Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2006, 23:15   #46
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
jako ze praktycznie co roku zarobkuje min tydzien w berlinie to potem sobie robie male zakupy:

1. buty adidas- jak by to nie byla ta sama firma, mozna powiedziec ze przeciez inny model ale jednak roznica niesamowita
2. proszek do prania - well, nie wiem jak pierze ale pachnie na pewno intensywniej, nie ma co do tego zadnych watpliwosci, tanszy zreszta tez jest
3. znajomy kupis exportowego cwiklaka - drozszy pewno byl jako nowka, ale jezdzil nim na prawde dlugo, trasy czeste i przerozne, nie wiem ile razy jego polski odpowiednik musialby miec generalke robiona. Zreszta co tu duzo myslec - pierwsze punto 1 robione byly we wloszech i lecialy na polske - mialem takiego i wiem co sie dzialo potem, nawet w przypadku fiata - miernoty jakosciowej roznica w jakosci wykonania wloskiej i polskiej wersji jest porazajaca!
4. w berlinie najlepsze wedliny czy kielbaski kupuje sie od polakow, niemcy robia niedobre miesiwo, maslo roznie, pieczywo srednio. Polskie o wiele lepsze, ale tu chodzi pewno o gusta smakowe jak sadze a nie o oszczednosci na jakosci
5. jak juz tak piszemy o niemcach to jeszcze chcialem dodac, ze niemcy robia tragiczne niemki, ladna na prawde trudno znalezc, a taka w ktorej mozna sie zakochac to dla mnie nie do pomyslenia. Dobrze, ze niemcy maja pewno inne zdanie
ad.1 buty moze kupuj drozsze niz te z bazaru ... lub od pani marioli ze sklepu - to wczesniej bys dostrzegl roznice
ad.2 a pachnie to tak - tylko od czego lepiej?
ad.3 nie mam zdania
ad.4 niemcy robia wedliny ... ale nie dla nas nam smakuja polskie
ad.5 szukaj gdzie indziej - patrz punkt 1
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.06.2006, 23:18   #47
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
calma

jak sam zauwazyles "niemiecką pralkę" ... czyli prawdopodobnie nastapil efekt placebo

[...]
Szczególnie dla niej samej - bo się nie psuje, w przeciwieństwie do poprzedniczki.

To, że ciuchy ładniej pachną po oryginalnej chemii to też mi się wydaje?

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 23:20   #48
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
no więc tak - aby nie kupić pralki Bosch robionej na wschód kupiem najbardziej wypasioną Gorenie - elektroniczna, sterowanie kilkoma przyciskami, intuicyjne.
działa lux, na gwar padła pierdoła (taki patent co rozdziela wodę do spłukania proszku), ale co to mnie obchodziło - zadzwoniłem i następnego dnia był fachman. a lodówka zacnej firmy Elektrolux jak walnęła koło 5 roku życia to ma jeszcze szczęście, że w domu stoi. naprawa 450 zł - mam to gdzieś, wywalam a stoi, bo może znajomy złotyraczek z nią się zmierzy.
jak sam slusznie zauwazyles ... z "najbardziej wypasioną" (czytaj DROGA) nie ma problemu

wiec pytam gdzie te gorszy sort na wschod?
moze nie mamy kasy na drozsze ... te z ktorymi nikt na zachodzie nie ma poroblemu - bo ich stac
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2006, 23:23   #49
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Szczególnie dla niej samej - bo się nie psuje, w przeciwieństwie do poprzedniczki.

To, że ciuchy ładniej pachną po oryginalnej chemii to też mi się wydaje?

ona sie cieszy i masz swiety spokoj - to co narzekasz ...

zaczales od proszkow - ona to docenia ...
kupuj drozsze w polsce tak jak ci na zachodzie ... to bedzie szczesliwa
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2006, 00:09   #50
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez pepperman
kupisz je nawet taniej niz w Polsce i wiecej
Możliwe że i tak - to co napisałem oparłem głównie na tym co mówił kuzyn (a także w części znajomy) - jednak było to porównanie sprzed 7-8 lat - i wtedy wychodziło akurat trochę drożej po przeliczeniu ...

