Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.07.2005, 12:30   #1
Ackbar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Ackbar
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 95
Ackbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Wyłamana nóżka w procu

Witam
Mam zabawny/straszny problem. Wyłamała się jedna z nóżek procka (fc-pga).Nie ułamała się w połowie , ale jakby wyłamała cała, nózka jest, nie zgubiła się.Czy jest jakaś możliwość żeby ten procek naprawić idoprowadzić do stanu używalności, nie wiem przylutowac nózkę czy jak?
Będę widzieczny za sugestie i pomoc.Pozdrawiam

Załączm skany procka i nózki.
Dołączone pliki
File Type: zip nóżka.zip (86.8 KB, 101 oglądane)
Ackbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2005, 12:46   #2
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hmm, musiałbys miec bardzo, ale to bardzo cienki grot w lutownicy - można spróbować

Wiesz może z czego nożka jest wykonana?

Mi się coś zdaje, że ze złota

Można spawać złoto?

Nie znam się na spawaniu
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 12:49   #3
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ackbar
Witam
Mam zabawny/straszny problem. Wyłamała się jedna z nóżek procka (fc-pga).Nie ułamała się w połowie , ale jakby wyłamała cała, nózka jest, nie zgubiła się.Czy jest jakaś możliwość żeby ten procek naprawić idoprowadzić do stanu używalności, nie wiem przylutowac nózkę czy jak?
Będę widzieczny za sugestie i pomoc.Pozdrawiam

Załączm skany procka i nózki.
To okropnie delikatna robota, jeden moj znajomy kupil takiego procka na allegro (jako uszkodzony), ten mial wiecej nozek wylamanych - zintegrowal go wiec z plyta glowna zlutowal go na stale z socketem
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 12:51   #4
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@Ormianin dobre

Chciałbym to zobaczyć jak on to zrobił
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 12:56   #5
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
@Ormianin dobre

Chciałbym to zobaczyć jak on to zrobił
Ja też
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 13:20   #6
Ackbar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Ackbar
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 95
Ackbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
To okropnie delikatna robota, jeden moj znajomy kupil takiego procka na allegro (jako uszkodzony), ten mial wiecej nozek wylamanych - zintegrowal go wiec z plyta glowna zlutowal go na stale z socketem
W sumie proc ma wejść w przejściówkę Socket370-Slot i dopiero w płytę.Niestety nie jestem na tyle wprawionyw lutowaniu. Znajomy coś wspominał o specjalnym kleju do elektroniki przewodzącym prąd, ale jest w tych sprawach laikiem więc nie wiem czy brać to na poważnie.
Ktoś moze sie spotkał z podobnym problemem na sieci?

Dzieki za odzew.
Ackbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 13:54   #7
ManDragon
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ManDragon
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Trzebnica>Wrocław
Posty: 379
ManDragon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ackbar
W sumie proc ma wejść w przejściówkę Socket370-Slot i dopiero w płytę.Niestety nie jestem na tyle wprawionyw lutowaniu. Znajomy coś wspominał o specjalnym kleju do elektroniki przewodzącym prąd, ale jest w tych sprawach laikiem więc nie wiem czy brać to na poważnie.
Ktoś moze sie spotkał z podobnym problemem na sieci?

Dzieki za odzew.
Taki klej można kupić w sklepach z elektroniką lub motoryzacyjnych (w samochodach jest stosowany do naprawy przerwanych ścieżek ogrzewania w tylnej szybie). Moim zdaniem moze sie udać przykleić tą nóżke. Albo jest jeszcze inne wyjście, można włożyć najpierw tą urwaną nóżke do socketa tak zeby troche wystawała, przyłożyć procka i docisnąć radioatorem
ManDragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 15:17   #8
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z lutowaniem bym uwazal, nie wiadomo z czego to jest wykonane i jak bedzie sie zachowywac cyna. Inna sprawa to temperatura, mozna przegrzac cos tym bardziej jesli ktos jest malo wprawiony w lutowaniu.

Klej to czysta i bezpieczna robota - tak mi sie wydaje, bo nigdy nie bawilem sie tym
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 15:22   #9
Blackegg
Szperacz
 
