Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.05.2006, 19:07   #151
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
tylko gdzie jest ten termostat?
w ruskich lodówkach nie było kłopotu - termostat był pod pokrętłem.
co prawda nie ruska, tylko jakiś czeski Calex, ale termostat siedzi u mnie w tej obudowie pod pokrętłem w środku lodówki...

Ciągnie się od niego kawał druta pod plastikową osłoną - czujnik temperatury niby.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.05.2006, 19:12   #152
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ponieważ walnął termostat i lodówka się nie wyłącza, postanowiłem przeprowadzić pseudo naprawę

15 minut działania na godzinę chyba starczy?
15 minut na godzine to 6 godzin w ciagu doby. Bedziesz mial wszystko zamrozone

Zalezy jak nowa jest ta lodowka, i jak dobrze izolujace scianki posiada...

Ustaw w nocy na godzine, i w ciagu dnia dwa 30 minutowe interwaly, a powinno byc ok
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2006, 19:32   #153
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
to muszę koniecznie sprawdzić......tylko gdzie jest ten termostat?
w ruskich lodówkach nie było kłopotu - termostat był pod pokrętłem.
a u mnie jest pokrętło (pr z wyłącznikiem?) na górze lodówki (na razie nie będzie foty ) a termostat nie wiem.
nie wiem też czy na Wolumenie znajdę odpowiedniego człowieka, choć tam na pewno będzie
tragedii nie ma, mozna poczekać i spróbować samemu - mam drugą lodówkę, Gorenje, w piwnicy, bez zamrażalnika, ale za to zużywa o połowę mniej prądu.

zamrażarkę mam w pracowni - tam nie przeszkadza.

jeden problem to taki, że trzeba się nachodzić.

przed chwilą matka powiedziała mi, że dzwoniła do gościa i usłyszała już 150 zł - temu panu dziękujemy
Jakby co, to z miesiąc bez lodówki żyć można.. sprawdzone
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2006, 19:35   #154
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
15 minut na godzine to 6 godzin w ciagu doby. Bedziesz mial wszystko zamrozone

Zalezy jak nowa jest ta lodowka, i jak dobrze izolujace scianki posiada...

Ustaw w nocy na godzine, i w ciagu dnia dwa 30 minutowe interwaly, a powinno byc ok
coś to jst inaczej chyba a jak to działa to nie wiem.

lodówka ustawiona na te 15 min/h chłodzi zamrażalnik a na góre jest ciepło

może trzeba trochę poczekać, albo coś jeszcze się stało
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2006, 22:48   #155
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zalezy czy masz 2 agregaty (1 na lodowke, 1 na zamrazalnik), czy 1 na calosc. Wyzej piszesz, ze zuzywa duzo pradu, wiec bardziej prawdopodobny jest wariant pierwszy. Wlacz lodowke do oporu (bez ograniczen) to sie przekonasz czy cos jeszcze jest nie tak


Na pocieszenie: prawdopodobnie teraz juz nie odstaje od konkurencji pod wzgledem zuzycia pradu
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2006, 23:33   #156
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Wiesz, może 'tylko' lodówki, a może 'aż', bo jednak jest to zakup na dobre kilka lat. A w takim przypadku wolę przeznaczyć te kilka dni więcej na zakup, niż potem się denerwować, że trzeba było uważniej wybierać, bo teraz urządzenie się nie sprawdza, a na wymianę już za późno..
(...)
Wiesz - oczywiście masz rację, że to zakup na dobre kilka lat - tylko prawda jest też taka, że znaczna część osób na Twoim miejscu już by sobie odpuściła i nabyła inny model
Trzeba też uwzględnić, że nie każdy ma możliwość poświęcić aż tyle czasu na jeżdzenie, szukanie itd.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Mnie to dziwić będzie zawsze. Jest człowiek - klient, który chce kupić coś za sporo powyżej tysiąca złotych. Nie ma tego na stanie, ale można sprowadzić. Zreszta, nawet gdyby nie było to takie proste, to przecież i tak sklepowi powinno zależeć, żeby do właściwie załatwić, a nie klientowi.

