Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2006, 14:00   #16
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakis czas temu przeczytalem w necie, ze firmy produkujace srodki czystosci (akurat chodzilo o proszki do prania), dzialaja w Polsce wg nastepujacej zasady: "od poniedzialku do srody robimy proszki dla marketow", i "w czwartek i piatek dla hurtowni" (co przeklada sie na "zwyczajny" system dystrybucji - producent -> hurtownik -> osiedlowa drogeria -> klient). W przypadku marketow jest to: producent -> centrum logistyczne danej sieci marketow -> polki w marketach -> klient.

Oczywiscie proszki dla marketow sa znacznie gorsze, zawieraja wiecej kredy. Wypowiadal sie niby jakis pracownik z dzialu eksepdycji producenta, ewentualnie handlowiec.

Swoja droga przydaloby sie, aby ktos rzeczywiscie zrobil porownanie: kupil 2 takie same proszki, przy czym 1 w markecie, i 1 w drogerii, zanotowal roznice w cenie, i ocenil ich walory uzytkowe (skutecznosc prania, stopien niszczenia tkanin, etc).




BTW. Nie wiem czy widzieliscie na co stac Coca-Cole Light (prawdopodobnie chodzi tu o zawartosc aspartamu) i Mentosa (tu tez zdaje sie chodzi o jakis skladnik, ktory wystepuje w wiekszej ilosci produktow):
http://video.google.com/videoplay?do...24936497803978
http://video.google.com/videoplay?do...45889677343914
http://video.google.com/videoplay?do...12676252440863

To co, smacznego
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.06.2006, 14:37   #17
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
BTW. Nie wiem czy widzieliscie na co stac Coca-Cole Light (prawdopodobnie chodzi tu o zawartosc aspartamu) i Mentosa (tu tez zdaje sie chodzi o jakis skladnik, ktory wystepuje w wiekszej ilosci produktow):
http://video.google.com/videoplay?do...24936497803978
http://video.google.com/videoplay?do...45889677343914
http://video.google.com/videoplay?do...12676252440863

To co, smacznego
Nie tu poprostu chodzi o naturalna reakcje wybijania co2 z koli za pomoca jakiegos bodzca - tutaj wrzucenie mentosow bo maja dobry do tego ksztalt (chociaz stawiam ze tic-taci byly by lepsze) robi sie to przy uzyciu koli lite bo owa latwiej zmyc - jest mniej lepka czy cus zachodzi tu reakcja bardziej fizyczna niz chemiczna - efekt porownywalny do wstrzasniecia butelka lecz bardziej gwaltowny.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 14:42   #18
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT

Swoja droga przydaloby sie, aby ktos rzeczywiscie zrobil porownanie: kupil 2 takie same proszki, przy czym 1 w markecie, i 1 w drogerii, zanotowal roznice w cenie, i ocenil ich walory uzytkowe (skutecznosc prania, stopien niszczenia tkanin, etc).
Wystarczylo by porownac sklad, jesli jest inny to i inaczej nam wypierze nasze brudy.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 14:54   #19
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna
Wystarczylo by porownac sklad, jesli jest inny to i inaczej nam wypierze nasze brudy.
Sklad jest taki sam (w opisie), bo opakowania sa te same. Roznia sie jedynie nadrukiem, czyli data waznosci, i co najwazniejsze numerem/symbolem partii produkcyjnej. Tyle tylko, ze sa to informacje nie do rozszyfrowania dla przecietnego czlowieka.

Tu trzebaby przeprowadzic empiryczny test.


Co do Coli, filmikow w necie jest kilkanascie, i na kazdym z nich napoj jest w wersji "diet", czyli z aspartamem. I nie ma filmow z kamykami (kamienie tez moga sie przytrafic o ksztalcie podobnym do cukierkow). Przypadek?
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 15:01   #20
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Chodzi mi o to zeby jakies laboratorium porownalo sklad.
A na opakowaniach jesli sie nie myle nie ma procentowego udzialu podanego niestety.

Co do kamieni MOze nikt na to nie wpadl, sprawdz w domu.
Mi jakos te filmiki nie chca pojsc, jeden sie uruchomil a reszta nie, niby juz zbuforowane i pupa.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 15:46   #21
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
Co do Coli, filmikow w necie jest kilkanascie, i na kazdym z nich napoj jest w wersji "diet", czyli z aspartamem. I nie ma filmow z kamykami (kamienie tez moga sie przytrafic o ksztalcie podobnym do cukierkow). Przypadek?
W filmiku od ktorego to sie zaczelo koles (reporter czy inny prezenter - ptogram tv) stwierdzil ze uzywaja koli dietetycznej bo latwiej ja zmyc ale nadaje sie kazdy kolopodobny napoj gazowany i ze uzywaja mentosow bo maja odpowiedni rozmiar i ksztalt. Nie ma w tym zadnej reakcji chemicznej.

