Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.11.2005, 21:32   #16
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air

Nawiązując jednak do beretów, trzeba to odbierać w sposób żartobliwy a nie brać tego aż tak do siebie.

Pozdrawiam
Gdyby to napisali w Naszym Dzienniku to na pewno odebrane byłoby to jako informacja o charakterze żartobliwym. Ale na pewno nie w przypadku Gazety Wyborczej. To pismo jest zdecydowanie nieprzychylne temu środowisku, więc o żartobliwym charakterze tu mowy być nie może.
Ciekawe jakby to było, gdyby zadziałało to w drugą stronę? Jak? Proszę bardzo - proszę sobie przypomnieć agresję środowisk i mediów spokrewnionych Gazecie Wyborczej wobec Telewizji Trwam i Naszego Dziennika po emisji materiału dokumentalnego (a nie jakichś złosliwych żartów) pt. "Nocna zmiana". Wynika stąd jasno, że GW staje na stanowisku, że na im wolno opluwać, ale ich tknąc nie można. Mówiąc o GW mam na myśli nie tylko samą gazetę, ale ludzi, którzy za nią stoją. Gazeta przyjmuje perfidną i niestety skuteczna metodę "załatwiania" ludzi, bądź grup społecznych - poprzez ośmieszenie. Poczuł ktoś z Was taki ból bycia ośmieszonym? Nie życzę nikomu.
[Dlaczego Korwin-Mikke nie może się przebić w polityce - bo ma złe pomysły? nie! bo bywa publicznie ośmieszany! To jest efekt tego, że zbyt jaskrawo i "za bardzo po imieniu" nazywa postawy pewnych ludzi.]

Do Smartka
"Jeden plus, ze do kosciola chodzic nie musze, bo czuje sie zwolniony z tego obowiazku"
1. Fakt nie musisz - tam chodzą tylko Ci, którzy czują się zaproszeni, więc jako takiego obowiązku nie masz.
2. Bądź uczciwy sam wobec siebie - to nie Ty czujesz się zwolniony, tylko sam się z tego zwolniłeś. To ogromna różnica.
3. "Jeden plus" Plus? Raczej wątpię. Wychodzę z założenia, które chyba jest słuszne (jak pokazuje doświadczenie i życie wielu osób), że nie ma ludzi nie wierzących. Po prostu są ludzie, którzy wyznają jakąś religię, wierzą w Boga i są tacy, którzy siebie czynią bogiem. Z pierwszymi się utożsamiam - drugim współczuję, bo na ogół przegrywają życie.
Mam nadzieję, że jako osoba młodsza masz przed sobą jeszcze wiele szans na zdobycie doświadczeń, które zmienią Twą postawę, a przynajmniej nią trochę zachwieją.
Wystarczy, bo odbiegłem tematu.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.11.2005, 23:07   #17
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest mi wstyd, że żyję w kraju, gdzie jest tyle ciemnogrodu, bo słuchacze radia Maryja to CIEMNOGRÓD. Przykro mi, wiem że w każdym kraju jest ciemnogród, ale w Polsce jest on wyjątkowo liczny i mający niestety duże wpływy, także polityczne (patrz wystawianie recenzji ministrom Marcinkiewicza). To ludzie zakompleksieni, zacofani, niewykształceni, zawsze wierzący w spiskową teorię dziejów, szukających wroga tam, gdzie go niema. Za Rydzykiem pójdą w ogień jeśli on tego zażąda, to są fanatycy, a tacy już nie raz w dziejach próbowali uszczęśliwiać ludzkość na siłę i własną modłę, co kończyło się zwykle opłakanymi skutkami. Boję się fanatyków i boję się Radia Maryja.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 23:18   #18
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Nie będę już nic komentował, bo komentarz sam się nasuwa.
Dodam tylko, że nie przepadam za RM i jego dyrektorem - jako bonus dam tego linka:
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/
Warto sobie tę stronkę obejrzeć.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 23:29   #19
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Coz moge dodac - Alleluja i do przodu
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2005, 23:48   #20
Apollyon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2005
Posty: 12
Apollyon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Fantomas
Gdyby to napisali w Naszym Dzienniku to na pewno odebrane byłoby to jako informacja o charakterze żartobliwym. Ale na pewno nie w przypadku Gazety Wyborczej. To pismo jest zdecydowanie nieprzychylne temu środowisku, więc o żartobliwym charakterze tu mowy być nie może.
Ciekawe jakby to było, gdyby zadziałało to w drugą stronę? Jak? Proszę bardzo - proszę sobie przypomnieć agresję środowisk i mediów spokrewnionych Gazecie Wyborczej wobec Telewizji Trwam i Naszego Dziennika po emisji materiału dokumentalnego (a nie jakichś złosliwych żartów) pt. "Nocna zmiana". Wynika stąd jasno, że GW staje na stanowisku, że na im wolno opluwać, ale ich tknąc nie można. Mówiąc o GW mam na myśli nie tylko samą gazetę, ale ludzi, którzy za nią stoją. Gazeta przyjmuje perfidną i niestety skuteczna metodę "załatwiania" ludzi, bądź grup społecznych - poprzez ośmieszenie. Poczuł ktoś z Was taki ból bycia ośmieszonym? Nie życzę nikomu.
[Dlaczego Korwin-Mikke nie może się przebić w polityce - bo ma złe pomysły? nie! bo bywa publicznie ośmieszany! To jest efekt tego, że zbyt jaskrawo i "za bardzo po imieniu" nazywa postawy pewnych ludzi.]

