze prawie kompa.
PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:34   #6
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
PL napisa***322;(a)
Pomyślcie tylko ile jest rodzin które kupiły z wielkim wysiłkiem finansowym swojemu dziecku kompa i ile za to dali a w szkołach przerabiają pakiet offlisa przecież są to pieniądze prawie kompa.
Akurat w sprawie pakietow biurowych mam inne zdanie - tutaj jest spora konkurencja miedzy zarowno programami platnymi (MS Office) jak i darmowymi (Star Office, Aplixware), wiec nie koniecznie trzeba od razu miec MS Office'a, ktorego i tak wiekszosc uzytkownikow uzywa w 10% jego mozliwosci.
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:38   #7
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Kiepscy nauczyciele i glupi program!
Powinni uczyc StarOffice i OpenOffice!
Powinni uczyc tez Linuxa, programowania: od Pascala do C++!
Ale tylko w Polsce jest mozliwe nazucanie wszystkim jedynie slusznych rozwiazan a`la Microsoft! pewnie z glupoty i niewiedzy!
Przede wszystkim z glupoty !
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:48   #8
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
Kiepscy nauczyciele i glupi program!
Powinni uczyc StarOffice i OpenOffice!
Powinni uczyc tez Linuxa, programowania: od Pascala do C++!
Ale tylko w Polsce jest mozliwe nazucanie wszystkim jedynie slusznych rozwiazan a`la Microsoft! pewnie z glupoty i niewiedzy!
Przede wszystkim z glupoty !
Z calym szacunkiem, ale kolega gada glupoty.
Po pierwsze nie tylko w Polsce leci sie na samym Microsofcie (np w Norwegii dopiero ostatnio rzad zaczal przerzucac sie na aplikacje typu Open Source i na licencji GPL).
Po drugie spowodowane jest to niekwestiowana popularnoscia tegoz.
Po trzecie jestem przeciwny nauce programowania Pascala i C++ w szkolach. W obecnych czasach nie jest to kompletnie do niczego potrzebne zwyklemu uzytkownikowi komputerow, a nauka efektywnego programowania i tworzenia algorytmow to nie jest rzecz, ktora da sie nabyc na paru lekcjach informatyki poprzez poznanie BEGIN i END.
Na lekcjach informatyki dzieci powinny sie uczyc uzywac komputera do celow praktycznych (np. pisanie CV w edytorze tekstu [zarowno w Wordzie jak i w innych], korzystania z Internetu [iluz moich znajomych nie potrafi szukac w sieci potrzebnych informacji, ilez osob na tym forum pyta sie 1000x o to samo, bo nie potrafia szukac w sieci], budowy komputera [ale tylko w stopniu bardzo podstawowym], podstawy systemow operacyjnych [zarowno Windowsa jak i Linuxa, McOsow itd]). Informatyka w szkole powinna byc narzedziem, a nie celem.
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:48   #9
PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.08.2002
Posty: 39
PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


Akurat w sprawie pakietow biurowych mam inne zdanie - tutaj jest spora konkurencja miedzy zarowno programami platnymi (MS Office) jak i darmowymi (Star Office, Aplixware), wiec nie koniecznie trzeba od razu miec MS Office'a, ktorego i tak wiekszosc uzytkownikow uzywa w 10% jego mozliwosci.
Nie chodzi już o to wczym i za ile, ale dam ci przykład w pewnej szkole pani od informatyki przerabia Worda i uczy dzieci Excela a dziecko ma na zadanie zrobić tabelke w Wordzie i wykres w Excelu,ma to przynieść do szkoły na dyskitce, i co jego ojciec napewno kupi pirata np.na giełdzie. Nie było by piractwa gdyby nie zbyt wysokie ceny programów, moim zdaniem powinno być tak że firma niech zapłaci więcej a do użytku domowego mniej i wtedy to ma ręce i nogi.
PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 11:51   #10
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
PL napisa***322;(a)


Nie chodzi już o to wczym i za ile, ale dam ci przykład w pewnej szkole pani od informatyki przerabia Worda i uczy dzieci Excela a dziecko ma na zadanie zrobić tabelke w Wordzie i wykres w Excelu,ma to przynieść do szkoły na dyskitce, i co jego ojciec napewno kupi pirata np.na giełdzie. Nie było by piractwa gdyby nie zbyt wysokie ceny programów, moim zdaniem powinno być tak że firma niech zapłaci więcej a do użytku domowego mniej i wtedy to ma ręce i nogi.
To jest w duzej mierze wina rodzicow - jakby mi dziecko przyszlo z takim zadaniem do domu to bym sie wybral do tej pani i powiedzial jej co mysle o takich metodach naucznia. A jesli by zaczela gnebic moje dziecko z tego powodu nie omieszkalbym zwrocic sie do wyzszych instancji. Wbrew pozorom takie dzialania przynosza efekty (zywy przyklad mojego brata i mojej mamy :-D).
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 12:06   #11
PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.08.2002
Posty: 39
PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


To jest w duzej mierze wina rodzicow - jakby mi dziecko przyszlo z takim zadaniem do domu to bym sie wybral do tej pani i powiedzial jej co mysle o takich metodach naucznia. A jesli by zaczela gnebic moje dziecko z tego powodu nie omieszkalbym zwrocic sie do wyzszych instancji. Wbrew pozorom takie dzialania przynosza efekty (zywy przyklad mojego brata i mojej mamy :-D).
Masz zupełną racje że tak można a nawet powino się zrobić ale nie zawsze to daje pozytywny wynik. Może ni było by takich kłopotów gdyby ludzie troszke więcej zarabiali za swoją prace.
PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 12:37   #12
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


Z calym szacunkiem, ale kolega gada glupoty.
Akurat z tym twierdzeniem, bym polemizowal!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 12:40   #13
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)


Akurat z tym twierdzeniem, bym polemizowal!
I tylko tyle w ramach odpowiedzi :-D?
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 12:53   #14
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


I tylko tyle w ramach odpowiedzi :-D?
Wyminilismy opinie! Nie mam zamiaru, ani nie jest moim celem, nikogo do nich przekonywac! To nie ma sensu. A klocic sie? Po co?
Jak mowia: sa rozne metody klotni! Ale zadna z nich nie daje rezultatu!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2002, 12:57   #15
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)

Wyminilismy opinie! Nie mam zamiaru, ani nie jest moim celem, nikogo do nich przekonywac! To nie ma sensu. A klocic sie? Po co?
Jak mowia: sa rozne metody klotni! Ale zadna z nich nie daje rezultatu!
Nie - myslalem tylko, ze kolega uzasadni dlaczego uwaza tak, a nie inaczej - ja to chyba zrobilem dosc wyczerpujaco...
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.