Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.02.2010, 11:14   #76
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ale sprawdź jeszcze u innych źródeł, jeśli to ważne. Ja starałem się o wizę aż 13 lat temu (dostałem, ale ostatecznie nie popłynąłem do USA).

No i wróć prosimy na forum, już po rozmowie i opisz ją dla innych
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.02.2010, 11:16   #77
julka8
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2010
Posty: 3
julka8 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja już miałam wizę,dostałam na 10 lat,ale to było dawno i jak się starałam to z rodzicami razem,wiec nie pamiętam samej rozmowy. W USA byłam 2 razy.

Mam jeszcze pytanie,
czy jeśli staram się o wizę do stanów razem ze swoim chłopakiem to rozmowę z konsulem mamy razem?czy jak nie jesteśmy jeszcze rodziną to każdy osobno podchodzi do okienka?!

Ostatnio zmieniany przez julka8 : 24.02.2010 o godz. 11:20
julka8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2010, 18:06   #78
felekk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2010
Posty: 1
felekk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ZAPROSZENIE

Witam Wszystkich! Mam pytanko! Ile jest ważne zaproszenie do USA? Chodzi o uzyskanie wizy turystycznej.
felekk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2010, 20:37   #79
mloda05
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2010
Posty: 3
mloda05 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam szanse na wizę turystyczną? Bardzo prosze o pomoc.

Nic mnie w Polsce nie trzyma, mam 18lat. Chcę wyjechać do USA, planuję 3tygodniowe "wakacje" by zobaczyć czy mi ewentualnie klimat spasuje do ewentualnego zostania tam na dłużej. Chodzi mi o to czy konsul się nie zorientuje czy czegoś nie kręcę. Grać to ja akurat umiem, problem w tym, że może się domyślić po młodym wieku, planuje sama się wybrać. Czy byłabym wiarygodniejsza gdybym powiedziała, że jadę na wakacje z kuzynką? Czy mogą to jakoś sprawdzić, że im nie ściemniam? W formularzu podobno wpisuje się (w moim przypadku) wchodzi w grę tylko wpis adresu i telefonu do szkoły do której uczęszczam, (którą w czerwcu br. porzucę, a raczej ona mnie.) Czy oni takie rzeczy sprawdzają, bo jak się okarze, że juz nie uczęszczam do tej szkoły, a wpisałam w formularz... :/
mloda05 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2010, 20:48   #80
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,295
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mloda05 Podgląd Wiadomości
bo jak się okaże, że juz nie uczęszczam do tej szkoły, a wpisałam w formularz...
...to Cię nie wpuszczą.

Zastanawia mnie, w jakim celu wybierasz się do Stanów. Nie mówię, że nie wolno, ale w ich obecnej sytuacji szanse na znalezienie pracy (jeśli o to Ci chodzi) masz co najwyżej podobne jak w UK (czyli marne), zarobki wyższe nie będą, a legalnie raczej tej pracy nie zdobędziesz.

