Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.09.2005, 22:31   #1
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question USB 2.0 to IDE ADAPTER 2,5 3,5', co o tym sądzicie?

Witam,
zastanawiam się nad kupnem USB 2.0 to IDE ADAPTER 2,5 3,5+ZASILACZ WERSJA BOX

czyli kabla (adaptera) do podłączenia dysku lub napędu CD/DVD przez USB



Cytat:
-Fabrycznie nowy, wysokiej jakości adapter USB to IDE
-Zgodny z USB2.0 i USB1.1
-Pracuje z dyskami twardymi 2,5" I 3,5" , DVD-ROM, CD-ROM, CD-RW, COMBO, DVD+/-RW, DVD-RAM
-Prędkosć transmisji do 480Mbps , prędkosć zapisu do 52x
-Możliwość podłączenia przy włączonym komputerze
-W zestawie razem z zasilaczem na napięcie od 100V do 240V, kablem zasilającym , sterownikami na CD
http://allegro.pl/show_item.php?item=63283408

Ma ktoś coś takiego?? jak to się sprawuje? z opisu aukcji wynika że wszystko jest bardzo proste i nie ma z tym zadnych problemów . A jak jest w rzeczywistości? jak ze sterownikami? podobno na WinXP nie trzeba tego instalowac, prawda?? Jak z prędkością przesyłu danych?
wogóle co o tym sądzicie??
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.09.2005, 22:35   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jezeli chcesz kupic, to raczej wersje chinska, jest jakosciowo lepsza.
Poza tym dziala OK.
Podlaczasz kabelki, wlaczasz zasilanie, musisz chwilke odczekac az dysk sie rozkreci, podlaczasz kabelek USB i wsio gra.
Nie jest to eleganckie, trwale rozwiazanie, ale tanie i skuteczne.
Uzywam od czasu do czasu. Gdy mi sie spieszy.
Tak uzywam kieszeni FireWire.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 00:45   #3
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jezeli Dysk 2.5" mozna podpiac bez zasilacza (a raczej powinna byc taka mozliwosc - w koncu one na 5v chodza) to bomba - szukalem takiego czegos dlugo
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 09:02   #4
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
idealna sprawa,
kieszen usb zajmuje raz duzo miejsca, dwa ze trzeba dysk wyjac, a tak to tylko podpinasz dysk i juz.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 10:12   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Tak, ale UWAGA:
na tandetnie wykonanych, no name USB, mozna stracic dysk!!!!!!
Lojalnie ostrzega przed tym sprzedajacy!!!!!
Dlatego polecam CHINSKIE, solidniejsze zlaczki.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 12:23   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a konkretnie jakis model, sklep, aukcja...
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 13:05   #7
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie, czy mógłbyś napisać też gdzie kupowałeś ten adapter? allegro czy jakiś sklep? jaką firmę polecasz itp.

P.S. Czyli raczej odradzasz zakupu na tej aukcji co podałem w pierwszym poscie?
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2005, 13:11   #8
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dokladnie, to kupilem 2 takie jak ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=63419029
to jest Tajwan.
Chinczykow po 70 zl jakos teraz nie widze.

Ps: jak ktos slepy wlasnie tam jest link do Tajwanskich. A ja kupilem chinskie

popiorkowalo mi sie wszystko

Polecam Tajwanskie - nie chinskie

Ostatnio zmieniany przez yahol : 10.09.2005 o godz. 13:43
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 15:53   #9
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Dokladnie, to kupilem 2 takie jak ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=63419029
to jest Tajwan.
Chinczykow po 70 zl jakos teraz nie widze.

Ps: jak ktos slepy wlasnie tam jest link do Tajwanskich. A ja kupilem chinskie

popiorkowalo mi sie wszystko

Polecam Tajwanskie - nie chinskie
Dobra, właśnie zamówiłem tajwańskie . Troche drogo, ale cóż zrobić. Za tajwan się płaci ^_^ Jakby coś to @yahol
heheheheh, zartuje oczywiscie dzięki za zainteresowanie tematem
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 16:42   #10
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to pochwal sie jak sie sprawuja...
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2005, 19:28   #11
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK, jak będe miał to napisze.

pzdr.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.09.2005, 09:58   #12
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam

Mam już ten adapter, przydatna rzecz. Oczywiście tak jak radził @yahol ( big thx) kupiłem wersję tajwańską, kosztowała prawie 2x drożej ale chyba się opłacało. Wszystko szybko się instaluje, (na WinXP nie potrzebne jest instalowanie sterowników -podłącza się tylko kable i już), dysk jest widziany przez system tak jakby był podłączony normalnie do kontrolera IDE, transfer - nawet, nawet, chyba maxymalnie ile pozwala na to USB 2.0 -ogólnie transfer OK. Instrukcja - wprawdzie na płycie - ale i tak jej nie czytałem, bo bo nie było takiej potrzeby (popatrzyłem tylko na obrazki i dawaj podłaczamy

Wielkim plusem jest chyba wyłącznik- podpinamy wszystkie kable i gdy wszystko jest gotowe, naciskamy przełącznik i za sekunde, może 2, dysk jest już dostępny.
W komplecie była tez śrubka do przykręcenia uziemienia dysku (bo jest taki specjalny kabelek uziemienia).
W pudełku znalazła się także przejściówka z 3,5" na 2,5".

