Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.02.2006, 21:09   #31
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
przytne czy nie, ważne, że nie słychać
w intelu tez mozna przyciac i tez wogole nie bedzie slychac wiec jeden jak sadze z twoich argumentow odpadl


Cytat:
Napisany przez Patrix
nie ja testowałem, nie będę bronić tego OC co napisałem, nie pisz w fakcie dokonanym - poczytaj komentarze, komentując mnie znowu...pomiń słowo bełkot ?
http://sklep.benchmark.pl/pelny_18166.html
moj "belkot" oznacza tyle ze gosc ktory na venice zrobi 4110 mhz klamie i to bardzo mocno a opinie z komputronika mnie nie interesuje - wystarczy mi forum na tweaku, pclab, dzikim i oc-team



Cytat:
Napisany przez Patrix
Chcesz intela ? to masz... też nie mam klapek na oczach nie musisz mnie nawracać, bo ja Ciebie nie bede. Byłem za intelem teraz jestem za AMD.
Za rok może to ulec zmianie - ale intel musiałby mieć naprawde coś co mnie zainteresuje
alez ja ciebie wcale nie nawracam bo kazdy robi to co chce sluchajac lub nie opinii innych



Cytat:
Napisany przez Patrix
dobra z ramem za 1000 zestaw za 3500 kosztem czego ? zakładam, że wliczasz w to LCD ? (ironia)
3500 to 3500 na wszystko co mialo byc kosztem niczego - tak oczywiscie w cenie jest lcd 32 cale


Cytat:
Napisany przez Patrix
nie wiem...na szczescie nie produkuje. Co to ma do gazet ?
tyle ma to do gazet, ze gdyby produkowal (nawet i najwiekszy syf) to bylby w czolowce a moze i nawet najlepszy


Cytat:
Napisany przez Patrix
PS
jak ja lubie takie dyskusje tylko aby @janekc nie bał napisać się kolejnego posta w tym temacie
kazde za i przeciw wplywa pozytywnie na wszystko

Cytat:
Napisany przez Qbi@k
Obalaj dalej "bledne teorie" Moze w koncu jakas obalisz
kolego malo wiesz a najwiecej masz do powiedzenia
no ale rozumiem twoja "prawda" jest najlepsza podobnie jak "prawda" gloszona przez ojca rydzyka i jego radio ma ryja i tv trwam
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 05.02.2006 o godz. 21:12
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.02.2006, 22:14   #32
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
kolego malo wiesz a najwiecej masz do powiedzenia
no ale rozumiem twoja "prawda" jest najlepsza podobnie jak "prawda" gloszona przez ojca rydzyka i jego radio ma ryja i tv trwam
To teraz powiedziales "Moja prawda" to roznego rodzaju artykuly i wlasne doswiadcznia. No i najwazniejsze - stosunek ceny do wydajnosci tym sie kieruje najczesciej.
Czy ci sie to podba czy nie AMD jak narazie jest liderem w produkcji procesorow ze tak powiem "wydajnosc w normalnej cenie".
Moze piszac o procesorze (wczesniej) Sempron 2800+ albo teraz o Athlonie 3000+ gdzies sie pomylilem? Procesory te po kilku zabiegach potrafia rozgromic swoja konkurencje. A najlepsze jest to ze kosztuja znacznie znacznie mniej...
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:18   #33
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
w intelu tez mozna przyciac i tez wogole nie bedzie slychac wiec jeden jak sadze z twoich argumentow odpadl
kosztem temperatury ? przyciac rozumiem zmniejszyc obroty, co za tym idzie mnie wydajne chlodzenie piekarnika (nie bierz tego ostatniego slowa do siebie)


Cytat:
Napisany przez demek
moj "belkot" oznacza tyle ze gosc ktory na venice zrobi 4110 mhz klamie i to bardzo mocno a opinie z komputronika mnie nie interesuje - wystarczy mi forum na tweaku, pclab, dzikim i oc-team
tak jak pisałem nie bronie mojego stanowiska w tym akapicie

jednak 'matematycznie' Mhz AMD i Intela porównać nie można bo to różne technologie. Jak widzisz AMD w stosunku do Intela konkuruje(!) mniejszą ilością Mhz... popatrz jeszcze na platforme powerpc.

