Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.04.2006, 18:16   #106
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak masz pecha to nawet miele sie zepsuje dosc szybko
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.04.2006, 18:33   #107
Memphisus
peace 4 us ;)
 
Avatar użytkownika Memphisus
 
Data rejestracji: 25.10.2003
Lokalizacja: Far away from here
Posty: 291
Memphisus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kraluk
O tak. Mój kumpel ma pralkę od Indesita i naokrągło się mu psuje... Takiego syfu na oczy nigdy nie widziałem...

Natomiast ja polecam sprzęt od Amici - polski, dobry, niezawodny
Mam pralkę Indesita już 8 lat, pracuje praktycznie non stop i tylko jeden raz wymieniałem grzałkę - lubie łamać stereotypy
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down." - Wilson Mizner
Memphisus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2006, 00:07   #108
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Stef
ja mam w domu 2 amiki, jedna ma lat bodajrze 8, druga z 6.
dotychxzas awarii nie bylo zadnych ani na jednej ani na drugiej, a przy duzej rodzinie pralka leci praktycznie dziennie,wiec wytrzymala jest.
drugi plus-jest cicha.
parametrow technicznych juz nie pamietam,ale jakies specjalnie super nie sa.
Prawdę mówiąc, trochę mnie zaskakują wypowiedzi - chodziażby powyższa czy też kolegi @kraluk, polecające pralki Amica - jak dotąd sporo złego o nich słyszałem - czytając chociażby na forum Elektroda, czy np. jak mojej Ciotce popsuła się Wiatka, było dwóch specjalistów (zrezygnowała z naprawy bo za droga) i obu się pytała co kupić - odradzali na pierwszym miejscu Amicę - ponoć awaryjne bardzo, części też niezbyt tanie, kiepskie wykonanie itd.
Co nie znaczy, że nie lubię tej firmy - prawdę mówiąc mam nawet jakąś do nich sympatię - ale trochę się naczytałem - i mam też doświadczenia z nabytą rok temu kuchenką oraz ich serwisem - niezbyt dobre - więc stąd moje takie jak na razie zdanie o tej firmie

Cytat:
Napisany przez prometeusz
(...) Polarom mowimy stop - jakie by nie byly
Nie wiem jak te nowe Polary - ale o starym Polar Ekonomik mam dobre zdanie - w tym roku stuknie jej 18 lat - i jak na razie tylko dwukrotna wymiana grzałki i ostatnio elektrozaworów (samodzielna na szczęście) - co prawda rdza ją trochę już bierze i nie dowirowuje do końca - ale jak na tyle lat, to wątpie, aby szło kupić dziś coś tak trwałego.

Cytat:
Napisany przez Stef
jak masz pecha to nawet miele sie zepsuje dosc szybko
Prawda, prawda ...

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 20.04.2006 o godz. 00:09
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2006, 00:26   #109
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Ciekaw jestem czy zakup może już zrobiony - a jeśli tak to jakie wrażenia
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Co do tych poprzednich wymienionych modeli, to pomimo ładnego wyglądu wizualnego Mastercook raczej odpada, bo.. to Mastercook Rozmawiałem już w dwóch punktach i potwierdzają się opinię, że lepiej na kilka polskich firm uważać. Raz, że są dość awaryjne, dwa - że jak już się coś zepsuje, to są problemy z serwisie. Tego raczej się nie boję, bo o swoje mogę się kłócić, ale myśl, że lodówka mogłaby się psuć skutecznie mnie do tych firm zniechęca.
(...)
Mastercook to Wrozamet - nie mają zbyt wielkich tradycji w produkcji lodówek.
A ciekaw jestem co słyszałeś o innych polskich firmach ? Bo piszesz, że na kilka trzeba uważać - mam na myśli np. Amicę ??
Prawdę mówiąc, jeśli chodzi o "polskie" lodówki to z trzech znanych mi firm - Polar, Amica, Mastercook najlepszą opinię słyszałem kiedyś jeszcze o Polarze - ale nie wiem czy to się nie zmieniło ostatnio. Z tym, że mają kiepski wybór na dziś - jeśli się nie mylę, należą chyba teraz do Whirpool'a ?

