Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2010, 18:52   #1
Vasaki
Szokujący
 
Avatar użytkownika Vasaki
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 41
Vasaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wojsko [poborowe]

Witajcie panowie i panie

Otóż mam do was pytanie. Z tego co wiem to wojsko poborowe zostało
przywrócone w tym że na warunku: "każdy rekrut od razu idzie do cywila, chyba że chce zostać na ochotnika"
moje pytanie brzmi czy aby zostać na ochotnika muszę mieć zdaną maturę jak na żołnierza zawodowego? Oraz czy jako ochotnik dostaję jakiś żołd?
Czy jest jakiś temat dotyczący powyższego pytania?
I jeszcze coś czy po powiedzmy "odsiedzeniu" roku - dwóch jak to było kiedyś mam, że tak to nazwę w papierach wojsko? Bo z tego co wiem np. na dolnym śląsku aby dostać się do kopalni trzeba było mieć wojsko za sobą.
__________________
Zapraszam na wszystkie moje witrnyny:

Ostatnio zmieniany przez Vasaki : 10.02.2010 o godz. 18:57
Vasaki jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.02.2010, 19:08   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Jak chcesz rzetelnych informacji to przejdź się do WKU tam wszystko wyjaśnią i będziesz spokojny
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 20:17   #3
Vasaki
Szokujący
 
Avatar użytkownika Vasaki
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 41
Vasaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z pewnością tak zrobię ale to w planach mam w next tygodniu jechać gdyż najbliższą jednostkę mam 30km od mojego miasta (Polkowice). Ale z góry chciałem się dowiedzieć co i jak.
Vasaki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 20:20   #4
gemini4all
Bywalec
 
Avatar użytkownika gemini4all
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 44
gemini4all w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W WKU Ci powiedzą, ale mnie do woja by nie zaciągnęli
__________________
www.CiekaweNoclegi.pl - Noclegi w Polsce od Bałtyku po Tatry. Kwatery i pokoje, hotele, apartamenty, agroturystyka, SPA&Wellness.
gemini4all jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 20:28   #5
Diabolique
Horror Fan
 
Avatar użytkownika Diabolique
 
Data rejestracji: 27.06.2005
Lokalizacja: Blok Wschodni
Posty: 1,622
Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
pobor nie zostal wznowiony. dzieki bogu. od poniedzialku zaczela sie druga tura poboru ludzi na zawodowcyh zolnierzy. od rocznika '86
__________________

iHAS124@PX-L890SA

Diabolique jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 20:28   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na ochotnika, to teraz znaczy, że podpisujesz kontrakt na pracę jako żołnierz. Oczywiście wtedy dostajesz wynagrodzenie, w wojsku zwane żołdem. Tak ja to rozumiem.
W końcu dziś mamy wojsko zawodowe.

Czy potrzebna jest matura? Chyba nie, ale nie jestem pewien. Możesz ją zdobyć w szkołach wojskowych.

Co do papierów 'na wojsko' - one od zawsze nazywały się "uregulowanycm stosunkiem do służby wojskowej". Masz stempel o przeniesieniu do cywila = masz papier na wojsko do np kopalni.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2010, 20:34   #7
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak bylem na WKU to sie pytaja Cie czy chcesz podjac sluzbe i w jakim charakterze. Pytaja tez o zaintersowania typu sport itd i czy chcesz isc na studia.
Po egzaminacji ciala i umyslu dostajesz kategorie i automatyczne przeniesienie do rezerwy lub kaza za tydzien czy 2 podjechac i podbic.

Jak palisz to dobra rada-wez sobie paczke, nawet jak jestes u gory listy nie znaczy ze szybko wyjdziesz. Bylem chyba 5 czy 6 a wyszedlem przedostatni.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2010, 04:55   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
WKU ma stronę internetową, gdzie jest wszystko wyjaśnione.