Ja nigdy nie zrozumiem, jak można pozwolić klientowi odejść niezadowolonemu. Przecież to po prostu zwykła strata obecnych i prawdopodobnie przyszłych zysków, a ci ludzie w końcu tym się zajmują, żeby na klientach zarabiać. Ale.. niektóre rzeczy widać pozostaną dla mnie zawsze tajemnicą
Ja też tego często nie rozumiem - ale niestety równie często się człowiek z taką sytuacją spotyka - i to zarówno kupując coś za 10, jak i za 1000 zł

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Wywoławcza cena za samą lodówkę to było 1371 złotych. Wytargowałem to na 1299. Do tego przesyłka 165, która ostatecznie wyniosła 95, czyli razem niecałe 1400 złotych. Trochę więcej niż chciałem wydać (wcześniej planowałem 1000 złotych, które szybko podniosłem do 1200), ale ostatecznie uważam, że było warto. (...)
Czyli za tanio nie wyszło - 1400 zł ... choć jak na wymarzoną lodówkę i to w klasie A+ nie jest źle ... oby tylko działała jak najdłużej bezawaryjnie to będzie warta swej ceny ...

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Jeśli chodzi o pojemność, to ma około 218 litrów lodówka i 59 zamrażalnik, jest więc bardzo porównywalna do tej, co miałem poprzednio (a wizualnie nawet większa). Wymiary zewnętrzne to 150, 60, 60. Wewnętrzne prawdopodobnie też, dla czystej ciekawości zmierzę, żeby porównać z tą, co miałem. (...)
Tzn. mam rozumieć, że całość ma 218 litrów - a w tym 59 zamrażalnik ??
Bo jeśli całość by miała 277 to byłby istny rekord w klasie lodówek o wysokości około 150 cm
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Jeśli chodzi o zużycie energii, to rocznie jest to ok. 245kWh. Nie mogę teraz znaleźć dobowego, ale o ile pamiętam, było to ok. 0,63kWh. W każdym razie jest to jeden z najoszczędniejszych, jeśli nie w ogóle najbardziej oszczędny ze wszystkich modeli, które oglądałem (chociaż nie było to podstawowym kryterium zakupu - klasa A spokojnie by starczyła, a i B brałem również pod uwagę - różnice w eksploatacji nie są wbrew pozorom aż tak znaczne).
Akurat trafiają się modele - chyba taki Amica widziałem - co mają w klasie A+ zużycie 0,59 kWh. Aczkolwiek te 0,67 nie jest źle - i według mnie to dobrze, że ta jest w tej klasie - szczególnie jak uwzględnisz jej cenę
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Co do gwarancji to raczej jest tylko roczna (bardzo pobieżnie na razie przejrzałem jej zapisy), ale z możliwością rozszerzenia do 5 lat za ok. 100 złotych. Kto wie, czy się na to nie zdecyduję. Mam miesiąc na podjęcie tej decyzji.(...)
Jeśli masz możliwość wydania jeszcze tych 100 zł - to ja na Twoim miejscu - uwzględniając ile czasu i nerwów ta lodówka Ciebie kosztowała - wykupiłbym tą dłuższą gwarancję - zawsze 5 lat spokoju to nie jeden rok (a cena 100 jest przyzwoita - w Amice np. chyba na 3 lata to kosztuje aż 150 zł )
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Akurat dwa tygodnie temu mama wyjechała do stanów, której kwestia lodówki - jak możesz pamiętać w początku tych rozważań - dotyczyła przede wszystkim. Chciałem jej więc dokładnie opisać jak to wyglądało, bo wiem, że ją to interesowało.

Poza tym ja lubię pisać długie listy

Pamiętam, jak będąc w stanach wyjechałem na dwa tygodnie na Florydę. Po powrocie napisałem list opisujący, co tam widziałem i co robiłem. Zajął mi on.. 47 stron w Wordzie, czcionką 12 z normalnym, pojenczym odstępem
A to nie wiedziałem, że ten list pisałeś akuarat do Mamy - w tym przypadku się już nie dziwię
Natomiast - jak widać - masz lepsze zdolności do długiego pisania niż ja - choć ja też miewam różne długie listy - pamietam jak np. kiedyś trochę pokłóciłem się z kolegą - a raczej On przysłał mi mail'a, w którym zarzucił mi to i owo itd. - na to ja w ciągu kilku godzin, napisałem do niego mail'a, który po skopiowaniu do Worda miał ... 11 stron - choć jak teraz widzę, w porównaniu do Twoich możliwości, moje wyglądają jednak gorzej


Cytat:
Napisany przez MaciejT
15 minut na godzine to 6 godzin w ciagu doby. Bedziesz mial wszystko zamrozone

Zalezy jak nowa jest ta lodowka, i jak dobrze izolujace scianki posiada...

