Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2003, 09:54   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question TANI Aparat Cyfrowy (do ok.600 zł) KODAK Cx-4200 Easy Share ?

Witam i proszę o pomoc w mało dla mnie bliskim temacie.

Szukałem na forum szukałem w sieci i teraz chciałem się poradzić Was ad. wyboru na prawde taniej cyfrówki bo narazie o profesjonalnym aparacie mogę pomarzyć, a w najbliższym czasie mogę się stać posiadaczem "taniej cyfrówki" tylko muszę dokładnie zastanowić się nad wyborem.

Wczoraj bardzo długo siedziałem w nocy wuszykując wszelkie wiadomości mi potrzebne oraz jakieś specjalistyczne forum o cyfrówkach, ale albo źle szukałem, albo źle celowałem pomiędzy wynikami wyszukiwania bo wielkich informacji nie znalazłem i na żadnym forum nie zamieściłem mojego pytania.
...

Chciałbym dobry/tani aparat cyfrowy - jak każdy zadowolony konsument heh

Jestem już raczej zdecydowany na Kodak'a Cx-4200 Easy Share wg. wielu najlepszy wybór w klasie, wg. mnie...również
Najtańszy z Kodaków o przystępnych parametrach i opcjach dla amatora.
Spójrzcie tu na mały opis...http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5860
a tutaj na dokładniejszą specyfikacje na stronie Kodaka http://wwwpl.kodak.com/PL/plugins/ac...odakCX4200.pdf.

Czy to dobry wybór? Dla mnie te 600-700 zł to nie są małe pieniądze, a chciałbym je dobrze zainwestować w aparacik.

Jeśli macie jeszcze jakieś swoje typy...słucham Zastanawiałem się jeszcze nad Mustek G-Smart D30, ale chyba nie.

W Kodaku fajną sprawą jest wewnętrzna pamięć (16 MB) i oprócz tego gniazdo na karty zewnętrzne. Będę miał taniej zakupioną karte 32MB SD od kolegi, który znalazł dwie takie karty nad morzem, ale jedną wyrzucił i jedną będę ja miał...więc pamięć się nieco zwiększy.
Szkoda troche ze to full automat, ale aparaty bardziej profesjonalne to więęększy koszt.
Zastanawiające jest to, że aparat nie posiada nagrywania sekwencji Video (tak mówią, piszą użytkownicy), a na wielu stronkach w opisie napisane jest iż jest to możliwe

Czy to dobry wybór wśród konkurencji? A może jeszcze coś tańszego lepszejszego dostane?

A może ktoś ma ten model Kodaka i podzielił by się wrażeniami?

Proszę o pomoc, opinie...takiego tematu jeszcze nie było jeżeli chodzi o tak tanie aparaciki Pozdro
Dołączone obrazki
-sb.jpg 
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 04.11.2003 o godz. 09:58
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.11.2003, 10:38   #2
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no nie wiem... Mi sie najbardziej ta czulosc nie podoba
- wydaje mi sie, ze o sensownych zdjeciach w budynkach
mozna zapomniec... To spore ograniczenie - trzeba sie
zastanowic co bedziesz fotografowal. Z drugiej strony
za ta cene raczej nic lepszego nie kupisz. Alternatywa
jest odlozenie zakupu na pozniej i zbieranie kaski.
Ewentualnie zakup uzywki z pewnego zrodla....
Moze gielde fotograficzna odwiedz??
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 12:09   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
aparaty cyfrowe ...średniej klasy to są za ponad 1000zł albo i więcej...
...poniżej tej ceny cyfrówki są bardzo ograniczone ,nie mówiąc o jakości wykonywanych zdjęć.
Zrób tak jak napisał mój przedmówca ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 12:12   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
hej Ciapek

w tej cenie nic lepszego raczej nie kupisz - jak masz karte pamieci w dobrej cenie to bierz i ja, i aparat
to jest Kodak - firma od aparatow - jakosci oferowanej przez HP, Creativa czy Logitecha w tych samych klasach cenowych wogole nie mozna porownywac
inna sprawa ze za to siano aparat analogowy to bys calkiem wypasiony kupil, ale ja tez bym wolal cyfrowe

pozdro
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 12:14   #5
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czułość? Sory ale nie wiem o co chodzi
Bardziej znam się na kamerach, praktykowałem kiedyś jakiś czas w firmie zajmującą się produkcją TV więc...moge wiedzieć troche o kadrowaniu, balansie bieli, ustawieniach ostrości...no wiadomo szału tym aparatem nie zrobie, ale też zdjęcie nie będą na pewno żadną padaką (musze się jeszcze przejść do kumpla na testy to coś tutaj zamieszcze).

Jak nie kupie za te cene nic lepszego to w sumie good

Do czego mi ten aparat? No przyznam szcerze, że będę chciał się pobawić troche w fotografa plenerowego hehe ...ogólnie do amatorskiego fotografowania na własny użytek, ale także bym chcial zeby aparacik sie sprawdzał dobrze w zwykłym fotografowaniu ludzi itp.

