Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.04.2003, 02:37   #1
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unia Europejska: TAK czy NIE?

Zbliza sie referendum. Ciekaw jestem co sadzicie o planowanej akcesji Polski do UE. Moze ktos mialby ochote wpisac sie wraz z uzasadnieniem swojego stanowiska w tej kwestii? Proponuje unikac ogolnikow typu "tak bo tak" i "nie bo nie" i konkretnie podawac logiczne argumenty za lub przeciw, ktore maja wplyw na podjeta decyzje. Biorac pod uwage ilosc uzytkownikow tego Forum oraz to, ze wszyscy jestesmy zarejestrowani moze byc ciekawie w sensie wiarygodnosci trendow :-)
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.04.2003, 06:35   #2
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja tam jestem za bo przynajmniej bedzie latwiej podrozowac (w tym w poszukiwaniu pracy), sklepy beda mialy wiekszy asortyment i przede wszystkim da sie rolnika w dupe ze wreszcie zaczna ziemie uprawiac zamiast drobi blokowac
a i jeszcze dzieki temu tacy kosmici jak Leppeer Janowski i Giertych odleca na swoje Bialorusie
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline  
Stary 23.04.2003, 06:55   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Tak" - jedyna chyba szansa aby coś z tym polskim burdelem zrobić.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 23.04.2003, 07:37   #4
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety ale teraz trzeba juz powiedziec TAK. A wina to pierwsze cztery lata demokracji po komunistycznej (rozkradanie naszego panstwa i niszczenie wszystkiego co jest oplacalne [czyli niszczenie konkurencji dla zachodu])
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline  
Stary 23.04.2003, 08:26   #5
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Anioł śmierci ma rację, w aktualnej sytacji już nie ma innego rozsądnego wyjścia niz TAK
choć nie jestem fanem eurosocjalistycznej demokracji
a dlaczego tak?
wystarczy poczytać prasę i samemu wyciągnąć wnioski na temat kondycji Polski i naszych "elyt" / czasami wydaje mi się że H. Frank miał rację..., tylko ze inaczej wybierał bym tych do eliminacji
jak to już kiedyś gdzieś napisano "... miałeś chamie złoty róg..."
dzięki ostatnim 13 latom "transformacji ustrojowej" za marne kolorowe świecidełka i parę szmatek zniszczono w kraju to co jeszcze po upadku PRL trzymało się całkiem dobrze i zaprzepaszczono wiele atutów ktore kraje ościenne potrafiły wykorzystać
BTW czy zawsze musi być tak że gdzie polaków 3 tam 4 partie?


pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:10   #6
mapsajm
odeszły MAJSTER
 
Avatar użytkownika mapsajm
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: miasto Łódź
Posty: 1,183
mapsajm niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a wy znowu o tym...
niedługo będziemy zakładać tematy o błyskotliwej nazwie - "niewiem, jak zagłosować. pomóżcie. wyboru na horyzoncie"
mapsajm jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:49   #7
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
mapsajm napisa***322;(a)
a wy znowu o tym...
niedługo będziemy zakładać tematy o błyskotliwej nazwie - "niewiem, jak zagłosować. pomóżcie. wyboru na horyzoncie"
Pytanie jest jak najbardziej na czasie.
Druga sprawa to, że już rzygać mi się chce jak je słyszę,
bo powtarzają to codziennie po kilka razy w wiadomościach od kilku miesięcy.
para jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:30   #8
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Unia Europejska: TAK czy NIE?

Zdecydowanie TAK. Myślę, że akcesja do Unii nie ma alternatywy. Jak nie Unia to co? Białoruś?
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline  
Stary 23.04.2003, 11:09   #9
Adalis
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Adalis
 
Data rejestracji: 07.11.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 370
Adalis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !
Ja jestem również ZA. Myśle że gorzej to chyba już nie może być w naszym kraju. Jednak deneruje mnie strasznie jak widzę jak te całe SLD pcha się do tej UNI aż mi się nie dobrze robi.
POZDROWIAM
Adalis jest offline  
Stary 23.04.2003, 11:41   #10
mati1700
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 578
mati1700 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja jestem na NIE .Ostatnio usłyszałem bardzo ciekawą wypowiedź : możemy być w Europie ,ale nie musimy być w UE. Oczywiscie to nie jest jedyny mój argument. Poza tym doskonale wiem ,że i tak dopną swego i wejdziemy do Unii Elizejskiej
__________________
mati1700 jest offline  
Stary 23.04.2003, 12:32   #11
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Moz temat : "Jaki najwiekszy kit słyszeliście z ust polityka ,który został podany jako argumentację za przystąpieniem do Unii ?" .

