Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2006, 00:26   #76
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wlasnie, nie wczuwaj sie tak... telefon to nie samochod, mozna latwo zmienic gdy Ci nie bedzie odpowiadal

Co do tematu, radzilbym Ci brac tego Siemensa, ale juz jest nieaktualny.

Odnosnie zawieszania sie telefonow prawda jest taka, ze wiekszosc jednak sie zawiesza. Przy mnie nawet znaczna wiekszosc. Wszystko rozchodzi sie o to, ze stopien skomplikowania telefonu jest obecnie za duzy. Wpychane sa coraz to nowe funkcje i urzadzenia, a niestety dalej niekiedy trzeba z takiego telefonu zwyczajnie zadzwonic...

Najlepsza opcja jest posiadanie telefonu w ktorym samemu mozna wgrywac nowsze oprogramowanie. Gorzej, jesli trzeba udac sie do serwisu, aby tam na gwarancji wgrali najnowsze dostepne oprogramowanie. Najgorzej natomiast, jesli nie masz gwarancji ani mozliwosci wgrania samemu...

Zawieszanie sie telefonu mozna wielorako interpretowac. Sa takie, ktore po jakims czasie (np miesiacu) nieustannej pracy (bez wylaczania) potrafia sfiksowac (np wibra sama sobie dziala, albo podswietlenie zostaje na stale, albo telefon sam sobie cos zmienia/przeskakuje przez menu, ewentualnie dzwoni i miga diodami bez potrzeby). Wtedy wystarczy wyjac baterie na 2 sekundy, wlozyc, i po sprawie. Sa tez takie sytuacje, ze telefon wylacza (Siemens)/resetuje (Nokia) sie po wykonaniu jakiejs operacji/wcisnieciu klawisza. Tu sprawa jest bardziej "kulturalna", gdyz od razu widac ze cos sie dzieje, i mozna zareagowac. Gorzej jest w przypadku pierwszym z wyzej wymienionych, poniewaz telefon moze obrac strategie "dzisiaj nie dzwonie, chocby nie wiem co", i tego nie wyswietlic...

Osobiscie jestem zadowolony, ze od czasu do czasu telefon mi sie wylaczy. Lepsze to niz gdyby zwariowal w jakis inny sposob. Oczywiscie stopien zawieszalnosci zalezy nie tylko od sposobu oraz intensywnosci uzytkowania, mozna przeciez trafic na jakis "gorszy egzemplarz" (to juz tez przerabialem - 2 identyczne Nokie zakupione dzien po dniu, jedna fiksowala co jakis czas, srednio co miesiac pracy, a druga nic).

Baterie najlepiej miec nowe i oryginalne (prawie nowy telefon to i prawie nowa bateria).


Ostatnio widzialem na zywo Siemensa A70. Jak na nowy telefon jest calkiem prosty, ale wrazenie sprawia bardzo pozytywne.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2006, 00:33   #77
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez MaciejT
wlasnie, nie wczuwaj sie tak... telefon to nie samochod, mozna latwo zmienic gdy Ci nie bedzie odpowiadal (...)
Teoretycznie może i tak - ale w praktyce ... - i nie mam tutaj na względzie tylko kwestii finansowych ...
Cytat:
Napisany przez MaciejT
(...)
Odnosnie zawieszania sie telefonow prawda jest taka, ze wiekszosc jednak sie zawiesza. Przy mnie nawet znaczna wiekszosc. Wszystko rozchodzi sie o to, ze stopien skomplikowania telefonu jest obecnie za duzy. Wpychane sa coraz to nowe funkcje i urzadzenia, a niestety dalej niekiedy trzeba z takiego telefonu zwyczajnie zadzwonic...
(...)
Zawieszanie sie telefonu mozna wielorako interpretowac. Sa takie, ktore po jakims czasie (np miesiacu) nieustannej pracy (bez wylaczania) potrafia sfiksowac (np wibra sama sobie dziala, albo podswietlenie zostaje na stale, albo telefon sam sobie cos zmienia/przeskakuje przez menu, ewentualnie dzwoni i miga diodami bez potrzeby). Wtedy wystarczy wyjac baterie na 2 sekundy, wlozyc, i po sprawie. Sa tez takie sytuacje, ze telefon wylacza (Siemens)/resetuje (Nokia) sie po wykonaniu jakiejs operacji/wcisnieciu klawisza. Tu sprawa jest bardziej "kulturalna", gdyz od razu widac ze cos sie dzieje, i mozna zareagowac. Gorzej jest w przypadku pierwszym z wyzej wymienionych, poniewaz telefon moze obrac strategie "dzisiaj nie dzwonie, chocby nie wiem co", i tego nie wyswietlic...

