Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.07.2003, 09:48   #1
piothrix
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 120
piothrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Unitra At9100

Witam!!!

Jesli znacie ten sprzet (UNITRA AT9100), ktory wlasnie kupilem na allegro to podzielcie sie swoimi uwagami na jego temat. Napiszcie jakie ma parametry techniczne (jaka moc, jaka impedancja, jakie kolumny mozna podlaczyc i ile kolumn itp..).

Wielkie dzieki za wypowiedzi!
__________________
"szkoła jako sposób edukacji była dla mnie po prostu niczym"

C. K. N.
piothrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.07.2003, 20:19   #2
piothrix
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 120
piothrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nikt nie ma sie czym podzielic na temat tego sprzeciku?

szkoda....
__________________
"szkoła jako sposób edukacji była dla mnie po prostu niczym"

C. K. N.
piothrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 20:37   #3
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy nie jest to przypadkiem amplituner, szary z czerwonymi opaskami wokół gałek i wyłączników? Pojawiło się to-to gdzieś w drugiej połowie lat 80-tych, i pamiętam, że miało stosunkowo niską moc ciągłą (2x27 W), ale bardzo wysoką moc chwilową (chyba ponad 2x60). Mówiło się wtedy, że trzeba do niego kupować kolumny z dużym zapasem mocy. Nie pamiętam, czy obsługuje kolumny 4-omowe - możliwe, że nie.

Co Ci szkodzi wpisać w Google AT9100? Może wyrzuci Ci jakiś ciekawy link?
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 20:39   #4
piothrix
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 120
piothrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak to ten. Z tego co juz wiem to moc ma 2x27 ale chwilowo chyba 40 albo 60 jak napisales
oblsuguje 8 omowe kolumny i daje duzo czadu
:-))))

no i jest bardzo ladny..zreszta jak kto lubi..ja degustuje w takim sprzeciku polskiej produkjci
__________________
"szkoła jako sposób edukacji była dla mnie po prostu niczym"

C. K. N.
piothrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 20:54   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O ile pamiętam było to połączenie udanego analogowego tunera 7010 (on chyba ma z 8 pasm fal krótkich - absolutna rzadkość w sprzęcie hi-fi) ze wzmacniaczem stosunkowo niewielkiej, ale wystarczającej mocy. Pamiętam, że chciałem to kupić, ale było stanowczo za drogie - musiał mi wystarczyć radiomagnetofon mono na licencji Grundiga.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 21:01   #6
piothrix
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 120
piothrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no ja ten sprzecik mam dopiero od dzisiejszego ranka i powiem ze sprawuje sie bardzo dobrze. Jest bardzo zadbany..malo porysowany..technika i wszystko inne w jak najlepszym stanie.

Co do mocy to moze duzej nie ma ale daje slowo ze wyciska maksymalnie duzo i naprawde mohe kolumny WEGA 40W przy 8Ohm daja bardzo duzo.!!

W ogole UNITRA to wspaniale cacka robila..a amplitunerek kupilem za 130 zeta
__________________
"szkoła jako sposób edukacji była dla mnie po prostu niczym"

C. K. N.
piothrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 21:09   #7
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem, czy to teraz dużo, czy mało za niego. 15 lat temu elektronika była u nas bardzo droga i amplituner ten kosztował więcej niż ja lub rodzina mogliśmy wydać - nie pamiętam kwoty, ale było to coś jak miesięczna pensja mojej matki czy nawet jej wielokrotność?

