Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.11.2004, 10:22   #1
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Żarówki energooszczedne czyli świetlówki kompaktowe

A wiec, w zwiazku ze z szybko zapadajacymi wieczorami i czestym juz teraz wlaczaniu swiatla a przy tym pojawiajacej sie checi oszczedzania energii elektrycznej i pragnieniu stosowania żarówek "energooszczędnych" zwanych tak potocznie a fachowo: swietlówki kompaktowe... co polecacie w tej materii?

Warto wsadzic duzo pieniedzy w te drozsze OSRAM, PHIPILPS?
czy tez mozna kupic ten tanszy towar: General Electric, Polux, Brilux

czy najtanszy chinski shit total - Neolux, Yancon Balux czy tez inny shit total?
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.11.2004, 10:40   #2
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
myślę, że na najtańsze badziewie to szkoda kasiory. mogą być ciemne i brzydkie (barwa swiatła).
najlepiej to poprosić o włączenie interesującego nas towaru lub kupować w jakimś centrum handlowym ponieważ tam jest wszystko pod napięciem i można porównać.
ihmo osram i philips są tylko droższe od GE i innych z tego segmentu
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 11:01   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie warto oszczedzac. Tani shit ma koszmarna barwe swiatla i dlugo sie nie da siedziec przy tym swietle.
Warto kupic drozsze, takie co startuja od razu z pelna moca. Normalne rozgrzewaja sie jakis czas i swieca wtedy ciemniej.
Sam uzywam swietlowek co wisza i groza (OSRAM!). Sa bardzo dobre, o mocy 20 i 25W.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 13:29   #4
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też polecam Philipsa lub Osram ale z elektronicznym "zapłonem", Miałem kiedyś jakiegoś no name to po jakimś czasie poszedł dymek i tyle co zaoszczędziłem, zresztą markowe są czasem w promocji nawet za 9.99.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 15:08   #5
Memphisus
peace 4 us ;)
 
Avatar użytkownika Memphisus
 
Data rejestracji: 25.10.2003
Lokalizacja: Far away from here
Posty: 291
Memphisus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OSRAM i będzie git :cool: Sam takich używam.
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down." - Wilson Mizner
Memphisus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 15:09   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie wiem, ale wydaje mi się ...że te z zapłonem nie działają na włączniku z ściemniaczem. Tzn.samo ściemnianie nie działa.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 15:30   #7
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to chyba logiczne, że ściemniacz nie zadziała.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2004, 16:03   #8
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja mam nadzieję że technologia opisana w tym artykule: http://www.lighting.pl/vademecu/diody_LED_2.htm wkroczy w niedługim czasie do naszych domostw. W dodatku do jednej z gazet codziennych (chyba to była wyborcza) czytałem niedawno ciekawy artykuł na temat tej technologii było tam napisane że w stosunku do tradycyjnego oświetlenia żarowego oświetlenie oparte na diodach led daje oszczędność rzędu 90% mniejszego zużycia energii przy tej samej skuteczności (już na dzień dzisiejszy!).
Jeżeli naukowcy pracujący nad tą technologią nie spoczną na laurach to przed nami ***8222;świetlana***8221; przyszłość.

Pozdr.
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 11:59   #9
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Philips, Osram -> jedno i to samo, towar z tej samej fabryki...
Pracuje w hurtowni elektrotechnicznej i wiem ze oprocz wyzej wymienionych marek bardzo duzo idzie tez GE, Polylux czy Brilux. Tylko nie wiem jak jest z ewentualnym reklamowaniem ich. Philisp objety jest 3 albo 6 letnia gwarancja.
Zastanawia mnie tez rzeczywista oszczednosc pradu przy stosowaniu takich swietlowek, bo nawet sam producent podaje, ze oszczednosc mozna osoagnac ale wtedy gdy swietlowka pali sie bez przerwy przez kilka godzin (~6).
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 15:13   #10
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Krzycho83
(...) nawet sam producent podaje, ze oszczednosc mozna osoagnac ale wtedy gdy swietlowka pali sie bez przerwy przez kilka godzin (~6).
Jak mam to rozumieć?
Na opakowaniu moich było napisane 21 WATT.
Z tego co piszesz wynika, że żre więcej.
A może chodzi Ci o ten czas nagrzewania i stosunek pożeranej energii do otrzymanego natężenia światła?

