Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.09.2003, 11:15   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Angry To dziwne, ale i uciążliwe.Praca Cd-romu słyszalna w głośnikach!<<posłuchacie sami!>>

Mam problem.

Od czasu kiedy przeszedłem z windowsa 2000 na 98SE, słysze w głośnikach (i tych z wyjścia 1 karty i tych z wyjścia 2) prace cd-romu. Rozpędzanie i hamowanie. Jest to pisk, szum i inne (posłuchacie sami ).
Dźwięków żadnych nie ma przy czytaniu płyt przez nagrywarke.

Co jest? Pomóżcie.

Cd-rom - TEAC 52X
Dołączone pliki
File Type: rar cd-rom sound.rar (233.3 KB, 40 oglądane)
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.09.2003, 12:16   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak zawsze załącznik jest uszkodzony.
Mimo to potrafię (spróbuje) Ci pomóc. Otóż miałem to samo co ty, ale na LG DVD. Aby usunąć dźwięk napędu w głośniakch przejdz w ustawianie dźwięku, tam gdzie masz regulacje wszystkich wyjść i wejść muzycznych w windowsie. Włóż jakąś płytę do napędu i niech się kręci . Gdy będziesz słyszał dźwięk, to metodą prób i błędów odznacz odpowiedneigo ptaszka. U mnie to pomogło. Wydaje mi się, że to są jakieś zakłócenia.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 12:25   #3
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po prostu odlacz kabel audio z napedu - po co ci on?
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 13:36   #4
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
piprzone załączniki . Może zipa łykniecie?

Właśnie jestem w trakcie grzebania w komputerze od wewnatrz. Posprawdzałem wsztstko powkładałem jeszcze raz kabelki i kurcze coś nie słysze tego dźwięku No komputer to jednak zakręcona sprawa

Ale! Pozostańmy prosze przy tym temacie.

Ok...
-to po co tak właściwie jest ten kabelek Audio? Po to tylko, żeby z głośników płynęła muzyka z Audio CD? Kompresja płyt itd. działa chyba normalnie bez kabla?
-mam karte dźwiękową SB Live! 1024 Player. Kabelek od nagrywarki do karty jest inny, ale włożyłem go pod wejście "Aux.." od cd-romu pod wejście "cd-in" Czym to się różni?
Muzyka wogóle nie płynie z nagrywarki! To po co ten kabelek? Jest on jak mówiłem inny i pasuje tylko w sumie pod to jedno wejście, bo kabelek od cd-romu nie pasuje pod to wejście aux. A z cd-romu muzyka płynie tylko z jednych głośników które są podłączone jako główne do karty dźwiękowej (wyjście 1).
Co jest co? Jak ma to być?

Mam W98SE od niedawna. Gdzie są te opcje o których mówił Sebawl i jakie to opcje? Ciekawi mnie też to, że nie mam aktywnej funkcji wyłączania/włączania dźwięku cyfrowego CD.

Sparwdźmy załącznik
Dołączone pliki
File Type: zip cd-rom sound.zip (233.3 KB, 20 oglądane)
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 13:50   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nów załącznik jest uszkodzony - norma na tym forum.
O ustawieniach, których pisałem znajdują się w Panelu sterownia, tam gdzie się reguluje dzwięk. Dam skrina może skapniesz o co mi chodzi.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-.jpg  
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 13:54   #6
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Nów załącznik jest uszkodzony - norma na tym forum.
O ustawieniach, których pisałem znajdują się w Panelu sterownia, tam gdzie się reguluje dzwięk. Dam skrina może skapniesz o co mi chodzi.
hahaha o to chodziło? Trzebabyło mówić, że regulacja głośności (Play Control)
Tu to nic nie dawało, a pozatym nie wydaje mi sie zeby to mialo cos wspólnego z tym błędem.
Pogrzebałem we wnętrzu i na razie nic nie ma, więc looz, ale z tymi wyjściami na karcie to się zakręciłem.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 14:01   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tylko nie wszystkie ustawienia są widoczne. W ustawieniach tej zakładki dobiera sie reszte.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 14:55   #8
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
znowu badziewie piszczy. Uruchomisz komputer drugi raz i znowu to samo.
Lekiem na to badziewie jest także wyciszenie słupka CD Audio w Play Control (screen Sebawl'a).
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 16:21   #9
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
czyli masz zwalony port w karcie/uszkodzony kabelek/dziwny sterownik ktory np. tysiac razy wzmacnia poziom szumow...

wycisz to badziewie - a plyt audio sluchaj po zrzuceniu, albo uzywajac playera ktory pomimo glupoty windowsa potrafi odczytac je cyfrowo (feurio jesli dobrze pamietam i EAC)

a do sb live zaladuj sobie sterowniki kx projekt (use google Luke)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2003, 02:13   #10
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Są to zakłucenia. Po prostu jedne urządzenia są lepiej ekranowane, a inne gorzej. Wystarczy wyciszyć cd w mikserze, a do odtwarzania używać playera obsługującego cyfrowe przesyłanie dźwięku, wystarczy zwykły mediaplayer od wersji 7 w górę. U siebie mam ten sam efekt, coś jak dźwięki wydawane przez komputery w filmach sf. Kabelek można zupełnie odpiąć. Nie będzie to miało żadnego wpływu na działanie napędu. Obecnie produkowane napędy spokojnie radzą sobie z cyfrowym odczytem audio.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.