Zbieranie kaski? No jasne, ze to mysl...ale ten aparacik będzie dla mnie ptrezentem...więc nie ja tutaj dysponuje gotowka...a wiem, że jakiś czas większego napływu kasy nie bede mial.

Byc moze ze ten aparat bedzie jechal do mnie z Niemiec...wiec giełda tez raczej odpada, a z tego co wiem w Toruniu nie ma tego typu giełd, a moze sa ale raczej nie.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 13:24   #6
macbor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.07.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 21
macbor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z nowych aparatów nic lepszego w tej cenie raczej nie znajdziesz.
Na Twoim miejscu zastanowił bym się czy może nie poczekać miesiąć czy dwa i z kasą dobić do 800-1000 zł i wtedy masz już większy wybór lepszych aparatów ale używanych. I tak za ok 850 - 950 zł spokojnie kupisz Canona Power Shot A40 który jest o wiele lepszym aparacikiem od podawanego przez Ciebie Kodaka. A40 ma sporo manual'i (napewno nie będziesz często używał ale są bardzo przydatne) no i co najważniejsze zoom optyczny (zoom cyfrowy nie nadajae się do niczego). Mógł byś też rozejżeć się za Olympusem C-220 zoom fotki wychodzą słabsze niż z A40 ale napewno będzie tańszy od niego. Ciekawą propozycją był by też Fuji A203 (nie wiem czy nie pomyliłem modelu) Fuji spokojnie można przyrównać do A40 jakościowo a cenowo powinien być troche tańszy. Tak, że zastanów się dobrze czy nie lepiej dozbierać te 200-300 zł i kupić coś sporo lepszego od tego Kodaka no ale używanego. Pamiętaj że ceny aparatów z matrycą 2MP cały czas spadają i to w szybkim tempie.
macbor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 14:17   #7
merowing
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika merowing
 
Data rejestracji: 12.06.2003
Posty: 8
merowing w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zajrzyj tutaj : http://www.pencam.pl

Ceny w miarę rozsądne, jakość też chyba nienajgorsza i całkiem przyjemny wygląd więc... to może być to czego szukasz.

Pozdro

Ostatnio zmieniany przez merowing : 04.11.2003 o godz. 20:05
merowing jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 15:10   #8
Golomb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.07.2003
Posty: 121
Golomb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co byscie powiedzieli o Olympus'ie C-150 ??
Golomb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 16:42   #9
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
co tu dodac? Moze tylko testy
http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
Niestety nie ma tu tego modelu. Jednak jest podobny.
Jesli aparat bedzie przyworzony z niemiec to wyjdzie
zapewne taniej. Rozejrzyj sie moze za podobna cene
uda sie kupic jakiegos canona czy olympusa jak juz ktos
polecal, ewentualnie sony.
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 22:29   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
chyba pozostane przy tym Kodaku, ale wasze uwagi i pomysły są na serio ciekawe, mądre i kuszące, ale aparacik jesli bede mial to do konca roku , a pozatym az tak nie uwazam, zeby 200-300 zł wiecej bylo tak kolosalnym przeskokiem, a to raczej ma byc aparacik nowy.

Dzieki za wszystkie cenne i godne przeczytania uwagi, czekam na więcej

i zamieszczam zdjecie z tego Kodaka zrobione na najnizszej jakosci/rozdzielczosci a i tak robiace na mnie pozytywne wrazenie. (trocche pomniejszylem do rozmiarow jakie łyknie forum)
Za pozwoleniem znajomego
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-000_1033-small.jpg  
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 04.11.2003 o godz. 22:31
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2003, 22:56   #11
macbor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.07.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 21
macbor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
...a pozatym az tak nie uwazam, zeby 200-300 zł wiecej bylo tak kolosalnym przeskokiem...
Zdziwił byś się jaka jest różnica pomiędzy tym nowym Kodakiem a używanym np. PS A40. Ale jeżeli masz możliwość obejżenia fotek z kodaka i zadawalają cię one to bierz Kodaka - nowe jest nowe8)
macbor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2003, 04:39   #12
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam,

przez dwa lata bawilem sie Kodak DX3600, twoj tutaj to podobny model w nowym opakowaniu. Na dzien dobry dodalem 128mb karte. Zamienilem ten model na Kodak DX6340 i dalej jestem zadowolony. Teraz planuje zamiane na DX6440 tylko by przejsc na 4 megapixele.
kazdy ma swoja opinie, kodak, canon, sony..., kazdy swoje chwali.
nie jestem profesjonalista, szukajac za tym modelem sam pewnie tez nie jestes.
moje zdjecia to chuczne imprezy i dlugie wycieczki. do tego jest super. cenowo tez dobrze stoja choc moj DX6340 spadl o $50 dolarow od kiedy go kupilem 3 miesiace temu.
pamietaj o pamieci, miec super aparat by puzniej obnizac rezolucje przez brak pamieci nie jest rozsadne. (tak robi moj szef z jego Canonem G5 i 64mb pamieci).

...takie moje 5 groszy na ten temat.

shuma02
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.