Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2004, 11:33   #16
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
ale zarowka nie rozgrzewa sie 6 godzin!!!! moje te slabsze zarowki rozgrzewaja sie kilka minut,a potem swieca tak samo caly czas.
Dla mnie moja też po paru minutach ma już dobre światło, ale:
Cytat:
Napisany przez Krzycho83
Zastanawia mnie tez rzeczywista oszczednosc pradu przy stosowaniu takich swietlowek, bo nawet sam producent podaje, ze oszczednosc mozna osoagnac ale wtedy gdy swietlowka pali sie bez przerwy przez kilka godzin (~6).
I dlatego czegoś tu nie rozumiem
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2004, 12:09   #17
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zarowka rozgrzewa sie kilka-nascie minut i w tym czasie swieci nieco slabiej. Po osiagnieciu temperatury pracy - swieci pelna moca. Zarowki ze starterem swieca pelna moca od poczatku pracy.
Zuzywaja moc nominalna podana na opakowaniu, 6,9,15,20,25W, mnozy sie moc przez mn/w 5X.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 12:29   #18
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Zuzywaja moc nominalna podana na opakowaniu, 6,9,15,20,25W, mnozy sie moc przez mn/w 5X.
Dlaczego razy 5? I co to jest?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 12:50   #19
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czyli zarowka 21 W swieci mniej wiecej jak zarowka zwykla 100 W.(zalezy od modelu swietlowki)
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 12:58   #20
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
czyli zarowka 21 W swieci mniej wiecej jak zarowka zwykla 100 W.(zalezy od modelu swietlowki)
Tak, ale tez tyle zuzywa energii wg yahola
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 13:52   #21
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Tak, ale tez tyle zuzywa energii wg yahola
Nie wg. Yahola, ale wg. normy - pobiera np. 20W - a swieci jak normalna zarowka 100W (tj. daje tyle swiatla ile 100w zarowka)
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 15:34   #22
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Zarowka rozgrzewa sie kilka-nascie minut i w tym czasie swieci nieco slabiej. Po osiagnieciu temperatury pracy - swieci pelna moca. Zarowki ze starterem swieca pelna moca od poczatku pracy.
Zuzywaja moc nominalna podana na opakowaniu, 6,9,15,20,25W, mnozy sie moc przez mn/w 5X.
Wszystko pięknie - to powinien wiedzieć każdy kto taką świetlówkę kupuje, ale to nie jest związane zupełnie z moimi wątpliwościami, które dotyczą rzekomej oszczędności dopiero po 6 godzinach:
Cytat:
Napisany przez Krzycho83
Zastanawia mnie tez rzeczywista oszczednosc pradu przy stosowaniu takich swietlowek, bo nawet sam producent podaje, ze oszczednosc mozna osoagnac ale wtedy gdy swietlowka pali sie bez przerwy przez kilka godzin (~6).
Potrafi ktoś to wytłumaczyć albo zdementować?
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 16:30   #23
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Q..rde!
Gdzie ty przeczytales o tych nieszczesnych 6-godzinach. Przeszukalem wszystko, opakowanie tez. I nigdzie nic nie ma.
Cytat:
"Świetlówki kompaktowe
np. Osram ***8211; Dulux (EL, EL Classic, EL Sensor), Philips ***8211;Ecotone (Slimline, Economy, Ambiance, PLS)
Sprawia to, że często bywają niesłusznie nazywane żarówkami energooszczędnymi. W rzeczywistości świetlówki kompaktowe są lampami fluorescencyjnymi skonstruowanymi w taki sposób aby nadać im cechy funkcjonalne zwykłych żarówek.
Świetlówki kompaktowe przy takim samym jak w żarówkach strumieniu świetlnym (ilości światła) zużywają pięciokrotnie mniej energii elektrycznej. Dają więc trudną do zbagatelizowania możliwość 80% oszczędności w kosztach eksploatacji oświetlenia. Ich trwałość wynosi od 8000 do 12000 godzin pracy. Są łatwe w stosowaniu ponieważ część typów jest wyposażona tak jak żarówki w standardowe trzonki typu E-27 lub E-14. Mogą więc być używane w tych samych oprawach, zwłaszcza jeśli ich wymiary są zbliżone do kształtu żarówek.
Odpowiednie luminofory i elektroniczne urządzenia stabilizacyjno-zapłonowe zapewniają stabilne świecenie, natychmiastowy zapłon bez migotania i niezawodne działanie niezależne od liczby włączeń."
I tyle.
A uzywam i swietlowek i halogenow i uwazam, ze swietlowki maja bardziej "miekka" barwe, nie gryza w oczy. inna rzecz, ze halogenow uzywam do oswietlenia punktowego.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2004, 17:45   #24
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Nie wg. Yahola, ale wg. normy - pobiera np. 20W - a swieci jak normalna zarowka 100W (tj. daje tyle swiatla ile 100w zarowka)
Tak, to wiem. Myslalem ze chodzi Ci o to ze trzeba wartosc 20W pomnozyc przez 5 i mamy wartosc jaka pobiera zarowka.
A o tych 6 godzinach pisal ktos wczesniej w tej dyskusji.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 06:57   #25
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
świetlówki każdego rodzaju w czasie włączania pobierają dość spory - w odniesieniu do prądu znamionowego - prąd "rozruchowy" i dlatego takie swiatełko włączamy np rano i wyłączamy wieczorkiem i nie bawimy się pstryczkiem-elektryczkiem ponieważ każdy zapłon to strata prądu i żywotności swietłówki
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 07:49   #26
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Q..rde!
Gdzie ty przeczytales o tych nieszczesnych 6-godzinach.
Co najmniej 3 razy przytaczałem cytat @Krzycho83, który twierdzi, że pracuje w hurtowni elektrycznej
Cytat:
Napisany przez Igloo
świetlówki każdego rodzaju w czasie włączania pobierają dość spory - w odniesieniu do prądu znamionowego - prąd "rozruchowy" i dlatego takie swiatełko włączamy np rano i wyłączamy wieczorkiem i nie bawimy się pstryczkiem-elektryczkiem ponieważ każdy zapłon to strata prądu i żywotności swietłówki
No to wtedy nabiłbym chyba więcej niż zwykłą żarówką - a tak wogóle, to jeśli już, to włączam wieczorem, a wyłączam rano W dzień żarówa na wiele się mi nie przydaje
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 10:17   #27
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Morris
to czy rano czy wieczorem to już kwestia wyboru. ja np. mam ciemną łazienkę i kibelek wiec włączam rano
ogólna reguła jest taka aby często nie włączać i wyłączać świetlówek. jak by zrobić dwa jednocześnie włączane i wyłączane obwody ze zwykłą żarówką i ze świetlówką oraz każdy obwód miał by własny pomiar pobranej energii to przy częstym pstrykaniu świetlówka pobierze więcej energii niż zwykła żarówka. sytuacja oczywiście odwróci się na korzyść świetlówki jak pstrykniemy i zostawimy układ pod napięciem kilka godzin
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 10:24   #28
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
Co najmniej 3 razy przytaczałem cytat @Krzycho83, który twierdzi, że pracuje w hurtowni elektrycznej

