Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.06.2006, 20:59   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Towary w Polsce gorszej jakości..

Wiem, że raczej nic ten temat nowego nie wniesie, ale od dawna zastaniał mnie ten problem, a ostatnio trafiłem na artykuł poruszający to zagadnienie. Polecam lekturę:

http://fakty.interia.pl/kraj/news?in...&blockName=FKR

Sprawa przykra, ale coś w tym rzeczywiście jest. Sam jak już koniecznie chcę się napić Pepsi to jadę do Lidla, gdzie jest czeska, która jakoś smakuje, a nie jak polska farbowana woda, jak kupuję proszek do prania to zwykle szukam na jakiejś giełdzie przywiezionego z Niemiec, podobnie zresztą z innymi produktami tego typu.. przykładów jest wiele. Ostatnio jak jestem w sklepie rodziców (zoologiczny) to ludzie coraz częściej biorąc pokarm dla kota pytają się, czy jest ten oryginalny (niemiecki), bo polskiego zwierzęta nie chcą jeść..

Czy tak jest rzeczywiście? Czy Polska jest już traktowana jako jakieś konsumenckie państwo trzeciego świata, albo i jeszcze gorzej? Że Polacy to kupią wszystko, więc można im wciskać buble..?

Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie i ewentualne doświadczenia w tym zakresie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2006, 21:15   #2
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
nizej niz kraje 3go swiata nas traktuja
znajomy prowadzi sklep bosha z elektronarzedziami wiec jesli ktos ze znajomych cos potrzebuje to sprowadzamy indywidualnie bo te na rynek polski to nie sa pelnowartosciowe produkty
np udar/mlot w tych "polskich" to nie jest to co powinno

z innymi firmami jest podobnie

a kawa? kup tchibo w polsce a kup w niemczech - dwie rozne kawy
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2006, 21:17   #3
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie ze wszystkim tak jest, na szczescie. Repliki airsoftowe to ten sam towar co w Japonii :-).
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2006, 21:18   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Podejrzewam ze to nie chodzi o wciskanie przez zagraniczne koncerny produktow produkowanych w Polsce, tylko o to, ze jakis gosciu (pewnie Polak) ktory podpisuje kontrakt na produkcje czegostam, przy zachowaniu jakis parametrow, woli troche naciagnac parametry niz mniej zarobic.

Podejrzewam, (bo na 100% nie wiem, to pewnie tajemnica handlowa) ze np. Pepsi dziala na zasadzie podwykonawcow - czyli negocjuje kontrakt z lokalna fabryka i wyglada to tak, ze zakontaktowana fabryka produkuje, a oddzial firmy w danym kraju zajmuje sie dystrybucja.

Watpie tez zeby fabryka w Czechach i Polsce podlegala pod ta sama osobe, wiec jakies spiskowe sterowanie wykluczam - ktos pewnie po prostu chce miec lepszy wynik finansowy, zeby szef dal premie ...
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2006, 21:32   #5
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@pawelblu
nie do konca tak jest
bo wiekszosc agd/rtv/e. narzedzia mozna kupic made in taiwan jak i m in germany
o boshu pisalem akurat tym m. in g.
a z tym produkowanym w polsce jest tak, ze lepsze sztuki won na zachod a gorsze do nas
dlatego przyjelo sie np przy zakupie lodowki bosha zeby brac ta produkowana w niemczech
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2006, 22:11   #6
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
w sumie co by nie bylo, to jakos mnie to nie dziwi i to jest najsmutniejsze
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2006, 22:14   #7
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kilka lat temu kupilem Pepsi w puszcze na targowisku, taka sprowadzona z Niemiec. Kupilem tez polska, i porownywalem obie. Rzeczywiscie roznily sie troche smakiem, jednak bardziej smakowala mi ta wyprodukowana w Polsce