Cytat:
Napisany przez demek
alez ja ciebie wcale nie nawracam bo kazdy robi to co chce sluchajac lub nie opinii innych
luz, mam nadzieje, że się wzajemnie słuchamy (czytamy czy jak tam)



Cytat:
Napisany przez demek
3500 to 3500 na wszystko co mialo byc kosztem niczego - tak oczywiscie w cenie jest lcd 32 cale
tak zostawmy ten temat, bo kupując pamięci za 1tys, troche dziwne byloby stawiac maszyne na tym wartą jako całość 3,5tys no nie ?
pamięci nie powiem - wypas ale reszta to zapewne wąskie gardła - reasumując niewykorzystany potencjał kości -kończąc na tym utopiona kasa...

Cytat:
Napisany przez demek
tyle ma to do gazet, ze gdyby produkowal (nawet i najwiekszy syf) to bylby w czolowce a moze i nawet najlepszy
dalej Cię nie rozumiem co ma ta firma do mojego zdania o gazetach...
co do 'syfu' to się zdarza można jechać na marce...tylko jak długo.

Cytat:
Napisany przez demek
kazde za i przeciw wplywa pozytywnie na wszystko
niewątpliwie
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 05.02.2006 o godz. 22:20
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:25   #34
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
To teraz powiedziales "Moja prawda" to roznego rodzaju artykuly i wlasne doswiadcznia. No i najwazniejsze - stosunek ceny do wydajnosci tym sie kieruje najczesciej.
Czy ci sie to podba czy nie AMD jak narazie jest liderem w produkcji procesorow ze tak powiem "wydajnosc w normalnej cenie".
Moze piszac o procesorze (wczesniej) Sempron 2800+ albo teraz o Athlonie 3000+ gdzies sie pomylilem? Procesory te po kilku zabiegach potrafia rozgromic swoja konkurencje. A najlepsze jest to ze kosztuja znacznie znacznie mniej...
- gdzie kosztuja mniej? czy roznica 100 i mniej zlotych to duzo (a64 venice 3000+ 600zl, a64 venice 3200+ 640zl, P4 630 700zl) ? nie ma takich roznic jak kiedys
- nie porownuj podkreconego amd do niepodkreconego intela tylko do podkreconego
- pokazalem ci na kilku screenach, ze twoje amd wcale nie jest duzo lepszy od intela w tym samym przedziale cenowym a tylko MINIMALNIE lepszy a w innym to intel jest lepszy

a na koniec zeby pokazac ci "wspanialosc" procesorow amd pokaze ci to

wnioski z tego obrazka wyciagnij sam i podziel sie nimi ze mna

Cytat:
Napisany przez Patrix
kosztem temperatury ? przyciac rozumiem zmniejszyc obroty, co za tym idzie mnie wydajne chlodzenie piekarnika (nie bierz tego ostatniego slowa do siebie)
no ale jesli ta temperatura prockowi nie przeszkadza to w czym problem?


Cytat:
Napisany przez Patrix
jednak 'matematycznie' Mhz AMD i Intela porównać nie można bo to różne technologie. Jak widzisz AMD w stosunku do Intela konkuruje(!) mniejszą ilością Mhz... popatrz jeszcze na platforme powerpc.
teoretycznie tak - ale intel dothan/banias np juz konkuruje pod tym wzgledem z amd przeywzszajac amd

Cytat:
Napisany przez Patrix
luz, mam nadzieje, że się wzajemnie słuchamy (czytamy czy jak tam)
ja ciebie tak ale nie wiem jak ty mnie



Cytat:
Napisany przez Patrix
tak zostawmy ten temat, bo kupując pamięci za 1tys, troche dziwne byloby stawiac maszyne na tym wartą jako całość 3,5tys no nie ?
pamięci nie powiem - wypas ale reszta to zapewne wąskie gardła - reasumując niewykorzystany potencjał kości -kończąc na tym utopiona kasa...
dzieki wbudowanemu kontrolerowi pamieci wykozystasz te pamieci
oczywiscie mozna wziasc tansze i wsadzic 6800GS - w obu zestawach da sie to spokojnie zrobic



