Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2006, 16:50   #16
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
JA bym dokupił ramu, powiedzmy jeszcze raz tyle. Plik wymiany powinien być regulowany przez system (przy obróbce grafiki potrafi nawet 2GB osiągnąć) defragmentacja dysku też pomoże .
Tak poza tym to ta płyta głowna (szczególnie jej chipset ) stanowią wąskie gardło całego systemu, zestaw na Sempron'ie 2800+ (s939) za około 350zl (łatwe podkręcanie) i płyta gł http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/59712 , która ma dwa gniazda kart graficznych AGP i PCI-E !!! ,stanowi dobrą propozycję (wymiana karty graficznej nie jest konieczna) wartą zastanowienia. ( razem pamięć+procek+płyta gł ~ 800zł) ale to jest już znacznie wydajniejszy sprzęt
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2006, 17:10   #17
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rork
JA bym dokupił ramu, powiedzmy jeszcze raz tyle. Plik wymiany powinien być regulowany przez system (przy obróbce grafiki potrafi nawet 2GB osiągnąć) defragmentacja dysku też pomoże .
Tak poza tym to ta płyta głowna (szczególnie jej chipset ) stanowią wąskie gardło całego systemu, zestaw na Sempron'ie 2800+ (s939) za około 350zl (łatwe podkręcanie) i płyta gł http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/59712 , która ma dwa gniazda kart graficznych AGP i PCI-E !!! ,stanowi dobrą propozycję (wymiana karty graficznej nie jest konieczna) wartą zastanowienia. ( razem pamięć+procek+płyta gł ~ 800zł) ale to jest już znacznie wydajniejszy sprzęt
Bardzo dobry zestaw kolega zlozyl. Nic lepszego nieznajdziesz.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 17:46   #18
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom68
Witam mam podobny zestaw (AMD 2500 barton,asrok k7s8x,1280mb,40+120 gb 2 fizyczne dyski, sapphire radeon9200 128mb vivo) co Ty.
No niezupełnie taki podobny Twój procek z tego co się orientuję ma pamięci cash 512 mb, mój tylko 256, mój radeon jest 64 megowy, Twój 128.
Mam 1 dysk fizyczny, i musze przyznać, że nie wiedziałam, że do zrzucania potrzebne są dwa. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 18:35   #19
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
No niezupełnie taki podobny Twój procek z tego co się orientuję ma pamięci cash 512 mb, mój tylko 256
Casche niejest specjalnie istotne. 256 w zupelnosci wystarczy.

Cytat:
Napisany przez rocher
mój radeon jest 64 megowy, Twój 128.
zabieg marketingowy. Wydajnosc miedzy 64MB a 128MB to 1-2%.

Cytat:
Napisany przez rocher
Mam 1 dysk fizyczny, i musze przyznać, że nie wiedziałam, że do zrzucania potrzebne są dwa. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?
Nie sa potrzebne.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 18:53   #20
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
zabieg marketingowy. Wydajnosc miedzy 64MB a 128MB to 1-2%.
Chyba masz na myśli 128MB a 256MB , bo 64MB w porównaniu ze 128MB róźnica w testach wydajnościowych kart jest dość duża napewno większa niż 2%.
Polecam testy kart na Benchmarku i Tweaku
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 19:07   #21
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jasne nie ma różnicy między 64 Mb a 128 Mb.
Polecam pograć w jakąś nową grę np.F.E.A.R na 64 Mb.
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 19:26   #22
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burt
Jasne nie ma różnicy między 64 Mb a 128 Mb.
Polecam pograć w jakąś nową grę np.F.E.A.R na 64 Mb.
Taa... A widzisz jakąś różnicę między GF4 MX440 64MB a GF4 MX440 128MB Ja nie widzę żadnej...
Owszem różnica będzie odczuwalna, ale wszystko zależy od GPU...
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 20:40   #23
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burt
Jasne nie ma różnicy między 64 Mb a 128 Mb.
Polecam pograć w jakąś nową grę np.F.E.A.R na 64 Mb.
Cytat:
Napisany przez Don Laser
Chyba masz na myśli 128MB a 256MB , bo 64MB w porównaniu ze 128MB róźnica w testach wydajnościowych kart jest dość duża napewno większa niż 2%.
Polecam testy kart na Benchmarku i Tweaku
Roznica zalezty tylko od GPU... Ram na kartach to czytsty marketing i naciaganie ludzi nieobeznanych w temacie.
Ram odgrywa wazna role na karcie ale zwiekszanie jego ilosci nieprzeklada sie na wydajnosc w znacznym stopniu. Jest to swego rodzaju taka sama taktyka jaka stosuje Intel. Zwieksza taktowanie swoich procesorow w mysl za tym ze wiecej Mhz = wiecej klientow.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Ostatnio zmieniany przez Qbi@k : 04.02.2006 o godz. 20:50
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 21:35   #24
tom68
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.01.2005
Posty: 29
tom68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
Mam 1 dysk fizyczny, i musze przyznać, że nie wiedziałam, że do zrzucania potrzebne są dwa. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?
Dokałdnie nie pamiętam jak Ci to wytłumaczyć( gdzieś to było chyba na CDRinfo)
ale jeden dysk - system i pinnacle odczytuje, a drugi zapisuje zrzucany materiał.Jeżeli jest tylko jeden dysk to te dwie czynności musi wykonać jeden dysk, co może sie odbić np. utratą klatek.
Jak znajdę to dam linka.
http://forum.dystrybucja.ksk.com.pl/
tam chyba o tym było ale trzeba się zarejestrować

Aha dodam że zmiana z 9 na 10 spowodowana została rozjazdem dzwięku i obrazu w zgrywanym materiale. Czy u Ciebie to wystepuje? Mam nadzieję że 10 ten problem usunie( jak się uda zgrać w jakości DVD).

