Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.08.2014, 17:11   #1
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
ZUS PUE oraz ePUAP przez Internet, temat z cyklu "mój kraj... taki piękny..."

Opowiem świetną historię, true story!

Jak każdy wie, wycieczka do ZUS celem załatwienia czegoś często przyprawia o ból głowy. Szukanie czasu po robocie lub podczas urlopu, stawienie się osobiście ziewając ze zmęczenia lub denerwując się straconym dniem zazwyczaj poza swoim miejscem zamieszkania, zerwanie numerka do kolejki (często dwucyfrowy), wypełnianie makulatury przy jednoczesnym podziwianiu koloru marmuru, aranżacji i wykończeń wnętrz.... i na koniec rozmowa z równie znudzoną Panią, która o tej porze ma cię za jak najgorszego wroga, który stoi pomiędzy nią a zegarem ściennym, który za niedługi czas miałby wskazywać upragniony układ wskazówek oznaczający koniec jej urzędniczej męki na dzień dzisiejszy........

A ja chciałem być sprytnym człowiekiem, przecież mój kraj jest nowoczesny... zinformatyzowany... przy okazji wizyty w ZUS założyłem zawczasu konto w systemie PUE (pue.zus.pl), także po załatwieniu swojej sprawy ostatnią czynnością Pani podczas jej dniówki było kliknięcie myszką celem uwierzytelnienia mojego konta PUE. Wyszedłem szczęśliwszy mając tą karteczkę z loginem i hasłem, które miałem w papierach i wizją, że długo nie zjawię się tam osobiście....

Mijały miesiące (dokładnie to kilka), czasem wchodziłem do PUE podziwiać wnętrze ZUSu bez gapienia się na ich osiągnięcia architektoniczne doceniając fakt, że siedzę w swoim fotelu w krótkich spodenkach. Wiadomo człowiek wyluzowany, tłumu ludzi nie ma to można w ciszy przeanalizować dane. Nagle BUUM. Zauważyłem, że coś nie gra (czy kogoś to dziwi....), napisałem wiadomość do ZUS poprzez formularz PUE - mega, mega nieintuicyjny, niby stylizowany na webowego klienta poczty, ale treści korespondencji nie znalazłem tam gdzie się tego spodziewałem, więc projekt zły. Zapytanie ogólne (taki tytuł formularza) wysłałem. Dnia następnego otrzymałem odpowiedź (w to samo nieintuicyjne miejsce). Odpowiedź tak jak tytuł formularza była ogólna.... moje pytanie zawierało jasne punkty, ich odpowiedź żadnych odpowiedzi nie zawierała. Urażony zmieniłem szyk moich poprzednich zdań i odesłałem ponownie. Doba minęła, siadam sprawdzam, Pan grzecznie prosi o zgłoszenie reklamacji poprzez formularz PUE, nareszcie jakiś konkret!

10 minut szukałem formularza reklamacji w mojej sprawie... czy ja już pisałem coś o intuicyjności? Znalazłem. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie forma PITu, czyli czegoś co na moje nieszczęście zdążyłem już poznać na tym świecie. Wypełniam, czasem nie wiem co wpisać, podpowiedzi brak. Udało się, zapisałem dla pewności do PDF. Ale co teraz, przyciski do wyboru, ale nigdzie nie ma jawnie zdefiniowanego przycisku, który mnie upewnia o akcji wysłana dokumentu do ZUS. Strzelam, udało się to był ten przycisk, zapomnijcie o tym, że pop up się schował, w niepewności o utracie wpisanych danych musiałem go zamknąć, wiersz zgłoszenia na szczęście został.

Teraz zaczyna się jazda... i w zasadzie cel tego posta. Dla tych co nie czytali dokładnie, przypomnę, że konto PUE uwierzytelniłem osobiście w ZUS aby móc go używać.

Myślicie, że moja reklamacja została wysłana do ZUS? Otóż nie... pozostała tak jakby zgłoszeniem roboczym będącym u mnie. Dopiero w tym kroku dowiedziałem się, że aby podpisać moją reklamację (a tym samym skierować ją do ZUS) muszę mieć podpis elektroniczny (nie mam), albo konto w ePUAP - o, a to coś nowego! Znowu jakieś konto?

Kliknąłem najpierw ten podpis elektroniczny (ach ta ciekawość) poczęstowano mnie komunikatem, że nie mam zainstalowanej JAVY. Tfuuu, dziękuję ta opcja nie jest dla mnie.