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to że dysk w miejscu połączenia z końcówką IDE adaptera jest troche niestabilny, tzn. chwieje się w górę i dół, przez co sprawia wrażenie że w dysku może urwać się gniazdo IDE może trochę przesadziłem, bo tak odrazu to się pewnie nie urwie, jednak połaczenie to nie jest wzorowe (mogli by dać większą końcówkę IDE adaptera i wtedy chyba by się to tak nie ruszało).

Ogólnie jestem zadowolony, moge polecić go innym.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 00:36   #13
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dopiszę się do tematu, ponieważ pytanie również dotyczy przejściówki USB2IDE, jednakże (dla mnie) problem jest bardziej skomplikowany. Otóż ostanimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem takiej trójcy jak na zdjęciu:

Nie pytajcie proszę dlaczego tak, a nie inaczej, w czasie, gdy to kupowałem, nie miałem neta i nie mogłem skorzystać z tego tematu.

Otóż pytanie moje jest następujące: jak to wszystko razem podłączyć do kupy aby nic nie zniszczyć, ani dysku, ani USB. Wszystko razem do siebie pasuje, niestety również "do góry nogami". O ile na przejściówce IDE 3.5 --> IDE 2.5 jest zaznaczony pin #1 (biała elipsa) na dysku również, jak mi się zdaje (zielona elipsa, nie wiem, czy dobrze interpretuję oznaczenia) to na przejściówce IDE-->USB nie ma żadnych oznaczeń, więc nie wiem jak ma być podłączona. Z której strony względem dysku powinna być wypustka zaznaczona żółtym prostokątem?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2005, 09:15   #14
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
Witam

Mam już ten adapter, przydatna rzecz. Oczywiście tak jak radził @yahol ( big thx) kupiłem wersję tajwańską, kosztowała prawie 2x drożej ale chyba się opłacało. Wszystko szybko się instaluje, (na WinXP nie potrzebne jest instalowanie sterowników -podłącza się tylko kable i już), dysk jest widziany przez system tak jakby był podłączony normalnie do kontrolera IDE, transfer - nawet, nawet, chyba maxymalnie ile pozwala na to USB 2.0 -ogólnie transfer OK. Instrukcja - wprawdzie na płycie - ale i tak jej nie czytałem, bo bo nie było takiej potrzeby (popatrzyłem tylko na obrazki i dawaj podłaczamy

Wielkim plusem jest chyba wyłącznik- podpinamy wszystkie kable i gdy wszystko jest gotowe, naciskamy przełącznik i za sekunde, może 2, dysk jest już dostępny.
W komplecie była tez śrubka do przykręcenia uziemienia dysku (bo jest taki specjalny kabelek uziemienia).
W pudełku znalazła się także przejściówka z 3,5" na 2,5".

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to że dysk w miejscu połączenia z końcówką IDE adaptera jest troche niestabilny, tzn. chwieje się w górę i dół, przez co sprawia wrażenie że w dysku może urwać się gniazdo IDE może trochę przesadziłem, bo tak odrazu to się pewnie nie urwie, jednak połaczenie to nie jest wzorowe (mogli by dać większą końcówkę IDE adaptera i wtedy chyba by się to tak nie ruszało).

Ogólnie jestem zadowolony, moge polecić go innym.
@Eliasz możesz sprawdzić - jak w chodzę to ten tajwański jest za 47,99.
Czy to napewno to samo - wiem upłynęły 2 mies, ale żeby aż tak w dół poszło.
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2005, 21:49   #15
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez prometeusz
@Eliasz możesz sprawdzić - jak w chodzę to ten tajwański jest za 47,99.
Czy to napewno to samo - wiem upłynęły 2 mies, ale żeby aż tak w dół poszło.
A ja wogole nie widze tajwanskich Podaj link do aukcji ze sprzetem z tajwanu to ci powiem czy mam taki sam czy to moze cos innego.

Ja kupowałem na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=63458629
Sprzet wyglada dokladnie jak na zdjeciach. Napisz moze do sprzedawcy, i spytaj jak sie ma sprawa z tajwanskimi.

Popatrzylem po tych wszystkich aukcjach i nie znalazlem takiego adaptera jak ja mam (i chyba yahol). Przede wszystkim czym sie roznia z "zewnatrz" to fakt ze wszystkie nie maja przelącznika on/off i kontrolek wskazujacych stan pracy, ksztalt tego mojego adapterka tez jest troche inny. Powiem tyle - gdybym mial kupowac teraz to chyba tez bym wybral ten sam model.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.