Cytat:
Napisany przez Patrix
dalej Cię nie rozumiem co ma ta firma do mojego zdania o gazetach...
co do 'syfu' to się zdarza można jechać na marce...tylko jak długo.
niekoniecznie ta firma ale polskie gazety sa malo obiektywne i poprostu im nie wierze od bardzo dawna

Cytat:
Napisany przez Patrix
niewątpliwie
ale tylko wtedy jak ktos chce zrozumiec co sie do niego mowi


zauwaz, ze nigdzie nie powiedzialem iz ten intel jest przytlaczajaco lepszy itp a staram sie tylko poprawiac informacje, ktore tu podajecie
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 05.02.2006 o godz. 22:33
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:36   #35
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
[...]
Demek a ty znowu swoje?
Ustalcie na czym mu zalezy - na czasie kodowania? niech mierze P4. Na FPS w grach? AMD 64. i koniec.

Demek mala uwaga - zdejmij klapki i badz obiektywny bo usilujac "udowodnic" ze AMD nie jest szybszy od P4 w grach dales screeny gdzie akurat roznica jest najmniejsza - wybacz ale to juz jest zalosne. Pozostale testy z tego samego zestawienia pokazuja przewage AMD w grach i Intela w kodowaniu i podobnych. Pogodz sie z tym - AMD nadal jest szybsze w grach.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:44   #36
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
demek, ja wiem, i ty wiesz, ze obrazki z tego testu sa rozne - zamiesciles akurat te, w ktorych wychodzi przewaga konstrukcji intela - wszelkiego typu kodowanie i kompresja, wszedzie indziej amd gora [pomijajac to, ze sa kompilatory optymalizowane pod intela, ale nie ma pod amd]

a co do gniecenia dowolnego zestawu na a64 - spoko, tylko a) ta sama kasa b) obie strony wybieraja dwa 'obiektywne' benchmarki i usrednia sie roznice procentowa ze wszsytkich czterech. intel dostaje po dupie. zawsze.

co do zalet intela - konstrukcja ich boxowego radiatora jest bardzo, bardzo dobra. szkoda, ze wiatrak po krotszym czasie zaczyna wyc, ale nie zmienia to faktu, ze radiator jest przedniej urody.
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:46   #37
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
- gdzie kosztuja mniej? czy roznica 100 i mniej zlotych to duzo (a64 venice 3000+ 600zl, a64 venice 3200+ 640zl, P4 630 700zl) ? nie ma takich roznic jak kiedys
- nie porownuj podkreconego amd do niepodkreconego intela tylko do podkreconego
Ale trudo mi nieporownywac np Semprona 2800+ za 350zl do (wydajnosciowego) P4 640 za 914zl. Poz wyklym podkreceniu bez zadnych zamiam otrzymuje sie procesor trzykrotnie drozszy! Dla mnie to rewelacja A po bardziej profesionalnym morzna otrzymac procesor na rowni z P4 660 (1679!). Za 350zl moge miec procka za 914zl? Czary? Jednak nie
Jezeli by porownywac natomiast Sempron do Celerona (bo te segment nalezy porownywac prawidlowo) to Intelu znowu wypada gorzej.
Cytat:
Napisany przez demek
- pokazalem ci na kilku screenach, ze twoje amd wcale nie jest duzo lepszy od intela w tym samym przedziale cenowym a tylko MINIMALNIE lepszy a w innym to intel jest lepszy

a na koniec zeby pokazac ci "wspanialosc" procesorow amd pokaze ci to

wnioski z tego obrazka wyciagnij sam i podziel sie nimi ze mna
Kodowanie i dekodowanie niezabardzo mnie interesuje
Za najwazniejsze uwazam te test bezposrednio z gier komputerowych czyli aplikacji najbardziej wymagajacych.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:49   #38
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
Demek a ty znowu swoje?
Ustalcie na czym mu zalezy - na czasie kodowania? niech mierze P4. Na FPS w grach? AMD 64. i koniec.