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Najbardziej natomiast podoba mi się Indesit - mojej mamie zresztą też i coraz bardziej jestem do niego przekonany. (...)
Jeśli już taką kupiłeś - to powodzenia - bo ja akurat trochę złego o nich słyszałem - chyba nawet w tym temacie ktoś wspominał - czy też kiedyś na Forum Elektrody. Choć z drugiej strony Wuja ma ich pralkę chyba już z 8-9 lat - i jak na razie żadnej naprawy.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2006, 12:13   #110
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Ciekaw jestem czy zakup może już zrobiony - a jeśli tak to jakie wrażenia
Zakup jeszcze nie dokonany, ale mimo to kolejnych wrażeń dochodzących wraz z poszukiwaniami jest wiele


Przede wszystkim byłem jeszcze w kolejnych punktach, np. Media Markcie na Bielanach Wrocławskich, gdzie lodówek jest zatrzęsienie. Spodobało mi się tam kilka kolejnych modeli, ale jak chciałem porozmawiać z kimś na ich temat, to jakoś w pobliżu była tylko tak na oko 20-letnia blondynka. Nie że oceniam wiedzę po pozorach, ale miałem pewne obiekcje, czy będzie ona w stanie mi coś konkretnego na temat lodówek powiedzieć. Ale że nie było nikogo innego, to spytałem..

No i właśnie.. To, czego po dłuższych dociekaniach udało mi się dowiedzieć, to że Indesit, Ariston, Argo to firmy włoskie, więc ich produkty są całkiem niezłe. Już nawet nie chciało mi się poinformować jej, że Indesit i Ariston to jeden producent, bo dalsza rozmowa nie miała sensu. Zanotowałem więc tylko ciekawe modele i wyszedłem z zamiarem poszukania czegoś na ich temat na internecie.


Kilka dni później musiałem wyjechać do Warszawy, więc tam również pochodziłem po sklepach i znalazłem jeszcze jeden ciekawy model. O nich na końcu.


Cytat:
Mastercook to Wrozamet - nie mają zbyt wielkich tradycji w produkcji lodówek.
A ciekaw jestem co słyszałeś o innych polskich firmach ? Bo piszesz, że na kilka trzeba uważać - mam na myśli np. Amicę ??
Prawdę mówiąc, jeśli chodzi o "polskie" lodówki to z trzech znanych mi firm - Polar, Amica, Mastercook najlepszą opinię słyszałem kiedyś jeszcze o Polarze - ale nie wiem czy to się nie zmieniło ostatnio. Z tym, że mają kiepski wybór na dziś - jeśli się nie mylę, należą chyba teraz do Whirpool'a ?
Wiesz, nie pamiętam już dokładnie, które firmy były wymienione. Na pewno był tam Polar i Amica, może również i Mastercook, bo o Whirlpoolu z kolei wydaje mi się, że słyszałem całkiem pochlebną opinię.


Cytat:
Jeśli już taką kupiłeś - to powodzenia - bo ja akurat trochę złego o nich słyszałem - chyba nawet w tym temacie ktoś wspominał - czy też kiedyś na Forum Elektrody. Choć z drugiej strony Wuja ma ich pralkę chyba już z 8-9 lat - i jak na razie żadnej naprawy.
Akurat o Indesicie słyszałem właściwie same pozytywne opinie. No może poza jedną, w Warszawie. Próbowałem z kolejnym 'specjalistą' z obsługi rozmawiać na temat lodówek. Usłyszałem właśnie, że lodówki Indesit są beznadziejne. Zacząłem dopytywać się skąd taka informacja, na co w końcu usłyszałem, że to dlatego, że ten sprzedawca posiada w domu pralkę tej firmy i ciągle się mu ona psuje.. W tym momencie podziękowałem za dalszą rozmowę..




A jeśli chodzi o te modele, nad którymi się teraz waham.

1) Jest to nadal jeden model Indesit, ale mniejszy niż ostatnio - TA AN 2. Wysokość 150 cm, szerokość 60, głębokość ok. 63. Ale wymiary wewnętrzne są całkiem spore i w porównaniu do obecnej lodówki straciłbym w sumie ok. 7 cm wysokości lodówki, natomiast zyskał na głębokości, szerokości i nawet wysokości zamrażalki.



Cena ok. 1100 złotych. W MM 1199 i pewnie ją tam bym kupował, bo za 50 złotych miałbym utylizację starej lodówki, co we własnym zakresie może być problemem.


