Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2006, 22:24   #31
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
tos powiedzial.. na dodatek nie pierwszy raz
ehh... Oczywiscie ze jest istotne. Ale do tego PC 256 w zupelnosci wystarczy...
I gdzie jeszcze palnelem cos glupiego?
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2006, 22:27   #32
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
Tak samo jak tu? http://www.benchmark.pl/r.php?file=h...re_X800GT.html

Roznica 5%...

W tych super kartach pewnie jest troche wiecej % bo tam juz karta na poteznych rozdzielczosciach ma co robic.
nie wiem skad tak male roznice masz. takie glupie demo nvidia Nalu dopiero plynnie dziala na kartach 256 MB. w nowych grach, zwlaszcza w wysokich rozdzialkach dana scena potrafi zajmowac setki megabajtow.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:32   #33
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Przepraszam Ciebie, ale dalej odczuwam istote snobizmu w Twoich postach. Twoj problem polega na hardwarowym dowartosciowywaniu sie.

Moja rada, zainteresuj sie software i poznaj jego mozliwosci, a odstaw na bok hardware, bo tylko teoretyzujesz... powodzenia
A w moim odczuciu Ty strasznie lubisz odczuwać wyższośc nad innymi... może to wynika z jakiś kompleksów i w ten właśnie sposób próbujesz się dowartościować?
Bo zamiast pomóc lub ukierunkować jak mogę poprawić działanie kompa bez wydawania kasy (na czym naprawdę mi nie zalezy) to tylko krytykujesz, wyciągasz dziwne wnioski i osadzasz mnie na podstawie jednego posta, który jak juz napisałam wynika z mojej niewiedzy i własnie dlatego zadałam pytanie na forum, bo gdybym tę wiedze posiadała to nie ryzykowałabym pisania posta w obowie, że jakiś zakompleksiony osobnik bedzie chciał się dowartościować moim kosztem.

Sprawa druga, staram się poznać soft, na tyle na ile to możliwe. Lubie się uczyć i lubie umiec zrobić sama na swoim kompie wszystko (choć nie zawsze mi to wychodzi). Nie mam wirusów, trojanów, w tle nie chodza/nie uruchamiają mi się zbędne programy. Regularnie czyszczę kompa z syfu, sprawdzam hijackiem i silenrunners by kontrolować co tam mi się ładuje przy starcie i co ew. można wy******yć. Mam chyba w miarę dobrze skonfigurowanego antywira i firewalla, bo od dłuższego czasu nic mi się niechcianego nie przyplatało.

Dziś nawet zaryzykowałam i wgrałam sobie nowe biosy. Piszę zaryzykowałam, bo zawsze bałam się mieszać w biosach, w obawie że coś zchrzanię.

Ale nie ma sprawy, jesli jeszcze potrzebujesz się trochę dowartościować to Rocherka jest do Twoich usług
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:39   #34
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
[/b]
Roznice przy najlepszym \ najgorszym procesorze to niewiele ponad 15 min.


Pentium 4 to najwieksza porazka Intela. Wskazuja na to testy, benchmarki i co by tam jeszcze niebylo. Zakup Intela polecam osobom ktore lubia myslec ze duzo MHz = duza wydajnosc. Polecam artykul o procesorach z najnowszego CDA (Niedaj sie nabrać).

Jedyne rozwiazanie to AMD64 badz najnowszy sempron 2800+ 64bit. Bez problemu sie kreci. Procek ma standardowo 1600MHz i bez problemu łoi skore Celeronowi D351 z zegraem 3200 Mhz. Popodkreceniu do FSB 250Mhz przebija nieco P4 640 (914zl). Podkrecanie niewymaga zmiany chlodzenia. Po bardziej profesjonalnym podkrecaniu przebija rowniez P4 660 (Procek ten kosztuje 1679zl )

Przypominam ze ciagle pisze o procesorze AMD Sempron 2800+ za około 350zl...
brednie prawisz synu
proponuje ogladnac to


no i poprosze o skan tego artykulu jesli mozna
rocher
506 jest w miare ok prockiem ale brak w nim Ht i nie nadrobi tego nawet niezle podkrecanie
jesli juz brac intela to z HT czyli model 630 lub nowy 631 no ale to juz 700zl
jesli masz jakies pytania to prosze pytac tutaj/pw/gg chetnie odpowiem i wyjasnie co warto a co nie bez zbednych prob wrzucenia swojej wyzszosci nad kims innym lub jednej platformy nad druga
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 04.02.2006 o godz. 22:44
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:50   #35
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
brednie prawisz synu
proponuje ogladnac to

no i poprosze o skan tego artykulu jesli mozna
rocher
506 jest w miare ok prockiem ale brak w nim Ht i nie nadrobi tego nawet niezle podkrecanie
jesli juz brac intela to z HT czyli model 630 lub nowy 631 no ale to juz 700zl
jesli masz jakies pytania to prosze pytac tutaj/pw/gg chetnie odpowiem i wyjasnie co warto a co nie bez zbednych prob wrzucenia swojej wyzszosci nad kims innym lub jednej platformy nad druga
Tak czytalem w komputer Swiat Expert ze przy kodowaniu roznice sa znikome miedzy prockami. (bo co znaczy np 30min przy kodowaniu ktore trwa np. 9h?)
Zacytowales caly moj txt Czyzbym mylil sie takze w sprawie procka?
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 22:58   #36
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
"Jedyne rozwiazanie to AMD64 badz najnowszy sempron 2800+ 64bit. Bez problemu sie kreci. Procek ma standardowo 1600MHz i bez problemu łoi skore Celeronowi D351 z zegraem 3200 Mhz. Popodkreceniu do FSB 250Mhz przebija nieco P4 640 (914zl). Podkrecanie niewymaga zmiany chlodzenia. Po bardziej profesjonalnym podkrecaniu przebija rowniez P4 660 (Procek ten kosztuje 1679zl )"

o ten fragment mi chodzi

przy cce roznice sa podobne, tak samo w obrocke grafiki (ale nie 3d np w 3dstudio max ale tym kolezanka sie nie zajmuje)