No ale to trzeba najpierw wiedzieć, co to jest ten internet.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2010, 07:58   #9
Stanley
noob
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 892
Stanley niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Akurat odbyta służba wojskowa ma niewiele związku z przyjęciem na jakąkolwiek kopalnię, nie te lata
__________________
Blog społecznościowy - ZAPRASZAM!
Stanley jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2010, 08:47   #10
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cool

In the Army Now...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Wojsko [poborowe]-300px-unclesamwantyou.jpg  
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2010, 09:16   #11
Vasaki
Szokujący
 
Avatar użytkownika Vasaki
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 41
Vasaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Stanley Podgląd Wiadomości
Akurat odbyta służba wojskowa ma niewiele związku z przyjęciem na jakąkolwiek kopalnię, nie te lata
Tu cie kolego rozczaruje bo jeszcze (chyba) 2 czy 3 lata temu trzeba było mieć służbę wojskową "odpukaną" (chyba że miało się znajomości), aby dostać się do zakładu ZG (Rudna).


Cytat:
Napisany przez Banana Coctail Podgląd Wiadomości
Jak bylem na WKU to sie pytaja Cie czy chcesz podjac sluzbe i w jakim charakterze. Pytaja tez o zaintersowania typu sport itd i czy chcesz isc na studia.
Po egzaminacji ciala i umyslu dostajesz kategorie i automatyczne przeniesienie do rezerwy lub kaza za tydzien czy 2 podjechac i podbic.

Jak palisz to dobra rada-wez sobie paczke, nawet jak jestes u gory listy nie znaczy ze szybko wyjdziesz. Bylem chyba 5 czy 6 a wyszedlem przedostatni.
[ł/ś/ć/ó/ą/ę - to nie takie trudne do napisania]

Nie nie pale głupi nałóg. Jest możliwość pozostania na ochotnika (z żołdem i wszystkimi przywilejami [emerytura po 15 latach itp])
czy przywileje ma się tylko jako żołnierz zawodowy?

Cytat:
Napisany przez Diabolique Podgląd Wiadomości
pobor nie zostal wznowiony. dzieki bogu. od poniedzialku zaczela sie druga tura poboru ludzi na zawodowcyh zolnierzy. od rocznika '86
To tylko czekać na 92 (już za 2 lata 19 lat więc mam nadzieje że się o mnie upomną - akurat skończę szkołę)

Z tego co się orientuję to:
Zawodowe zawodowym ale jest również ochotnicze (na obecną chwilę [wg wiadomości] 20 tys. rodaków)
zostaje wybranych co jakiś czas jakaś część tych lepszych służbistów i wcielona do zawodowego
bez względu na wykształcenie itp. (chodzi o sprawność i działanie podczas ochotniczej służby),
z tego co wiem to z 20 tys. zostało wybranych w tym roku 2 tys (nie tak mało).
Ale no proszę o potwierdzenie. Gdyż jeżeli istniała by taka możliwość chciał bym iść na Trepa jako zawód.

Ostatnio zmieniany przez Vasaki : 11.02.2010 o godz. 09:26
Vasaki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2010, 16:09   #12
Stanley
noob
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 892
Stanley niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Vasaki Podgląd Wiadomości
Tu cie kolego rozczaruje bo jeszcze (chyba) 2 czy 3 lata temu trzeba było mieć służbę wojskową "odpukaną" (chyba że miało się znajomości), aby dostać się do zakładu ZG (Rudna).
To ja też Cię rozczaruję Od listopada pracuję na kopalni w Mysłowicach i zajrzenie do książeczki wojskowej było czystą formalnością. Nie było dla nich w ogóle przeszkodą, iż mam kategorię D.
__________________
Blog społecznościowy - ZAPRASZAM!
Stanley jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wojsko Blackegg Off topic 59 14.03.2006 13:20
Wojsko po studiach? smyrko1 Off topic 5 15.07.2004 22:56
Forumowicze a Wojsko Polskie ;) frog Off topic 35 16.11.2003 06:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.