2) Spodobał mi się jeden model Ardo - SH (ewentualnie AH) 36. Jest wyższa, bo ma 168 cm i to chyba jednak dla nas będzie za dużo (jeszcze dokładnie pomierzę), ale bardzo fajna w środku:



Cena w sklepie wysoka, bo 1699, ale na internecie udało mi się znaleźć za ok. 1200.


3) No i ostatnia, którą znalazłem w warszawskim sklepie Saturn. Jest to Ariston, ale ze starej serii MT AA 291V.

Lodówka naprawdę świetna. Najpierw niezależnie podszedłem do niej ja i zatrzymałem się na dłużej, bo cholernie mi się spodobała. Potem to samo zrobiła moja mama i aż zawołała mnie, że znalazła coś naprawdę fajnego A we Wrocławiu wczoraj podobny model tylko wyższy (331) pokazałem ojcu i też bardzo mu się spodobał.

Wysokość 150cm szerokość i głębokość po 60, czyli dla naszych potrzeb idealnie. Do tego spora w środku i z wieloma dodatkowymi 'bajerami', jak dodatkowy pojemnik na mięsco, czy wędliny, taka śmieszna 'rączka' na.. właściwie sam nie wiem na co, ale mi pasuje na butelkę Do tego osobny uchwyt na butelki, pojemnik na masło, dobrze zrobiony pojemnik na owocę i warzywa.. Generalnie naprawdę funkcjonalna, dobrze przemyślana lodówka, a do tego bardzo ładna:

(na zdjęciach niespecjalnie to widać, ale znalazłem jakieś na internecie, to umieszczam)



Problelem jest tylko.. cena. Ale nie cena w ogóle, bo na modele droższe od początku nie patrzyliśmy. Problem polega na tym, że w tym warszawskim sklepie widziałem ją za 890 złotych, co było ceną rewelacyjną. Nie spodziewałem się, że to jakaś specjalna promocja, albo coś, zwłaszcza że ten człowiek z obsługi (niestety ten sam od pralki Indesita..) mówił, że to nowy model i dopiero przyszedł.

W warszawie nie miałem dostępu do internetu, a jak po powrocie sprawdziłem cenę w internetowych sklepach, okazało się, że najtaniej można ją dostać za.. prawie 1400 złotych! I co gorsza, w żadnym sklepie na miejscu, łącznie z Media Marktem (w którym nota bene kosztowała prawie 1500 złotych..) już jej nie ma..

Tak więc tu pojawił się problem, bo zakładając w ogóle, że w tych sklepach internetowych jest ona jeszcze dostępna, to razem z wysyłką wyszłoby koło 1500 złotych, a to o prawie 500 więcej niż planowaliśmy wydać..


Ale że lodówka bardzo mi się podoba, to spróbuję jeszcze zrobić to inaczej. Dzwoniłem już do drugiego punktu Saturna w Polsce (niestety we Wrocławiu jeszcze nie ma tej sieci), który jest w Katowicach, żeby dowiedzieć się, czy mają może ten model. Niestety nie, a szkoda, bo to skróciłoby drogę ewentualnego transportu o dobre 150 km. Będę więc próbował zorganizować jakiś transport lodówki z Warszawy. Pojechałbym sam, gdyby nie to, że lodówek nie można w czasie transportu (i właściwie w ogóle) kłaść pod kątem mniejszym niż 45 stopni. Tak więc po prostu podzwonię po firmach wysyłkowych, żeby się dowiedzieć, czy i ewentualnie za ile mogą mi to stamtąd przywieźć. Znajomych w Warszawie, którzy by to na mniejscu kupili mam, więc z tym nie będzie problemu. A jeśli transport wyniesie do powiedzmy 200- 250 złotych, to i tak cena wyjdzie całkiem przyzwoita.