Do Smartka
"Jeden plus, ze do kosciola chodzic nie musze, bo czuje sie zwolniony z tego obowiazku"
1. Fakt nie musisz - tam chodzą tylko Ci, którzy czują się zaproszeni, więc jako takiego obowiązku nie masz.
2. Bądź uczciwy sam wobec siebie - to nie Ty czujesz się zwolniony, tylko sam się z tego zwolniłeś. To ogromna różnica.
3. "Jeden plus" Plus? Raczej wątpię. Wychodzę z założenia, które chyba jest słuszne (jak pokazuje doświadczenie i życie wielu osób), że nie ma ludzi nie wierzących. Po prostu są ludzie, którzy wyznają jakąś religię, wierzą w Boga i są tacy, którzy siebie czynią bogiem. Z pierwszymi się utożsamiam - drugim współczuję, bo na ogół przegrywają życie.
Mam nadzieję, że jako osoba młodsza masz przed sobą jeszcze wiele szans na zdobycie doświadczeń, które zmienią Twą postawę, a przynajmniej nią trochę zachwieją.
Wystarczy, bo odbiegłem tematu.
Wiesz w Twoich wypowiedziach zastanawia mnie jedna rzecz.Mianowicie wnioskuje z nich, ze poniekad jestes sympatykiem Krowina a mimo to piszesz, ze GW prezentuje poglady liberalno-socjalne. W tym miejscu chcialbym sie zapytac od kiedy to mozna poglady socjalne pogodzic z liberalizmem gospodarczym A kolejna kwestia: Gazeta Wybiorcza zwana tez Wyrocznia jest rzeczywiscie mocno opiniotworcza ale w wypadku tego artykulu nie wydaje mi sie zeby chodzilo o obrazanie lecz o satyre. Sam artykul byl w dodatku do GW pt Duzy Format i akurat tam czesto sa publikowane teksty nie dokonca powazne i humorystyczne. Nie chce byc zle zrozumiany: nie lubie za GW, czytuje ja sporadycznie siedzac na "tronie" ze wzgledu na objetosc, mnogosc informacji a nie na subiektywne komentarze i artykuly. Chodzi mi tylko o to, ze bynajmniej nie uwazam zeby celem autora bylo opluwanie posiadaczek moherowych beretow. Jak na moj gust to zamyslem autora bylo przyblizenie czytelnikom pojecia moher, (ktore jest na fali) w sposob niezbyt powazny.
Pozdro all i zachecam do polemiki...
Apollyon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 00:13   #21
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez kraluk
Dodam tylko, że nie przepadam za RM i jego dyrektorem
Warto sobie tę stronkę obejrzeć.
Poniekąt ja trochę też, bo znam i radio. i osobę. Jednak to nie zmienia faktu, że naśmiewanie się z kogoś nie jest w porządku i raczej nie przystoi, ludziom którzy uważają się za wykształconych, takich "bardzo na czasie" - po prostu lepszych od innych (przynajmniej w ich mniemaniu).
Zetoxa, ja też nie lubię fanatyzmu. Tylko jakim prawem mówisz, że słuchacze RM to ciemnogród (znów jakaś etykietka przypięta ) - co możesz wiedzieć o audycjach tam nadawanych. Przecież tego nie słuchasz. Chyba, że jednak słuchasz, to wiesz, ale wtedy ciemnogród to również Ty.

"To ludzie zakompleksieni, zacofani, niewykształceni, zawsze wierzący w spiskową teorię dziejów, szukających wroga tam, gdzie go niema." Z punktu logiki to zdanie jest nieprawdziwe, bo postawiłeś duży kwantyfikator. Byłoby prawdziwe, gdybyś poprzedził je słowem 'niektórzy'.