Cytat:
Napisany przez Don Laser
@rocher
napisz może ile skłonna jestes wydać na ta modernizację - będzie łatwiej.
Od razu napiszę że nie Intela, pisząc/mówiąc delikatnie to kierunek chybiony i ze względu na nowoczesność konstrukcji i na wydajność, AMD 64 Venice jest na dziś rozwojowym wyborem, i szczerze polecam ten kierunek .
Podaj kwotę a zbierzemy zestaw
drogi kolego przykro ale mylisz sie
wlasnie bedzie wchodzi nowa podstawka pod amd "am2" i nowych athlonow na 939 najprawdopodobniej juz nie bedzie a tylko semprony wyjda nowe
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:01   #37
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
A w moim odczuciu Ty strasznie lubisz odczuwać wyższośc nad innymi... może to wynika z jakiś kompleksów i w ten właśnie sposób próbujesz się dowartościować?

Byc moze jestes na tym forum zbyt krotko aby zauwazyc ze takie posty jak Twoj powstaje tutaj tysiace, wystarczy ze skorzystasz z opcji "szukaj", a znajdziesz odpowiedz na swoje pytania... zupelnie absurdalnym jest tutaj zastosowanie slowa "kompleks", zakladam tylko ze to pewnie byla Twoja dygresja lingwistyczna... na marginesie nie przejawiam w sobie absolutnie jakiejs wyzszosci nad innymi, ani tez nie zywie do nikogo jakiegos specjalnego urazu... Ty zwyczajnie mnie nie znasz, a czynisz sady na moj temat.

Aby zakonczyc te niepotrzebne dywagacje, musze Ci powiedziec ze Twoj post nie ma nic w swojej tresci co stanowic moze o wczesniej wymienionych klopotach softowych. Poruszasz sie natomiast w sferze wymieniania - jakis roznych podzespolow komputerowych, ich ewentulanej wymianie - modernizacji komputera, ktore to maja byc remedium na jakas tam softowa dolegliwosc, jednym slowem paranoja, ktora "jest gola" i naga juz chyba zostanie.

Nie wiem czy wymiana np. procesora AMD (Twojego obecnego) na intela z jakims tam okreslonym liczbowo cache'm ma przyniesc rozwiazanie problemu, czy tez poprawe "komputerowego" samopoczucia?

Jesli my czytelnicy tego posta mamy Ci pomoc softowo, nalezy wymienic jaki posiada sie system, oraz pozostale oprogramowanie, opisac konkretny problem softwerowy i wskazac jakies kolizje...

tymczasem temat zmierza do smietnika, bo dwoch userow spiera sie ze soba czy jakas tam karta graficzna lepsza jest od drugiej w zakresie posiadania ilosci pamieci... temat zwyczajnie utknal a potem obrocil sie o 180 stopni, nie sadze aby on Ciebie zaprowadzil do rozwiazania problemu.
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 04.02.2006 o godz. 23:05
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:08   #38
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ormi masz racje temat obrocil sie o 180 stopni ale troche z braku wiedzy naszej kolezanki
potem goscie sie spieraja o grafike ale teraz wraca do glownego problemu czyli co zrobic aby bylo lepiej w tym czym kolezanka chce osiagnac
konserwacja/reinstal systemu ? ok na krotka mete a potem bedzie znowu to samo i tak bedzie sie dziac w kolko
wymiana sprzetu na nowszy? lepsze rozwiazanie niz proba optymalizacji ale niestety wiaze sie z wydatkami
obie metody pomoga jedna na ktoszy dystans a druga na dluzszy ale obie maja bardzo duze minusy
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:21   #39
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
Cytat:
Napisany przez Don Laser
@rocher
napisz może ile skłonna jestes wydać na ta modernizację - będzie łatwiej.
Od razu napiszę że nie Intela, pisząc/mówiąc delikatnie to kierunek chybiony i ze względu na nowoczesność konstrukcji i na wydajność, AMD 64 Venice jest na dziś rozwojowym wyborem, i szczerze polecam ten kierunek .
Podaj kwotę a zbierzemy zestaw
drogi kolego przykro ale mylisz sie
wlasnie bedzie wchodzi nowa podstawka pod amd "am2" i nowych athlonow na 939 najprawdopodobniej juz nie bedzie a tylko semprony wyjda nowe
Nie piszemy w tym temacie...chyba o czymś co ma wejść i na dzień dobry kosztować nie wiadomo ile , ale proponujemy coś co cenowo i wydajnościowo może być najlepszym wyborem na dziś.
Poza tym rocher napisała że nie ma zamiaru wydawać tyle kasy na modernizację.
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2006, 23:26   #40
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
dobra to inaczej
"Venice jest na dziś rozwojowym wyborem," venice i s939 nie jest rozwojowym wyborem
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.