[edit]
od tego sie zaczelo:
http://video.google.com/videoplay?do...18915891531402
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 25.06.2006 o godz. 15:59
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 18:53   #22
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
Jakis czas temu przeczytalem w necie, ze firmy produkujace srodki czystosci (akurat chodzilo o proszki do prania), dzialaja w Polsce wg nastepujacej zasady: "od poniedzialku do srody robimy proszki dla marketow", i "w czwartek i piatek dla hurtowni" (co przeklada sie na "zwyczajny" system dystrybucji - producent -> hurtownik -> osiedlowa drogeria -> klient). W przypadku marketow jest to: producent -> centrum logistyczne danej sieci marketow -> polki w marketach -> klient.

Oczywiscie proszki dla marketow sa znacznie gorsze, zawieraja wiecej kredy. Wypowiadal sie niby jakis pracownik z dzialu eksepdycji producenta, ewentualnie handlowiec.
W duzych firmach cos takiego przyniosloby wiecej strat niz zyskow. Duza firma najwieksze koszty ma w procedurach. Chodzi o to zeby produkcja byla jak najmniej skomplikowana - im bardziej sie komplikuje proces produkcyjny, tym trudniej nad tym zapanowac i planowac dystrybucje. Kolejnym ogromnym kosztem jest MAGAZYNOWANIE - czasem bardziej sie oplaca produkty wyrzucic niz magazynowac. A samo wyrzucanie tez kosztuje. I teraz jakby sie produkowalo kilka partii ktore by sie potem magazynowalo i sprzedawalo oddzielnie, to to by byly ogromne koszty logistyczne. Dlatego wlasnie drukuje sie na workach numery partii zeby potem mozna bylo wszystko wrzucic do magazynu, sprzedawac dowolnie, a w przypadku reklamacji, wiedziec kogo z szefow zmiany pociagac do odpowiedzialnosci.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 10:43   #23
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
BTW. Nie wiem czy widzieliscie na co stac Coca-Cole Light (prawdopodobnie chodzi tu o zawartosc aspartamu) i Mentosa (tu tez zdaje sie chodzi o jakis skladnik, ktory wystepuje w wiekszej ilosci produktow):
http://video.google.com/videoplay?do...24936497803978
http://video.google.com/videoplay?do...45889677343914
http://video.google.com/videoplay?do...12676252440863

To co, smacznego
Filmiki wymiatają. Muszę to sprawdzić
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 11:29   #24
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
niedawno moj brat wrocil z wycieczki z berlina. zostalo mu kilka sokow pomaranczowych w kartonikach. Wypilem i ... tego nie da sie porownac do swinstw sprzedawanych w polsce. Smakowaly jak soki przywiezione z niemiec przez mojego tate 15 lat temu. Zupelnie co innego. Inny smak i aromat tak intensywny ze az trudno mi go sobie wyobrazic.
Podobnie proszki do prania. Ubrania w tych zachodnich pachna duzo intensywniej (do dzis pamietam jak ciocia z berlina cos mi przyslala - tego zapachu nie da sie uzyskac na polskich "arielach").

Towary sprzedawane w Polsce przez zagraniczne sklepy to straszny wybrakowany syf. 80% zakupow z MediaMarkt - musialem reklamowac. Jak ostatnio padla mi kupiona u nich karta pamieci to powiedzialem dosc - wiecej tam nie ide. W normalnym sklepie komputerowym kupilem 2x taniej (prawde mowiac w MM wszystko jest 2x drozej).
Przestawiam sie na kupowanie na allegro - ostatnio zamowilem (z niemiec) refille do drukarek. sa 3x tansze i 3x lepsze (11zl za 90ml + strzykawki itp). A u nas markowe to "ActiveJET" .. lol...

Inny przyklad: czy widzieliscie zeby na zagranicznych forach ktos skarzyl sie na nagrywarki toshiby (np SD-R5372)? Ja nie -wszedzie dobre oceny. To dlaczego w Polsce padaja jak muchy (zobacznie watek na naszym forum ilu userow sie skarzy! Niektorzy mieli wymieniane na nowe 3 razy! ) !? Czyzby "przez przypadek" jakies trefne serie nam wysylali?
Moim zdaniem ktos powinien sie tym zajac bo ja nie mam ochoty placic za wybrakowany towar!

