Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.10.2007, 15:56   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ubezpieczenie auta sprowadzonego i legalność na 2 kierowców.

Witam,
Kolegi ktory sie zajmuje ściąganiem aut z Niemiec nie mam w pobliżu bo wyjechał, a powiedzcie.
Co trzeba opłacić po spwrowadzeniu auta...
W googlach są linki do artykułów itp., a ja chcę poznać opinie użytkowników za co się płaci,ile gdzie i jak to wyglada.

Dodatkowo pytanie,
Prawo jazdy mam 2 lata, ale mniej niż 25 lat. Muszę ubezpieczyć na 2 osoby samochód, czy może być na osobę starszą ze zniżkami - ojciec. Tylko pytanie, czy mogę nim jeździć i czy przy kolizji jest ubezpieczone auto itp. ?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.10.2007, 16:34   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,062
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
Witam,
Kolegi ktory sie zajmuje ściąganiem aut z Niemiec nie mam w pobliżu bo wyjechał, a powiedzcie.
Co trzeba opłacić po spwrowadzeniu auta...
W googlach są linki do artykułów itp., a ja chcę poznać opinie użytkowników za co się płaci,ile gdzie i jak to wyglada.

Dodatkowo pytanie,
Prawo jazdy mam 2 lata, ale mniej niż 25 lat. Muszę ubezpieczyć na 2 osoby samochód, czy może być na osobę starszą ze zniżkami - ojciec. Tylko pytanie, czy mogę nim jeździć i czy przy kolizji jest ubezpieczone auto itp. ?
ubezpiecz na was dwoje tak żeby sobie zniżki ponabijać
jesli ubezpieczysz tylko na ojca to mozesz jezdzić ale gdy przydzwonisz to z Oc ojca znizki leca
koszt tłumaczen ,tymczasowego oc itd to koszt okolo 1200zł :/
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2007, 17:16   #3
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,295
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z tego co wiem (mo***380;e si***281; myl***281;) koszty ubezpieczenia na 2 osoby s***261; do***347;***263; znaczne. Taniej ubezpieczy***263; na osob***281; ze sta***380;em i zni***380;kami z opcj***261; doubezpieczenia na osob***281; do 25 lat. Je***347;li chcesz nabi***263; sobie zni***380;ki, kup motorynk***281; zarejestruj i ubezpiecz. Koszty minimalne, mo***380;esz trzyma***263; j***261; w piwnicy i nie je***378;dzi***263;, a sta***380; leci.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2007, 21:03   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,503
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario Podgląd Wiadomości
[...] kup motorynk***281; zarejestruj i ubezpiecz. Koszty minimalne, mo***380;esz trzyma***263; j***261; w piwnicy i nie je***378;dzi***263;, a sta***380; leci.
Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedy***347; popularne r***243;wnie***380; by***322;o ubezpieczenie przyczepy, w podobnym stylu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2007, 21:35   #5
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Myslalem nad t***261; motorynk***261; ... nie powiem obej***347;cie bardzo dobre i cz***281;sto praktykowane...ale jako***347; nie my***347;la***322;em nad tym. Chyba, ***380;e brat skuter kupi...to MO***379;E - ale o tym nawet nie my***347;l***281;.

Napewno nie chc***281; ubezpiecza***263; na 2 osoby, jak ju***380; to doubezpieczenie mnie.
Licz***281; si***281; z tym, ***380;e gdy przy***322;o***380;***281; z mojej winy to ojcu polec***261; zni***380;ki, ale czy moge je***378;dzi***263; podczas gdy na niego tylko b***281;dzie auto? Mi sie wydaje ze bez problemu (jedyny minus to wspomniane ciecie znizek nie mi tylko wlascicielowi)

