Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   tryb zgodności z MS-DOS (https://forum.cdrinfo.pl/f5/tryb-zgodnosci-ms-dos-48655/)

Maciej 23.02.2005 20:56

tutaj gościu ma identyczny problem jak Ty...:
http://pclab.pl/thread7453.html

paja 23.02.2005 20:32

DMA? hmmm wiem jak to zmienic w cd-romie ale w dysku twardym nie widzę tej opcji :ysz: bardzo dziwne mam operę włączoną i tlen a tu 41% SYSTEMU ZOSTAŁO ;( W pomocy jest takie cuś



Cytat:

"Dysk X używa systemu plików w trybie zgodności z systemem MS-DOS.

Problem ten często występuje na kilku dyskach. Zazwyczaj spowodowany jest on przez wymieniony w pliku Config.sys sterownik, którego system Windows nie rozpoznaje i z którym związany jest komunikat Stronicowanie w trybie zgodności obniża ogólną wydajność systemu. Jeśli pojawiają się oba te komunikaty, zajrzyj najpierw do tematu Pomocy dotyczącego komunikatu Stronicowanie w trybie zgodności obniża ogólną wydajność systemu.
Jeśli tylko na jednym dysku pojawia się komunikat Dysk X używa systemu plików w trybie zgodności z systemem MS-DOS, dysk ten używa sterownika trybu zgodności z systemem MS-DOS (trybu rzeczywistego), który może obniżać wydajność dysku. Dowiedz się u producenta sprzętu, czy dla danego dysku dostępna jest zaktualizowana wersja sterownika. Jeśli nie, wydajność dysku może być mniejsza od optymalnej, ale mimo to można go używać.""
i jeszcze

Cytat:

Stronicowanie w trybie zgodności obniża ogólną wydajność systemu.

System Windows nie mógł zidentyfikować jakiegoś sterownika trybu rzeczywistego lub programu rezydentnego ładowanego w pliku Config.sys lub Autoexec.bat. Wyświetlony zostanie jeszcze jeden komunikat podający nazwę sterownika lub programu powodującego problem.
Ponieważ system Windows nie mógł zidentyfikować sterownika lub programu, włączony został tryb zgodności z systemem MS-DOS, aby umożliwić działanie programu. Obniża to jednak ogólną wydajność. Aby zwiększyć wydajność, usuń program lub sterownik powodujący problem albo skontaktuj się z producentem programu lub sterownika i zamów jego uaktualnioną wersję.
:(

Arnold 23.02.2005 20:23

A tryb DMA jest włączony

paja 23.02.2005 20:21

no właśnie tu jest problem bo konwentor dysków pokazuje że wszystko mam już FAT32 a w właściwościach systemu jest coś innego.... heh komp rzeczywiście gorzej chodzi bo przy kopiowaniu nic sie nie da zrobić nawet muzyka płynnie nie leci i ruchy myszki też nie są płynne :ysz:

Maciej 23.02.2005 20:13

użyj konwerter dysku :
Start>>Programy>>Akcesoria>>Narzędzędzia systemowe>>Konwerter dysku (FAT 32)

paja 23.02.2005 20:00

formatowałem standardowo w dosie (format c:) na partycje miałem podzielone wcześniej więc sformatowałem partycję na której był windows a resztę zostawiłem (teraz wszystkie są zgodne z ms-dos)

Maciej 23.02.2005 19:54

a czym formatowałeś dysk?, dzielileś na partycje przed formatowaniem?

paja 23.02.2005 19:14

tryb zgodności z MS-DOS
 
hmmm możecie dać to do śmietnika ale jak się lama pyta to warto pomóc...

Miałem formatowanie dysku wszystko cacuś ale po foramcie jak zobaczyłem na właściwości (w mój komputer) w zakładce wydajność jest komunikat że wszystkie moje dyski są w trybie zgodności z MS-DOS co spowalnia komputer...

i yu lamerskie pytanie co zrobić by było to (chyba) fat32 i normalnie działający komp.


ps. uzywam nieśmiertelnego win98 ;)

z góry dzięki :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:07.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.