Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.12.2006, 14:14   #1
arnakus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika arnakus
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
arnakus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Licencja na Windowsa Box czy Open?

Muszę zainstalować Windowsa (oczywiście legalnego) na dysku zewnętrznym USB a dysk będzie podpinany do różnych komputerów, więc OEM odpada. Muszę wybrać Box albo Open. Orientuje się ktoś w temacie bo czytanie warunków licencyjnych to koszmar. Trzy razy czytałem i dalej nic nie rozumiem.
__________________
arnakus
arnakus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.12.2006, 14:59   #2
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

I chcesz ten system odpalać z tego dysku na różnych komputerach,przy różnych konfiguracjach?

ps. według MS komputer to płyta główna, procesor i pamięć, a nie sam dysk.

Moim zdaniem takie praktyki jak chcesz uskuteczniać będą łamać warunki licencyjne, a ponadto raczej spalą na panewce ze względów technicznych.
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 17:09   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Moze sie udac, jezeli:
-dysk USB jest bootujacy, a plyty obsluguja bootowanie z USB.
-komputery (MoBo) sa identyczne, a przynajmniej maja ten sam chipset.
-licencja na windowsa jest korporacyjna (wielostanowiskowa)
-chodzi o zainstalowanie windowsa z dysku USB
Nie moze sie udac:
-USB nie bootuje.
-MoBo sa rozne
-chipset (mostek polnocny jest rozny)
-licencja jest single lub nawet box.
Moim zdaniem pomysl jest bez sensu. Bootowanie z USB to zbedne ryzyko. Zysk znikomy (w czasie). Powtarzamy numer licencji (chyba ze korporacyjna) lamie zasady licencjonowania.
Zadna firma nie pojdzie na to ryzyko.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 17:24   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jezeli sa rozne komputery, to mimo wszystko moze sie udac, jezeli uzyjesz instalki typu Live (do zrobienia samodzielnie - poszukaj infa na temat BartPE, albo dosepny wylacznie dla duzych odbiorcow korporacyjnych system naprawczy Windows XP Live)
tak czy siak bedzie to zlamanie umowy licencyjnej
jezeli chcesz sie upewnic - zadzwon do MS - polaczenia darmowe, a ludzie tam naprawde chca pomoc
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 17:36   #5
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak uda Ci si***281; zainstalowa***263; windowsa na dysku USB i b***281;dzie dzia***322;a***322;, to opisz jak to zrobi***322;e***347;.

A co do licencji - nie widz***281; problemu.
Przecie***380; na raz system b***281;dzie zainstalowany tylko na jednym kompie (tym do kt***243;rego podpi***281;ty jest dysk). Wi***281;c BOX jak najbardziej wystarczy.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 17.12.2006 o godz. 17:39
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 19:22   #6
arnakus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika arnakus
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Redmond
Posty: 137
arnakus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix Podgląd Wiadomości
Witam!

I chcesz ten system odpalać z tego dysku na różnych komputerach,przy różnych konfiguracjach?

ps. według MS komputer to płyta główna, procesor i pamięć, a nie sam dysk.