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 26.06.2006 o godz. 11:32
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 11:50   #25
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Po pierwsze w media markt mozna co najwyzej kupowac gry lub muzyke i filmy bo jest rzeczywiscie taniej

Odnosnie nagrywarek, moze byc tak ze jest duzo narzekania bo nikt nie robi tematow-ale mi swietnie dziala nagrywarka

Co do procedor produkcyjnych. W obecnych czasach automatyzacja tak dominuje ze wystarczy miec w maszynach dozujacych dwa programy z rozna iloscia danego skadnika, przelaczane jednym guzikiem. Teraz robimy na zachod, a za 8 godzin franbek przelacza i idzie towar na wschod. Zaden problem i zaden klopot.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 13:19   #26
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna
Co do procedor produkcyjnych. W obecnych czasach automatyzacja tak dominuje ze wystarczy miec w maszynach dozujacych dwa programy z rozna iloscia danego skadnika, przelaczane jednym guzikiem. Teraz robimy na zachod, a za 8 godzin franbek przelacza i idzie towar na wschod. Zaden problem i zaden klopot.
1) Trzeba by wywalic normalna maszyne, ktora sie rozgrzewa, robi zaprogramowana partie i sie wylaczac i kupic wlasnie taka, ktora zmienia parametry produkcyjne po nacisnieciu przycisku - duzy koszt + koszt zaprogramowania.
2) Trzeba zaprojektowac procedury organizacyjne, tak by nadal wszystko bylo zgodne z normami ISO (dokladnie, to skomplikowac juz istniejace). Przeszkolic pracownikow jak maja realizowac nowy plan produkcyjno-dystrybucyjny.
3) Trzeba zmienic prodecury dystrybucyjne (dokladnie, to skomplikowac juz istniejace).
4) Skladowac oddzielnie rozne wyniki produkcji i to odpowiednio organizowac (dokladnie, to skomplikowac juz istniejace rozplanowanie magazynowania).

To sa konkretne pieniadze wydawane na energie elektryczna, miejsce (bardziej skomplikowanego magazynowania), czas pracy pracownikow, zarowno tych "niskopoziomowych" - technicznych jak i kadry, ktora nadzoruje prawidlowe dzialanie procedur.

Jestem prawie pewien, po tym co wiem z produkcji plyt, ze takie cos o czym wy mowicie, to rzecz zupelnie nieoplacalna. Produkcja jest najbardziej oplacalna gdy jest ciagla i sie non-stop robi to samo.

Przyklad: Niech ktos sobie kupi batonik czekoladowy Gawelek Leader-Price i bodajze baton Ikar Wawelu. Oba zeszly z tej samej tasmy w tej samej procedurze, tylko Leader-Price dostal od razu swoja "marke" i poszedl do klienta. Smakuja dokladnie identycznie, maja ten sam sklad. Kwestia magazynowania tez odchodzi, bo jak sie robi produkcje zlecona dla kogos, to wysyla sie to do klienta od razu - dokladnie tyle ile zamowil (zwykle liczy sie to w kontenerach). Swoj produkt natomiast trzeba trzymac dopoki hurtownia nie zlozy zamowienia.

I na koniec. Jeden batonik kosztuje 0.85, drugi 1.10

Czyli koszt dystrybucji i magazynowania to ok 25% ceny (no tutaj lekkie przeklamanie, bo na tym etapie marza na wlasnej marce pewnie jest troche nizsza niz na obcej w celu przyciagniecia klientow, powiedzmy 10% roznicy, wiec tak czy inaczej zostaje 15% - to duzo). I bynajmniej nie mowimy tu o posrednikach, bo zarowno jeden jak i drugi produkt hipermarket bierze od producenta.

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 26.06.2006 o godz. 13:43
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 13:20   #27
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Moim zdaniem ktos powinien sie tym zajac bo ja nie mam ochoty placic za wybrakowany towar!
UE to fikcja, a takie praktyki to powazne przestepstwo przeciwko zasadom jednolitego rynku. jakos jednak nie pala sie do zmian.

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Jestem prawie pewien, po tym co wiem z produkcji plyt, ze takie cos o czym wy mowicie, to rzecz zupelnie nieoplacalna.
organoleptycznych doswiadczen nie oszukasz . z pewnoscia nie kazdy towar jest markowany na rozne rynki, ale jakas czesc na pewno.