Po kliknięciu przycisku podpisu ePUAP zostałem przywitany nowym okienkiem przeglądarki z adresu epuap.gov.pl strona prosi o zalogowanie... ale jak, danymi z mojego uwierzytelnionego konta ZUS? Niee... to co innego. Zakładam teraz konto w ePUAP, login, hasło, mail, captcha - myślę sobie łatwizna, zaraz założę konto i podpiszę moją reklamację ZUS i idę na piwo ciesząc się wolnym dniem!!!

Niestety jak w dobrym dramacie mój entuzjazm ginie tragicznie. Będąc już zalogowanym w ePUAP widzę informację, że muszę złożyć wniosek o uwierzytelnienie profilu ePUAP, wniosek ważny 14 dni, po jego wysłaniu mam się osobiście stawić w US lub ZUS celem sprawdzenia danych osobowych, czyli uwierzytelnienia się fizycznie na miejscu. Jeśli dobrze połączycie fakty, to pamiętacie, że chciałem wysłać elektroniczną reklamację do ZUS... z konta uwierzytelnionego PUE...

Czyli....

Mając uwierzytelnione osobiście konto w ZUS, ZUS PUE, aby wysłać do nich elektronicznie pismo/druk formalny, muszę założyć konto ePUAP i uwierzytelnić je w US lub ZUS osobiście. Wtedy będę mógł wrócić do domu jak kretyn i wysłać do nich (ZUS) uwierzytelnione pismo/druk formalny/reklamację, na który oni dopiero odpiszą...

Ja wiem co zrobię... wydrukuję ten "PITowski" formularz i im zaniosę osobiście... Miało być przyjemnie, chciałem byś sprytny, głowa mnie boli jakbym był w ZUSie, a a nawet nie wyszedłem z domu...


mój kraj jest nowoczesny... zinformatyzowany... ****a mać.




-moj_kraj_taki_piekny.jpg
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 05.08.2014 o godz. 18:14
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.08.2014, 18:05   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ja dzisiaj byłem na policji.. Jako świadek - na dodatek w sprawie dotyczącej darowizny na pomoc dla dziecka..

Poczułem się jak.. w 13 posterunku..

..tyle, że nie było mi do śmiechu...




To państwo jest przerażające...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2014, 18:20   #3
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,700
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Polska to d e bilowo na calego . Jak ja sie ciesze ze nie mieszkam w tym waritkowie bo pewno bym skonczyl dawno w kaftanie . Tak dla przykladu w irl podanie o paszport wysylasz poczta i dostajesz poczta gotowy ladny paszport , Jak kupujesz auto za swoje opodatkowane pieniadze to nie placisz zadnego podatku ze sie wzbogaciles a nowy dowod rejestracyjny/wlasnosci po tym jak go wypisales nowymi danymi u sprzedawcy przychodzi poczta i zgadnij co, on tez go wysyla poczta to do departamentu transportu to tak dla przyladu jak to moze wygladac w normalnym kraju .
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2014, 18:36   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak zwykle miliony wydane żeby ktoś mógł dobrze zarobić.........
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2014, 23:00   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
[...] Jak kupujesz auto za swoje opodatkowane pieniadze to nie placisz zadnego podatku ze sie wzbogaciles [...]
Nie, wcale.

VRT i motortax to pies zjadł?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2014, 23:11   #6
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,700
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Podatek za sprowadzenie auta z innego kraju albo jak kto woli clo to VRT , a podatek drogowy czego chcesz w calej europie jest w paliwie a tu maja platny odrebnie od pojemnosci lub emisji co2 , nie za bardzo wiem o co ci chodzi wyskakujesz jak filip z konopi wogule nie do tego co napisalem .
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2014, 11:27   #7
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nic nie rozumiesz, albo udajesz greka.