Pomyślę jeszcze. W każdym razie na teraz ten model podoba mi się najbardziej i będę się starał go jakoś za sensowne pieniądze sprowadzić.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2006, 12:35   #111
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Zakup jeszcze nie dokonany, ale mimo to kolejnych wrażeń dochodzących wraz z poszukiwaniami jest wiele
(...)
To normalne - chodzisz, oglądasz, wrażeń coraz więcej, -a często sam już nie wiesz co kupić

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...) Spodobało mi się tam kilka kolejnych modeli, ale jak chciałem porozmawiać z kimś na ich temat, to jakoś w pobliżu była tylko tak na oko 20-letnia blondynka. Nie że oceniam wiedzę po pozorach, ale miałem pewne obiekcje, czy będzie ona w stanie mi coś konkretnego na temat lodówek powiedzieć. Ale że nie było nikogo innego, to spytałem..(...)
Cóż - rzeczywistość - jak się czasem człowiek zapyta coś w takich sklepach to śmiechu warte - z tym, że niestety uwzględnij, że ja czy Ty, się jeszcze zorientujemy - ale już np. moi Rodzice w wiele tego co powie sprzedawca, by uwierzyli. I nie tylko oni
Oczywiście czasem trafią się uczciwi i fachowi sprzedawcy

Akurat w MM ze sprzedawcami za dużo nie mieliśmy do czynienia - co prawda kupowaliśmy tam kuchenkę - ale sami mieliśmy upatrzony model, byliśmy już tam wcześniej - więc nasz kontakt ze sprzedawcą się ograniczył się głównie do rozmowy - "proszę Pana - tą kuchenkę kupujemy" i dalszych formalności.
Natomiast pamiętam jak kupowaliśmy odkurzacz - w takim większym sklepie "normalnym" - to ja sprzedawcę informowałem czym się różnią dwa modele od siebie - bo sam nie wiedział - najlepsze, że tą wiedzę, nie miałem z Internetu, tylko z folderu, który on sam mi dał, podczas naszej poprzedniej wizyty w tym sklepie

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
W MM 1199 i pewnie ją tam bym kupował, bo za 50 złotych miałbym utylizację starej lodówki, co we własnym zakresie może być problemem.
(...)
Nie wiem czy u nas byłby to problem - są firmy co za darmo odbierają taki złom - co prawda nie wiem czy też lodówki - nie widzę teraz ich reklamy w osiedlowej gazetce - jak rok temu wymieniliśmy kuchenkę, to wieczorem zadzwoniłem do tej firmy, rano następnego dnia przyjechali, zabrali i po problemie.
Pomijam fakt, czy oni to robią zgodnie z wymogami prawa tą utylizację itd.

A w kwestii sprowadzania lodówki z Warszawy ... mhmm - skoro jednak wyjdzie dużo taniej ... tylko sporo z tym zachodu

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2006, 09:02   #112
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cholera.. chyba jednak jedyny sposób na zakup tej lodówki, to internet.. Dzwoniłem przed chwilą po punktach Saturna i już nie mają jej nigdzie. Mieli zresztą tylko w tym jednym punkcie, w którym wtedy byłem, w drugim warszawskim nie ma jej od września, a i w tym została już kupiona..

No nic, pojeżdżę jeszcze dzisiaj trochę po Wrocławiu, żeby już sprawdzić wszystkie punkty, jakie znam, a jak nic nie znajdę, to będę się przymierzał do zakupu internetowego..

Czemu często tak jest, że sprzęt z poprzednich, nieprodukowanych już serii, jest o wiele bardziej atrakcyjny od nowszego..?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2006, 10:42   #113
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Czemu często tak jest, że sprzęt z poprzednich, nieprodukowanych już serii, jest o wiele bardziej atrakcyjny od nowszego..?
Sam sobie już też nie raz zadawałem takie pytanie - bo też się z takim czymś spotkałem
Wiesz - często firmom chodzi o to, żeby nowe modele były może tańsze w produkcji, po drugie zawsze nowości przyciągają itd.
Choć jak się czasami na pewne rzeczy patrzy to naprawdę człowiek się dziwi ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2006, 19:46   #114
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ehh... powoli zaczynam tracić wiarę w ludzi..

Byłem wczoraj jeszcze w Avansie, żeby zobaczyć, czy tam przypadkiem nie mają tej lodówki. Mieć nie mają, chociaż podobno mogą sprowadzić (tylko, że za.. 1699 złotych..), ale nie o to mi chodzi. To, co mnie po raz kolejny przybiło, to obsługa. Już się właściwie przyzwyczaiłem do całkowitej niekompetencji i niewiedzy sprzedawców, jak również 'olewczości' w stosunku do klienta, ale jednak czasami ciągle można mnie zaskoczyć. Za ladą w sklepie były trzy osoby, a czekałem chyba z dwie minuty zanim ktoś się mną zainteresował (nie lubię przerywać, jeśli nie muszę, a nie zrezygnowałem tylko dlatego, że to mi zależy na znalezieniu tego modelu). A i dalsza rozmowa daleka była od przyjemnej..

