Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2005, 13:06   #1
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uniwerek czy Politechnika??

Witam, jestem tegorocznym maturzystą i mam następujący problem. Dzisiaj musze się zdecydować czy składać papiery na Politechnike Wrocławską czy na Uniwersytet Wrocławski. Zamierzam iść na matematykę specjalność matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, mature napisałem z maty na 100% podst i na 92% rozsz. Na uniwerek biorą pod uwage tylko matematyke a na politechnice liczą jeszcze mature z polskiego angielskiego i fizyki, szczególnie z polskiego mi słabiej poszło więc na politechnike mam mniejsze szanse się dostać. Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze i może ktoś sie orientuje czy łatwiej znaleźć pracę po Uniwerku czy po Politechnice??
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2005, 13:27   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,432
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez gribek
[...] Dzisiaj musze się zdecydować [...]
Nie ma co, wcześnie pytasz.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 13:40   #3
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jezeli nie boisz sie matmy i masz mocne nerwy to idz na Uniwerek.

Ale nie wiem czy po mat bedzie robota taka jakiej sie spodziewales. Od nas matematycy zaczynaja miec problemy z praca, choc nie jest jeszcze tak bardzo zle.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 14:00   #4
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Jezeli nie boisz sie matmy i masz mocne nerwy to idz na Uniwerek.

Ale nie wiem czy po mat bedzie robota taka jakiej sie spodziewales. Od nas matematycy zaczynaja miec problemy z praca, choc nie jest jeszcze tak bardzo zle.
zauwaz jaka specjalnosc sobie wybral. z tymi kwalifikacjami jest niewielu specjalistow, a nawet mniej niz niewielu. matematyk nie jest rowny matematykowi. jakby tacy byli dobrze to probowaliby swoich sil wlasnie na tym polu, bo w Polsce malo jest takich osob, ktore sie tym zajmuja.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 14:01   #5
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie no, wcześnie pytam bo w Niedziele się dowiedziałem, że będę miał mieszkanko we wrocku, w poniedziałęk się dowiedziałem wyniki z matury a dzisiaj się dowiedziałem że można jeszcze składać na Uniwersytet Wrocławski bo myślałem, że już po ptakach.
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 14:08   #6
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gribek
Nie no, wcześnie pytam bo w Niedziele się dowiedziałem, że będę miał mieszkanko we wrocku, w poniedziałęk się dowiedziałem wyniki z matury a dzisiaj się dowiedziałem że można jeszcze składać na Uniwersytet Wrocławski bo myślałem, że już po ptakach.
To było do joujoujou
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 14:47   #7
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
zauwaz jaka specjalnosc sobie wybral. z tymi kwalifikacjami jest niewielu specjalistow, a nawet mniej niz niewielu. matematyk nie jest rowny matematykowi. jakby tacy byli dobrze to probowaliby swoich sil wlasnie na tym polu, bo w Polsce malo jest takich osob, ktore sie tym zajmuja.
Mylisz sie. Takich ludzie jest wlasnie bardzo duzo Co wiecej bez dr w tego typu dzialalnosci coraz trudniej. Mimo ze dziedzin jest wiele: finanse, ubezpieczenia, statystyka, czy nawet obliczanie prognozy pogody, rynek jest juz nasycony. No ale jak ktos wyjatkowo zdolny, to sobie poradzi (albo zostanie na uczelni).

EDIT: Zreszta przypomnial mi sie program uwaga w ktorym pokazywali absolwenta naszego wydzialu. Mgr matematyki po UW miesiacami szuka pracy w Warszawie !! (nie powiedzieli w koncu czy znalazl)

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 29.06.2005 o godz. 14:49
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 15:03   #8
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Mylisz sie. Takich ludzie jest wlasnie bardzo duzo Co wiecej bez dr w tego typu dzialalnosci coraz trudniej. Mimo ze dziedzin jest wiele: finanse, ubezpieczenia, statystyka, czy nawet obliczanie prognozy pogody, rynek jest juz nasycony. No ale jak ktos wyjatkowo zdolny, to sobie poradzi (albo zostanie na uczelni).