PS. Swoje kupiłem w Geancie albo w OBI za jakieś 13-15 zł.. Być może był to NeoLux (na pewno w żółtych pudełkach było, a na świetlówkach opisany jako ELCTRONIC ENERGY SAVER), ale światło daje bardzo przyjemne - jak zwykła "setka" lub "siedemdziesiątka piątka". Po 3 latach jedna spaliła się przy włączaniu, ale druga nadal świeci.
Miałem kiedyś jąkąś z marketu z fioletowego opakowania i ta dopiero miała paskudne, biało-trupie światło!
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 15:26   #11
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
Jak mam to rozumieć?
Na opakowaniu moich było napisane 21 WATT.
Z tego co piszesz wynika, że żre więcej.
A może chodzi Ci o ten czas nagrzewania i stosunek pożeranej energii do otrzymanego natężenia światła?
To znaczy chodzilo mi konkretnei o oplacalnosc takich swietlowek. Wlasnie podczas rozgrzewania swietlowka zuzywa wiecej pradu przez co nieoplacalne staje sie czeste wlaczanie i wylaczanie. U mnie w magazynie praktycznie wszystkie zrodla swiatla opieraja sie na takich swietlowkach, tylko tam w wiekoszci musza dzialac po 11 godzin dziennie bez przerwy.
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 15:43   #12
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i ja sie wtrace do tematu...
nie zgodze sie z tym ze tansze swietlowki maja okropne swiatlo. moze niektore tak,ale nie wszytskie.
mam w domu kilka drozszych zarowek(philips) i moge stwierdzic ze och swiatlo jest prawie identyczne z zarowkami briluxa i wlasnie neoluxa.
raz tylko sie nacialem na jakis swietlowkach w czerwonym opakowaniu nie wiem co to za firma,ale byly po 5 zł i okropnie swiecily.mialy doslownie filoetowo-biale swiatlo, a zarowka ktora miala byc odpowiednikiem "setki" swiecila ledwo jak "40".
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2004, 17:18   #13
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
raz tylko sie nacialem na jakis swietlowkach w czerwonym opakowaniu nie wiem co to za firma,ale byly po 5 zł i okropnie swiecily.mialy doslownie filoetowo-biale swiatlo, a zarowka ktora miala byc odpowiednikiem "setki" swiecila ledwo jak "40".
Ja tez raz sie nacialem. Jakas zaowka z promocji ktora daje gowniane fioletowe swiatlo o wartosci odpowiadajacej "40-stce". gdzies ona jeszcze jest. w chwili wolnego czasu zobacze jaka to firma.
Tak to reszta z osrama, philipsa i innych firm swiaca idealnie.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 03:00   #14
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb

Cytat:
Napisany przez Krzycho83
To znaczy chodzilo mi konkretnei o oplacalnosc takich swietlowek. Wlasnie podczas rozgrzewania swietlowka zuzywa wiecej pradu przez co nieoplacalne staje sie czeste wlaczanie i wylaczanie. U mnie w magazynie praktycznie wszystkie zrodla swiatla opieraja sie na takich swietlowkach, tylko tam w wiekoszci musza dzialac po 11 godzin dziennie bez przerwy.

Dalej nie widzę rozwiania moich wątpliwości:
Czy taka żarówa 21W zjada normalnie więcej, a dopiero po 6 godzinnym nagrzewaniu tylko 21W?
Czy też cały czas pochłania 21W, ale przez słabsze świecenie jest mniej opłacalna?
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 07.11.2004 o godz. 03:03
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 11:23   #15
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale zarowka nie rozgrzewa sie 6 godzin!!!! moje te slabsze zarowki rozgrzewaja sie kilka minut,a potem swieca tak samo caly czas.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.