Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.08.2002, 19:38   #1
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Wszystkie gry mi skacza

Mam nastepujacy problem, otoz mam jednego starszego kompa na ktorym doslownie kazda gra skacze, nawet te ktore nie powinny, nie pomoaga format i zmiana systemu.

Ten komp to: AMD-K62-400; Asus p5s-b/om 512kb ze z integrowana karta graficzna ktorej nie uzwam bo jest karta ATI rage 128 16 MB, 8 GB wester digital, 192 RAM 100 mhz, CD 24x samsung, nagrywarka sony 24/20/40, karta dzwiekowa SB 16.

Nie wiem czego to moze byc wina bo doslownie skacze nawet GTA 1 czasami nawet SOLITARE, tak byc nie powinno.

Doradzcie mi cos co mam zrobic.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2002, 21:13   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdopodobne przyczyny wolnego działania:
-nadmierne przegrzewanie się sprzetu.
-niewłaściwe ustawienia BIOS'u (np. wyłączony koprocesor i pamięć cache - bardzo ważne, wyłączenie tego powoduje spowolnienie sprzętu do poziomu 486).

Na gorszym sprzęcie (Pentium 2 375) to ja grałem w GTA 3 i momentami miałem 30 FPS!
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2002, 21:40   #3
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
[QUOTE]ZiP napisa***322;(a)
[B]Prawdopodobne przyczyny wolnego działania:
-nadmierne przegrzewanie się sprzetu.
-niewłaściwe ustawienia BIOS'u (np. wyłączony koprocesor i pamięć cache - bardzo ważne, wyłączenie tego powoduje spowolnienie sprzętu do poziomu 486).

sprzet sie nie przegrzewa (chyba)
ale powiedz mi jak zmienic te ustawienia w biosie bo nie wiem ktore to sa opcje i jak maja byc ustawione
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2002, 06:44   #4
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.bios.pl

lub http://ww.google.com.pl i wpisz ustawianie biosu, opcje biosu, bios

Jakbyś miach wyłączony cache to jest to chyba w biosie w advanced chipset setup

cpu level 1 cache enabled / disabled
cpu level 2 cache enabled / disabled

może też to się nazywać internal cache i external cache, a właściwie to chyba tak się to nazywa.

Masz dobrej firmy płytę główną, ale na AMD !!!, starym amd . A dysk Ci nie zaczytuje za bardzo. Może masz kilka różnych kości pamięci. Różnych firm i sa jakieś konflikty. ZIP po wiedział dobrzez, że może się grzać.
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2002, 10:56   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Jak zwykle wszyscy szukaja problemu w sprzecie, ktorego parametry sa niezle, chyba ze ta zintegrowana karta moze miec wplyw, przeciez sam piszesz ze dolaczyles dodatkowa karte graficzna, przypuszczam ze na slocie PCI, mozliwe ze w biosie nie ustawiles z ktorego slotu ma startowac system i zasoby plyty glownej system przyporzadkowuje tej zintegrowanej karcie... nie wiem czy mozna ja wylaczyc, o ile pamietam w tej wersji plyty ASUSA chyba nie, mozliwe ze upgrade bios pomoze... wyglada na to ze jest taka sytuacja w ktorej procesor obciazony jest podwojnie dwoma kartami graficznymi, do tego w grach 3D bedzie to spore obciazenie

odsylam do pliku http://www.asus.com.tw/mb/archives/mbp5s-b.zip w ktorym jest pewna instrukcja do obslugi z w/w plyta

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2002, 15:43   #6
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Sprawdzalem cash mam zaloczony.
Mi sie wydaje ze proplem tkwi przez te 2 karty graficzne bo obie sa zalaczone tzn. obie wykrywa windows z czego ta zintegrowana jest niby "wylaczona" ale ja wykrywa.
Jak macie jakies propozycje jak to rozwiazac to bardzo prosze o rady. Najlepiej gdyby ktos znalazl jakas propozycje zeby nie trzeba bylo zmieniac biosu.
Dzieki za odp.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2002, 21:42   #7
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
/\aster napisa***322;(a)
Sprawdzalem cash mam zaloczony.
Mi sie wydaje ze proplem tkwi przez te 2 karty graficzne bo obie sa zalaczone tzn. obie wykrywa windows z czego ta zintegrowana jest niby "wylaczona" ale ja wykrywa.
Musisz obejrzec bios, moze da sie ja wylaczyc... jesli nie obawiam sie ze w windowsie nie wiele to zmieni... mimo to sprobuj wylaczyc lub unieaktywnic ta zintegrowana karte

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.