Ustaw w nocy na godzine, i w ciagu dnia dwa 30 minutowe interwaly, a powinno byc ok
Drugie zdanie z tej wypowiedzi jest podstawą - a propozycje kolegi chyba dotyczą najnowszych lodówek z klasy A+ - grube ścianki itd. Starszego typu lodówki pracują znacznie, znacznie dłużej (przykład - Mińsk ma moc 130-140 W - dokładnie nie pamiętam - a żużywa na dobę 1,6 KWh - więc ile musi "pracować" aby tyle zużyć ??)

Cytat:
Napisany przez MaciejT
Zalezy czy masz 2 agregaty (1 na lodowke, 1 na zamrazalnik), czy 1 na calosc. Wyzej piszesz, ze zuzywa duzo pradu, wiec bardziej prawdopodobny jest wariant pierwszy. Wlacz lodowke do oporu (bez ograniczen) to sie przekonasz czy cos jeszcze jest nie tak


Na pocieszenie: prawdopodobnie teraz juz nie odstaje od konkurencji pod wzgledem zuzycia pradu
Raczej bardziej prawdopodobne jest, że jest w klas np. B lub jeszcze niższej

@ed hunter - masz termometr w lodówce ?? Bo najłatwiej ją włączyć na stałe i czekać aż osiągnie około 4-6 stopni. A czas potrzebny do osiągnięcia tej temperatury, zależy np. od tego ile razy były otwierane drzwi itd.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2006, 04:08   #157
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
Zalezy czy masz 2 agregaty (1 na lodowke, 1 na zamrazalnik), czy 1 na calosc. Wyzej piszesz, ze zuzywa duzo pradu, wiec bardziej prawdopodobny jest wariant pierwszy. Wlacz lodowke do oporu (bez ograniczen) to sie przekonasz czy cos jeszcze jest nie tak


Na pocieszenie: prawdopodobnie teraz juz nie odstaje od konkurencji pod wzgledem zuzycia pradu
agregat ma jeden, ale coś z nią chyba bardziej nie tak, bo na dole jest zamarznięta testowa woda a na górze ciepło...

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 18.05.2006 o godz. 04:10
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2006, 07:00   #158
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Tzn. mam rozumieć, że całość ma 218 litrów - a w tym 59 zamrażalnik ??
Bo jeśli całość by miała 277 to byłby istny rekord w klasie lodówek o wysokości około 150 cm
Całość koło 275

Cytat:
Raczej bardziej prawdopodobne jest, że jest w klas np. B lub jeszcze niższej
Są i klasy G..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2006, 19:30   #159
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Całość koło 275
(...)
Racja @andrzejj9 - to możliwe - i teraz coraz mniej się dziwię, że ta lodówka tak się Tobie spodobała A jeśli się nie mylę, chyba o tym nie pisałeś w poprzednich postach - a to jeden z ważnych argumentów przy zakupie według mnie.

A skąd moje zdziwienie - a stąd, że jakoś oglądając swego czasu lodówki np. w sklepach internetowych, ale też w rzeczywistych sklepach, na firmę Ariston raczej nie zwracałem uwagi - głównie z tego powodu, że ich ceny zaczynają się od ponad 1250 zł
A tak się składa - o czym jak może pamiętasz, sam Tobie kiedyś uświadamiałem - bo też na początku Ciebie to zdziwiło - dzisiejsze lodówki są w większości - przy podobnej wysokości - o zdecydowanie mniejszej pojemności - i dotyczy to np. lodówek Amica, Candy, Whirpool itd.

Jednak jak się okazało - nie dotyczy to wszystkich firm Co prawda ten Twój Ariston jest lekko wyższy i szerszy od starej (i większości podobnych modeli innych firm - które są tylko kilka cm niższe i węższe) - ale też - co zauważyłem po dokładnym obejrzeniu zdjęć - ma cieńsze ścianki. I to wszystko - choć może i cena przekłada się na naprawdę niezłą pojemność !