Demek mala uwaga - zdejmij klapki i badz obiektywny bo usilujac "udowodnic" ze AMD nie jest szybszy od P4 w grach dales screeny gdzie akurat roznica jest najmniejsza - wybacz ale to juz jest zalosne. Pozostale testy z tego samego zestawienia pokazuja przewage AMD w grach i Intela w kodowaniu i podobnych. Pogodz sie z tym - AMD nadal jest szybsze w grach.
odpusc sobie tekst z klapkami bo slowem sie nie odezwalem o tym o czym piszesz

wiecej wynikow nie dalem bo w tym tescie 40 prockow wiecej gier nie bylo, a zalezalo mi aby to mialo rece i nogi

autor tematu napisal, ze komp ma byc do zastosowan ogolnych przez co rozumie kodowanie divx/xvid/dvd/mp3 i do gier
lepszym rozwiazaniem jest P4 bo
- w cenie jest niewielka roznica
- P4 ma HT, ktorego nie ma amd a poprawia to komfort pracy
- roznica w grach jest na tyle niewielka, ze z nawiazka P4 zrekompensuje to w czym innym

masz jeszcze jakies obiekcje?

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
demek, ja wiem, i ty wiesz, ze obrazki z tego testu sa rozne - zamiesciles akurat te, w ktorych wychodzi przewaga konstrukcji intela - wszelkiego typu kodowanie i kompresja, wszedzie indziej amd gora [pomijajac to, ze sa kompilatory optymalizowane pod intela, ale nie ma pod amd]
a no ciekawie prawisz wiec zamieszcze w takim razie reszte
pamietaj, ze porownujemy 3000+ i 3200+ do P4 630

3dstudio max

amd tutaj nie jest gora

maya6 rowniez renderowanie grafiki

i rowniez amd nie jest gora

mathematica

3000+ gorszy od 630'ki ale 3200+ juz lepszy

kompresja w winrar

znowu oba amd wypadaja gozej

divx 6,1

ehhh no i znowu intel lepszy

kodowanie dvd dalem wczesniej tak samo jak i gry wiec poprosze ci o to usrednienie wynikow


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
a co do gniecenia dowolnego zestawu na a64 - spoko, tylko a) ta sama kasa b) obie strony wybieraja dwa 'obiektywne' benchmarki i usrednia sie roznice procentowa ze wszsytkich czterech. intel dostaje po dupie. zawsze.
nie ma sprawy pisze sie na to

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
co do zalet intela - konstrukcja ich boxowego radiatora jest bardzo, bardzo dobra. szkoda, ze wiatrak po krotszym czasie zaczyna wyc, ale nie zmienia to faktu, ze radiator jest przedniej urody.
wyl w poprzednich modelach czyli seri 5xx na s775 i wszystkich innych na s478
w serii 6xx zostalo "sfixowane"

jesli ktos chce inne porownania a64 3000+ venice do P4 630 to prosze mowic zrobie testy jutro u kolegi i u mnie

edit
bezapelacyjnie przyznalbym racje kazdemu kto powiedzialby, ze chce kompa w wiekszosci do grania zeby brac amd
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 05.02.2006 o godz. 23:13
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 22:51   #39
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
...
co do zalet intela - konstrukcja ich boxowego radiatora jest bardzo, bardzo dobra. szkoda, ze wiatrak po krotszym czasie zaczyna wyc, ale nie zmienia to faktu, ze radiator jest przedniej urody.
powaznie?
na THG, widzialem film, na ktorym zaprezentowany byl jeden z P4, nie pamietam juz jaki
otoz chodzilo o to, ze boxowe chlodzenie prawie nic nie dawalo i procek (bez OC) natychmiast osiagal temperature alarmowa
moze jest "..przedniej urody.", ale zeby jeszcze chlodzilo

nie mowie, ze wszystkie P4 tak maja, ale konkretnie ten model taki byl
nie zmienia to faktu, ze firma tak powazna jak Intel zaliczyla wtope
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 23:37   #40
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
[...]
Znasz sie na spprzecie wiem ale... nie odpuszcze sobie takich gadek bo z tych wlasnie dodatkowych wykresow wnynika to samo co napisalem

