Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.07.2008, 17:25   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wyjazd zagraniczny autem sluzbowym.

Witam,
Wybieram się do Włoch tego lata (prawdopodobnie droga przez Niemcy, Austrię) i mam pare pytan do doswiadczonych wojażerów.

Muszę jechac sluzbowym autem bo jest wieksze, ma lpg itp.

- Czy trzeba miec upowaznienie z firmy, jezeli tak to jakie i jak powinno wygladac w przypadku kontroli policji np. w Niemczech, Austrii i Wloszech.

- Jak wyglada sprawa winiet, mozna kupic w polsce np. na autostrady w Niemczech, Austrii i Wloszech, czy oplaca sie kupować tam? Czy sa to czasowe winiety, czy odleglosciowe. We Wloszech slyszalem ze sa za przejechane kilometry, ale wole sie upewnic.

- Jak wyglada sprawa z LPG, wiem ze moga byc inne koncowki, ale jak wyglada z dostepnoscia stacji i automatycznie z dostepnoscia tych koncowek.

Co jeszcze powinienem wiedziec, bo nie ukrywam, to moj pierwszy wyjazd zagraniczny sluzbowka. Wiem, ze trzeba uwazac na ograniczenia, bo czasami slono sie za nie placi i czasem gorzej niz u nas.


pozdrawiam!
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.07.2008, 20:42   #2
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak dostales autko na wylacznosc i jest ono przypisane do Ciebie to wszystko powinno byc w warunkach umowy.

jesli chodzi o wniety to w Austrii sa na 7 dni, pozniej na miesiac lub bodajze dwa i rok. kupujesz u nas na granicy albo na pierwszej stacji w Austrii. niektore tunele moga byc platne. we Wloszech to chyba nie ma winiet tylko bramki sa, ale pewnosci nie mam.

w Austrii lpg trzeba szukac czasem, choc tragedii nie ma. we Wloszech to juz bez problemu.

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 22.07.2008 o godz. 20:53
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2008, 00:34   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman Podgląd Wiadomości
jak dostales autko na wylacznosc i jest ono przypisane do Ciebie to wszystko powinno byc w warunkach umowy.

jesli chodzi o wniety to w Austrii sa na 7 dni, pozniej na miesiac lub bodajze dwa i rok. kupujesz u nas na granicy albo na pierwszej stacji w Austrii. niektore tunele moga byc platne. we Wloszech to chyba nie ma winiet tylko bramki sa, ale pewnosci nie mam.

w Austrii lpg trzeba szukac czasem, choc tragedii nie ma. we Wloszech to juz bez problemu.
Mam pozwolenie, ale w jezyku polskim (nie musze miec tlumaczenia?), ale w dowodzie auta wiadomo...jest firma.
Dzieki za odpowiedz, a jak z koncowkami do LPG ?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2008, 00:52   #4
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jak masz wszystkie papiery do auta, to nie jest istotne co jest wpisane w dowodzie, nie raz mnie kontrolowali za granic***261; w nie moim aucie i si***281; nie czepiali, akurat o to si***281; nie czepiali, bo co do przestrzegania przepis***243;w drogowych wobec obcokrajowc***243;w to s***261; baaaardzo drobiazgowi. winiety zawsze kupuj***281; na granicy, przynajmniej kupowa***322;em, jak jeszcze by***322;y granice...
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2008, 10:19   #5
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
winietek lepiej nie zapominac. co do ograniczen i kontroli, nie zdziw sie jak np. zatrzymaja Cie karabinierzy i zrobia kontrole czy kontrabandy nie przewozisz .

jesli chodzi o koncowki do lpg to prawde mowiac nie wiem, we Wloszech pewnie wiekszego problemu nie ma, bo sporo instalacji jest wlasnie stamtad, w Austrii to nie wiem.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2008, 15:54   #6
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
O ***347;wietny temat, cz***281;***347;ciowo pokrywa si***281; z moimi potrzebami

Wybieram si***281; do Wiednia na wycieczk***281;, start z okolic K***281;dzierzyna Ko***378;la. Sprawa winiet w Austrii zosta***322;a ju***380; wyja***347;niona, a jak wygl***261;da to w Czechach? Mo***380;na gdzie***347; znale***378;***263; jaka***347; mapk***281; z zaznaczonymi p***322;atnymi drogami w tych krajach?

@Kasprzak wiesz ju***380; co***347; o dost***281;pno***347;ci LPG i ko***324;c***243;wkach?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.