To prawda, ale jest kilka rodzajow swietlowek kompaktowych, ktore w zaleznosci od elektroniki roznie sie wlaczaja i roznie swieca. O dtego zalezy tez barwa swiatla i jego widmo.

W świetlówkach jest żarnik do podgrzania i to on przy starcie zuzywa duzo pradu

Z moich doswiadczen wynika ze inne swiatlo daje swietlowka inne zarowka i w niektorych pomieszczeniach przy wykorzystaniu wyjatkowych lamp, swietlowka zarowki nie zastapi. Inna sprawa ze w kuchni lub w pokojach gdzie przebywa sie dlugo, swietlowka jest dobrym rozwiazaniem, zapalisz i masz tak na 6 h szczegolnie teraz kiedy wieczory sa dlugie. W lazience czy WC swietlowka nie jest wskazana, bo czeste wlaczanie zniszczy to zrodlo swiatla i tam jest tez zupelnie nie energooszczedna bo czesty zaplon itp.
Lepiej jest doplacic 10 zl wiecej i kupic Osrama, Philipsa, Briluxa bo te swietlowki wytrzymuja dlugo i maja przyjemna barwe swiatla, do tego swieca mocno czyli tyle ile deklaruje producent, patrzyc sie trzeba na ilosc lumenow a nie na roznice typu 20 W = 100 W zwyklej zarowki - bo to przereklamowany sposb na zglupienie tak wiec dla przykladu Briluxy maja przy 11 W 650 lumenow a to powinno byc cos kolo 60 W zwyklej zarowki.

Energooszczednosc jest - swietlowki kompaktowe przy dluzszej pracy zuzywaja mniej energii elektrycznej dajac wiecej swiatla, nic tradycyjne zarowki... natomiast co do widma i barwy swiatla kolorow to sa juz odczucia subiektywne... osobiscie lepiej sie chyba czuje przy cieplej tradycyjnej zarowce, ale w pomieszczeniach gdzie przebywam "technicznie" kuchnia nei przeszkadza mi barwa swietlowki - dobrej swietlowki
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 16:52   #29
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A ja mam takie pytanko:
Od paru tygodni jest z zarowek energooszczednych zaczela dziwnie swiecic, tzn swieci ona tylko na samym poczatku przy gwincie moze jakies 1-1,5cm tylko 2 z 4 "prętów". Czym to moze byc spowodowane?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2004, 17:14   #30
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Igloo
@Morris
to czy rano czy wieczorem to już kwestia wyboru. ja np. mam ciemną łazienkę i kibelek wiec włączam rano
A może jestes moim sąsiadem?
Tylko że w łazience czy kibelku bez sensu jest palić taką żarówę non stop color, jak się korzysta z niej może w sumie z godzinę dziennie.
Cytat:
Napisany przez Igloo
ogólna reguła jest taka aby często nie włączać i wyłączać świetlówek. jak by zrobić dwa jednocześnie włączane i wyłączane obwody ze zwykłą żarówką i ze świetlówką oraz każdy obwód miał by własny pomiar pobranej energii to przy częstym pstrykaniu świetlówka pobierze więcej energii niż zwykła żarówka. sytuacja oczywiście odwróci się na korzyść świetlówki jak pstrykniemy i zostawimy układ pod napięciem kilka godzin
Tyle to i ja już od dawna wiem, tylko te 6 godzin... prawda czy fałsz?
Cytat:
Napisany przez epol
A ja mam takie pytanko:
Od paru tygodni jest z zarowek energooszczednych zaczela dziwnie swiecic, tzn swieci ona tylko na samym poczatku przy gwincie moze jakies 1-1,5cm tylko 2 z 4 "prętów". Czym to moze byc spowodowane?
Dożyła kresu swych dni. Kiedyś mi się taka trafiła, co już od samego początku tak świeciła - od razu wymiana bez szemrania była.


PS:
Widziałem wczoraj w LIDLu świetlówki chyba polskie, bo kiedyś takie żarówki były z takim napisem dziwną czcionką, którego do dziś nie jestem do końca pewien, ale chyba PILA. Taniocha, bo odpowiednik 75W bł chyba coś za około 8 zyli. Niestety "100tek" nie było. Miał to ktoś?
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 08.11.2004 o godz. 17:21
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.