3Dmark - ponad 12% na kozysc AMD
Mathematica - Ponad 10% na kozysc AMD
Maya - okolo 3,5% na kozysc Intela
Win Rar - ponad 3% na kozysc Intela
VirtualDub - 12% na kozysc Intela

Co z tego wynika? dokładnie to co napisalem... Intel tylko w kodowaniu i suchych obliczeniach zdobywa jakas tam przewage.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2006, 23:49   #41
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
Znasz sie na spprzecie wiem ale... nie odpuszcze sobie takich gadek bo z tych wlasnie dodatkowych wykresow wnynika to samo co napisalem

3Dmark - ponad 12% na kozysc AMD
Mathematica - Ponad 10% na kozysc AMD
Maya - okolo 3,5% na kozysc Intela
Win Rar - ponad 3% na kozysc Intela
VirtualDub - 12% na kozysc Intela

Co z tego wynika? dokładnie to co napisalem... Intel tylko w kodowaniu i suchych obliczeniach zdobywa jakas tam przewage.
3d marka pomin bo to nie sa procki z tej samej polki
masz racje roznica nie jest duza ale jest na kozysc intela - tylko powiedz mi dlaczego do ciebie dotarlo a do innych nie dociera?
nie sugeruje autorowi, ze ma wziasc intela dalem dwa podobne zestawy i tyle
moim celem bylo oswiecenie pewnej osoby, ze nie ma racji w tym co pisze
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2006, 00:07   #42
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zawsze powtarzam jak na razie swieta zasade - chcesz kompa do gier bierz AMD, chcesz kompa do kodowania bierz Intela.

Sam mam teraz chrapke na kompa z intelem.... ale bynajmniej nie bedzie to standardowy PC i nie bedzie sluzyl do gier (Intel Core Duo... Pyszne z niego jabuszko )
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2006, 00:13   #43
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
no Yonahy sa swietne tylko narazie konkretnych plyt pod nie brak bo aopen to taka plyta zeby byla a i tak cuda te procki robia
ja czekam na polaczenie pentium m i netburst bo maja wyciagnac co najlepsze i polaczyc w jedno a wtedy moze byc bardzo ciekawie

a co do twojej zasady to...mam prawie identyczna
chcesz kompa w wiekszosci to gier to bierz amd, chcesz kompa do reszty bierz intela
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2006, 00:18   #44
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
I co oswieciles ta osobe? Chyba sie nieudalo Sam przyznajesz ze w grach AMD jest znacznie lepszy... i o to mi chodzilo... dla mnie wymagajacy program to wlasnie gra...
Niebardzo mnie interesuja kompresja\dekompresja.

No i AMD nadal rzadzi w przedziale cena Za 350zl u AMD moge miec jednoczesnie procka trzykrotnie drozszego u konkurencji Dla mnie to wystarczajacy powod by wybrac AMD. Taka sama sytuacja jest przy drozszych Athlonach64. Tam to dopiero sa roznice cenowe jak sie zacznie krecic 3000+

Temat uwazam za zamkniety bo co mialo byc powiedziane w koncu zostalo powiedziane
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2006, 00:31   #45
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ty chyba sam nie wiesz co piszesz i o czym piszesz
jest MINIMALNIE lepszy a to roznica co do znacznie
pozatym zachowujesz sie tak jakby intel sie wogole nie krecil i dalej porownujesz podkrecone amd do niepodkreconego intela
i o ile serie 90nm co potrafia pokazuja dopiero na freonie, kaskadach, suchym lodzie i azocie to seria w 65nm robi to juz na powietrzu i wodzie i ostatni argument przemawiajacy za amd czyli podkrecalnosc na zwyklych systemach chlodzenia sie utlenil (wynik lepszy na powietrzu niz moj na FC ;( )

a zeby amd mu dorownac to musi byc juz niezla sztuka i nie wystarczy tutaj AC i WC a musi pojsc w ruch CONAJMNIEJ FC
i WIECEJ niz 3300MHZ
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.