Ostatnio zmieniany przez tom68 : 04.02.2006 o godz. 22:03
tom68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 21:56   #25
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
Roznica zalezty tylko od GPU... Ram na kartach to czytsty marketing i naciaganie ludzi nieobeznanych w temacie.
Ram odgrywa wazna role na karcie ale zwiekszanie jego ilosci nieprzeklada sie na wydajnosc w znacznym stopniu.
Nie wiem skąd masz takie jednoznaczne stwierdzenia, ale tak wygląda że wrzucasz wszystkie karty do jednego worka, a to błąd.
Zacznijmy od tego że piszesz że wydajnośc zależy li tylko od GPU ,a to ....nieprawda , w równym stopniu zależy od szyny pamięci , jesli karta to kastrat z szyną 64bitową to taka karta ma połowę wydajności tej ze 128bitami. Tak więc nie tylko GPU.

Co do RAMu chwyt marketingowy to może i jest ale dla kart ze słabym/wolnym GPU które w aplikacjach 3D wymagającymi procesora o duzych zdolnościach do obliczeń albo wogóle się nie uruchomią w największych rozdzielczościach albo będą to tylko skaczące obrazki, i tu pełna zgoda
Ale dla kart o dużej wydajności GPU które operują na dużych teksturach z wygładzaniem obrazu (w najnowszych grach) - większych niż 64MB - wystąpią problemy z ich obsługą jeśli pamięci będzie za mało , może nawet 128MB nie starczyć.
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:01   #26
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
No niezupełnie taki podobny Twój procek z tego co się orientuję ma pamięci cash 512 mb, mój tylko 256, mój radeon jest 64 megowy, Twój 128.
Mam 1 dysk fizyczny, i musze przyznać, że nie wiedziałam, że do zrzucania potrzebne są dwa. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?

Przepraszam Ciebie, ale dalej odczuwam istote snobizmu w Twoich postach. Twoj problem polega na hardwarowym dowartosciowywaniu sie.
To prawie tak jak pseudoaudiofile wymieniajacy wspaniale rozwiazania technologiczne sprzetu stereo, ale o muzyce nic nie wiedza, mimo to kupuja sobie drogie wzmacniacze i glosniki, dla samego posiadania i chwalenia sie co to oni nie maja.

Komputer jaki zostal przez Ciebie wymieniny w pierwszym poscie doskonale nadaje sie do dwuwymiarowej obrobki fotograficznej na potrzeby domowe i profesjonalne. W redakcyjnych skladach gazet, duzych pracowniach planistycznych, tam gdzie obrabia sie swieze zdjecia w duzej rozdzielczosci, czesto stoja jeszcze komputery kilka generacji do tylu /firmowe ale dobre produkty/ i czesto sa to PIII, a pamieci jest znacznie mniej, graficy jednak doskonale sobie radza na takim sprzecie, zarowno w programach graficznych jak i inzynieryjnych...

Wymienianie ilosci cache, czestotliwosci dzialania czipsetow, pamieci i podobne, nie ma sensu, sa ta dane techniczne ale i marketingowe... proponuje dostroic system do wlasnych postrzeb... skoro odczuwasz spowolnienia, moze warto zainteresowac sie jakie procesy spowalniaja i tak szybki sprzet... moze wirus? spyware? trojan? kto to wie?

Moja rada, zainteresuj sie software i poznaj jego mozliwosci, a odstaw na bok hardware, bo tylko teoretyzujesz... powodzenia
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 04.02.2006 o godz. 22:04
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:53   #27
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Don Laser
Nie wiem skąd masz takie jednoznaczne stwierdzenia, ale tak wygląda że wrzucasz wszystkie karty do jednego worka, a to błąd.
Zacznijmy od tego że piszesz że wydajnośc zależy li tylko od GPU ,a to ....nieprawda , w równym stopniu zależy od szyny pamięci , jesli karta to kastrat z szyną 64bitową to taka karta ma połowę wydajności tej ze 128bitami. Tak więc nie tylko GPU.
A jednak... GeForce 6200 64bit jest lepszy od Randeona 9550 128bit... Prawda Nietylko GPU. Ale i tak jest najwazniejszy
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:00   #28
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
Roznica zalezty tylko od GPU... Ram na kartach to czytsty marketing i naciaganie ludzi nieobeznanych w temacie.
Ram odgrywa wazna role na karcie ale zwiekszanie jego ilosci nieprzeklada sie na wydajnosc w znacznym stopniu. Jest to swego rodzaju taka sama taktyka jaka stosuje Intel. Zwieksza taktowanie swoich procesorow w mysl za tym ze wiecej Mhz = wiecej klientow.
bzdura. w przypadku takiej kart jak np. gf 2 mx faktyczniee nie ma znaczenia 128 czy 64, ale w takiej 6800 jest spora roznica pomiedzy 128, a 256 MB.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:19   #29
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
bzdura. w przypadku takiej kart jak np. gf 2 mx faktyczniee nie ma znaczenia 128 czy 64, ale w takiej 6800 jest spora roznica pomiedzy 128, a 256 MB.
Tak samo jak tu? http://www.benchmark.pl/r.php?file=h...re_X800GT.html

Roznica 5%...

W tych super kartach pewnie jest troche wiecej % bo tam juz karta na poteznych rozdzielczosciach ma co robic.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:22   #30
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Casche niejest specjalnie istotne. 256 w zupelnosci wystarczy.
tos powiedzial.. na dodatek nie pierwszy raz
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.