Moim zdaniem takie praktyki jak chcesz uskuteczniać będą łamać warunki licencyjne, a ponadto raczej spalą na panewce ze względów technicznych.
Coś mi się wydaje, że się nie rozumiemy
Dla mnie problem jest w zasadzie tylko prawny (a nie techniczny) - system MUSI być legalny.
1.System z dysku zewnętrznego na pewno wystartuje bez względu na chipset płyty głównej jeśli sama płyta to umożliwia. Przecież sterowniki do płyty głównej (Intel INF, VIA Hyperion, NVidia Forceware itp.) wgrywa się PO instalacji systemu (PO całkowitym uruchomieniu systemu).
2.Sterowniki do chipsetów można również zintergrować z płytą instalacyjną do Windowsa np. za pomocą nLite.
3.Wersja Box (i chyba Open) nie jest przywiązana do płyty głównej i można dowolnie przenosić. W danej chwili uruchomiony będzie tylko jeden system.
4.W domowym komputerze mam OEM-ma od trzech lat i praktycznie wymieniłem wszystkie bebechy oprócz płyty głównej i nie miałem problemów z aktywacją (czterokrotnie).
__________________
arnakus
arnakus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 19:35   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez arnakus Podgląd Wiadomości
Coś mi się wydaje, że się nie rozumiemy
Dla mnie problem jest w zasadzie tylko prawny (a nie techniczny) - system MUSI być legalny.
1.System z dysku zewnętrznego na pewno wystartuje bez względu na chipset płyty głównej jeśli sama płyta to umożliwia. Przecież sterowniki do płyty głównej (Intel INF, VIA Hyperion, NVidia Forceware itp.) wgrywa się PO instalacji systemu (PO całkowitym uruchomieniu systemu).
2.Sterowniki do chipsetów można również zintergrować z płytą instalacyjną do Windowsa np. za pomocą nLite.
Zgadza sie, ale nigdzie nie jest powiedziane, ze mozna wgrac sterowniki do roznych plyt glownych i one zadzialaja.
Cytat:
3.Wersja Box (i chyba Open) nie jest przywiązana do płyty głównej i można dowolnie przenosić. W danej chwili uruchomiony będzie tylko jeden system.
Mylisz sie! Kazdy system jest przywiazany do MoBo i aktywowany na tej konkretnej plycie. Wyjatkiem w XP sa systemy korporacyjne nie wymagajace aktywacji
Cytat:
4.W domowym komputerze mam OEM-ma od trzech lat i praktycznie wymieniłem wszystkie bebechy oprócz płyty głównej i nie miałem problemów z aktywacją (czterokrotnie).
J.W system akceptuje plyte, nie komponenty. Te mozesz wymieniac, po wymianie MoBo musisz aktywowac system.
[b]Zadna wersja windowsa nie pozwala na uruchamianie zamiennie na roznych komputerach
System legalny oznacza naklejke na obudowie komputera
Zgodnosc numeru z licencja (kombinacja numeru plyty+numer windowsa)
Plyta instalacyjna.
Rachunek za system.
Zadna firma kontrolujaca nie zaakceptuje takiego zachowania
Wylacznie licencja korporacyjna wielostanowiskowa!!!!!!
I takie jest moje zdanie i calkowicie je popieram.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2006, 19:39   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Windows jest (technicznie) niestety bardziej zwiazany z kompem niz to sie moze wydawac. Sterowniki do plyty glownej to male piwo. Windows98 podczas instalacji tworzyl "szyte na miare" sterowniki pamieci - pliki dll na dysku byly nieco inne niz zrodlowe pliki instalacyjne (!). Nie wiem czy w XP tez tak jest. Tak czy inaczej - nawet zupe***322;nie GO***321;Y windows jest juz zwi***261;zany ze sprzet***281;m danego komputera.
Na przyklad (Windows XP) - mamy dwa IDENTYCZNE kompy. Z jedna roznica- jeden z nich ma w***322;***261;czone ACPI, drugi nie (gdzies tam w biosie zapomniana funkcja ktorej nikt nigdy nie rusza). System sie bedzie uruchamiac zawsze tylko na jednym z nich (na tej maszynie na ktorej byl zainstalowany, na drugiej czarny ekran) - i ciekaw jestem ile osob by znalazlo tego przyczyne. W przypadku wykrycia ACPI przez instalator windy instalowana jest inna wersja jadra systemu .
To czy sie odpali czy nie to praktycznie tylko kwestia szczescia.
Swoja droga mozna tak zrobic komus niezlego psikusa. Jedno ustawienie w BIOSie i "komputer zepsuty" .

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.12.2006 o godz. 19:53
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 06:55   #9
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez arnakus Podgląd Wiadomości
1.System z dysku zewnętrznego na pewno wystartuje
Tydzień się męczyłem, znalazłem tutoriale do przerabiania instalki żeby XP poszedł z dysku USB. Instalowałem na dysk włożony do kompa a potem przepinałem na USB.
Nie udało mi się. To jest problem techniczny - z dysku na USB bardzo ciężko wystartować windowsa i nielicznym płytom głównym to się udaje (a i to po ciężkich walkach).

Do tego windows przy każdym podłączeniu urządzenia USB restartuje całą magistralę - więc w momencie podpięcia np. pendrive'a masz BSOD (sprawdź dla przykładu co się stanie, jak w trakcie nagrywania płytki w nagrywarce na USB podepniesz pena).

Upewnij się najpierw, że uda Ci się odpalić system z USB (a jak Ci się uda to plizzz napisz jak - naprawdę taka wiedza bardzo by mi się przydała) i dopiero martw się o aspekty prawne.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 06:59   #10
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
System legalny oznacza naklejke na obudowie komputera
Zgodnosc numeru z licencja (kombinacja numeru plyty+numer windowsa)
Plyta instalacyjna.
Rachunek za system.
Zadna firma kontrolujaca nie zaakceptuje takiego zachowania
Wylacznie licencja korporacyjna wielostanowiskowa!!!!!!
I takie jest moje zdanie i calkowicie je popieram.

To czym się różni BOX od OEM? Ile tam jest naklejek?
Mogę Boxa zainstalować na nowym kompie po wykasowaniu na starym? Co wtedy z naklejką? A mogę sobie co tydzień kupować nowego kompa? A co godzinę?

Coś mi się wydaje, że piszesz o licencji OEM a nie BOX.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 07:47   #11
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mam cw z systemow operacyjnych z szefem zabezpieczen banku slaskiego - i on ma taki dysk i jak mowi kluczem do sukcesu sa profile sprzetowe ale jak rozwiazal problem aktywacji nie zapytalem bo mi to nie przyszlo do glowy
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 08:26   #12
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
To czym się różni BOX od OEM? Ile tam jest naklejek?
Mogę Boxa zainstalować na nowym kompie po wykasowaniu na starym? Co wtedy z naklejką? A mogę sobie co tydzień kupować nowego kompa? A co godzinę?

