Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2003, 09:21   #1
Ćwikła
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Posty: 85
Ćwikła w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Temperatura procesora

Jak powinna być temperatura Athlona 1700Xp.Ja mam 56 stopni.Wydaje mi się że to trochę dużo.Co wy o tym sądzicie ,dlaczego mam taka temperature a nie jak inni około 40.
Ćwikła jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2003, 09:23   #2
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... tak ma być , wszystko w porządku, to urok Athlonów i Duronów.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 09:40   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kumpel ma athlona xp 2000+ na płycie asus-a a7v8x z coolerem minta za 25 pln i ma temp. 35 stopni gdy cpu nie pracuje, a jak jest w stresie to ma chyba 45 max
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 09:47   #4
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Podobnie z coolerkiem Coolemastera DP-57(56)J.... 40 do 50 st. C.
Coolerek za jakieś 30 zet. Bodaj 3800 obrotów, ale szerokie łopaty - w miarę cichy.
Ćwikła podstaw inny wentyl i zobacz temperaturkę - acha - z wyświetlaniem temperatur przez różne płyty też jest różnie.
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 10:01   #5
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tyle sie mowi ze Athlony sie grzeja. Przegladajac troszke kompa u kolegi ktory ma Celerona 1,7 GHz w biosie podaje mu temperature 56 stopni. To u mnie na Athlonie (Thunderbird) jest tylko 50 stopni i nigdy wiecej. A pamietajmy ze z tym rdzeniem najbardziej sie procek nagrzewa. Wiec wiecej jest przy tym reklamy i uprzedzen.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 11:04   #6
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale często się zdarza, że są przekłamania rzędu nawet 10 stopni...
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 11:37   #7
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wszystkie procki grzeja sie podobnie temperatura zalezy tylko od jakosci chlodzenia
czujnuika temperatur tez nienalezy zawsze wiezyc bo czesto maja przeklamania
martwic sie nalezy dopiero gdy procek grzeje sie w spoczynku do 70stopni celcjusza a w stresie wzbija sie powyzej 85

ogolnie jesli niema zwisow to znaczy ze procek ma dobre chlodzenie
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2003, 13:17   #8
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Re: Temperatura procesora

Cytat:
Ćwikła napisa***322;(a)
Jak powinna być temperatura Athlona 1700Xp.Ja mam 56 stopni.Wydaje mi się że to trochę dużo.Co wy o tym sądzicie ,dlaczego mam taka temperature a nie jak inni około 40.
Mam taką samą i się nie przejmuję. Dodam, że jest to temperatura niezależna od pory roku (w największe upały była taka sama, w zimie w ramach intensywnego wietrzenia pokoju - dużo palę, też była taka sama).
Dodatkowy czujnik (moja MB ma takowy) nakleiłem na Titana jak najbliżej Athlona XP +1700 zawsze pokazuje temperaturę dokładnie o 5 stopni niższą. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 11:11   #9
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
ale często się zdarza, że są przekłamania rzędu nawet 10 stopni...
To było by dobrze. Tak naprawdę dokładność pomiaru jest +/- 50%!
Na www.tomshardware.pl jest nawet artykuł podważający sens pomiaru temperatury czujnikami płyty głównej - temperatura tak naprawdę zależy (w sensie pomiaru wartości bezwzględnej)od danego egzemplarza MB i producenta. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 12:07   #10
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Temperatura procesora

Cytat:
Ćwikła napisa***322;(a)
Jak powinna być temperatura Athlona 1700Xp.Ja mam 56 stopni.Wydaje mi się że to trochę dużo.Co wy o tym sądzicie ,dlaczego mam taka temperature a nie jak inni około 40.
A jaka masz plyte?
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 12:21   #11
Ćwikła
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Posty: 85
Ćwikła w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Temperatura procesora

Cytat:
bartoldzik napisa***322;(a)
A jaka masz plyte?
ASUS A7V266-C
Ćwikła jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 12:44   #12
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest spore prawdopodobienstwo, ze ona zawyza temperature i nie martwilbym sie tym bardzo. Ja wiem ze na nowym Asusie z chipem KT400 w trybie silen ten procek ma troche ponad 40 stopni. Ale na KT266 Athlon (co prawda starej generacji) mial grubo ponad 50. Sprawdzales czy sa moze jakies aktualizacje biosu? A czym sprawdzasz temperature. Programem Asusa czy w BIOSIE? Bo tu moga byc roznice rzedu 5-10 stopni.
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 14:02   #13
Ćwikła
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Posty: 85
Ćwikła w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
bartoldzik napisa***322;(a)
Jest spore prawdopodobienstwo, ze ona zawyza temperature i nie martwilbym sie tym bardzo. Ja wiem ze na nowym Asusie z chipem KT400 w trybie silen ten procek ma troche ponad 40 stopni. Ale na KT266 Athlon (co prawda starej generacji) mial grubo ponad 50. Sprawdzales czy sa moze jakies aktualizacje biosu? A czym sprawdzasz temperature. Programem Asusa czy w BIOSIE? Bo tu moga byc roznice rzedu 5-10 stopni.
TEMPERATURĘ SPRAWDZAM W BIOSIE.
Ćwikła jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 15:25   #14
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli masz stary bios, a masz mozliwosc jego zmiany na nowszy to mozesz to zrobic, na pewno nie zaszkodzi. Zrob tez test reczny. Przy wlaczonym kompie chwyc reka radiator chlodzacy procesor. Jesli jest cieply, ale nie parzy tz mozesz spokojnie go trzymac reka, to nie martw sie. Istnieje tez mozliwosc, ze na procku masz za malo lub za duzo pasty i pomogloby ponowne zalozenie radiatora. Ale jesli przejdziesz test reczny i nie poparzysz sie to ustaw sobie po prostu w BIOSIE temperature przy ktorej komp powinien sie wylaczyc na 70 stopni i spij spokojnie. Teoretycznie one maja wytrzymac 90 stopni. A jaki masz wiatrak na procku bo chyba o to jeszcze nie pytalem?
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2003, 15:58   #15
Ćwikła
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Posty: 85
Ćwikła w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
bartoldzik napisa***322;(a)
Jesli masz stary bios, a masz mozliwosc jego zmiany na nowszy to mozesz to zrobic, na pewno nie zaszkodzi. Zrob tez test reczny. Przy wlaczonym kompie chwyc reka radiator chlodzacy procesor. Jesli jest cieply, ale nie parzy tz mozesz spokojnie go trzymac reka, to nie martw sie. Istnieje tez mozliwosc, ze na procku masz za malo lub za duzo pasty i pomogloby ponowne zalozenie radiatora. Ale jesli przejdziesz test reczny i nie poparzysz sie to ustaw sobie po prostu w BIOSIE temperature przy ktorej komp powinien sie wylaczyc na 70 stopni i spij spokojnie. Teoretycznie one maja wytrzymac 90 stopni. A jaki masz wiatrak na procku bo chyba o to jeszcze nie pytalem?
Wiatrak dostałem razem z prockiem gdyz kupowałem wersję BOX.
Ćwikła jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.