Nie jestem stary ale pamiętam czasy komuny ,pamietam czasy Solidarności i pamiętam początki dzisiejszych ("dziwnych") rządów .
Powiem tylko tyle :
nie wierze kampaniom reklamowym ,nie wierze telewizji ,nie wierze prasie .
Przez ostatnie kilkadziesiąt lat byłem cały czas okłamywany ,przez ten czas zmieniło się kilkakrotnie nasze prawo - to co kedyś było legalne - dziś jest przestępstwem i odwrotnie .
Moja cierpliwość naprawdę się już wyczerpała .
Dlatego wątpie aby naszym przywódcom zalezało na szarej masie ,do której należymy ,wątpie aby ewentualna pomoc ze strony unii była wykonana w świetle prawa i człowieczeństwa .Człowiek w tym wszystkim dawno stracił znaczenie .Jeśli ktoś wierzy że w imie unii stworzy się w krajach dobrobytu zachodniego naraz 100.000 miejsc pracy dla naszych bezrobotnych rodaków to powinien przemysleć to jeszcze raz .
Z drugiej strony taki kraj jak Polska ,która praktycznie nie ma praktycznie swej tozsamości rynkowej (większość firm które mogły przynosić zyski są sponsorowane kopitałowo - (czyt. sprzedane) przez firmy zagraniczne będzie miała poważne problemy aby zaistnieć na rynkach unii .
Być może są jeszcze w naszym kraju szczątkowe rynki zbytu gotowe wchłonąć jakieś winko francuskie ,czy czekolade niemiecką kosztem rodzimych firm ,które jak to się mówi nie nadąrzają za gospodarka rynkową ,być może jakies kolejne obiecane kredyty odlożą na później zgon tego kraju ,być może ...
Napewno jednak kilkaset osób zarobi na tym krocie .
Pesymistyczne nastawienie - ktoś powie ? ,a jakie ma być kiedy wszystkie obiecanki naszej władzy odkad pamiętam nigdy nie miały pokrycia ? .
W tym kraju nigdy sie nic nie opłacało wytwarzać ,produkować .Ludzie pracują po 12 godzin ,bo ktoś im powiedział że ich praca jest niewydajna ,ludzie na obiad konsumuja bułke z serem bo ktos im powiedział iż najpierw trzeba zacisnąć pasa ,ludzie kupuja wietnamskie "adidasy" bo ktos im powiedział że żyją ponad stan .
Fałszowanie glosów w sejmie podczas głosowania miało już nieraz miejsce .
Fałszowanie ,przekupstwo podczas wyborów mialo juz miejsce .
Sejm glosuje jak chce ,prawica kuma się z lewicą a mnie się wmawia że głosowanie to mój obywatelski obowiązek ? ,że dalsze dzieje tego kraju sa w moich rękach ?.
Szkoda że takie piękne słowa poparte czynami nie padaja w urzędach pracy ,czy na dworcach ,gdzie bezdomni wsuwają gazete popijając kranówą .
Wszystkim tym ,zamieszanym w wysokie struktury naszego państwa tez mógłym powiedzieć : "wiecie co ? - weźcie się lepiej do roboty" .
No trochę się nietematycznie rozpisałem (biorąc pod uwagę tematyke tego forum)ale przynajmniej troche mi ulżyło .
Pozostała jeszcze odpowiedź na główne pytanie ?.
Odpowiem może tak : "Prosze o inny zestaw pytań" .jaro
januszp jest offline  
Stary 23.04.2003, 12:59   #12
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
TAK 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 23.04.2003, 13:02   #13
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wszystko i na temat:
NIE MA DLA POLSKI INNEJ SZANSY, GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE! W RAZIE NIE PRZYSTĄPIENIA DO UE POLSKA BĘDZIE ZAŚCIANKIEM EUROPY DO POTĘGI. GDY CZECHY I INNI RÓWNOLEGLI KANDYDACI WEJDĄ DO UE MY BĘDZIEMY PORÓWNYWAĆ SIĘ Z ROSJĄ, RUMUNIĄ I INNYMI NAJBARDZIEJ ZACOFANYMI KRAJAMI EUROPY! EUROPA NAS W PEWNYM SENSIE OPUŚCI A RYWALE PÓJDĄ NA PRZÓD

GOŃMY FRANCJE, NIEMCY ITP. A NIE ODDALAJMY SIĘ RÓWNAJĄC DO RUMUNII ITP.!



TAK DLA UE!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 23.04.2003, 13:32   #14
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
[B]Moz temat : "Jaki najwiekszy kit słyszeliście z ust polityka ,który został podany jako argumentację za przystąpieniem do Unii ?" .
...
Jaro, odnoszę wrażenie jakbyś czytał w moich myślach.

Ja rozumiem tę konieczność, jaką widzą nasi wyżsi urzędnicy państwowi (opcja polityczna nie ma znaczenia). Pomógł mi w tym kuzyn mojej żony, który mieszka i pracuje w Niemczech, informując mnie o zarobkach tamtzejszych urzędników.
Reszta nie ma znaczenia. Jak będę głosował - nie wiem. Może na "Tak", by jakoś prawo uporządkowano, ale czy to będzie możliwe? Ech... Salvad0r, wywołałeś wilka z lasu.
Miłego dnia
Fantomas jest offline  
Stary 23.04.2003, 13:39   #15
mapsajm
odeszły MAJSTER
 
Avatar użytkownika mapsajm
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: miasto Łódź
Posty: 1,183
mapsajm niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
[B]wszystko i na temat:
NIE MA DLA POLSKI INNEJ SZANSY, GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE!
oczywiście, że może


Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
W RAZIE NIE PRZYSTĄPIENIA DO UE POLSKA BĘDZIE ZAŚCIANKIEM EUROPY DO POTĘGI.
fajnie jest być zaściankiem:cool:


Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
GDY CZECHY I INNI RÓWNOLEGLI KANDYDACI WEJDĄ DO UE MY BĘDZIEMY PORÓWNYWAĆ SIĘ Z ROSJĄ, RUMUNIĄ I INNYMI NAJBARDZIEJ ZACOFANYMI KRAJAMI EUROPY! EUROPA NAS W PEWNYM SENSIE OPUŚCI A RYWALE PÓJDĄ NA PRZÓD

GOŃMY FRANCJE,
patataj... ptatataj...
Cytat:
NIEMCY
patataj... patataj...
Cytat:
A NIE ODDALAJMY SIĘ RÓWNAJĄC DO RUMUNII ITP.!
prrrr!!!...

przepraszam, ale poprostu nie mogłem się opanować^_^ ^_^
mapsajm jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.