Tak się składa, że niedawno rozmawiałem z Tatą o lodówce - i właśnie mu uświadomiłem, że dzisiejsze są w większości mniejsze w środku - ale wtedy jeszcze nie wiedziałem o Aristonie
Więc podsumowując - jak teraz widzę, niezły to był zakup - choć niestety chyba my takiego nie dokonamy - przede wszystkim cena około 1300 zł to już sporo - a po drugie te lodówki Ariston jakie przed chwilą oglądałem - są jednak trochę wyższe - a przede wszystkim szersze od modeli innych firm (i naszej starej) - co może być u nas problemem ....
I te półki szklane - jak dla mnie takie lekko niewygodne (ryzykowne) - i chyba nie ma też możliwości ich regulacji ??

Pozdrawiam
ro29

EDIT: - jeszcze popatrzyłem - ten nowszy model nie dość że droższy, to jeszcze głębszy i o mniejszej pojemności
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 18.05.2006 o godz. 20:03
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2006, 22:35   #160
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !


Racja @andrzejj9 - to możliwe - i teraz coraz mniej się dziwię, że ta lodówka tak się Tobie spodobała A jeśli się nie mylę, chyba o tym nie pisałeś w poprzednich postach - a to jeden z ważnych argumentów przy zakupie według mnie.
Nie, rzeczywiście raczej nie pisałem. Ale to nie dlatego, że nie było to dla mnie ważne. Po prostu większe znaczenie od tych wymiarów, miała dla mnie rzeczywista wielkość lodówki. Ja wiem, że jedno ściśle wiąże się z drugim, ale widziałem modele, które niby pojemność miały dużą, a jak do nich zaglądałem, to nie wiedziałem, gdzie niby podziało się to miejsce..

Ta, którą kupiłem jest w środku rzeczywiście pojemna i widać tu przekłada się to na dane liczbowe. W każdym razie w porównaniu do starej na pewno nie stracę na pojemności.

Cytat:
A skąd moje zdziwienie - a stąd, że jakoś oglądając swego czasu lodówki np. w sklepach internetowych, ale też w rzeczywistych sklepach, na firmę Ariston raczej nie zwracałem uwagi - głównie z tego powodu, że ich ceny zaczynają się od ponad 1250 zł
Powiem ci, że ja też nie zwracałem uwagi. Do czasu przynajmniej aż zobaczyłem tą w tym warszawskim sklepie. Dla mnie Ariston to była półka jeszcze droższa, bo zaczynająca się od około 1500 złotych. Tak więc w ogóle takiego zakupu nie brałem pod uwagę. Do czasu

Cytat:
Więc podsumowując - jak teraz widzę, niezły to był zakup - choć niestety chyba my takiego nie dokonamy - przede wszystkim cena około 1300 zł to już sporo - a po drugie te lodówki Ariston jakie przed chwilą oglądałem - są jednak trochę wyższe - a przede wszystkim szersze od modeli innych firm (i naszej starej) - co może być u nas problemem ....
Jeśli chodzi o wysokość to są modele o wysokości 150cm wśród tych nowych serii, chociażby 1522V.

Z trochę tańszych, a też bardzo dobrych lodówek polecam Indesita (to ten sam producent, ale tańsza seria), zwłaszcza model TAAN2 oraz BAAN2 (zamrażalnik na dole). Całkiem przyjemne modele, a na internecie można znaleźć za całkiem przyzwoitą cenę.

Zobacz też jeszcze najnowszą reklamókę Media Marktu. Dzisiaj rzuciła mi się w oczy i zobaczyłem, że jest jakiś model Indesita za.. 749 złotych! To naprawdę rewelacyjna cena, a lodówka - mimo, że symbol mi nic nie mówi - jest wymiarów właśnie 150 na 60. Może warto się zainteresować

Cytat:
I te półki szklane - jak dla mnie takie lekko niewygodne (ryzykowne) - i chyba nie ma też możliwości ich regulacji ??
Jeśli chodzi o szkło to jest nietłukące, a jednak zdecydowanie bardziej estetyczne od tych metalowych drutów. Poza tym zmartwię cię, ale w bardzo niewielu modelach znaleźć można jeszcze druty

Możliwość regulacji naturalnie jest i to dość bogata. Patrzyłem na to oczywiście przed zakupem. Może przy okazji zrobię zdjęcie ścianki, gdzie widać uchwyty.