Osobiscie jestem zadowolony, ze od czasu do czasu telefon mi sie wylaczy. Lepsze to niz gdyby zwariowal w jakis inny sposob. Oczywiscie stopien zawieszalnosci zalezy nie tylko od sposobu oraz intensywnosci uzytkowania, mozna przeciez trafic na jakis "gorszy egzemplarz" (to juz tez przerabialem - 2 identyczne Nokie zakupione dzien po dniu, jedna fiksowala co jakis czas, srednio co miesiac pracy, a druga nic).

Baterie najlepiej miec nowe i oryginalne (prawie nowy telefon to i prawie nowa bateria).


Ostatnio widzialem na zywo Siemensa A70. Jak na nowy telefon jest calkiem prosty, ale wrazenie sprawia bardzo pozytywne.
Dzięki za ciekawe informacje.
Jeśli chodzi o zawieszanie - jeśli telefon zawiesiłby mi się raz czy dwa w miesiącu - i po wyłączeniu i włączeniu było by ok - to nie było by to jeszcze tragicznie (pomijam, że mogło by sie to zdarzyć w momencie, kiedy byłby mi pilnie potrzebny )
Raczej martwiąc się o kwestie zawieszania miałem na myśli zwisy typu co 2-3 dni itd.
A co do ciągłej pracy - na pewno nie będzie tak, że będę miał komórkę włączoną 24h/ 7 dni w tygodniu - chociażby na noc będę ją wyłączał.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 10:17   #78
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek
znam 3 osoby, ktore maja siemensa c65 i dosc czesto narzekaja, ze im sie fon zawiesza ,
Wystarczy wgrac jakis nowszy stabilny soft, np v43, v50 lub inny.


Cytat:
Napisany przez ro29
I może ktoś powie coś o Siemens'ach, a szczególnie tym modelu A65 ??
Telefon fajny malutki, prosty w obsludze, dopracowany. Jednak dla mnie za wolny. Duze rzeczy wykonuje w telefonach na pamiec i wtedy widac, ze tel nie nadaza.


S55 to bardzy fajny fon Jesli komus nie zalezy na kolorkach to go brac. Mialem kilka takich sztuk i bateryjki trzymaly mi do 5 dni. Jedyna jego fabryczna wada to wypadajace, urywajace sie klawisze czego "zwykly zjadacz chleba" nie zauwaza
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 10:28   #79
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam Simka S55 od 3 lat i z klawiszami nigdy , przenigdy nie miałem problemu A,że fon fajny potwierdzam , że trzyma baterię ( mimo,że to 700 mAh ) 5 dni też potwierdzam. I mimo,że są na rynku telefony o ekranikach w dziesiątkach tysięcy kolorów jakoś nie mogę S55 zamienić na nic innego. Ma wszystko czego potrzeba , możliwości patchowania softu przy użyciu kabla serwisowego, powiększenie pamięci ... jednym słowem gdyby nie ekranik cudo ... jednak do tych 256 kolorków idzie się przyzwyczaić - wystarczy nie mieć wielobarwnej tapety coby w oczy brak barw nie wpadał .
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2006, 22:29   #80
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Więc ostatecznie się zdecydowałem i nabyłem używanego Siemensa A65

Jak narazie z nim lekko "walczę" - jak wiadomo to moja pierwsza komórka więc trzeba się wciągnąć ...
Jeśli ktoś wie jak w tym modelu ustawić opcję potwierdzania doręczania sms'ów (bo chyba taka jest ??) - to byłbym wdzięczny za pomoc - bo jakoś nie mogę znaleźć ...

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy wypowiadali się w tym temacie - a czy podjąłem słuszną decyzję - czas pokaże Pierwsze wrażenia nie są złe, oczywiście uwzględniając jego możliwości ...

ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2006, 23:05   #81
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Menu -> Wiadomosci -> Ustawienia -> Ustaw SMS -> Profile SMS -> (domyslny) -> Edytuj -> Raport przyjec "v"

jakos podobnie powinno byc
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2006, 23:25   #82
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zeby otrzymywać raporty w siemensie a65 trzeba kliknąć na kopertę następnie Msg.setup (ostatnia pozycja)następnie SMS profiles (3 pozycja od góry)potem SMS następnie Change sett(2 pozycia) a nastepnie zaznaczyć Status raport(5 pozycia) to znalazłem,może ci coś pomoże,nawet jak masz menu po polsku
a tutaj masz link do instrukcji obsługi tego telefonu
http://download.benqmobile.com/repos...a_body_NET.pdf

Ostatnio zmieniany przez devil-80 : 08.02.2006 o godz. 23:31
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2006, 23:50   #83
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
@MaciejT i @devil-80 - dzięki za pomoc - znalazłem - jutro sprawdzę czy działa - teraz już nie chcę nikogo po nocy budzić
A co do instrukcji - mam zarówno drukowaną, jak i na kompie (choć to chyba to samo) - z tym, że są to chyba jakieś trochę skrócone wersje - bo nie mogłem tego znaleźć ...
A ten podany link nie działa chyba ...

Pozdrawiam
ro29

P.S. @devil-80 - masz może tego Siemensa - tak z ciekawości pytam
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 09:32   #84
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm wczoraj mi działał,nie mam i nigdy nie miałem żadnego siemensa,nie oznacza to że są do bani czy coś,poprostu wolę nokię,są prostsze i mi pasują,teraz planuje kupić sony ericsona k700i ale zobaczymy jak to pójdzie.Pozdrawiam
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 10:16   #85
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
(...)
Ostatnio widzialem na zywo Siemensa A70. Jak na nowy telefon jest calkiem prosty, ale wrazenie sprawia bardzo pozytywne.

Tak, mam, prosty telefon, mały, lekki, wydaje się solidnie zbudowany, ale wkurza rozmówców efekt echa - słyszą siebie, nie pomaga przyciszenie telefonu - to samo przez zestaw słuchawkowy... I jeszcze jedno - nie można jednocześnie rozmawiać przez zestaw i ładować telefonu - jedno złącze (jeśli ktoś wie jak to rozwiązać, to proszę o sugestie).

Nie ma to jak stara Nokia 6310... zero problemów, rewelacyjna jakość dźwięku i bateria długo trzymała...

Ostatnio zmieniany przez Kris : 09.02.2006 o godz. 11:01
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 11:54   #86
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Efekt echa to kwestia odleglosci telefonu od stacji bazowej, i zwiazane z tym opoznienia w przesylaniu sygnalu. Trafia sie na roznych telefonach, poniewaz istotne jest tu miejsce, w ktorym przebywasz podczas rozmowy (wiadomo, piwnica, duza hala albo grube sciany zmniejszaja sile sygnalu) oraz odleglosc do najblizszej stacji bazowej.

Problem byl juz omawiany na roznych forach.

Sam fakt, ze stacje bazowe GSM1800 maja w specyfikacji zasieg do 4 km nie oznacza, ze jakosc rozmowy osoby oddalonej od stacji o kilometr bedzie taka sama jak osoby oddalonej od niej o 3,8 km. Nie mowiac juz o wymuszonym trybie kodowania rozmowy, ktory takze ma wplyw na jakosc (EFR = mniejszy zasieg, lepsza jakosc rozmowy, HR = wiekszy zasieg, gorsza jakosc rozmowy).
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 13:02   #87
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
MajciejT - dzięki, ale dziwne, że ten problem występuje w A70, a Nokia wspomniana nie ma takiej 'przypadłości'...
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 13:32   #88
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a może tak jest tylko w tym twoim a70?jak tak to oznacza,że coś z nim nie tak,a jak jest tak we wszystkich to wina tego modelu,może jakaś wada.Jednak co Nokia to Nokia
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 18:21   #89
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W jakiej cenie ten ****ens?
__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 18:32   #90
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez mallow
W jakiej cenie ten ****ens?
http://allegro.pl/showcat.php?id=144...r=t&view=gtext
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.