1200zl to troche du***380;o (do tego normalne oplaty rejestracyjne?), ale gdzie sie i co zalatwia?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2007, 21:56   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przy sprowadzeniu musisz zaplacic zwolnienie z vatu (160pln) w urzedzie miasta
jezeli silnik ma do 2l pojemnosci to 3,5% wartosci z faktury podatku/cla czy jak to zwa teraz (cos lekko ponad 3% w kazdym razie), jak wiekszy silnik - 13 i cos tam procenta
do tego pierwszy przeglad to kolejne 170pln, ale jest wazny dwa lata (zwykly - jak auto ma w papierach ze bylo sprawadzona skasowane to specjalny przeglad do tego - ale to zadko spotykane)
oplata ekologiczna - przelec sie po komisach, to zwolnienie mozna kuic za 300pln, zamiast 500! dostajesz papierek dla wydzialu transportu i naklejke, ze samochod bedzie zutylizowany przez polska siec recyklingu

do tego potrzebujesz tlumaczenia - cena to chyba do 50pln od dokumentu, ale nie wiem dokladnie

pierwsza rejestracja - 275pln zdaje sie za wszystko (tablice, karta, dowod, naklejki)
w poznaniu bedziesz stal? lec jak najwczesniej - ja bylem godzine (w wakacje) przed otwarcie i bylem czterdziesty ktorys w kolejce i zalatwilem wszystko w 2h od otwarcia urzedu
ci, co przyszli pol godziny pozniej - juz spedzili tam caly dzien
ale dlugosc kolejek sie zmienia - poprzdni samochod zalatwilem od reki w poludnie, ale to bylo 3 lata temu
oplate mozesz wniesc karta platnicza bez prowizji w urzedzie po pobraniu numerka (pokoj na pierwszym pietrze) - polecam, bo na pewno zaplacisz dokladnie to, co musisz
i nie musisz miec kser - wez wszystkie orginaly i po pobraniu numerka stan w kolejce przy wejsciu - zrobisz wszystkie ksera za free na miejscu, facet w okienku wie, co jest potrzebne i w jakiej ilosc
najwazniejsze najpierw zdobyc numerek, potem zlatwic ksera i oplate i czekac, az wywolaja Twoj numer

ubezpieczenie na szczescie stanialo ostatnimi laty, ale to i tak sporo, jezeli pierwszy samochod
OC nie jest takie drogie - wszyscy maja promocje
AC zalezy od wartosci, wiec jezeli samochod nie byl strasznie drogi, to ubezpieczaj na siebie - znizki i tak kiedys musisz zaczac nabijac
zadzwon do kilku firm - roznice sa ogromne (jak ostatnio ubezpieczalem w wakacje - miedzy najtansza a najdrozsza byla DWUKROTNA!)
najtaniej bylo w Link4 w moim przypadku, ale warunki takie, ze ich wysmialem
za 50pln wiecej PZU dalo mi o wiele lepsze (brak wkladu wlasnego przy naprawie)
najdorsza byla Warta i Samopomoc - smiech na sali a nie oferta
ale sam sprawdz kazda firme, bo inny samochod, inny kierowca i juz masz zupelnie inne warunki

my ubezpieczamy na dwie osoby wpisane do dowodu - cena i tak zalezy nie od ilosci osob

Ostatnio zmieniany przez nimal : 20.10.2007 o godz. 22:01
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2007, 23:03   #7
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli zwolnienie z VATu i podatek/c***322;o r***243;wnie***380; w Urz***281;dzie Miasta.
Przegl***261;d to wiadomo w stacji kontroli pojazdow, oplata ekologiczna - to ogolnie bez niczego takie co***347; mog***261; mi w komisach wystawi***263;?- a jak nie w komisach to gdzie?
T***322;umaczenia? Gdzie to si***281; za***322;atwia?
Pierwsza rejestracja to wiadomo te***380; ***380;e w Urz***281;dzie Komunikacji na Gronowej.
Kolejki znam, znam Do***347;wiadczenie jest
Czyli najpierw wziac numerek, ***380;eby czekac a potem zalatwiac w Urz***281;dzie ksera i wplaty? A jak mnie wyczytaja i nie zdaze?