Cytat:
EDIT: - jeszcze popatrzyłem - ten nowszy model nie dość że droższy, to jeszcze głębszy i o mniejszej pojemności
Zapomniałeś dodać, że brzydszy
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2006, 23:25   #161
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Jeśli chodzi o wysokość to są modele o wysokości 150cm wśród tych nowych serii, chociażby 1522V.
(...)
Wiem - widziałem - chodzi mi o to, że oprócz wysokości, ważna też jest szerokość (większą głębokość się jeszcze zaakceptuje). - niby te 5 cm więcej to niedużo - ale akurat nasza tak stoi, że to zaczyna mieć znaczenie (sam o mało nie musiałeś kuć ściany )
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Z trochę tańszych, a też bardzo dobrych lodówek polecam Indesita (to ten sam producent, ale tańsza seria), zwłaszcza model TAAN2 oraz BAAN2 (zamrażalnik na dole). Całkiem przyjemne modele, a na internecie można znaleźć za całkiem przyzwoitą cenę.

Zobacz też jeszcze najnowszą reklamókę Media Marktu. Dzisiaj rzuciła mi się w oczy i zobaczyłem, że jest jakiś model Indesita za.. 749 złotych! To naprawdę rewelacyjna cena, a lodówka - mimo, że symbol mi nic nie mówi - jest wymiarów właśnie 150 na 60. Może warto się zainteresować
(...)
Wiesz - tak się składa, że o ile jeszcze kilka miesięcy temu na poważnie Mama myślała o kupnie nowej lodówki - to teraz sprawa ucichła - z różnych względów - nie tylko finansowych. Ma to też związek z tym, że stara jeszcze działa - aczkolwiek podejrzewam, że temat może wrócić latem, jak zaczną się problemy jak rok temu ...
Ten Indesit rzeczywiście niezły - choć już 1100 zł - a wiem, że Rodzice planują wydać max 1000 zł i to kupując na raty - więc Internet raczej odpada (choć są takie możliwości już w niektórych sklepach).
Co do reklamówek Media Markt - akurat dziś przyszła ale tylko ze sprzętem RTV
Wiesz - co do kupna w promocji - co prawda trzeba uważać - aczkolwiek zazwyczaj warto - tylko problem polega na tym, że kupno czegoś w promocji to nie ... dla moich Rodziców - a zwłaszcza Ojca - jeśli już decyzja będzie podjęta i będą pieniądze (lub kupno na raty) - to mam obawy, że trudno będzie go namówić, aby czekał na promocję i szukał po iluś tam sklepach - mam w tym względzie złe doświadczenia Cóż - to nie nasze pokolenie ...

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Jeśli chodzi o szkło to jest nietłukące, a jednak zdecydowanie bardziej estetyczne od tych metalowych drutów. Poza tym zmartwię cię, ale w bardzo niewielu modelach znaleźć można jeszcze druty

Możliwość regulacji naturalnie jest i to dość bogata. Patrzyłem na to oczywiście przed zakupem. Może przy okazji zrobię zdjęcie ścianki, gdzie widać uchwyty. (...)
Jeśli to szkło jest nietłukące to w porządku - może i jest bardziej estetyczne niż druciane półki - ale jeśli dobrze pamiętam to Mama chyba jest trochę innego zdania (nie tyle w kwestii estetyki, ale bardziej po prostu przyzwyczajenia, ciężaru itd.)
Jeśli jest regulacja to bardzo dobrze.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2006, 08:42   #162
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !


Wiem - widziałem - chodzi mi o to, że oprócz wysokości, ważna też jest szerokość (większą głębokość się jeszcze zaakceptuje). - niby te 5 cm więcej to niedużo - ale akurat nasza tak stoi, że to zaczyna mieć znaczenie (sam o mało nie musiałeś kuć ściany )
Jest kilka modeli o szerokości 54-55cm (chociażby jeden bardzo przyjemny ARDO, ale nie pamiętam w tym momencie symbolu... chyba 26SH i 26AH (ten drugi tańszy)), ale jednak jak zajrzysz do środka, przekonasz się, że te już są rzeczywiście małe. Jak do tego dodasz szerokie ścianki w większości przypadków, to naprawdę tracisz sporo przestrzeni.