Cytat:
Napisany przez pykson
(...) Zreszta co tu duzo myslec - pierwsze punto 1 robione byly we wloszech i lecialy na polske - mialem takiego i wiem co sie dzialo potem, nawet w przypadku fiata - miernoty jakosciowej roznica w jakosci wykonania wloskiej i polskiej wersji jest porazajaca!
(...)
Niestety - też trochę prawdy - wiem, że w przypadku pierwszych UNO - też była taka zależność - nie mówiąc już o pierwszych Fiatach 126 robionych na częściach włoskich - zdecydowanie lepsze i trwalsze od naszych późniejszych ...

Cytat:
Napisany przez pykson
(...)
4. w berlinie najlepsze wedliny czy kielbaski kupuje sie od polakow, niemcy robia niedobre miesiwo, maslo roznie, pieczywo srednio. Polskie o wiele lepsze, ale tu chodzi pewno o gusta smakowe jak sadze a nie o oszczednosci na jakosci (...)
A to wiadomo, że w takich sprawach - jak jest z dobrej wytwórni, to przebijamy innych - choć to też w części kwestia gustu ...

Cytat:
Napisany przez pykson
(...)
5. jak juz tak piszemy o niemcach to jeszcze chcialem dodac, ze niemcy robia tragiczne niemki, ladna na prawde trudno znalezc, a taka w ktorej mozna sie zakochac to dla mnie nie do pomyslenia. Dobrze, ze niemcy maja pewno inne zdanie


Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 18:07   #51
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
ad.1 buty moze kupuj drozsze niz te z bazaru ... lub od pani marioli ze sklepu - to wczesniej bys dostrzegl roznice
ad.2 a pachnie to tak - tylko od czego lepiej?
ad.3 nie mam zdania
ad.4 niemcy robia wedliny ... ale nie dla nas nam smakuja polskie
ad.5 szukaj gdzie indziej - patrz punkt 1
ad1. buty kupilem w polsce za 269 zlotych, w niemczech bardzo podobne za 55 euro, nie uwazam zeby to byla cena bazarowa
za ile Ty kupujesz buty? za 600zl? no bo w takim przypadku to pewno pan Kazimierz te same buty kupil na zachodzie i sprowadzil do swojego drogiego butiku przy Dworcu Centralnym w Warszawie, jakosc musi byc ta sama

ad2. nie napisalem, ze pachnie lepiej a intensywniej, to raz. A dwa pachnie intensywniej niz w naszej ojczyznie zakupiony jego odpowiednik-
intensywnosc_zapachu(Ariel DE) >> intensywnosc_zapachu(ArielPL) = TRUE

ad4. niemcom tez smakuja polskie, nie musisz wierzyc - wiem, jak schodzi towar pewnemu polskiemu rzeznikowi w berlinie wlasnie (owszem, polacy tez go tam wykupuja), tylko ze ja jakosc jego wyrobow moglbym kwestionowac, tam nie slyszalem jakiejkolwiek krytyki

ad5. z niemcami mam duzy kontakt, a raczej do niedawna mialem - znam kilkadziesiat niemek (wymiana mlodziezy polska-niemcy, wspolne obozy wycieczkowe, wyjazdy do szkol niemieckich, spotkania z niemieckimi studentami) - no sorry, ale niemieckie dupcie maja DUPY od nieumiejetnego stosowania pigulek albo nie wiem od czego, naprawde na palcach mozna policzyc atrakcyjne niemki nawet w jakims supermarkecie - i jak jedna raz wydala mi sie nad wyraz atrakcyjna okazalo sie, ze to polka
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 18:54   #52
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
z butami zachodnich firm to ja nie mialem problemow i nie widzialem roznicy miedzy tymi kupowanymi w .pl jak i .de

nawet powiem wiecej - kupilem sobie w polsce, w salonie adidasa buty do siatkowi - po dwoch sezonach chcialem sie ich pozbyc wiec postanowilem, ze bede w nich gral w chalowke - i o zgrozo - przez 3 lata intensywnego ich niszczenia nawet szew z nich nie wystawal, ale jedno sie zepsulo, a mianowicie urwala sie "zlaczka" do trzymania sznurowki (takie cos co przytrzymuje sznurowke na samym dole)

