Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.02.2006, 17:34   #1
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak wygrać sprawę z fotoradarem

Cytat:
Wygrałem z fotoradarem
Nie taki diabeł straszny, jak go malują. 31 października 2005 r. wygrałem w sądzie grodzkim sprawę o fotoradar. Moim pragnieniem jest podzielić się doświadczeniami z innymi użytkownikami "czterech kółek".

Sprawę wygrałem łatwo i bezproblemowo. Chciałbym udzielić kilku porad za-równo policji, jak i kierowcom, co zrobić, by sprawy o fotoradar kończyły się szyb-ko i przyjemnie dla obydwu stron.

Jeżeli kierowca przyzna się do winy, to znaczy do przekroczenia dozwolonej prędkości w konkretnym miejscu i czasie oraz rozpozna na zdjęciu swój samochód, sprawa kończy się szybko, mandatem. Kończy się szybko, lecz nieprzyjemnie dla kierowcy.

Jednakże wcale tak być nie musi. Nie łamiąc prawa oraz wcale nie posługując się kłamstwem cała sprawa o fotoradar może zakończyć się szybko i przyjemnie dla obydwu stron. Podaję algorytm postępowania w omawianej sytuacji.

Pierwsze, co powinien zrobić kierowca, to na samym początku zadać pytanie, w jakim charakterze jest przesłuchiwany. Jeżeli policjant odpowie, że w charakterze podejrzanego, wtedy należy skorzystać z zagwarantowanego nam konstytucją prawa do odmowy zeznań. Trzeba po prostu oświadczyć, że korzysta się z przysługującego prawa i odmawia się składania zeznań. Nikt się na nas za to nie obrazi, ani nie będzie na nas krzyczał, gdyż jest to nasze prawo, z którego w danej sytuacji chcemy właśnie skorzystać.

Sprawa kończy się szybko i przyjemnie dla obydwu stron, ponieważ policja nie musi wypisywać więcej papierków, gdyż musi zakończyć sprawę z powodu nieustalenia sprawcy wykroczenia, natomiast dla kierowcy również kończy się szybko i przyjemnie, gdyż wraca do domu zdrowy, cały i z pełnym portfelem i z nie powiększonym kontem punktowym.

Gdy trafimy na nieuprzejmego policjanta, może skierować sprawę do sądu grodzkiego. Jednak nie ma się co przejmować, gdyż ona "wygra się sama", bez naszej pomocy, ponieważ tam również skorzystamy z naszego prawa do odmowy zeznań.

Drugi wariant tej samej sytuacji to taki, że policja może nas przesłuchiwać w charakterze świadka. Wtedy już prawo odmowy zeznań nie przysługuje nam. Świadek musi zeznawać i musi mówić całą prawdę i tylko prawdę. W moim przypadku stawiany mi zarzut przekroczenia dozwolonej prędkości dotyczył okresu dla mojej pamięci odległego w czasie. Pytano mnie, co robiłem około 2 miesiące temu, o konkretnej godzinie. Aby zeznać całą prawdę i tylko prawdę i być w zgodzie z własnym sumieniem zeznałem, że kompletnie nie pamiętam, co wtedy robiłem i nawet nie wiem, czy mój samochód w ogóle był używany. Wtedy bardzo miła pani policjantka pokazała mi zdjęcie samochodu tej samej marki, co mój i z takimi samymi numerami rejestracyjnymi, jak mój samochód z pytaniem, czy na tym zdjęciu jest mój samochód. Odpowiedziałem, zresztą zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy jest to mój samochód, gdyż samochód tej samej marki może posiadać wiele osób, a tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez trudu podrobić i zamontować do innego samochodu. W ten sposób np. złośliwy sąsiad mógłby specjalnie najeżdżać na fotoradar, aby wpędzić nas w kłopoty.

Miałbym pewność, czy samochód na zdjęciu jest moim samochodem, gdyby pozwolono sprawdzić mi w nim moje rzeczy osobiste lub numery nadwozia i podwozia, i porównać je z tymi z dowodu rejestracyjnego, tak jak robi się to na przeglądach okresowych.