"szukających wroga tam, gdzie go niema" to zależy o jakim wrogu mowa - tyle że to rozważanie nie należy do tego wątku

Zalecałbym dozę obiektywizmu i robić sobie przglądy, żeby móc prawidłowo wyrobić własne zdanie, a nie powtarzać sformułowań, które mają tendencje do mijania się z prawdą.
Czytasz GW (www.gazeta.pl), to poczytaj też Nasz Dziennik (www.naszdziennik.pl), przynajmniej będziesz wiedział z czym się nie zgadzasz.
Podejście takie że Gazeta Wyborcza napisała że Nasz Dziennik napisał, że... jest tyle samo warte co stwierdzenie, że Nasz Dziennik napisał, że Gazeta Wyborcza napisała, że ..., czyli raczej nie wiele. Poznawaj fakty, sam decyduj za czym stajesz, którą stronę popierasz.

Zresztą, starszy jesteś, i co ja będę się tu wymądrzał.

Poza tym, czy ktoś zna jakieś media, gdzie podaje się jakieś dobre wieści, o tym co się komu udało, że są podawane pozytywne informacje, bo ten zalew negatywnych już mi bokiem wychodzi. Jak to dobrze że nie mam telewizora, jeno radio i komputer
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 00:29   #22
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Apollyon
Wiesz w Twoich wypowiedziach zastanawia mnie jedna rzecz.Mianowicie wnioskuje z nich, ze poniekad jestes sympatykiem Krowina a mimo to piszesz, ze GW prezentuje poglady liberalno-socjalne.
Czytaj dokładnie: liberalno-lewicowe a nie socjalne.
W Polsce - w moim odczuciu - lewicowość nie jest zbytnio związana z socjalnością, że tak to ujmę. W innych krajach może tak, ale nie u nas. U nas ma to raczej charakter światopoglądowy.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 07:48   #23
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Fantomas
Poza tym, czy ktoś zna jakieś media, gdzie podaje się jakieś dobre wieści, o tym co się komu udało, że są podawane pozytywne informacje, bo ten zalew negatywnych już mi bokiem wychodzi. Jak to dobrze że nie mam telewizora, jeno radio i komputer
Też się czasami zastanawiam, czy w tym kraju coś jeszcze dobrego się dzieje.. Ale jakbyś znalazł jakieś źródło takich pozytywnych wiadomości, to daj znać
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 07:59   #24
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Do =F= i nie tylko:
--wiecej luzu.
-okreslenie "moherowe berety" nie bylo, przynajmniej na poczatku pejoratywem. To po reakcjach ludzi tak sie porobilo.
-jestem raczej po drugiej stronie. W grupie "aksamitnych kapelusz" w kolorze czarnym, mimo, ze kapelusza nie nosilem nigdy w zyciu.
-na znak, czegos tam,nie wiem czego, jestem w stanie zalozyc "moherowy kapelusz".
A ze moherowe berety nosza zwolennicy okreslonego radia, wolnos Panie, wolnosc.
Podobno sluchacze radia kKolor, maluja wlosy na zielono, a widzowie TVP maja "zamglonego zeze" z powodu ogladania wylacznie powtorek.
Jakos tak.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 08:27   #25
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A mi się podoba moherowy beret, kupię sobie całą kolekcję u Armaniego
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 08:41   #26
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... a na podsumowanie dyskusji, typowa, lub nietypowa (niepotrzebne skreślić) wypowiedź rozmodlonej słuchaczki radia Maryja
http://rapidshare.de/files/6861449/ANTONINA.WAV.html
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 09:53   #27
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa
Jest mi wstyd, że żyję w kraju, gdzie jest tyle ciemnogrodu, bo słuchacze radia Maryja to CIEMNOGRÓD. Przykro mi, wiem że w każdym kraju jest ciemnogród, ale w Polsce jest on wyjątkowo liczny i mający niestety duże wpływy, także polityczne (patrz wystawianie recenzji ministrom Marcinkiewicza). To ludzie zakompleksieni, zacofani, niewykształceni, zawsze wierzący w spiskową teorię dziejów, szukających wroga tam, gdzie go niema. Za Rydzykiem pójdą w ogień jeśli on tego zażąda, to są fanatycy, a tacy już nie raz w dziejach próbowali uszczęśliwiać ludzkość na siłę i własną modłę, co kończyło się zwykle opłakanymi skutkami. Boję się fanatyków i boję się Radia Maryja.

