Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2003, 08:52   #1
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nekrologi w CNN

Błąd człowieka sprawił, że na stronie internetowej telewizji CNN pojawiły się makiety graficzne nekrologów znanych osobistości, m.in. byłego prezydenta Ronalda Reagana, komika Boba Hope'a i obecnego wiceprezydenta Richarda Cheneya.

Błąd odkryto i usunięto w środę. Nie wiadomo jednak, jak długo nekrologi były dostępne dla użytkowników Internetu.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka CNN Edna Johnson, projekty makiet, umieszczone na osobnej stronie, były przeznaczone do użytku wewnętrznego i dostępne wyłącznie dla osób znających specjalny kod. Przez czyjeś niedopatrzenie jednak kod został usunięty i w rezultacie szeroka publiczność uzyskała dostęp do nekrologów znanych osobistości, jak Reagan, Hope, Cheney, prezydent Kuby Fidel Castro, papież Jan Paweł II, byli prezydenci: USA - Gerald Ford i RPA - Nelson Mandela.

Obecnie technicy starają się ustalić przyczyny niefortunnego błędu.

Agencja AP przypomina, że media w całym świecie mają zazwyczaj przygotowane nekrologi prominentnych osobistości, by w razie nagłej potrzeby móc je szybko opublikować. Podobny błąd z rozkodowaniem nekrologu Boba Hope'a na stronie internetowej AP w 1998 r. sprawił, że jeden z kongresmanów przerwał posiedzenie amerykańskiej Izby Reprezentantów, by poinformować o śmierci komika.

Bob Hope w przyszłym miesiącu skończy sto lat.
***********
Zastanawiam się, jak zareagowałaby moja rodzina i znajomi, gdyby w prasie zobaczyli mój nekrolog. Myślę, że pomyłka jest karygodna. Opiszcie proszę swoje opinie na temat zawarty w artykule.
Pozdrawiam.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2003, 10:31   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dla mnie jest to karygodne i nie powinno się zdarzyć.
Co by było gdyby ogłoszono,że Bill Gates albo prezydent Bush zmarł.
Byłaby jedna wielka panika na giełdach.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2003, 11:00   #3
DarkAvenger
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.04.2003
Lokalizacja: Płock
Posty: 25
DarkAvenger w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To nie do pomyślenia. A poza tym jak muszą czuć się ludzie na których ma się już wczesniej zrobione takie makiety ??
Ja bym się super nie czul jakbym wiedział, że inni sądzą, że w każdej chwili mogę paść, albo ktoś mnie może utłuc
DarkAvenger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2003, 12:07   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
DarkAvenger napisa***322;(a)
To nie do pomyślenia. A poza tym jak muszą czuć się ludzie na których ma się już wczesniej zrobione takie makiety ??
Ja bym się super nie czul jakbym wiedział, że inni sądzą, że w każdej chwili mogę paść, albo ktoś mnie może utłuc
CNN to pokrecona telewizja... przygotowuja sie znaczy na najblizsza ewentualnosc
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.