Wtedy pani policjantka powiedziała mi, że istnieje przepis, który nakłada na mnie obowiązek wskazania kierowcy w danym czasie. Jest to przepis bardzo dziwny, gdyż po pierwsze, zmusza on moje szare komórki do rzeczy niemożliwej, to znaczy do pamiętania czegoś, czego nie pamiętam, a przecież żadnej ewidencji czy książki pojazdu prowadzić nie mam obowiązku. Po drugie, zmusza mnie do zeznawania nieprawdy, gdyż pani policjantka chce wymusić ze mnie jakieś nazwiska, których nie znam, a przecież prawda jest taka, że ja kompletnie nic nie pamiętam, a mam przecież obowiązek mówić całą prawdę i tylko prawdę.

Gdyby policjant był nieprzyjemny i próbował nas straszyć, możemy powiedzieć mu, że zaraz pójdziemy do prokuratury złożyć doniesienie, że zmuszał nas do zeznawania nieprawdy.

Jednakże mam nadzieję, że w Państwa przypadku sprawa zakończy się na tym, szybko i przyjemnie.

Gdy policjant będzie złośliwy może skierować sprawę do sądu grodzkiego, oskarżając nas o niewskazanie kierowcy. Ale tam też sprawę wygramy, gdyż nie wiadomo, czy samochód na zdjęciu jest naszym samochodem i czy tego dnia nasz samochód w ogóle miał kierowcę, gdyż nie wiadomo, czy w ogóle tego dnia nasz samochód jeździł.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Nie bójmy się korzystać z przysługu-jących nam praw i zeznajmy tylko prawdę i całą prawdę.

Szerokiej drogi!
źródło
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.02.2006, 17:43   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Brzmi nieźle i na pierwszy rzut oka nie widać haczyków. Mam nadzieję nie mieć okazji, ale jeśli, to możę wypróbuję metodę
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 17:44   #3
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie do konca prawda..to zalezy jakie zdejcia byly zrobione.
jesli na fotorarze widac przod samochodu, widac tez nalepke z praweej strony samochodu z numerem rejestracyjnym. wiec juz sie nie wymigamy od tego czy to byl nasz samochod czy nie, bo tej naklejki nie da sie zerwac w calosci.

jesli nam udowodnia ze to nasz samochod.....a nie wskazemy kto to zrobil, to bodajrze my musimy zaplacic za wykroczenie. takie cos chyba czytalem kiedys w sprawie fotoradarow.

i ogolnie rzecz biorac.. jakby to bylo takie proste ... to by kazdy tak robil...
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 17:49   #4
malaczarna
Guru
 
Avatar użytkownika malaczarna
 
Data rejestracji: 05.06.2005
Posty: 2,054
malaczarna wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>malaczarna wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>malaczarna wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>malaczarna wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>malaczarna wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
zalezy na ludzi jakich sie trafi
__________________
wsciekła baba
malaczarna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 18:02   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
nie do konca prawda..to zalezy jakie zdejcia byly zrobione.
jesli na fotorarze widac przod samochodu, widac tez nalepke z praweej strony samochodu z numerem rejestracyjnym. wiec juz sie nie wymigamy od tego czy to byl nasz samochod czy nie, bo tej naklejki nie da sie zerwac w calosci.
Ja tej nalepki nie mam i nigdy mieć nie zamierzam. Słyszałem, że jest obowiązek jej naklejania, ale dla mnie jest to obowiązek ograniczania sobie widoczności. Bo każda rzecz na przedniej szybie, nawet najmniejsza i najbardziej od środka oddalona, może tę widoczność w jakiejś sytuacji ograniczyć.

Cytat:
jesli nam udowodnia ze to nasz samochod.....a nie wskazemy kto to zrobil, to bodajrze my musimy zaplacic za wykroczenie. takie cos chyba czytalem kiedys w sprawie fotoradarow.
Jeśli udowodnią to może i tak, ale to właśnie jest kwestia tego, że tak naprawdę nie ma jednoznacznego dowodu, że to był nasz samochód, a jedyna osoba, która może to potwierdzić na 100% to my, więc jeśli nie pamiętamy, to dowodu nie ma..