Cóż. W takim razie przychodzi stwierdzić że Kaczory słusznie zostali wybrani jako prawdziwi reprezentanci tego narodu, reprezentujący najbardziej reprezentatywne cechy Polaków. Gorzka to refleksja.
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 23.11.2005 o godz. 09:56
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 09:56   #28
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Fantomas
Czytaj dokładnie: liberalno-lewicowe a nie socjalne.
W Polsce - w moim odczuciu - lewicowość nie jest zbytnio związana z socjalnością, że tak to ujmę. W innych krajach może tak, ale nie u nas. U nas ma to raczej charakter światopoglądowy.
To prawda. To jest kwestia co jest lewicą, co jest prawicą. W USA ogólną regułę podaje sie taką:
Lewica - to siły które dążą do postępu, do zmian, na drugim miejscu stawiając konsekwencje tych zmian. W rezultacie szereg idei lewicowych jest nieprzemyślana i obraca się przeciwko niej.
Rządy lewicowe zwiększają swobodę jednostki, co skutkuje m.in. wzrostem przestępczości. Prawica - to siły które starają się działać przemyślanie. Ceną za to jest konieczność sprawdzania wszystkich możliwych konsekwencji, tym samym spowolnienie postępu i częste powroty do dawnych rozwiązań, sprawdzonych kiedyś w przeszłości. Rządy prawicowe poddają kontroli wszystko co możliwe, ograniczając przestępczość ale kosztem ograniczenia swobód obywatelskich.

Ciekawe: w myśl tej definicji komunistyczne rządy w Polsce były rządami prawicowymi...
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 11:49   #29
Apollyon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2005
Posty: 12
Apollyon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
To prawda. To jest kwestia co jest lewicą, co jest prawicą. W USA ogólną regułę podaje sie taką:
Lewica - to siły które dążą do postępu, do zmian, na drugim miejscu stawiając konsekwencje tych zmian. W rezultacie szereg idei lewicowych jest nieprzemyślana i obraca się przeciwko niej.
Rządy lewicowe zwiększają swobodę jednostki, co skutkuje m.in. wzrostem przestępczości. Prawica - to siły które starają się działać przemyślanie. Ceną za to jest konieczność sprawdzania wszystkich możliwych konsekwencji, tym samym spowolnienie postępu i częste powroty do dawnych rozwiązań, sprawdzonych kiedyś w przeszłości. Rządy prawicowe poddają kontroli wszystko co możliwe, ograniczając przestępczość ale kosztem ograniczenia swobód obywatelskich.

Ciekawe: w myśl tej definicji komunistyczne rządy w Polsce były rządami prawicowymi...
Faktycznie, w poprzednim poscie nie doczytalem. Przyznaje sie, moj blad. Ale nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze prawica ogranicza swobody obywatelskie. Moze "prawica" w wykonaniu LPR. Np. UPR, ktory jest skrajnie liberalny jest typowym przykladem partii prawicowej a co za tym idze to stwierdzenie jest totalnie bledne. A co do ograniczenia przestepczocsi to niekoniecznie musi sie to wiazac z ograniczeniami swobod. Poza tym ogolnie pojecia lewica-prawica, albo socjalizm i liberalizm sa czesto zludne i mylone. Przykladem moga bys niby skrajnie socjalistyczne Chiny. Kraj, w ktorym panuje zdecydowanie wieksza wolnsoc w sferze gospodarki niz w calej UE.
Apollyon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 13:07   #30
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Apollyon
Faktycznie, w poprzednim poscie nie doczytalem. Przyznaje sie, moj blad. Ale nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze prawica ogranicza swobody obywatelskie. Moze "prawica" w wykonaniu LPR. Np. UPR, ktory jest skrajnie liberalny jest typowym przykladem partii prawicowej a co za tym idze to stwierdzenie jest totalnie bledne.
Pojęcia "prawica" i "lewica" to stwierdzenia ogólnikowe; uproszczenia, a czasami nawet stereotypy. W każdym kraju znaczy to coś innego i żeby to zrozumieć, trzeba choć trochę poznać konkretny system polityczny. UPR jest - jak się sama określa - stronnictwem "konserwatywno liberalnym". Więc czym powinna być? Wychodzi na to że... partią centrum. Od dawna nie uznaję podziałów tego typu, bo są mylące. Życie jest trochę bardziej skomplikowane i ma się nijak do takich stwierdzeń.

A jak byście nazwali Leppera, który na początku chciał być w centrum, potem lewicą, a teraz liberałem? (niecenzuralne wypowiedzi proszę na PRV)
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.