A z innymi towarami wielce prawdopodobne, ze tak wlasnie jest - rozne "kategorie" produktow trafiaja na rozne rynki.
Nie wiem jak telewizory Sony za granica, ale w Polsce sa one _tragiczne_, przy cenie wzietej z kosmosu (mowie o telewizorach CRT, 29''). Szczegolowy opis umiescilem swego czasu w temacie o wyborze telewizora (konkretnie: byle jakie zasilanie, + prawdopodobnie byle jaka elektronika).
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 01:17   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nic nowego nie wnios***281; do tematu, pozostaje mi zgodzi***263; si***281; z wi***281;kszo***347;ci***261; opinii - zazwyczaj towar produkowany w PL/dla PL by***322; dla mojego gospodarstwa domowego gorszy jako***347;ciowo.
Przyk***322;ady?
Chemia gospodarcza (g***322;***243;wnie proszki do prania, itp.)
Kosmetyki (wszystkie bez wyj***261;tku)
Spo***380;ywcze, w szczeg***243;lno***347;ci kawa (wystarczy por***243;wna***263; Jacobsa PL z tym niemieckim lub ze strefy wolnoc***322;owej, albo nawet litewskim - kupuj***281; w Irlandii, bo jest - polski zdecydowanie najgorszy).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 01:39   #9
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Rzeczywiscie roznily sie troche smakiem, jednak bardziej smakowala mi ta wyprodukowana w Polsce
Jako fan pepsi (powaznie - koli nie tkne ) juz dawno temu odkrylem ze smak pepsi zalezy od wieku - jak butelka z napojem postoi na polce pare tygodni to czuc roznice. Znajac zycie to normalnie nikt by tego nie zauwazyl ale ze ja pije tego dosc sporo... z ciekawosci pojade do pobliskiego lidla - ba! zbadam probki z kilku miejsc w mojej okolicy.

Ja jako ze niezbyt interesuje sie rzeczami uzytku codziennego (juz predzej karty grafiki 2 firm bede porownywal niz 2 rodzaje sera ) to nie zwracalem na ewentualne roznice uwagi - ale jak niedawno bylem w nimczech to smak tamtejszej pepsi nie roznil sie od smaku naszej ale pieczywo mieli gorsze - moze to dlatego ze ja mam niedaleko prywatna mala piekarnie i wiekszosc pieczywa w okolicznych sklepach wlasnie z niej pochodzi.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 07:44   #10
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
panowie cala roznica w pepsi to ... woda

pepsi rozlewana jest w polsce ze zrodel Pniewy i ***379;nin
nie wiem jak sie ma woda ze zrodel ***379;nina ale ta z Pniew pozostawia duzo do zyczenia
pamiec jaka ta woda posiada jest nie akceptowana przez technikow


co do reszty towaru ... smierdzi mi tu koleja teoria spisku
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 08:24   #11
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Z moich doświadczeń wynika że różnice jeśli o jakość chodzi są małe, to co zalewa całą UE to w 90%-tach chińska tandeta, kiedyś kiepska bo nie mieli technologii, dziś - bo dostali kręćka na punkcie kapitalizmu z komunistycznym dozorem (czyli pracuj aż padniesz za miskę ryżu albo pójdziesz siedziec w obozie (także pracy) o pustym żołądku). Trudno od tak traktowanych pracowników wymagać jakiejś kultury pracy.
Mnie inna rzecz bardziej boli - ceny, szczególnie ich obniżki (wyprzedaże). O ile już ciuchy, czasem meble możemy w Polsce coraz częściej kupić "za złotówkę" przysłowiową o tyle elektronika, osprzęt PC nawet na wyprzedażach bywa maksymalnie o 20-40% tańszy niż normalnie. Rynki które funkcjonują jako wolne od dziesięcioleci działają na opak. Tam żywność, ubrania "trzymaja" ceny a np. nagrywajka, trochę już "wczorajsza" (w Polsce była wtedy nadal top) była (DW-Q28) w Aldi za niecałe 1/4 jej ceny sprzed miesiąca ub. jesieni (około 52zł brutto w przeliczeniu). W Polsce jej cena nigdy nie spadła poniżej 110-120zł, w takiej już niemal zniknęla z rynku.
Podobnie jest z e-"biżuterią" (klawiatury, myszki w tym laser) - to co w Polsce kosztuje realnie Aldi sprzedaje w proporcjach 4:1, czyli np. bez promocji mam cztery takie same klawiatury w cenie jednej identycznej kupionej w Polsce.
Płyty DL (ok.10zł Verbatim) w Polsce nadal kosztują majatek .
Pozostaje nadzieja że za kilka lat się to zmieni (i Niemcy będa mieli 19% VAT).
Polski wolny rynek jest młodziutki i chwiejny.

Edit Aha, w jednym przypadku jakość jest zdecydowanie gorsza - piszę o elektronice - wyposażenie. Taki sam sprzęt, kartę kupię w Niemczech, obojętnie: bulk, oem, pudełko - pełny jakichś przewodów, wtyczek, zaczepów, nalepek, gniazdek dodatkowych. W Polsce to samo pudełko czy też zalewka zawiera tylko produkt bez żadnych, poza niezbędnymi dodatków. Niezbyt pojmuję - dlaczego tak na nas oszczędzają (hurtownicy to wydłubują?).