Radziłbym się zastanowić, gdzie dokładnie chcesz próbować jechać, bo akurat w USA mamy cały wachlarz dosłownie rozumianych stref klimatycznych, a w sensie potocznym co najmniej tyle, ile stanów
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 08.04.2010 o godz. 20:50
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2010, 21:01   #81
mloda05
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2010
Posty: 3
mloda05 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pisząc klimat, nie miałam na myśli klimat-pogoda, tylko kwestię czy bym się tam zaaklimatyzowała w jako zupełnie innym, dalekim kraju. Tu przepraszam, za nieporzumienie. Nie boję się wyzwań, ale ja w Polsce tym bardziej nie mam czego szukać Nie umiem tu wysiedzieć, muszę gdzieś wyjechać, pierwsze co mi przyszło na myśl to były Stany...
mloda05 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2010, 21:03   #82
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jedz na wize J-1. dostaniesz bz problemu, pojedziesz do USA do pracy na legalu, i jak ci sie spodoba to zadecydujesz cop zrobic dalej.
a jak nie- wrocisz
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 05:50   #83
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
albo skończysz z bachorami zrobionymi przez jakiegoś wielbiciela cracku...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 08:39   #84
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Wizy J-1 ona o tak nie dostanie... a tam z pracą to jest tak, że jeśli jakiś zmywak czy sprzątanie po domkach to trafi się raczej w dużych aglomeracjach i suburbiach... Od Portland w stanie Maine po Savannah w Georgii, najlepszym miejscem będzie chyba NY i aglomeracja... Na zachodnim wybrzeżu to znowu południowa cześć Kalifornii od San Diego po San Francisco, z tego co wiem prace łatwo dostać w turystyce nad oceanem, potem może Portland w stanie Oregon i Seattle w stanie Washington... tak swoją drogą zamiast lecieć do Stanów prościej "ten klimat" poznać lecąc do Kanady i tam nie trzeba mieć wizy... a podobno z pracą jest podobnie... Brytyjska Columbia i Vancouver powinno być znacznie lepsze niż NY jeśli chodzi o mozliwosci pracy
To moje gdybanie, bo rodzinka rozrzucona po USA i Kanadzie twierdzi że najlepiej jechać w zimne, subpolarne rejony Ameryki tam gdzie kończą się lasy borealne - tam praca jest, tylko mało chętnych biorąc pod uwagę trudne warunki klimatyczne...
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 08:46   #85
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Widzę Ed tak sympatycznie i optymistycznie z samego rana zaczynasz dzień
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 11:52   #86
mloda05
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2010
Posty: 3
mloda05 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki, Ormianin za konkrety o to mi chodziło, ale ja się uparłam na Kalifornię w ostateczności Florydę, więc Kanada nie wchodzi w grę gdybym chciała lecieć do Kanady to bym naturalnie nie pytała o szczegóły w sprawie wizy...
Największym problemem jest tu własnie ta wiza i sposób jak ją zdobyć bez niej nie mam nic i dalsze planowanie nie ma sensu, a jedno wiem na pewno nie mogę w Polsce zostać. Czy ludzie w konsulacie sprawdzają takie rzeczy jak szkoła, którą planuję wpisać we wniosku, bo jak nie wpisze żadnej roboty, ani szkoły to na pewno nie dostanę, bo się zorientują :/ Jak wpiszę szkołę mając nadzieję, że nie będą tego sprawdzać to będzie dla nich wiadome, że muszę z tych "wakacji" wrócić. Na wizę J-1 się nie załapię, musi być turystyczna.
mloda05 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 13:05   #87
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,295
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pracownicy ambasady nie są tacy głupi, jak Ci się wydaje. A jeśli wykryją oszustwo, to trafisz na czarną listę i potem będziesz mogła co najwyżej pomarzyć o jakiejkolwiek innej wizie.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 15:52   #88
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Caly czas poszukuja chetnych do pracy na plantacjach sugar cane - Cuba , zakwaterowanie i wyzywienie zapewnione opalenizna gratis.

ps. i placa juz w walucie przyszlosci !
Dołączone obrazki
Wiza turystyczna do USA - rozmowa z Konsulem-twenty-ameros.jpg 
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 09.04.2010 o godz. 16:34
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2011, 18:20   #89
kamil0607
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.10.2011
Posty: 1
kamil0607 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
podbijam temat gdyż mam kilka dodatkowych pytań związanych ze sprawą wizy.

Otóż przez ostatni rok szykowałem się finansowo żeby spędzić sobie ok. 3 tygodni w Nowym Jorku, w celach wyłącznie turystycznych. Chcę lecieć w sierpniu 2012 na te trzy tygodnie i zaczynam powoli myśleć o zdobyciu wizy. Nie interesuje mnie wiza długoterminowa (na rok, 5 lat czy 10 lat), po prostu wystarczy np. miesięczna. Stąd moje pytanie, jaki rodzaj wizy byłby dla mnie idealny i w jakiej jest ona cenie?

Jestem z Wrocławia, podejrzewam, że najbliższy konsulat znajduje się w Krakowie, czy może powstało coś w samym Wrocławiu w przeciągu ostatniego czasu?

Czy myślicie że będę miał problem z otrzymaniem takiej wizy? Zamierzam jechać z kolegą, mieszkać w jakimś hostelu i po prostu zwiedzić szczegółowo miasto....

Z góry dzięki za odpowiedź!
kamil0607 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2012, 22:16   #90
aku19911
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 27.06.2012
Posty: 1
aku19911 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiza turystyczna do USA - rozmowa z Konsulem

Witam. Otóż mam 16 lat i chciałbym polecieć na wakacje do NY razem z Matulą w celach turystycznych mam tam rodzinę .. Ciotka która siedzi w stanach juz 18 lat i co roku bywa w Polsce !! Otóż mam już wszystkie papiery załatwione tylko czekam na rozmowe z Konsultem mam również zaproszenie do USA i moja matula też ..


Pytanie: jak wyglada rozmowa z Konsulem?

Prosze o jakies ogolne informacje (moze jakies pytania konkretne jakie zadaja)...

Chodzi konkretnie o Konsulat Generalny USA w Warszawie..

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 27.06.2012 o godz. 23:31 Powód: łojezu
aku19911 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.