Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.02.2006, 09:57   #1
ruras
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2006
Posty: 3
ruras w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uwaga na nierzetelną firme Pc Projekt!!!!!

Witam!!!

Chciałbym Was wszystkich przestrzec przed nieuczciwą firmą komputerową z Krakowa. Otóż pewnego pięknego poranka postanowiłem sprawić sobie odrobinę luksusu kupując Winfasta A400GT, korzystając z Allegro. Transakcja przebiegła bez problemów i po dwóch dniach nowy nabytek wylądował w moim kompie (Oczywiście kartę odkupiłem z aktualną gwarancją w firmie PC Projekt. Kraków). Niestety sielanka nie trwała długo i po miesiącu użytkowania karta wydała ostatnie jęki, po czym skonała. Długo się nie zastanawiając dnia 09.12.05 spakowałem kartę i odesłałem do firmy PC Projekt Kraków. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że otworzyłem ***8222;Puszkę Pandory***8221;. Dnia 12.12.05 zadzwoniłem, żeby upewnić się, że przesyłka dotarła. Bardzo miła Pani potwierdziła mi otrzymanie przesyłki oraz poinformowała mnie, że czas oczekiwania wynosić będzie około 2 do 3 tygodni. Minęły święta, a po nich sylwester na początku stycznia postanowiłem zadzwonić zorientować się co w mojej sprawie piszczy. Znowu odebrała miła Pani tylko, że tym razem przełączyła mnie do miłego Pana, który poinformował, ze karta prawdopodobnie będzie naprawiona i że mam przedzwonić w piątek bo postara się przyspieszyć całą sprawę. Zadzwoniłem więc w piątek udzielono mi informacji, że karta zostanie wysłana do mnie w poniedziałek. W poniedziałek postanowiłem się upewnić, czy aby na pewno karta do mnie wyjedzie. Pani Basia potwierdziła mi, że dzisiaj nastąpi do mnie wysyłka naprawionej karty. Obiecała mi także, że puści mi na maila numer listu przewozowego. Zgadnijcie co się stało Cztery razy musiałem dzwonić do PC Projekt po taki drobiazg jak list przewozowy. W końcu otrzymałem ten czarodziejski numerek, ale na drugi dzień okazało się, że taki numer w ogóle nie istnieje w ewidencji GLS. Po prostu paranoja!!!! Okazało się, że karta została wysłana do mnie dopiero w czwartek i zgadnijcie co było dalej?? Rozpakowałem paczkę a tu zamiast Winfasta A400Gt używana karta Aususa 6800Gt. Myślałem, że mnie krew zaleje, wkurzyło mnie to, że nie otrzymałem żadnej informacji na temat wymiany. Mało tego, wziąłem tego rupiecia do domu i okazało się, że nie działa. To są po prostu jaja!!!! Napisałem więc stosowne pismo i odesłałem rupiecia do PC Projekt. Skontaktowałem się z nimi ponownie Pan Tomasz odpowiedział mi, że mam dzwonić za dwa dni. Więc zadzwoniłem dzisiaj a tutaj Pani Basia ściemnia mnie, że nic nie wiadomo odnośnie mojej karty i że serwis chce naprawiać mojego Winfasta!!! Dla mnie to już jest przegięcie i myślę, że spotkam się osobiście z Panem Tomaszem w sądzie. Nie pisze tego, żeby się wielce żalić, ale pisze to po to, żeby przestrzec Was przed tą firmą. Jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z wyegzekwowaniem gwarancji to nie kupujcie w PC Projekt!!!!
ruras jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.02.2006, 10:14   #2
**mondeo**
*Dziadziuś*
 