Powodzenia w użytkowaniu!
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 21:26   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cacka, piszesz? Tak, niektóre modele były bardzo udane, ale niektóre - marne, miały błędy konstrukcyjne. Cała produkcja lat 80-tych i wczesnych 90-tych oparta była na podzespołach krajowej produkcji (żeby ograniczyć import i tzw. wkład dewizowy), a z jakością tych elementów było bardzo różnie. Importowano tylko te elementy, bez których już zupełnie nie można było się obejść.
Od strony projektowej urządzenia też były ograniczone tym, jakie podzespoły można było uzyskać na rynku krajowym, a te nigdy nie były zbyt nowoczesne - dlatego ówczesne urządzenia były najczęściej bardzo przestarzałe w stosunku do wyrobów firm zachodnich i japońskich, a oprócz tego były dość awaryjne. Bardzo awaryjne były np. magnetofony. Plagą była też niska jakość potencjometrów - szybko wycierała się ścieżka oporowa i potencjometry zaczynały "trzeszczeć" przy regulacji głośności czy tonu, bo były w taki sposób włączone w obwód głośników, że przenosiło się to bezpośrednio. Miałem kolejno dwa wzmacniacze produkcji Diory (dość cenione za dobry dźwięk), i nie pamiętam ile wymieniłem w nich potencjometrów - wystarczały na parę miesięcy. To samo było w radioodbiornikach czy magnetofonach przenośnych. Miałem też magnetofon Diory i też był wielokrotnie naprawiany - za każdym razem były to awarie mechanizmu. Ostatecznie dałem sobie spokój ze sprzętem polskim i przerzuciłem się na japoński z drugiej ręki - i choć stary i używany, jest mało zawodny.
Ale amplituner AT9100 był, o ile pamiętam, bardzo pozytywnie oceniany i na szczęście nie ma żadnego mechanizmu, który mógłby się zużyć i uszkodzić - jedyne, co może się zdarzyć, to właśnie trzeszczący potencjometr, ale z tym można sobie dać radę samemu i niewielkim kosztem.
__________________
pozdrowienia
puch

Ostatnio zmieniany przez puch : 28.07.2003 o godz. 21:29
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 22:22   #9
piothrix
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 120
piothrix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widze ze znasz sie troche na takim sprzecie.

Dzieki za wypowiedzi. Troche sie dowiedzialem z tej naszej rozmowy.

Pozdrawiam i jesszcze raz wielkie dzieki
__________________
"szkoła jako sposób edukacji była dla mnie po prostu niczym"

C. K. N.
piothrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2003, 22:36   #10
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Trochę - to właściwie powiedziane! O elektronice mam bardzo ogólne pojęcie, ale umiem przynajmniej jako-tako posługiwać się lutownicą... Dzięki temu nie muszę z byle czym biegać do zakładu. ^_^
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2007, 00:35   #11
fuul wypas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2007
Posty: 1
fuul wypas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez piothrix Podgląd Wiadomości
no ja ten sprzecik mam dopiero od dzisiejszego ranka i powiem ze sprawuje sie bardzo dobrze. Jest bardzo zadbany..malo porysowany..technika i wszystko inne w jak najlepszym stanie.

Co do mocy to moze duzej nie ma ale daje slowo ze wyciska maksymalnie duzo i naprawde mohe kolumny WEGA 40W przy 8Ohm daja bardzo duzo.!!

W ogole UNITRA to wspaniale cacka robila..a amplitunerek kupilem za 130 zeta
Ja tez mam Unitre at 9100 i jestem zadowolony z tego sprzętu. 40 wat głośniczki pod ten zmachol?? śmieszne! heheh!! Ludzie wy niewieci co ten wzmacniacz potrafi!!!Ja mam dwa potężne głośniki firmy polaris(diora) 180wat (300muzycznej) + ogromny subfofer (cos ok300wat-to niejest moc muzyczna). Jest tylko jedno ale, aby podłączyc takie potęzne głośniki pod ten zmacniacz to czeba mieć korektor!! Ja mam korektor diory(ws042). Efekt jest wspanialy! moim zdaniem wszystkie nowe amplitunery wysiadają do tego. Najwięcej rozgłosilem do 4 moze do 4,5 więcej sie boje(nie tego za spale zmachol tylko ze rozniose chate). Denerwuje mnie ktos ja sie pyta "czy moge podlączyc glosniki o mocy 80w do unitry at9100" wkur*wiaja mnie takie pytaniia! Jedyne co widac po unitrze ze ciagnie takie glosniki to to ze jak sie zrobi glosniej to przygasają światla i niz poza tym!!!!zapewniam wszystkich ze nic w tym zmacniaczu nie robilem zadnych tunigow a ni nic!! jedyne to przestroilem radio!! jakies pytania gg 1 1 0 1 2 5 1 8.
fuul wypas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2007, 00:41   #12
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
to***347; wyskoczy***322; jak gumka z gaci...
__________________
Seny, pit i collons!
Prezesik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2007, 01:17   #13
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Prezesik Podgląd Wiadomości
toś wyskoczył jak gumka z gaci...
eche dokładnie wystrzelił
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2007, 02:20   #14
georg
Smakosz... Heinekena!
 
Avatar użytkownika georg
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: gdzieś nieopodal duuużego browaru... :)
Posty: 637
georg niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pierwszy post i od razu archeologia... nieżle... nieźle...
georg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.