Coś mi się wydaje, że piszesz o licencji OEM a nie BOX.
Licencja OEM pozwala na postawienie systemu na jednym kompie i jest zwiazana integralnie z MoBo tego komputera.
Licencja BOX pozwala na postawienie systemu na innym kompie, po skasowaniu z poprzedniego.
( w zasadzie zywot licencji OEM jest limitowany istnieniem MoBo na ktorym zostal system postawiony. Licencja BOX jest dozywotnia. W uznanych przez MS przypadkach, mozna system stwiac na roznych kompach - pojedynczo)

Cytat:
Napisany przez REj
Mam cw z systemow operacyjnych z szefem zabezpieczen banku slaskiego - i on ma taki dysk i jak mowi kluczem do sukcesu sa profile sprzetowe ale jak rozwiazal problem aktywacji nie zapytalem bo mi to nie przyszlo do glowy
Z cala penoscia jest to system modyfikowany!
Pod konkretne kompy, ze znanymi ustawieniami - to raz.
Dwa - Z cala pewnoscia po ilus tam uruchomieniach ulega uszkodzeniu, niezaleznie od profili. Lub co bardziej prawdopodobne jest to system virtualny, jak np. nieistalacyjny Knopix! Bo sa takie windowsy.
Trzy - jak by na to nie patrzec, jestem w 75% przekonany, ze lamie zasady licencji (lub ma licencje dev lub corp - a to zupelnie inna bajka).
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 08:33   #13
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Licencja BOX pozwala na postawienie systemu na innym kompie, po skasowaniu z poprzedniego.
Na czym ma polega***263; skasowanie?
Na czym polega postawienie?
Czy mog***281; przenie***347;***263; stary dysk do nowego kompa i to wystarczy?
A to, czy MS utrudnia ***380;ycie i technicznie robi z takim przeniesieniem problem to nie znaczy, ***380;e jest to nielegalne.

Wa***380;ne, ***380;e w jednej chwili system mo***380;e by***263; zainstalowany tylko na jednym komputerze. I trudno zbootowa***263; dwa kompy z jednego dysku - wi***281;c gdzie tu ***322;amanie licencji?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 08:36   #14
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@yahol
Modyfikwoany ale nie bardziej niz pozwala na to MS - profile systemowe + pare wpisow w rejestrze (to ze pod odpowiednie kompy to chyba logiczne bo tworzenien owych profili itp przy zmianie kompa bylo by upierdliwe)
Co do 2 - czemu mial by ulegac uszkodzeniu bo ja powodu nie widze?
co do 3 - nie ma pojecia moze ma jakas tam licencje ja tylko nadmienilem fakt...
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 18.12.2006 o godz. 08:39
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2006, 09:28   #15
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
@Wawelski - chyba sie czepiasz, dla samei ideii
Oto wypowiedz osoby, ktora uwazam za bardzo wiarygodna i znajaca temat:
Cytat:
Napisany przez jaro
Po długiej lekturze (nawet 3-krotnej) zaczynamy mieć wątpliwości czy zgodnie z prawem użytkujemy ten legalnie nabyty w sklepie system .
Pomijając już komiczne uwarunkowania typu :
- jakaś paskudna naklejka ,która musimy nakleic na komputer
- dziwne legalizacje ,rejestracje itp.
- ilość szpiegów instalowanych wraz z uaktualnieniami
- przywiazanie systemu do płyty głównej
Microsoft zdaje się robić wszystko aby zrazić potencjalnych klientów systemów OEM .

Odnosnie pytania ;
Podstawą legalności jest tutaj:
- śmieszna naklejka przyklejona w widocznym mieejscu na komputerze .
- śmieszny nośnik
- śmieszna książeczka (instrukcja)
- rachunek (co bardziej oporni kontrolerzy twierdzą nawet że ma to być rachunek VAT)
Ile z tych wymogów musi być spełnione ? - także trudno powiedzieć .W licencji jasno pisze się tylko o naklejce .....
Nie muszę chyba dodawać, iż pojawienie się w bazie Microsftu dwóch tych samych numerów użytych podczas rejestracji - także .

Nigdy nie zagłębiałem się w zawiłości słowne licencji Microsoftu bo to naprawdę próżny trud .Myśle ,że telefon na infolinie w rożnych konkretnych przypadkach jest tutaj najlepszym rozwiazaniem .
W rożnych wersjach OEM (było ich chyba kilka) mamy do czynienia z różnymi zawiłościami i spro tutaj zależy właśnie od wersji zakupionego systemu .
Poniewaz, nie mozemy sie dogadac, w zaden sposob, a czepianie soe slowek uwazam za bezcelowe, odsylam do strony MS, pomocy technicznej MS i takoz pomocy prawnej swiadczonej przez MS.
I wcale sie nie nabijam, a na dodatek moj prawnik firmowy twierdzi, ze licencja MS dotyczaca uzytkowania windowsa, to o krok dalej niz nasze prawo podatkowe. Kazdy moze wyczytac co chce, ale ponosi za to pelna odpowiedzialnosc, albowiem licecja..........i tak dookola.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.