Cytat:
i ogolnie rzecz biorac.. jakby to bylo takie proste ... to by kazdy tak robil...
Niekoniecznie.. To staje się proste, jak się o tym dowiadujemy, a największy problem jest, żeby po prostu o tym pomyśleć. Ale nawet i potem większość ludzi po prostu będzie się bała, albo nie będzie im się chciało itp. więc trik, jeśli można to tak nazwać i jeśli będzie nawet skuteczny, stosowany będzie jedynie przez nielicznych.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 18:43   #6
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak, naklejka jest obwiazkowa jesli masz nowe, biale rejestracje.nie wiem jaki jest mandat za brak tego...ale po cos to jest. teraz nie rozwazam czy to potrzebne czy nie.
a mowienie ze to przeszkadza jest wyssane z palca. jesli bys nie wiedzial ze to tam jest.. to wsiadajac do samochodu i jadac.. raczej bys nie zauwazyl tego jesli nikt by ci o tym nie przypomnial.

a jadac samochodem, to patrzac w prawy dolny rog szyby widzisz tam co najwyzej bliskie otoczenie twjego samochodu,wiec toeretyczne mowienie ze czegos nie zuwazysz jest bezsensowne.
Osoba idaca bokiem ulicy zostanie zauwazona na pewno. wiec nie wiem w czym tkwi problem
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 19:17   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jeśli chodzi o nalepkę to jest obowiązek i przepis i nawet info z blachami dawane.

znajomy też nie nakleił i miał farta, że policjant był miły i pozwolił mu nakleić ją zamiast wypisać mandat.

@andrzejj9 - radzę zdjąć wycieraczki, te to dopiero zasłaniają
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 19:31   #8
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
jeśli chodzi o nalepkę to jest obowiązek i przepis i nawet info z blachami dawane.

znajomy też nie nakleił i miał farta, że policjant był miły i pozwolił mu nakleić ją zamiast wypisać mandat.

@andrzejj9 - radzę zdjąć wycieraczki, te to dopiero zasłaniają
nie wspominając o lusterku
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 19:42   #9
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ja tej nalepki nie mam i nigdy mieć nie zamierzam. Słyszałem, że jest obowiązek jej naklejania, ale dla mnie jest to obowiązek ograniczania sobie widoczności. Bo każda rzecz na przedniej szybie, nawet najmniejsza i najbardziej od środka oddalona, może tę widoczność w jakiejś sytuacji ograniczyć.
Taaa...
Cytat:
§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką
kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer
rejestracyjny pojazdu.

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką
kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym
dolnym rogu przedniej szyby.
To jest obligatoryjne czy Ci się podoba, czy nie. Policjant w takim przypadku ma obowiązek i prawo zabrać Ci dowód rejestracyjny... ale... przecież Tobie nic nie zrobią... jesteś wyjątkiem... nie musisz się stosować - oni dostosują się do Ciebie - normalnie Chuck N.

Co do ograniczania widoczności - bzdura. Ja jej nie widzę. Jest ona w takim miejscu, że nie powinnieneś jej praktycznie widzieć. Jedyne co przeszkadza mi czasem, to lusterko wewnętrzne.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 19:58   #10
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm ale bajka" Odpowiedziałem, zresztą zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy jest to mój samochód, gdyż samochód tej samej marki może posiadać wiele osób, a tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez trudu podrobić i zamontować do innego samochodu. W ten sposób np. złośliwy sąsiad mógłby specjalnie najeżdżać na fotoradar, aby wpędzić nas w kłopoty. "ciekawe kto by tak powiedział??pewnie każdy ma sąsiada,co ma taki sam samochód jak my i podrobione rejestracja i jak go zdenerwujemy to wyjeżdża na trasę ,żeby na bić na nasze konto mandatów poza tym naklejkę też trzeba by było podrobić,a co zrobimy w sytuacji gdypolicjant pokaże inną fotkę na której widać naszą osobę.Dla mnie to totalna bzudra i nigdy bym tego nie wypróbował,bo idioty z siebie nie będe robił.A co do naklejki to zawsze ją miałem i nigdy nie zauważyłem,żeby mi przeszkadzała,no ale niektórym przeszkadza dźwignia zmiany biegów
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 20:01   #11
Damianos L
Guru
 
Avatar użytkownika Damianos L
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Lokalizacja: Legnica
Posty: 1,199
Damianos L zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
btw: ta nalepke da sie sciagnac

sprawdzone
__________________
www.klubpumy.pl
www.realmadryt.com
Damianos L jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 20:05   #12
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no niekiedy i sama odpada,ale jak cię policja złapie to mandacik bedzie
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 20:27   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
tak, naklejka jest obwiazkowa jesli masz nowe, biale rejestracje.nie wiem jaki jest mandat za brak tego...ale po cos to jest. teraz nie rozwazam czy to potrzebne czy nie.
a mowienie ze to przeszkadza jest wyssane z palca. jesli bys nie wiedzial ze to tam jest.. to wsiadajac do samochodu i jadac.. raczej bys nie zauwazyl tego jesli nikt by ci o tym nie przypomnial.