Generalnie po raz kolejny przekonałem się, że w Polsce w większości sklepów klient jest intruzem, który tylko przeszkadza i trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Nie ma kompletnie zainteresowania klientem, świadomości tego, że to on jest przecież najważniejszy i od niego zależy egzystencja firmy.

Jestem po 5 już prawie latach studiów związanych z marketingiem i rozumiem, że moja wiedza w tym zakresie jest większa niż przeciętnego człowieka, ale niektóre rzeczy przecież są tak oczywiste.. Klient zostanie obsłużony dobrze, jest szansa, że przyjdzie tu jeszcze raz lub poleci sklep znajomym. Jeśli zostanie olany, na pewno nie pojawi się podobnie, a przy okazji powie komu się tylko da, że tu lepiej zakupów nie robić. Przecież to jest takie proste..

Muszę przyznać, że Polska po raz kolejny mnie przygnębia.. Jedyne chyba, co Polacy potrafią robić dobrze to narzekać na wszystkie czynniki zewnętrzne, ale nigdy nie szukać zmian w sobie. Wszyscy przedsiębiorcy narzekają, że jest źle, ale znacząca większość z nich nie robi kompletnie nic żeby to zmienić. Chyba niejako oczekuje, że.. sam nie wiem, że im się coś lepszego z góry należy..

Jak widzę to zniechęcenie obsługi, to olewanie wszystkich, tą opryskliwość, to niedobrze mi się robi. I przyznam też, że nie rozumiem, jak właściciel sklepu coś takiego może tolerować. Ja kilka razy w tygodniu robiłbym kontrole (podsyłanie anonimowych 'marudnych klientów' i po czymś takim, jak to, dawał wyraźne ostrzeżenie, a potem po prostu wyrzucał na zbity łeb. Bo po cholerę firmie pracownik, który nie tylko nie zachęca, ale wręcz zniechęca potencjalnych klientów!

Inna też rzecz, że dobrze nie będzie pracował pracownik, który nie jest odpowiednio wynagradzany i któremu na pracy nie zależy. Ale to już kwestia do dłuższych rozważań. Zastanawiam się tylko czasami, czy w Polsce w końcu niektórzy zrozumieją, że dobrze wynagradzany pracownik, świadomy swoich obowiązków i taki, któremu na pracy zależy, naprawdę wiele dla firmy może zrobić. Natomiast taki, który - między innymi z powodu niskiego wynagrodzenia - ma firmę generalnie gdzieś, jest dla niej gorszy niż żaden..

Ale to chyba jeszcze długo będę musiał na taką świadomość poczekać...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2006, 20:05   #115
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
[...] To, co mnie po raz kolejny przybiło, to obsługa. Już się właściwie przyzwyczaiłem do całkowitej niekompetencji i niewiedzy sprzedawców, jak również 'olewczości' w stosunku do klienta, ale jednak czasami ciągle można mnie zaskoczyć. Za ladą w sklepie były trzy osoby, a czekałem chyba z dwie minuty zanim ktoś się mną zainteresował (nie lubię przerywać, jeśli nie muszę, a nie zrezygnowałem tylko dlatego, że to mi zależy na znalezieniu tego modelu). A i dalsza rozmowa daleka była od przyjemnej..

[...]
Wiesz co?

Zdziwisz się, ale jakbym widział... Irlandię!

Tu jest dokładnie tak samo, a niekompetencja wprost przerażająca.

W wielu sklepach zdarzało mi się wiedzieć dużo więcej niż sprzedawcy, ale to, co spotkało mojego kumpla kilka miesięcy temu wprost nadaje się do działu "humor".

Oto cała sytuacja:

Wchodzi do firmowego, dużego sklepu SONY.

Sprzedawca pyta: "Are you OK?" (to taka tutejsza forma pytania - "osochozi?")