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 25.06.2006 o godz. 08:37
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 09:06   #12
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
co do reszty towaru ... smierdzi mi tu koleja teoria spisku
to nie spisek, to prawda. kup sobie proszek znanej marki w Niemczech i kup taki sam w Polsce. sam zobaczysz, a to tylko jeden z przykladow. electrolux wyprodukowany w Polsce to tez niebo i ziemia w porownaniu do tego "oryginalnego". to powszechne zjawisko, producenci sa tym bardziej smiali w tych posunieciach, im bardziej zacofany kraj . co do UE to prawde mowiac jest to skandal, biorac pod uwage zapisy o jednolitym rynki i bla bla.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 09:26   #13
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
czy gorsze, to nie wiem.
ale na pewno do polski trafiaj***261; tzw "ko***324;c***243;wki serii" kt***243;rych producent chce si***281; pozby***263; z magazyn***243;w oraz produkty ta***324;sze nie tak zaawansowane technologicznie.

z drugiej strony nie ***380;***261;dajcie od producent***243;w r***243;wnowarto***347;ciowych towar***243;w, bo na takie z powodu ceny niewielu klient***243;w w polsce z powod***243;w finansowych si***281; skusi.

natomiast zauwa***380;y***322;em co***347; innego, czego wcze***347;niej nie dostrzega***322;em.
do polski s***261; sprowadzane ubrania wybitnie odstaj***261;ce od tego, co mo***380;na kupi***263; na zachodzie.
jestem wr***281;cz przekonany, ***380;e s***261; to rzeczy z przed conajmniej 2 sezon***243;w, kt***243;re tam wysz***322;y z mody i zosta***322;y sprowadzone do nas.
b***281;d***261;c w grecji kupi***322;em takie spodnie, buty czy koszule na widok kt***243;rych ludziom ga***322;y wychodzi***322;y na wierzch... a***380; zaczyna***322;em si***281; obawia***263;, czy mnie nie skroj***261; jacy***347; dresiarze

u nas panuje totalne bezgu***347;cie je***380;eli chodzi o ubieranie - ludzie boj***261; si***281; ubiera***263; odwa***380;nie i kolorowo - dotyczy to szczeg***243;lnie starszych, bo m***322;odzie***380; wychowana na mtv, viva zaczyna zmienia***263; ten ponury obraz polskich ulic.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 09:32   #14
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Gdzies juz kiedys o tym czytalem.
KOsmetyki i chemia gospodarcza to napewno gorsza jakosc.
Mozna sie tym pocieszyc ze mamy lepsze jedzenie, kto moze to przyjezdza do nas kupowac, oczywiscie nie do supermarketow
Agd tez pewnie gorsze jest, nie zdziwilbym sie
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 09:39   #15
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
czy gorsze, to nie wiem.
ale na pewno do polski trafiają tzw "końcówki serii" których producent chce się pozbyć z magazynów oraz produkty tańsze nie tak zaawansowane technologicznie.

z drugiej strony nie żądajcie od producentów równowartościowych towarów, bo na takie z powodu ceny niewielu klientów w polsce z powodów finansowych się skusi.
nieprawda i jeszcze raz nieprawda. zawsze mozesz sprawdzic w katalogu producenta. teoria o cenie tez jest bzdurna, poniewaz wielokrotnie towar wyprodukowany u nas badz na nasz rynek ma taka sama cene, a nawet jest drozszy. znowu wracajac do tego proszku, w Niemczech kupisz go taniej niz u nas i nawet wiecej. moze to zabrzmi dziwnie, ale nawet opakowanie jest lepszej jakosci.
zreszta jak to sobie wyobrazasz, producent ma dany model swojego produktu i dochodzi do wniosku "ok, na ten rynek rzucimy ten model zrobiony gorzej, bo tam biedaki"? to wedlug Ciebie ok ? mnie tu cos brzydko pachnie.

Cytat:
Napisany przez woitas
jestem wręcz przekonany, że są to rzeczy z przed conajmniej 2 sezonów, które tam wyszły z mody i zostały sprowadzone do nas.
będąc w grecji kupiłem takie spodnie, buty czy koszule na widok których ludziom gały wychodziły na wierzch... aż zaczynałem się obawiać, czy mnie nie skroją jacyś dresiarze
zawsze mozna zajrzec do katalogu. z tymi ciuchami o nie przesadzaj, chyba ze ze zlota sa, wtedy tez by mi wyszly oczy na wierzch, ze komus odbilo
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.