Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.02.2006, 12:15   #1
Zelea
I have got my own WORLD..
 
Avatar użytkownika Zelea
 
Data rejestracji: 03.11.2002
Lokalizacja: Kielce
Posty: 1,576
Zelea zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question rozliczenie i zwrot podatku z USA ??

witam...

nie bardzo wiem jak to wszystko nawet opisac... ale sproboje...

sprawa ma sie tak...

w wakacje bylem w USA przez 4 miesiace i pracowalem legalnie...

takze tez placilem podatki jak to w USA federalny i stanowy... kwota obu podatkow opiewa w przyblizeniu na 1500 $ federalny 1000 i 500 stanowy...

przyslali mi pare dni temu z USA... wniosek W-2...

i teraz tak... jak sie z to zabrac ? jak rozliczyc ? zeby dostac jak najwiecej zwrotu... z tego co wiem to w zasadzie jako student moge odyskac prawie 100 % tej kwoty wiec to nie male pieniazki... kolo 5 000 zl...

tylko jest jeszcze jedna sprawa pracowalem takze legalnie w Polsce zanim wyjechalem do USA... i z tego tez sie musze rozliczyc...

a kompletnie nie mam o tym pojecia co i jak i wogole...

czy ktos moze to jakos "lopatologicznie" przedstawic ??

z gory ogromne dzieki
__________________
na gg zawsze niczym cien nie ma mnie a jestem
Majluj do mnie TU
no coment...
pozdro
Zelea jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.02.2006, 13:24   #2
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zelea
witam...

nie bardzo wiem jak to wszystko nawet opisac... ale sproboje...

sprawa ma sie tak...

w wakacje bylem w USA przez 4 miesiace i pracowalem legalnie...

takze tez placilem podatki jak to w USA federalny i stanowy... kwota obu podatkow opiewa w przyblizeniu na 1500 $ federalny 1000 i 500 stanowy...

przyslali mi pare dni temu z USA... wniosek W-2...

i teraz tak... jak sie z to zabrac ? jak rozliczyc ? zeby dostac jak najwiecej zwrotu... z tego co wiem to w zasadzie jako student moge odyskac prawie 100 % tej kwoty wiec to nie male pieniazki... kolo 5 000 zl...

tylko jest jeszcze jedna sprawa pracowalem takze legalnie w Polsce zanim wyjechalem do USA... i z tego tez sie musze rozliczyc...

a kompletnie nie mam o tym pojecia co i jak i wogole...

czy ktos moze to jakos "lopatologicznie" przedstawic ??

z gory ogromne dzieki


-w Polsce to się rozlicz z fiskusem i tyle
- w USA się rozlicz z ich fiskusem
- na polskim rozliczeniu nie umieszczasz oczywiście zarobków z USA
potrzebujesz formularza 1040nr-ez (do podatku federalnego) a do podatku stanowego to zależy od stanu w którym byłeś
-wypełnione dokumenty wysyłasz do usa (federalny i stanowy na inne adresy idą)
- czekasz jakiś czas dostajesz pocztą czek lub przelewają Ci na konto $$

Zazwyczaj jest tak, że organizacja z którą jechałeś ma w swojej ofercie usługę odzyskiwania podatków - za kilka % wartości zrobią to za Ciebie i przynajmniej będziesz pewny że jest to zrobione dobrze.
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 18:23   #3
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1500$ zwrotu z podatku....zakladajac ze podatek wynosi 7% ..... duzo musiales pracowac
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 19:22   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
-w Polsce to się rozlicz z fiskusem i tyle
- w USA się rozlicz z ich fiskusem
- na polskim rozliczeniu nie umieszczasz oczywiście zarobków z USA
[...]
Polemizowałbym.
Pracując przez pół roku 2004 w Polsce, drugie pół w Irlandii, musiałem w polskim zeznaniu umieścić oba dochody, obliczeniami zajmował się księgowy, więc szczegółów nie znam, ale polecam wizytę w urzędzie skarbowym.
Kto tam pyta, tego nie biją (jeszcze).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2006, 12:18   #5
Zelea
I have got my own WORLD..
 
Avatar użytkownika Zelea
 
Data rejestracji: 03.11.2002
Lokalizacja: Kielce
Posty: 1,576
Zelea zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
1500$ zwrotu z podatku....zakladajac ze podatek wynosi 7% ..... duzo musiales pracowac
pracowalem na 2... mozna by i powiedziec ze prawie na 3 etaty...

jak to mowia chlopaki odemnie...

ja bylem na obozie pracy...

najgorsze... no moze nie najgorsze ale chyba najdrozsze wyjscie to takie jak sie dowiedzialem rozlicza mnie z firmy z ktorej jechalem...

z tym ze chodzi o pieniazki bo zabiora mi 10% odzyskanej kwoty dosc sporo przy 5 000 zl...

ale jeszcze nie wiem nic do konca wizyta w skarbowym jutro lub pojutrze zobaczymy jak sie wyrobie z czasem...

dzieki za sugestie i rady...
__________________
na gg zawsze niczym cien nie ma mnie a jestem
Majluj do mnie TU
no coment...
pozdro
Zelea jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2012, 09:39   #6
Americano
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.09.2012
Posty: 1
Americano w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja polecam w takich przypadkach ubiegać się o zwrot podatku przez firmę, z doświadczenia wiem,że czasem lepiej powierzyć sprawę komuś kto ma doświadczenie niż samemu wojować z urzędami
Americano jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2012, 13:00   #7
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Americano Podgląd Wiadomości
A ja polecam w takich przypadkach ubiegać się o zwrot podatku przez firmę, z doświadczenia wiem,że czasem lepiej powierzyć sprawę komuś kto ma doświadczenie niż samemu wojować z urzędami
czekamy, czekamy


lub
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:57   #8
luta356
Banned
 
Data rejestracji: 08.04.2013
Posty: 1
luta356 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiesz co ja po powrocie rozliczałem się w firmie. Wszystko ładnie piękne załatwili za mnie, pieniążki wzięli dopiero po przyznaniu mi forsy z zagranicy. Prowizja na jaką się wyceniają to najmniejsza w internecie 5,5%, bo dogłębnie przeglądałem wszystkie firmy i zazwyczaj mieli od 7% w górę, także ja polecam. Strona żeby zapoznać się z ich ofertą:

Ostatnio zmieniany przez Jarson : 08.04.2013 o godz. 23:21 Powód: Pierwszy post
luta356 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 23:25   #9
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Rozumiem, że ktoś może po prostu zarejestrować się po to, żeby polecić firmę z której był zadowolony. Nie mamy jednak możliwości sprawdzenia, czy to nie reklama, w związku z tym rekomendacjom w początkowych postach mówimy nie.
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2013, 13:02   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Reklama jak nic. Zresztą gugiel potwierdza:

https://www.google.com/search?q=Prow...-a&channel=rcs

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.