Cytat:
Ten Indesit rzeczywiście niezły - choć już 1100 zł - a wiem, że Rodzice planują wydać max 1000 zł i to kupując na raty - więc Internet raczej odpada (choć są takie możliwości już w niektórych sklepach).
Wiesz, początkowo ja też planowałem wydać max. 1000 Ale rozumiem, że czasami ta bariera jest nie do przeskoczenia. Tym bardziej proponowałbym się przyjrzeć tej promocji, o której mówiłem.

Cytat:
Co do reklamówek Media Markt - akurat dziś przyszła ale tylko ze sprzętem RTV
Wiesz - co do kupna w promocji - co prawda trzeba uważać - aczkolwiek zazwyczaj warto - tylko problem polega na tym, że kupno czegoś w promocji to nie ... dla moich Rodziców - a zwłaszcza Ojca - jeśli już decyzja będzie podjęta i będą pieniądze (lub kupno na raty) - to mam obawy, że trudno będzie go namówić, aby czekał na promocję i szukał po iluś tam sklepach - mam w tym względzie złe doświadczenia Cóż - to nie nasze pokolenie ...
Rozumiem. Mimo to warto byłoby się chociaż przejechać i rzucić na to okiem. Jeśli okaże się, że lodówka spełnia wasze oczekiwania, to na pewno da się to odpowiednio zorganizować. Zakupy ratalne dają teraz tyle możliwości, że pewnie i można za pół roku dopiero rozpocząć spłatę.

[/QUOTE]
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2006, 23:39   #163
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Jest kilka modeli o szerokości 54-55cm (chociażby jeden bardzo przyjemny ARDO, ale nie pamiętam w tym momencie symbolu... chyba 26SH i 26AH (ten drugi tańszy)), ale jednak jak zajrzysz do środka, przekonasz się, że te już są rzeczywiście małe. Jak do tego dodasz szerokie ścianki w większości przypadków, to naprawdę tracisz sporo przestrzeni.
(...)
Wiem, wiem - tak jest w zdecydowanej większości lodówek w cenie około 900-1200 zł ...

Jak na razie jednak temat zakupu lodówki jest "zamrożony" - ale dzięki @andrzejj9 za wszystkie rady

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2006, 07:08   #164
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !

Wiem, wiem - tak jest w zdecydowanej większości lodówek w cenie około 900-1200 zł ...

Jak na razie jednak temat zakupu lodówki jest "zamrożony" - ale dzięki @andrzejj9 za wszystkie rady

Pozdrawiam
ro29
Ok, a jakby co, to służę radą. Trochę się w tych lodówkach teraz orientuję


Aha, przy okazji jedno pytania - instrukcja, którą dostałem jest w różnych językach, ale jakoś nie ma tam żadnego, który byłby mi znany, a chciałbym się upewnić w dość oczywistej myślę kwestii - czy ustawienie chłodzenia na pokrętle na "1" oznacza, że jest najsłabsze mrożenie, czy temperatura ustawiona na 1stopień (czyli najsilniejsze)?


Jeszcze tylko takie dwie uwagi z użytkowania lodówki:

1) Naprawdę pozytywnie zostałem zaskoczony, jak w zeszła sobotę (9 dni temu) zrobiliśmy z ojcem zakupy - między innymi szynkę i ser - i wrzuciłem to do tego specjalnego pojemnika na tego typu żywność. Dzisiaj - po 9 dniach - szynka jeszcze spokojnie nadaje się do jedzenia i co więcej - wygląda na całkiem świeżą! Sera już nie ma, ale w sobotę jeszcze był i prezentował się podobnie.

Porównuję to do starej lodówki, kiedy ser wytrzymywał jakieś dwa dni, z czego po pierwszym już robił się zielony, podobnie zresztą jak szynka. Przyznam, że jestem pod wrażeniem, pozytywnym


2) Dwa to tylko zaznaczenie faktu, że kilka dni temu dostałem pieniądze, które zostały mi niesłusznie naliczone, na konto
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2006, 09:09   #165
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
andrzejj9 mozna prosic o swieza fote z wewnatrz, nie zebym byl ciekaw co trzymasz w zalrazalce, ale ile jest szronu, a moze snieg sie wytworzyl itd
Bylo nie bylo to dosc istotna sprawa dla przyszlych kupujacych
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp Calme Fotografia 2839 29.01.2021 11:46
Kupno pralki i lodówki - prośba o doradzenia Kunte Off topic 2 27.03.2009 10:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.