VRT się płaci od każdego samochodu. Ten który kupujesz na miejscu, u dealera, obojętnie czy nowy czy używany też jest obciążony VRT. To samo z autami z donedeala czy skądkolwiek indziej. Gdyby było inaczej, to ceny byłyby porównywalne z tymi w północnej chociażby. A nie są.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2015, 14:56   #8
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
System informatyczny ZUS blokuje dostęp do informacji o składkach. Tak działa PUE.
Reklamy telewizyjne ZUS zapewniały nas, że od teraz wszystkie sprawy w ZUS załatwimy przez Internet. Okazało się jednak, że uzyskanie najprostszych informacji na Platformie Usług Elektronicznych ZUS może zająć nawet kilka tygodni. Tymczasem, te same informacje w oddziale ZUS można uzyskać od ręki. Oto informatyzacja w wykonaniu ZUS.
Platforma Usług Elektronicznych ZUS to część najdroższego w tej części Europy systemu informatycznego. Na obsługę tego systemu ZUS wydaje każdego roku aż 800 mln zł. W założeniu, Platforma miała ułatwić dostęp do danych płatnika, a ZUS w reklamach telewizyjnych (za które zapłacił z naszych pieniędzy) zapewniał, że od teraz każdą sprawę załatwimy przez Internet. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak PUE funkcjonuje w praktyce.
src http://zus.pox.pl/zus/system-informa...dziala-pue.htm
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2015, 20:08   #9
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,274
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
800 milionów złotych? Za tę kwotę można by utrzymać armię niemal 27 tysięcy pracowników udzielających informacji, dostających 2500 zł brutto za miesiąc. Po 70 na każdy powiat

Na co, na co pytam można w takim systemie wydawać 800 mln zł/rok? Nawet jeśli 10 mln zł kosztowałoby utrzymanie serwerów i infrastruktury, a system wymagałby 380 pełnoetatowych pracowników - po jednym na każdy powiat - oraz armię stu wysokiej klasy informatyków do utrzymania - co już byłoby absurdem - oraz dziesięciu dyrektorów i pięćdziesięciu kierowników (przecież to ZUS) - to kwota nie powinna przekroczyć jakichś 35 milionów zł rocznie...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2015, 20:56   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Panie Jaeson, na lody i ośmiorniczki.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2015, 21:18   #11
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
800 milionów złotych? Za tę kwotę można by utrzymać armię niemal 27 tysięcy pracowników udzielających informacji, dostających 2500 zł brutto za miesiąc. Po 70 na każdy powiat

Na co, na co pytam można w takim systemie wydawać 800 mln zł/rok? Nawet jeśli 10 mln zł kosztowałoby utrzymanie serwerów i infrastruktury, a system wymagałby 380 pełnoetatowych pracowników - po jednym na każdy powiat - oraz armię stu wysokiej klasy informatyków do utrzymania - co już byłoby absurdem - oraz dziesięciu dyrektorów i pięćdziesięciu kierowników (przecież to ZUS) - to kwota nie powinna przekroczyć jakichś 35 milionów zł rocznie...
Może kupili armię super komputerów kwantowych z interfejsem wirtualno - biologicznym z przekaźnikami neuronowymi
Do tego na infrastrukturze sieciowej lata świetlne przewyższające światłowody
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2015, 14:56   #12
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Analogiczny news.

Cytat:
Informatyzacja ZUS wielkim przekrętem: Płatnicy nie mają dostępu do swoich własnych danych
Na co poszły miliardy złotych z kieszeni podatników przeznaczone rzekomo na informatyzację ZUS? Na pewno nie na to na co miały. Informacje o przyszłych emeryturach są niedostępne.
Jeżeli więc obywatelu chciałeś przez internet sprawdzić jaką otrzymasz emeryturę, to nie sprawdzisz - dostępu do danych nie ma. Zapowiedź braku emerytur?
src: http://wgospodarce.pl/informacje/191...lasnych-danych
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2016, 13:36   #13
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Śmiać się czy płakać?
-epuapka.png
https://twitter.com/AnnaStrezynska/s...01456761315329
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2016, 13:43   #14
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Chyba już działa bo się zalogowałem Ale winszować.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2016, 13:57   #15
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Może i naprawili...ale.....ale niesmak pozostał

Jeżeli to prawda z tymi backupami (znaczy ich brakiem) to trzeba zadać pytanie jak wygląda ogólnie bezpieczeństwo wszystkich istotnych systemów?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
epuap, pue, zus


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Zamawianie odbitek przez internet. ed hunter Fotografia 67 21.10.2016 16:03
Co mi blokuje dostęp do internetu przez MS Internet Explorer? CIAPEK Off topic 9 04.04.2007 00:13
Karta muzyczna full-dupleex i ogólnie rozmowy przez Internet ro29 Off topic 16 02.07.2005 21:14
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.