Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.10.2005, 19:41   #1
Pinguin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2005
Posty: 3
Pinguin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wieża Sony - problem

Witam. Niedawno kupiłem od znajomego wieżę Sony LBT-N255 (za 100zł, więc w sumie okazja). Wszystko działa sprawnie oprócz jednego - czasem wieża "krztusi się" płytami, tzn jak wrzucę cd do czytnika to chwilę pomyśli i albo zaskoczy albo nic się nie będzie działo. Przeważnie dzieje się tak z płytami cd-r (z oryginalnymi też ale częściej przyjmuje niż wyrzuca), chociaż czasem się zdarzy że zacznie działać. Próbowałem nagrywać cdr różnymi programami i prędkościami i niestety dalej ma wstręt do cdr :< Możliwe że to wina że soczewka jest brudna? Bo nie była czyszczona od baaardzo dawna, a z tego co słyszałem to cena czyszczenia w serwisie może dojść do 100zł :X Co byście poradzili zrobić?
Pinguin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2005, 19:53   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
hmm... wpisałem w google nazwę tej wieży, bo chciałem zobaczyć, jak to wygląda i znalazłem jakąś stronę, z aukcją, gdzie cena z nią wynosiła... 300 tys. dolarów Mam wrażenie, że te 100 złotych to rzeczywiście okazja

Co do pytania - trudno mi to powiedzieć na pewno, bo nie mam wieży przed sobą, ale prawdopodobnie jesteś w stanie sam przeczyścić soczewkę. Spróbuj się do niej dostać i przemyj patyczkiem do czyszczenia uszu. Możesz też kupić zestaw do czyszczenia napedów za ok. 10 złotych i w ten sposób spróbować przeczyścić laser.

---
EDIT

I jeszcze jedno... na zdjęciu, które znalazłem, to wieża wygląda na całkiem już wiekową... Możliwe jest także, że ona po prostu nie czyta płyt cdr, a te, które udało ci się odtworzyć to po prostu bardziej szczęście niż norma.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2005, 20:05   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
czyta albo nie czyta.

Przeczyść sam soczewke, u mnie pomogło.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:29   #4
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
witam ,mam dośc głupie pytanie posiadam bardzo starą wieże Sony czy można przerobić wejście PHONO na LINE IN ?
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:36   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
witam ,mam dośc głupie pytanie posiadam bardzo starą wieże Sony czy można przerobić wejście PHONO na LINE IN ?
wejście Phono?
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:44   #6
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Maciej
wejście Phono?
tak PHONO , a potrzebne mi dwa wejścia LINE IN a mam tylko jedno
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:47   #7
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
aaa...już wiem, to jest wejście pod gramofony
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:49   #8
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
znalazłem na elektrodzie...http://www.elektroda.pl/rtvforum/top...4e68c106dc0334
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2006, 18:57   #9
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Maciej
dzieki o to mi chodziło ,jutro zaczne z tym walczyć,musze sie jeszcze zarejestrować żeby pobrać schemat
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 13:43   #10
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
może delikatnie podkręcic moc lasera? taki mały trymerek na głowicy. ale kręć naprawde czujnie, jak tylko zacznie łapać cd-rw to więcej nie dawaj bo znowu laser może niewytrzymać. oczywiście jak pokręcisz nie w tą strone co trzeba to przestanie czytać cokolwiek. wtedy trza zakręcic w 2 strone
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 15:32   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Igloo
może delikatnie podkręcic moc lasera? taki mały trymerek na głowicy. ale kręć naprawde czujnie, jak tylko zacznie łapać cd-rw to więcej nie dawaj bo znowu laser może niewytrzymać. oczywiście jak pokręcisz nie w tą strone co trzeba to przestanie czytać cokolwiek. wtedy trza zakręcic w 2 strone
Naturalnie odpowiadasz na to pytanie sprzed trzech miesięcy, które już pewnie jest nieaktualne..?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 16:52   #12
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Naturalnie odpowiadasz na to pytanie sprzed trzech miesięcy, które już pewnie jest nieaktualne..?

aktualne czy nie ale problem moz miec ktos inny, uzyje opcji szukaj i znajdzie rozwiazanie, ogolnie popieram, choc nie zawsze
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 21:13   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez thomascamel
aktualne czy nie ale problem moz miec ktos inny, uzyje opcji szukaj i znajdzie rozwiazanie, ogolnie popieram, choc nie zawsze
Tu generalnie masz rację, chociaż jak teraz czytam to ta rada, która została podana, najprawdopodobnie doprowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia wieży i wtedy serwis będzie już jedynym rozwiązaniem. Ta zabawa z laserem to regulacje i części milimetra i praktycznie niewykonalne jest zrobienie tego samemu, a czy się uda to raczej kwestia szczęścia.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 23:50   #14
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Tu generalnie masz rację, chociaż jak teraz czytam to ta rada, która została podana, najprawdopodobnie doprowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia wieży i wtedy serwis będzie już jedynym rozwiązaniem. Ta zabawa z laserem to regulacje i części milimetra i praktycznie niewykonalne jest zrobienie tego samemu, a czy się uda to raczej kwestia szczęścia.
W sumie nie orietuje sie dokladnie. ale kumpel pracujacy w serwisie mowi odrobina wprawy 30 sekund i po problemie. Czytajac to znałem ten sposob i wydaje mi sie dos logiczny i prosty... jednak zgadzam sie ze nieumiejetne robienie czegokolwiek przy laserze moze skoczyc sie wymiana calego mechanizmu :/.

Wiec musze przyznac Wam obu racje, zarowno osobie ktora doradza regulacje jak i Tobie @andrzejj9 - osobie ktora ostrzega.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2006, 10:40   #15
neoknight
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2006
Posty: 1
neoknight w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Ja nieawno kupiłem wieze sony mhc-701
Wszystko w niej działa ale ma nastepujący problem
Wiesza po jakims czasie działania czasami po paru minutach czasami po godzinie w momencie zawieszenia wyswietlacz wariuje (tzn świeci sie tylko jego jakaś cześć albo wogule) żeby ja spowrotem uruchomic musze wyciągnąć wtyczke i jeszcze raz załączyc, co nie zawsze działa nieraz to musze kilka razy wyłącząc i włączać z sieci żeby załapała.
Może ktos wie co może byc przyczyną??
neoknight jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.