ps. co do ubezpieczenia to mysle ze PZU bo znizki s***261; itp, a oferte maj***261; raczej normaln***261;.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 10:46   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wszystkie oplaty z pierwszego i drugiego akapitu musisz miec w rece, idac do wydzialu transportu, zeby zalatwic akapit trzeci zadnej z tych oplat nie zalatwisz w Wydziale Transportu (musisz poszukac gdzie, bo za mnie to zalatwil komis)

wracajac do recycklingu - generalnie w wydziale transportu dostaniesz info ze to kosztuje 500pln i wzor przelewu do wykonania
niektore komisy sprowadzajace auta z zachodu naleza do Polskiej Sieci Recyklingu i moze uda Ci sie kupic od takiego oswiadczenie i naklejke taniej - ale za bardzo na to nie licz - sprobowac warto, mi sie udalo
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 10:51   #9
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja mam auto na mnie(wsp***243;***322;w***322;a***347;ciciel) i na mame, mam wypadek za sob***261; (nie z mojej winy) i z ubezpieczeniem wszystko ok.
Zapytaj po prostu w Twojej ubezpieczalni.

A co po zakupie auta? Na ch***322;opski rozum kr***243;tko i zwi***281;***378;le co pami***281;tam:
-jakie***347; podatki
-znaczki skarbowe przy rejestracji; tablice
-przegl***261;d

Wszystko pr***243;cz przegl***261;du za***322;atwia***322;em w urz***281;dzie komunikacji.
Jak pami***281;tam wszystko kosztowa***322;o ponad 600 z***322;.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 11:01   #10
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,944
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ma***322;y OT
Wypadki nie z twojej winy nie maj***261; wp***322;ywu na twoje zni***380;ki.
Zni***380;ki potr***261;caj***261; tylko winnym.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 13:28   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
CIAPEK - jezeli auto bylo juz wczesniej rejestrowane w Polsce - wtedy wystarczy przerejestrowac
jezeli sprwadzasz zza granicy masz wiecej papierow
oczywscie nie oznacza to, ze wszystko sam musisz zalatwicz - czesto wiekszosc z tych formalnosci zalatwia sprawadzajacy - to trzeba ustalic przed zakupem
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 14:30   #12
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
NIMAL - pisa***322;em o aucie sprowadzonym. O takie auto pyta***322; te***380; Kasprzak, wi***281;c nie rozumiem....

Co do formalno***347;ci dodatkowych to faktycznie u nas troch***281; rzeczy poza***322;atwia***322; kole***347; kt***243;ry sprowadzi***322; nam to auto.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 15:29   #13
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
najwidoczniej odeszlo Ci wlasnie te wszystkie zwolnienia z vatu, recykling i podatki, bo wtedy anie bys tego nie zalatwil w Wydziale Transpotru, ani bys sie nie zamknol w 600pln nawet z duzym hakiem
generalnie sam bym chcetniej wymienial autko czesciej, gdyby nie te oplaty i papiery - z jakiej racji mam drugie tyle odprowadzac do skarbu panstwa za NIC, co zaplacilem za samochod... (no - drugie tyle to w skrajnej tylko sytuacji by moglo wyjsc, ale i tak sporo sie buli za NIC)

EDIT: aha - nie ma juz znaczkow skarbowych - teraz wciogneli to do oplaty jakiejs tam wyzszej dzieki temu o 5pln
oczywscie ustawa znoszaca znaczki skarbowe nie obowiazuje w... sadzie
za jakis tam papierek musialem ostatnio w znaczkach zaplacic... 50pln slownie JEDNA kartke A4 krota sam musialem wypelnic i tylko dostalem na niej pieczatke... no ale to nie mialo zwiazku z samochodem, wiec OT

Ostatnio zmieniany przez nimal : 21.10.2007 o godz. 15:32
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 18:03   #14
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieki Panowie, mam w tym topicu w miare wszystko.
Sprowadzajacym dla siebie moze b***281;d***281; ja - takze zachodu z tym naprawde... ,a generalnie oplaty nie sa wcale takie ma***322;e... :/

OT: czaje sie na audi a3, golf iv, polo, astra g (mialem biale kombi, sprzedalem) ~16.000, ojciec odradza a3 i audi bo rzekomo drozsze w eksploatacji.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2007, 19:19   #15
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kasprzak Audi kupisz jak to się mówi "jak będziesz starszy" faktycznie może być drogie w eksploatacji.
Opla zostaw w spokoju Zostaje Golf albo Polo. Ja polecam to drugie mój czterokołowy pupil to właśnie Polo

Nimal... szacunek za wiedze i sprostowania
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.