EDIT: Zreszta przypomnial mi sie program uwaga w ktorym pokazywali absolwenta naszego wydzialu. Mgr matematyki po UW miesiacami szuka pracy w Warszawie !! (nie powiedzieli w koncu czy znalazl)
to masz chyba niekatualne informacje. matematykow ubezpieczeniowych jest niedobor .
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 15:08   #9
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
to masz chyba niekatualne informacje. matematykow ubezpieczeniowych jest niedobor .
W skali kraju ... moze. Fakt ze ja patrze na to przez lokalny pryzmat. W Wawie nie jest tak rozowo. Studenci mat na MIM kombinuja jak i gdzie sie wrecic i coraz wiecej chce zostac na uczelni. A w Wawie zwykle bylo najlepiej z praca ...
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 20:42   #10
Divxtom
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Divxtom
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 197
Divxtom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
W skali kraju ... moze. Fakt ze ja patrze na to przez lokalny pryzmat. W Wawie nie jest tak rozowo. Studenci mat na MIM kombinuja jak i gdzie sie wrecic i coraz wiecej chce zostac na uczelni. A w Wawie zwykle bylo najlepiej z praca ...
Idź za głosem serca, albo nie... idź za głosem rynku pracy...
jest malenki problem za 5 lat jak będziesz kończył studia nie wiesz na co będzie akurat zapotrzebowanie :\

Błędne koło
__________________
-------------------------

-------------------------
Divxtom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 21:47   #11
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Divxtom
Idź za głosem serca, albo nie... idź za głosem rynku pracy...
jest malenki problem za 5 lat jak będziesz kończył studia nie wiesz na co będzie akurat zapotrzebowanie :\

Błędne koło
Tez racja, trudno powiedziec co bedzie za 5 lat, ale wiadomo jedno: nie ma sensu uczyc sie zawodu w ktorym zapotrzebowanie bedzie minimalne (na szczescie wsrod matematykow nie jest jeszcze az tak zle).

A z tym glosem serca tez jest pewien problem. Ta matma ktora sie poznaje w szkole sredniej absolutnie nie przystaje do tego co jest na studiach matematycznych, wiec ten glos serca tez moze byc zwodniczy.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 21:59   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Kurde, trochę dziwne mi się to wydaje, żeby Politechnika przykładała dużą wagę do wyników z polskiego. To Uniersytet powinien jeżeli już.

No ale nieistotne. Problem pewnie już nieaktualny, ale jeśli jeszcze tak, to powiem, że zainteresowanie matematyką i naukami ścisłymi wskazywałoby dla mnie jednoznacznie na Politechnikę. Sam tu studiuję, na wydziale Informatyki i Zarządzania i wiem z doświadczenia, jaki nacisk kładziony jest tutaj na te przedmioty (co co prawda ma się zmienić, ale na naszym wydziale). Jeśli jeszcze nie złożyłeś papierów i masz jakieś bardziej szczegółowe pytania, to dawaj - może będę mógł pomóc.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 22:54   #13
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Kurde, trochę dziwne mi się to wydaje, żeby Politechnika przykładała dużą wagę do wyników z polskiego. To Uniersytet powinien jeżeli już.
dokładnie co Politechnika ma do j. polskiego

polecam Politechnikę
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!

Ostatnio zmieniany przez Ufil123 : 29.06.2005 o godz. 22:56
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 09:00   #14
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już wysłałem papiery na politechnike, bo tam trzeba było się szybko decydować a na Uniwerek mam jeszcze czas więc zastanawiam się czy tam także składać. Politechnika ma też tą zaletę, że po niej bedę miał tytuł magistra inżyniera, nie wiem czy to się liczy dzisiaj na rynku pracy ale zawsze coś.
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 09:41   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez gribek
Już wysłałem papiery na politechnike, bo tam trzeba było się szybko decydować a na Uniwerek mam jeszcze czas więc zastanawiam się czy tam także składać. Politechnika ma też tą zaletę, że po niej bedę miał tytuł magistra inżyniera, nie wiem czy to się liczy dzisiaj na rynku pracy ale zawsze coś.
Według mnie ten tytuł nie ma już najmniejszego znaczenia i chętnie bym z niego zrezygnował, żeby nie musieć mieć części kompletnie nie związanych w kierunkiem moich studiów przedmiotów (jakieś podstawy budownictwa, inżynierię materiałową, chemię i inne...). Ale to tylko moje zdanie, może akurat Tobie ten tytuł kiedyś ułatwi znalezienie pracy.. nic nie wiadomo.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.