Avatar użytkownika **mondeo**
 
Data rejestracji: 27.10.2005
Lokalizacja: podlasie
Posty: 641
**mondeo** zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a nie lepiej było zanieść osobiście ową kartę
i zarządać jakiegoś pokwitowania ,że przyjeli kartę do naprawy
może nie było by takich problemów
a z firmami to tak bywa
aby sprzedać a pózniej niechaj klijent sam się martwi

firmie PC Projekt należ się dać ostrzeżenie
__________________
Stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
**mondeo** jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 10:49   #3
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ja tutaj muszę coś napisać, ponieważ nigdy z nimi nie miałem problemów, żadnych problemów, wszystko było kwestią dogadania, może rzeczywiście się pomylili, a może Ty przesadzasz.
jestem pewien, że Twoj problem zostanie pozytywnie załatwiony.
a gwarancje załatwia się w autoryzowanych serwisach, a nie przez sklepy, sklepy robią tylko Ci przysługę, że wysyłają to do serwisu, to jest tylko dodatkowy niepotrzebny punkt w którym może zajść pomyłka.
skoro i tak wysyłałeś, to czemu nie wysłałeś do serwisu ?
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 12:22   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez **mondeo**
a nie lepiej było zanieść osobiście ową kartę
i zarządać jakiegoś pokwitowania ,że przyjeli kartę do naprawy
może nie było by takich problemów
a z firmami to tak bywa
aby sprzedać a pózniej niechaj klijent sam się martwi

firmie PC Projekt należ się dać ostrzeżenie
Dowód nadania na poczcie jest też wystarczającym świadectwem.


A co do sytuacji.. Kwestia odstąpienia od umowy jest oczysta, dla mnie tylko pytanie, czy oprócz tego można dochodzić jakiegoś dodatkowego odszkodowania za trudności.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 14:05   #5
ruras
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2006
Posty: 3
ruras w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
ja tutaj muszę coś napisać, ponieważ nigdy z nimi nie miałem problemów, żadnych problemów, wszystko było kwestią dogadania, może rzeczywiście się pomylili, a może Ty przesadzasz.
jestem pewien, że Twoj problem zostanie pozytywnie załatwiony.
a gwarancje załatwia się w autoryzowanych serwisach, a nie przez sklepy, sklepy robią tylko Ci przysługę, że wysyłają to do serwisu, to jest tylko dodatkowy niepotrzebny punkt w którym może zajść pomyłka.
skoro i tak wysyłałeś, to czemu nie wysłałeś do serwisu ?
Sluchaj sklep nie robi mi zadnej przysługi to jest jego obowiazek. Mowisz, ze ja przesadzam 2,5 miesiaca sciemniania i ja przesadzam Moze jeszcze bukiet roz mam im wyslac za to, ze mnie maja gdzies

Ostatnio zmieniany przez ruras : 24.02.2006 o godz. 14:48
ruras jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2006, 16:35   #6
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ruras
Sluchaj sklep nie robi mi zadnej przysługi to jest jego obowiazek. Mowisz, ze ja przesadzam 2,5 miesiaca sciemniania i ja przesadzam Moze jeszcze bukiet roz mam im wyslac za to, ze mnie maja gdzies

Moim zdanie fiołki byłyby lepsze... A może się mylę?
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2006, 00:03   #7
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zawsze u nich kupowałem i nie miałem problemu z gwarancjami. Dyski i płyte wymieniali na nowe prawie że od ręki.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2006, 09:52   #8
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
od kumpla znajomy wysłał w ramach reklamacji towar do firmy.
teraz oni twierdzą, że w przesyłce zamiast reklamowanego towaru były kamienie.

czy jest jakaś metoda zabezpieczenia się przed taką sytuacją?

pytam, bo wysyłam swojego pendrive'a do firmy icomp i wolałbym uniknąć jakiś niespodzianek
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2006, 11:32   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
od kumpla znajomy wysłał w ramach reklamacji towar do firmy.
teraz oni twierdzą, że w przesyłce zamiast reklamowanego towaru były kamienie.

czy jest jakaś metoda zabezpieczenia się przed taką sytuacją?

pytam, bo wysyłam swojego pendrive'a do firmy icomp i wolałbym uniknąć jakiś niespodzianek
Musisz zapieczętować paczkę przy kurierze z poczty czy firmy przesyłkowej i mieć potwierdzenie, że w środku jest określony przedmiot (ale nie wiem, w jakiej postaci to potwierdzenie ma być - może po prostu dowolne poświadczenie na papierze).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2006, 11:26   #10
ruras
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2006
Posty: 3
ruras w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Mily_
Moim zdanie fiołki byłyby lepsze... A może się mylę?
W sumie czy ja wiem
ruras jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.