Kolega - "chciałem kupić Playstation"

Sprzedawca - "a to nie, my tu tylko Sony sprzedajemy"

Nie uwierzyłbym, ale jakiś czas temu pytałem w tym samym sklepie o VAIO i usłyszałem podobną odpowiedź.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2006, 23:49   #116
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

@andrzejj9 - sporo z tego co piszesz to niestety racja - w wielu sklepach czy punktach obsługi człowiek jest w mniejszym czy większym stopniu traktowany jak "petent". A jeśli nawet nie - to tak jakoś dziwnie - sam mam takie ksero/sklep papierniczy na osiedlu - niby miło - dzień dobry itd. - ale w sumie czuje się, że im prędzej człowiek sobie pójdzie tym lepiej

Oczywiście zdarza się naprawdę miłe traktowanie i kompetentne (np. w kiosku drogeryjnym na ryneczku - zazwyczaj tam kupuję - naprawdę miła obsługa jak na taki punkt) - ale to niestety jest mniejszość ...

A czemu tego nie rozumieją zarówno sami pracownicy czy nadzorujący/właściciele - też mnie to zastanawia - szczególnie w tym mniejszych punktach - jeśli np. sprzedający jest też właścicielem - choć oczywiście im większy punkt tym zazwyczaj gorzej.

Cóż ...polska rzeczywistość ...
Choć jak pisze @joujoujou - nie tylko polska jak widać
Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 03.05.2006 o godz. 23:52
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 11:10   #117
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
(...)Oczywiście zdarza się naprawdę miłe traktowanie i kompetentne (np. w kiosku drogeryjnym na ryneczku - zazwyczaj tam kupuję - naprawdę miła obsługa jak na taki punkt) - ale to niestety jest mniejszość ...(...)
Zapewne sprzedawca = właściciel

A właśnie kwestia motywacji pracownika odgrywa główną rolę. Jeśli nie są odpowiednio motywowani, to traktują robotę jak wiadomo co...
Mój kumpel pracuje w sklepie z RTV-AGD i ma % od sprzedaży, więc zapier...la jak mały motorek i naprawdę wejść do takiego sklepu, gdzie właśnie SPRZEDAWCOM zależy na sprzedaży to jest przyjemność. Kwestia organizacji.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 12:02   #118
dariusz46
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika dariusz46
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Posty: 165
dariusz46 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odkurzacz to odkurzacz wazne zeby robil to co ma robic czyli jesc smieci ))
__________________
Mrok Ciemność Ogarnia Me Ciało Przygotuwuje Się Na Nadejście Anioła Śmierci
dariusz46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 21:37   #119
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kristoferros
Zapewne sprzedawca = właściciel

A właśnie kwestia motywacji pracownika odgrywa główną rolę. Jeśli nie są odpowiednio motywowani, to traktują robotę jak wiadomo co...
Mój kumpel pracuje w sklepie z RTV-AGD i ma % od sprzedaży, więc zapier...la jak mały motorek i naprawdę wejść do takiego sklepu, gdzie właśnie SPRZEDAWCOM zależy na sprzedaży to jest przyjemność. Kwestia organizacji.
Dokładnie..

Dzisiaj byłem w MM oglądać aparaty i w końcu trafiłem na sensownego sprzedawcę. Nie dość, że podłączył mi baterie do dwóch aparatów i mogłem się wkońcu nimi spokojnie pobawić, to jeszcze całkiem sensownie można było z nim pogadać. Aż chciało się to robić, co w sklepach ostatnio jest dla mnie raczej rzadkością.

Potem natomiast poszedłem do FotoJokera mniej więcej z tym samym zamiarem i tutaj kobieta nie była mi w stanie nawet różnic między Canonem a Sony wymienić. Ja rozumiem jeszcze, że np. w MM każdy sprzedawca nie musi się na wszystkim znać, ale jeśli w salonie fotograficznym sprzedawca nie zna się na aparatach, to na czym..??
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 22:51   #120
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proponuje jednak zebys najpierw dowiedzial sie wszystkiego o tym czego szukasz (teraz na topie jak widze sa aparaty cyfrowe), a do sklepu patrzec jak sa wykonane, i z checia ewentualnego zakupu, wybral sie w ostatniej kolejnosci.

Co do aparatow, przydatne linki (jest tam duzo pogladowych zdjec robionych kazdym z testowanych aparatow): www.steves-digicams.com i www.dpreview.com
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp Calme Fotografia 2839 29.01.2021 11:46
Kupno pralki i lodówki - prośba o doradzenia Kunte Off topic 2 27.03.2009 10:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.