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 26.06.2006 o godz. 13:24
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 13:48   #28
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Mnie jeszcze jedna rzecz w tym wszystkim denerwuje - og***243;lne traktowanie w Polsce klienta. Mia***322;em nawet da***263; nieco inny tytu***322; posta, ***380;eby to uwzgl***281;dni***263;, ale ostatecznie ju***380; o tym nie pisa***322;em.

Przyk***322;ad (jeden z tysi***281;cy, ale ***380;e dotyczy ju***380; firm zagranicznych to tym bardziej przykry) - by***322;em ostatnio w Leclercu. Wchodz***281; do ***347;rodka nie mog***261;c si***281; ju***380; doczeka***263;, a***380; w ko***324;cu odsapn***281; od upa***322;u.. I co w ***347;rodku? Jeszcze wi***281;kszy upa***322; ni***380; na zewn***261;trz! Mo***380;na i trzeba w***322;***261;czy***263; klimatyzacj***281;, ale po co to robi***263; w Polsce, lepiej przecie***380; oszcz***281;dzi***263; troch***281; pieni***281;dzy..

Jak potem sta***322;em w kolejce do kasy to my***347;la***322;em, ***380;e si***281; rozpuszcz***281;.. Nie wiem, ile tak w ***347;rodku by***322;o stopni, ale na pewno ponad 30.. W ko***324;cu koszyk w choler***281; i poszed***322;em..

Ale to naprawd***281; jest przykre, na zachodzie kierownikowi sklepu nawet do g***322;owy by nie przysz***322;o, ***380;e mo***380;na zaoszcz***281;dzi***263; w ten spos***243;b troch***281; pieni***281;dzy kosztem klienta. Ale u nas.. Szkoda s***322;***243;w..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 13:57   #29
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oj biedaczku, a pani przy kasie to myslisz ze tam 10 minut siedziala

Swoja droga, to troche mnie smiesza ludzie, ktorzy przychodza na gielde i narzekaja na pogode w upal. Tylko ze niektorzy w ten upal musza rozstawic stanowisko, stac kilka godzin i zapakowac wszystko jak nalezy.

A klimatyzacja mogla byc najzwyczajniej w swiecie popsuta. Zreszta tak zwykle jest, ze jak warunki sa zbyt wymagajace dla urzadzenia, to sie ono psuje. Podobnie jest ze wskaznikami temperatury rdzenia w elektrowniach atomowych
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2006, 14:12   #30
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Oj biedaczku, a pani przy kasie to myslisz ze tam 10 minut siedziala

Swoja droga, to troche mnie smiesza ludzie, ktorzy przychodza na gielde i narzekaja na pogode w upal. Tylko ze niektorzy w ten upal musza rozstawic stanowisko, stac kilka godzin i zapakowac wszystko jak nalezy.

A klimatyzacja mogla byc najzwyczajniej w swiecie popsuta. Zreszta tak zwykle jest, ze jak warunki sa zbyt wymagajace dla urzadzenia, to sie ono psuje. Podobnie jest ze wskaznikami temperatury rdzenia w elektrowniach atomowych
Pani przy kasie siedziała kilka godzin i możesz mi wierzyć, że krew mnie też zalewała, jak myślałem o tym, w jakich warunkach ci ludzie tutaj pracują.. I na pewno prawo na coś takiego nie zezwala, a jeśli już, to dostaje się dodatkowe wynagrodzenie za pracę w warunkach szkodliwych..

Z tym, że jest też jedna rzecz - co innego pobiegać trochę po markecie robiąc zakupy, a co innego siedzieć przy kasie i kasować. Wiem, bo nawet miałem porównanie z tydzień temu. Przyszedłem do sklepu rodziców, bo ojciec musiał gdzieś wyjść (mama teraz wyjechała). Na początku myślałem, że tam uschnę, ale po kilkunastu minutach już się zrobiło 'normalnie', mimo że temperatura się przez ten czas nie zmieniła. Po prostu im więcej ruchu tym większa wrażliwość na temperatury. Dokładnie zresztą opisałem to w pracy magisterskiej jako jedno z jej zagadnień


A co do zepsutej klimatyzacji.. Klimatyzacja chodziła, przynajmniej w takim sensie, że było ją słychać, bo efekty trudno było odczuć. Zresztą byłem tam z tydzień później i było to samo - jeśli nawet się zapsuła, to nie ma uzasadnienie tak długiego jej naprawiania.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.