Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.11.2005, 19:42   #1
Mashter
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Mashter
 
Data rejestracji: 10.11.2005
Posty: 22
Mashter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ZAKUP TV LCD - na co zwracać uwagę ??

Ok sprawa wygląda następująco. chcę kupić odtwarzacz dvd (kilka postów wcześniej o tym pisałem). jednakże ponieważ mój telewizor ma tylko wejście antenowe tak więc muszę też i zmienić telewizor(dobra okazja do tego). Zastanawiam się nad telewizorem 21" takim standardowym a telewizorem LCD. w sumie za super telewizor standardowy THOMSONA z virtual dolby surround bym zapłacił 1100 zł. Jednakże teraz są LCD i kuszą swoją nowoczesnością. w związkuz tym mam pytanie na jakie parametry zwracać uwagę przy LCD i jakie one być powinny (chodzi o wszytsko co jest ważne przy LCD). Mam teraz ulotkę sklepu SATURN i pisze w niej że LCD 20" Philipsa PF 4110 jest za 1799zł. fajna cena ale trochę podejżana. Pisze że ten telewizor ma rozdziałkę 640x480, kąt widzenia 176/176, jasnośc 450 cd/m3, progressive scan, active control, gniazda PC, S-VIDEO, CVBS , RGB.
TAK WIĘC I TERAZ MAM DO WAS PROŚBĘ byście mi i w tej sprawie mi doradzili i przy okazji napisali co sądzicie o tym LCD z ulotki saturna.
POZDRAWIAM i czekam na wasze porady oraz opinie.
Mashter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.11.2005, 20:05   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trochę nie na temat, ale trochę tak. Jak kupiłem DVD to też zmieniałem TV - z 21" na 29". Bo 21" było 'trochę' za małe do oglądania filmów. A teraz żałuję, że nie wziąłem czegoś większego...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 22:33   #3
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sam mam thomsona z virtual dolby surround,ale powiem ci ze to jest g***. sluchalem tego na poczatku, bo ....wow-jakis nowy,fajny system. ale pozniej to wylaczyelm, tearz slucham zwyklego stereo i ejst duzo lepiej niz ten caly virtual.
na virtualu dziek jest bardzo cichy i jak dla mnie wcale nie ma tak dobrego brzmienia.

a co do LCD.... jaki to ma kontrast?
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 10:20   #4
Joanna Maciejew
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.11.2005
Lokalizacja: Bassano del Grappa
Posty: 14
Joanna Maciejew w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Mashter
Ok sprawa wygląda następująco. chcę kupić odtwarzacz dvd (kilka postów wcześniej o tym pisałem). jednakże ponieważ mój telewizor ma tylko wejście antenowe tak więc muszę też i zmienić telewizor(dobra okazja do tego). Zastanawiam się nad telewizorem 21" takim standardowym a telewizorem LCD. w sumie za super telewizor standardowy THOMSONA z virtual dolby surround bym zapłacił 1100 zł. Jednakże teraz są LCD i kuszą swoją nowoczesnością. w związkuz tym mam pytanie na jakie parametry zwracać uwagę przy LCD i jakie one być powinny (chodzi o wszytsko co jest ważne przy LCD). Mam teraz ulotkę sklepu SATURN i pisze w niej że LCD 20" Philipsa PF 4110 jest za 1799zł. fajna cena ale trochę podejżana. Pisze że ten telewizor ma rozdziałkę 640x480, kąt widzenia 176/176, jasnośc 450 cd/m3, progressive scan, active control, gniazda PC, S-VIDEO, CVBS , RGB.
TAK WIĘC I TERAZ MAM DO WAS PROŚBĘ byście mi i w tej sprawie mi doradzili i przy okazji napisali co sądzicie o tym LCD z ulotki saturna.
POZDRAWIAM i czekam na wasze porady oraz opinie.
Gdzie chcesz go ustawic? Jak duze jest pomieszcenie? Na jakiej wysokosci? Jak daleko od ekranu bedziesz siedzial ogladajac telewizje?

Parametry, ktore przywolales sa bardzo zalezne wlasnie od tych informacji.
Joanna Maciejew jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 11:48   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja bym tego nie kupowal, moze jako monitor jest ok, ale jako telewizor LCD to porazka i to przez wielkie P.

LCD ciągle tanieje, bo:
- jakość ma gorszą od tradycyjnych kineskopowych
- cenę wyższą (współczynnik cena/jakość dla LCD jest za duży)

Jest już nowsza, lepsza technologia OLED, tylko najpierw inwestycje
producentów muszą się zwrócić, niewiadomo jak długo to potrwa :-( Jak kupisz Ty i kilka osób jeszcze, to szybciej ;-)

Dlatego tez lepiej kupić zwykły kineskopowy 100 Hz i wiekszy niz tanszy LCD i maly
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.