Avatar użytkownika Blackegg
 
Data rejestracji: 26.06.2005
Lokalizacja: Halifax, UK
Posty: 238
Blackegg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lutowanie może się udać ale pamiętać trzeba że takie łączenia cholernie się grzeją i powodują straty co w przypadku procka może go spowolnić! Przy napięciach żędu paru wolt i wysokim amperarzu coś może się stać.
__________________
I decide to want you... now i know... I need...
If you have any problems with your computer stay calm and... OVERCLOK until it will burn out!!!
Blackegg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 16:54   #10
ManDragon
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ManDragon
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Trzebnica>Wrocław
Posty: 379
ManDragon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Blackegg
Przy napięciach żędu paru wolt i wysokim amperarzu coś może się stać.
Dlatego układów scalonych nie wolno lutować lutownicą transformatorową tylko kolbową
ManDragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 18:11   #11
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ManDragon
Dlatego układów scalonych nie wolno lutować lutownicą transformatorową tylko kolbową
To prawda, ale jemu chodzilo akurat chyba o cos innego
Powstale laczenie jest takie samo bez wzgldeu na rodzaj lutownicy a tu chodzi wlasnie o to spojenie
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 21:58   #12
MQs
Poważny używkownik
 
Avatar użytkownika MQs
 
Data rejestracji: 16.02.2005
Lokalizacja: Manowce Zdrój
Posty: 389
MQs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Klej przewodzący - jedyne, moim zdaniem słuszne rozwiązanie. W sklepach komputerowych pytaj. Jak nie to...
http://www.4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=73
ps. zauważyć należy, że chłodzenie każdy wzmacnia po takim klejeniu
__________________
MQs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 08:18   #13
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
@Ormianin dobre

Chciałbym to zobaczyć jak on to zrobił
No wiec ten procesor co go moj znajomy kupil byl po jakims upadku albo scisku, to byl duron 1200, nozki z jednej strony mial wylamane, z innej wygiete w taki sposob ze ciezko je bylo naprostowac bo latwo mozna bylo je wylamac. Kolega jest elektronikiem technikiem i pracuje w swoim fachu, wiec ma doswiadczenie w poslugiwaniu sie odpowiednim sprzetem do lutowania. Do procka dorobil z cienkiego miedzianego drutu dodatkowe nozki, to lutowal - bagatela 2 dni, jakims specjalnym stopem cyna + cos jeszcze, konstrukcja pierwotnie byla bardzo malo stabilna, miedziane nozki sie jednak lamaly tuz po wlozeniu do socketa... zrobil wiec inaczej, przez jakis czas pojawialy sie na naszym rynku plyty ECSa z zintegrowanym duronem/athlonem, podpatrzyl wiec jak to sie tam ma... i zrobil cos podobnego, wylutowal socket ze starej plyty MSI (KT-133), w nieznany mi sposob go "zmodernizowal" ...poprzez specjalistyczny sylikon docisnal procesor do podstawki, poprawil dolutowane nozki procesora i zlutowal to juz jako calos, ostroznie nalozyl radiator i .... dziala mu to do dzis
Jako ze ten moj znajomy jest sopecyficznym graciazem, zbiera takie elektroniczne zabytki i je naprawia, takich interesujacych komputerow (sprawnych!) ma wiecej... nawet na sprzedaz
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 10:45   #14
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
czy to celeron? jesli tak to powinien pojsc nawet z jedna wylamana nozka.....i byc moze zidentyfikuje ci go jako pentium a wtedy mozesz mu dac wieksza szyne
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 12:02   #15
Ackbar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Ackbar
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 95
Ackbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Dzięki za odzew w tej tragikomicznej sprawie.
W kwesti lutowania - lutuję tragicznie więc jakby co odpada chyba że ktoś ze znajomych miał doczynienia z takim przypadkiem i dobrze lutuje to się do niego uśmiechnę.
Jesli chodzi o klej , to wtym momencie najbardziej się do tego przychylam (kiedyś sklejałem modele, to mam obycie z klejem i drobnymi elementami).
Przy połączeniu klejowym martwi mnie tylko temperatura, co prawda w linku http://www.4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=73 jest podane że w wysokiej temperaturze szybciej twardnieje, ale chodzi mi odalszą eksploatację.
Procek to P3 866 na fsb 133, tak wiec wyłamana nózka nie ma jakiegoś modującego efektu (komp sie odpala i wiesza poczatkoym ekranie z biosem karty graficznej, ipokazuje 32 zamiast 64 MB z jej pamięci).
Napisałem posta też na forum Tweak, i tam mi ktos odwpowiedzaił że możliwe lutowanie , robota u zegarmistrz lub złotnika.
Na razie jeszcze zbieram uwagi i propozycje odnośnie tego problemu i będę się rozglądał za klejem, za naprawe wezmę się w przyszłym tygodniu i dam znać jak mi poszło.
Dzieki zapomoc i proszę o jeszcze jakieś rady i sugestie oraz wsparcie duchowe.

Ps. Co odpowiedniejsze klej prewodzący z linku powyrzej czy termoprzewodzący http://www.4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=72

Ostatnio zmieniany przez Ackbar : 26.07.2005 o godz. 12:18
Ackbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.