podobnie mialem z butami reeboka i pumy - nikow nie nosze i nosil nie bede
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 19:33   #53
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
ad1. buty kupilem w polsce za 269 zlotych, w niemczech bardzo podobne za 55 euro, nie uwazam zeby to byla cena bazarowa
za ile Ty kupujesz buty? za 600zl? no bo w takim przypadku to pewno pan Kazimierz te same buty kupil na zachodzie i sprowadzil do swojego drogiego butiku przy Dworcu Centralnym w Warszawie, jakosc musi byc ta sama
nie wiem gdzie ty widziales buty za 600,-
swoja droga to zawsze kupuje trzy pary za 200,- niz jedna za 600,-
od butow kupionych w sklepie firmowym wiecej nie wymagam niz przechodzenie min trzech lat - a te ktore mam to spelniaja
wiec dla mnie "towary w Polsce gorszej jakości.." w tej plaszczyznie nie ma racji
btw ... pan kazimerz ma firmowe buty podruby z wolomina pod warszawa


Cytat:
Napisany przez pykson
ad2. nie napisalem, ze pachnie lepiej a intensywniej, to raz. A dwa pachnie intensywniej niz w naszej ojczyznie zakupiony jego odpowiednik-
intensywnosc_zapachu(Ariel DE) >> intensywnosc_zapachu(ArielPL) = TRUE
wszelkiego rodzaju receptury swiatowtowych producentow czy to proszek do prania
czy tez pepsi - okryte sa wielka tajemnica - to tez nie podejrzewam by dochodzilo do odstepsw w produkcji SPECJALNIE dla polski

Cytat:
Napisany przez pykson
ad4. niemcom tez smakuja polskie, nie musisz wierzyc - wiem, jak schodzi towar pewnemu polskiemu rzeznikowi w berlinie wlasnie (owszem, polacy tez go tam wykupuja), tylko ze ja jakosc jego wyrobow moglbym kwestionowac, tam nie slyszalem jakiejkolwiek krytyki
francuskie sery, polska wodka, wloski makaron, polskie wedliny, czeskie piwo - BRRRR, raczej polskie piwo ... tajwanska elektronika

Cytat:
Napisany przez pykson
ad5. z niemcami mam duzy kontakt, a raczej do niedawna mialem - znam kilkadziesiat niemek (wymiana mlodziezy polska-niemcy, wspolne obozy wycieczkowe, wyjazdy do szkol niemieckich, spotkania z niemieckimi studentami) - no sorry, ale niemieckie dupcie maja DUPY od nieumiejetnego stosowania pigulek albo nie wiem od czego, naprawde na palcach mozna policzyc atrakcyjne niemki nawet w jakims supermarkecie - i jak jedna raz wydala mi sie nad wyraz atrakcyjna okazalo sie, ze to polka
ta bylem kilka lat w niemczech ... najlepiej jak sie odzywiaja niemieckie kobiety widac na basench i plazach GREENPEACE ma co robic
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 19:54   #54
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
no tak wy o butach ktore rozklejaja sie a tu do nas badziewna elektronike pchaja na maksa i nikt tym sie nie przejmuje jak musi leciec do serwisu po zakonczeniu rocznej gwarancji to juz bylo wiadomo nie od dzisaj ze Polska jest smietnikiem uni europejskiej no 30 milionowe panstwo zbytu hehehe

Ostatnio zmieniany przez legion : 01.07.2006 o godz. 19:58
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 20:15   #55
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ale o czym mowimy o proszkach czy o produkcie masowym?

na 16 lat kupowania sptrzetu komputerowego serwis ogladalem kilka razy
dyski wdc, ibm, seagate, samsung
plyta asusa - RAZ slownie raz zawitala na serwis
plyta MSI - naprawiana przez polski serwis ... od tamtej pory nie chce miec z ta firma nic wspolnego
zasialacz - wiadomo jaki ... ten na "C"
napedy LG ... raz NEC



wnioski


skad wam do glowy przychodzi taki polski smietnik europy
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 22:02   #56
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
ta bylem kilka lat w niemczech ... najlepiej jak sie odzywiaja niemieckie kobiety widac na basench i plazach GREENPEACE ma co robic
heh.. ciesz się, że nie byłeś w Stanach..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 22:07   #57
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
heh.. ciesz się, że nie byłeś w Stanach..
moja siostra byla - starczy ... 10 kilo miala do zrzucenia - a byl tylko 12 miesiecy

ale coz organizm to chemia - tak jak odzywianie ... a tam tylko mleko, maka i kukurydza
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2006, 22:11   #58
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
o w mordę racja! choć nigdy w stanach nie byłem to wieo widziałem
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.