a jadac samochodem, to patrzac w prawy dolny rog szyby widzisz tam co najwyzej bliskie otoczenie twjego samochodu,wiec toeretyczne mowienie ze czegos nie zuwazysz jest bezsensowne.
Osoba idaca bokiem ulicy zostanie zauwazona na pewno. wiec nie wiem w czym tkwi problem
W czasie wakacji dużo jeździłem po lesie i nie raz musiałem hamować z powodu różnych małych zwierzątek wybiegających na drogę, czy to wiewiórek, zajęcy, czy nawet.. żaby.. I zgadzam się, że osoby taka nalepka nie zasłoni (chociaż np. może zasłonić nogę osoby wychodzącej zza autobusu, a ta noga jest jedyną widoczną częścią ostrzegającą przed pieszym i dającą cenną dodatkową sekundę na reakcję..), ale potrafię wyobrazić sobie sytuację, kiedy może zaszkodzić.



Cytat:
Napisany przez Kristoferros
To jest obligatoryjne czy Ci się podoba, czy nie. Policjant w takim przypadku ma obowiązek i prawo zabrać Ci dowód rejestracyjny... ale... przecież Tobie nic nie zrobią... jesteś wyjątkiem... nie musisz się stosować - oni dostosują się do Ciebie - normalnie Chuck N.
Nawet jeśli to tylko żart, to powstrzymaj się jak możesz od takich odzywek. Może to spięcia z kilkoma użytkownikami forum mnie na to uwrażliwiły, ale naprawdę mam dosyć wszystkich takich insynuacji za jakiego to ja wspaniałego człowieka się uważam, najlepszego we wszystkim itp.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 21:03   #14
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez stef
jesli na fotorarze widac przod samochodu, widac tez nalepke z praweej strony samochodu z numerem rejestracyjnym. wiec juz sie nie wymigamy od tego czy to byl nasz samochod czy nie, bo tej naklejki nie da sie zerwac w calosci.
Widziales kiedys zdjecie z fotoradaru. Watpie aby komus udalo sie odczytac na takim zdjeciu cos z nalepki. Mialem juz kontakt z takimi zdjeciem i nawet moje szanownej facjaty nie bylo zbyt dobrze widac a nie mowiac juz o nalepce

Cytat:
Napisany przez stef
jesli nam udowodnia ze to nasz samochod.....a nie wskazemy kto to zrobil, to bodajrze my musimy zaplacic za wykroczenie. takie cos chyba czytalem kiedys w sprawie fotoradarow.
Tutaj masz racje. Jezeli udowodnia, ze to Twoj samochod to zgodnie z prawem masz obowiazek wskazac kierowce. Oczywiscie nie moga Cie zmusic do tego abys pamietak kto prowadzil Twoje auto np 5 miesiecy temu. W takim wypadku wlasciciel karany jest mandatem ale bez punktow. Warto o tym pamietac.

Cytat:
Napisany przez andrzej9
Ja tej nalepki nie mam i nigdy mieć nie zamierzam. Słyszałem, że jest obowiązek jej naklejania, ale dla mnie jest to obowiązek ograniczania sobie widoczności. Bo każda rzecz na przedniej szybie, nawet najmniejsza i najbardziej od środka oddalona, może tę widoczność w jakiejś sytuacji ograniczyć.
Za brak tej nalepki moga Ci wlepic mandat i moga Ci zabrac dowod rejestracyjny. Obiektywnie patrzac na to, to nalepka nie zaslania kompletnie nic. Mozesz ja dac na dole pod wycieraczke
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 21:06   #15
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Nawet jeśli to tylko żart, to powstrzymaj się jak możesz od takich odzywek. Może to spięcia z kilkoma użytkownikami forum mnie na to uwrażliwiły, ale naprawdę mam dosyć wszystkich takich insynuacji za jakiego to ja wspaniałego człowieka się uważam, najlepszego we wszystkim itp.
Nie napisałem, że uważasz się za "wspaniałego człowieka, najlepszego we wszystkim". Twoja wypowiedź była na odpowiednim poziomie, stąd taki mój komentarz.

Nie podobają Ci się przepisy = nie wsiadaj za kierownicę.

Mi się po prostu z Twoich wypowiedzi czasem śmiać chce i tyle. ^_^
A komentował i tak będę, bo na niektóre zachowania trzeba reagować.

Ostatnio zmieniany przez Kris : 15.02.2006 o godz. 21:41
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.