Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.04.2006, 18:29   #1
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
TPSA - Zgoda na używanie e-meila do celów marketingowych.

Witam

Dzisiaj w firmie, w której pracuję był telefon od TPSA gdzie młoda pani poprosiła jednego z pracowników o zgodę na przetwarzanie adresu e-mail firmy do celów marketingowych. Pracownik zgodził się, nie widząc w tym nic podejrzanego, po czym, został poinformowany, że cała rozmowa jest nagrywana i ma jeszcze raz powtórzyć swoją aprobatę, a na koniec podać imię nazwisko oraz stanowisko, które pełni w firmie.

Wszystko brzmiało tak oficjalnie, że po całym fakcie człowiek bardzo się zestresował i cały dzień chodził w stresie czy nie zrobił czegoś złego.

Mam w związku z tym do Was pytanie czy ktoś się już spotkał z czymś takim i po co w ogóle jest prowadzona przez nich taka akcja ?. Czy osoba nie będąca właścicielem serwera firmy może wyrazić zgodę na przetwarzanie adresu do celów marketingowych .

Wiem, że temat niezbyt ciekawy , ale zaciekawiła mnie cała ta historia, gdyż widziałem już sytuacje podszywania się pod TPSA i wyciąganie imion i nazwisk osób pracujących w firmie. Jutro jeszcze z ciekawości zadzwonię na informację podpytać czy w ogóle prowadzą taką akcję, ale najpierw chciałem zapytać Was co o tym sądzicie.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.04.2006, 18:31   #2
MetalSlug
Mistrzunio!
 
Avatar użytkownika MetalSlug
 
Data rejestracji: 17.05.2005
Posty: 173
MetalSlug zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja bym nie pozwala***322;. Potem zawal***261; skrzynk***281; spamem i powiedz***261; "to legalne, mamy nagranie, zgodzili***347;cie si***281;...". My***347;l***281; ***380;e ta zgoda to by***322; b***322;***261;d.
__________________
Zagrajmy w "Totalną Termojądrową Wojnę"...
__________________________________
MetalSlug jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 18:36   #3
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lepiej nie pozwalac. Co oni moga chciec od was poza wysylaniem tysiaca reklam? A w ogole czy ktos z TPF SA zapytal mnie czy moze wykorzystywac moj numer telefonu do akcji reklamowych? Durczok, Chajzer, kto juz do mnie nie dzwonil...
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 18:36   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wedlug prawa masz wglad do tego aby zmienic ta decyzje
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 18:38   #5
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MetalSlug
Ja bym nie pozwalał. Potem zawalą skrzynkę spamem i powiedzą "to legalne, mamy nagranie, zgodziliście się...". Myślę że ta zgoda to był błąd.
I bez tego w skrzynce jest tyle śmieci, że pierwsze 5 minut pracy to kasowanie dziesiątek meili z tanim softem, wiagrą, powiększaniem różnych części ciała itp. .

Ale no właśnie, a co gdyby chcieć się wypisać z tego interesu ?, nawet nie wiadomo gdzie się zgłosić, czyli tzw. furtka w jedną stronę , ach ta nasza TPSA ...

Cytat:
Napisany przez MaciejT
A w ogole czy ktos z TPF SA zapytal mnie czy moze wykorzystywac moj numer telefonu do akcji reklamowych? Durczok, Chajzer, kto juz do mnie nie dzwonil...
W pełni się zgadzam, to co ostatnio się dzieje to już totalne, chamskie przegięcie.

Cytat:
Napisany przez Bródka
wedlug prawa masz wglad do tego aby zmienic ta decyzje
Wszystko ładnie wygląda w teorii, ale od zawsze wiadomo, że wdepnąć w coś łatwo, trudniej się z tego oczyścić. Jutro będę do nich dzwonił i zapytam, gdzie można zmienić tego typu decyzję, jeśli w ogóle.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 26.04.2006 o godz. 18:53
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 20:40   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ten gosciu to tez jest udany. Przeciez chyba oczywiste pytanie po prosbie o pozwolenie na przetwarzanie jest pytanie o to do czego mialby byc uzywany, czy to powszechna praktyka i kto wogole o cos takiego prosi ... (tym bardziej jak ktos dzwoni i Cie pyta o imie nazwisko i stanowisko to chyba naturalne jest to, ze vice-versa).
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 22:08   #7
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie wiem dokładnie jak przebiegała cała rozmową, ale możliwe, że gościu coś tam się zapytał, aż niemożliwe aby tak wyklepał wszystko co mu kazali, w końcu jakaś hipnoza to chyba nie była .

Ja jak tylko słyszę, że dzwonią z wiadomego miejsca, mówię coś w stylu ***8222;nie chce, nie potrzebuję, nie mam czasu, nie przeszkadzać, nie dzwońcie tu więcej ...***8221;.

Ostatnio jednak sam doświadczyłem, jak również mam sygnały od kilku znajomych, że jest bardzo dużo oszustów podszywających się właśnie pod telekomunikację. Na przykład nagranie takiej zgody na taśmie może być teoretycznie wykorzystane do czegokolwiek. Słowo adres meilowy zamienia się na umowa o coś tam i nagle okazuje się, że człowiek jest obciążony finansowo na ogromne kwoty. Nie sądzę aby taka zgoda telefoniczna miała jakąś moc prawną, ale i tak trzeba uważać, takie czasy.

Sprawa generalnie wydaje się raczej błaha, jeśli tylko rzeczywiście chodziło o adres e-meilowy, dlatego jak już wspominałem muszę się z ciekawości upewnić czy taka akcja obecnie ma miejsce. Są na pewno inne bazy firmowych adresów (nawet kiedyś dostałem meila z propozycją kupna czegoś takiego), do których się trafia bez zgody kogokolwiek. Na szczęście nikt nikomu w ten sposób wielkiej krzywdy nie zrobi, co najwyżej zapcha skrzynkę jakimś badziewiem. Zresztą adresy firm są przeważnie ogólnie dostępne dla każdego.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2006, 19:34   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Ostatnio jednak sam doświadczyłem, jak również mam sygnały od kilku znajomych, że jest bardzo dużo oszustów podszywających się właśnie pod telekomunikację. Na przykład nagranie takiej zgody na taśmie może być teoretycznie wykorzystane do czegokolwiek. Słowo adres meilowy zamienia się na umowa o coś tam i nagle okazuje się, że człowiek jest obciążony finansowo na ogromne kwoty. Nie sądzę aby taka zgoda telefoniczna miała jakąś moc prawną, ale i tak trzeba uważać, takie czasy.
Bo i nie ma. Raz, że przeróbkę cyfrową raczej można rozpoznać, a dwa - wydaje mi się, że umowa ustna - nawet zapisana - nie stanowi żadnego dowodu ani potwierdzenia.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.