Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.12.2006, 16:38   #31
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Obawiam si***281;, ***380;e zar***243;wno sklepy jak i konsumenci u nas jeszcze do tego nie doro***347;li. Jak mieszka***322;em w Stanach, prawo oddania do sklepu zakupionego towaru (praktycznie bez wzgl***281;du na to, co si***281; z nim w mi***281;dzyczasie robi***322;o), by***322;o ca***322;kowicie normalne. A osobi***347;cie skorzysta***322;em z tego raz w ci***261;gu roku - kupi***322;em sobie koszulk***281;, kt***243;ra okaza***322;a si***281; za ma***322;a, chcia***322;em wi***281;c wymieni***263; na wi***281;ksz***261;. Po prawie 60 dniach (sklep by***322; daleko od miejsca zamieszkania), bez oryginalnego opakowania - poszed***322;em z pro***347;b***261;, czy mo***380;na by przypadkiem wymieni***263;, a obs***322;uga bez najmniejszych zastrze***380;e***324; od razu da***322;a mi pieni***261;dze za zakup i poprosi***322;a, ***380;ebym poszed***322; na sam i wzi***261;***322; sobie rozmiar, kt***243;ry chc***281; (czyli r***243;wnie dobrze mog***322;em j***261; po prostu odda***263;) (...)
Po pierwsze: nie podoba mi si***281; jak si***281; wypowiadasz o Polakach. Nie mierz wszystkich jedn***261; miar***261;. To, ***380;e mieszka***322;e***347; w USA nie upowa***380;nia ci***281; krytykowania wszystkich sklep***243;w i konsument***243;w. Ja te***380; do konsument***243;w nale***380;***281; (po cz***281;***347;ci do grupy producent***243;w), czuj***281; si***281; osob***261; doros***322;***261;, pracuj***281; w dojrza***322;ej firmie. My***347;l***281;, ***380;e w USA dochodzi do nadu***380;y***263;, chyba ich tylko nie widzia***322;e***347; jak si***281; ju***380; zach***322;ysn***261;***322;e***347; tym wszystkim...

Je***347;li tak ci si***281; podoba prawo w USA, to OK, tylko tam ju***380; przesadzaj***261; z prawem konsumenckim (s***322;ynna gor***261;ca kawa w McDonald's czy zarabianie na z***322;amanych nogach w sklepie - co jest dowodem nadu***380;y***263; prawa w USA). Tam ju***380; prawnicy si***281; nie***378;le ob***322;owili na wyci***261;ganiu kasy z firm jako odszkodowania za debi.lizm amerykan***243;w. To, co napisa***322;e***347; to totalna g***322;upota - po 60 dniach - mo***380;e by***263; to jedynie dobra wola sklepu.

Moim zdaniem powinna by***263; mo***380;liwo***347;***263; zwrotu zakupionego towaru w ci***261;gu, powiedzmy 24 godzin i tylko tak. Uniknie si***281; w ten spos***243;b jakichkolwiek machlojek (wypo***380;yczanie) a jest to wystarczaj***261;cy czas na to aby sprawdzi***263; zakupiony towar. Po tym czasie mamy ju***380; reklamacje.

Ostatnio zmieniany przez Kris : 05.12.2006 o godz. 16:41
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.12.2006, 17:06   #32
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
kris@ no bez przesady ...
nie mam zamiaru siedziec 24h przy kinie domowym i telewizorze
bo jak za kilka dni cos mi nie bedzie pasowac to nie bede mial juz mozliwosci zwrotu
to nie majtki

7-10 dni to idealny czas na dokonanie zwrotu czy wymiany
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2006, 19:50   #33
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Tu widzę rozsądne argumenty i dyskusję na poziomie, więc odniosę się do twojego postu.

Cytat:
Napisany przez Kris Podgląd Wiadomości
Po pierwsze: nie podoba mi się jak się wypowiadasz o Polakach. Nie mierz wszystkich jedną miarą. To, że mieszkałeś w USA nie upoważnia cię krytykowania wszystkich sklepów i konsumentów.
Przede wszystkim chciałbym jedną rzecz (mam nadzieję, że raz na zawsze) wyjaśnić - owszem, mieszkałem przez rok w Stanach, ale (w przeciwieństwie do wielu moich równieśników) wróciłem do Polski. Po pierwsze dlatego, że czuję się Polakiem i chciałbym w tym kraju mieszkać (to a propo wcześniejszego zarzutu odnośnie mojego braku patriotyzmu - mam go, ale w nieco innej formie), po drugie dlatego, że - tu również w przeciwieństwie do wielu Polaków, których tam poznałem - nie zachłysnąłem się tą Ameryką tak, jak wiele osób. Ja naprawdę nie uważam tego kraju za raj na ziemi, czy państwo bez wad. Wręcz przeciwnie - dostrzegam tam naprawdę wiele rzeczy, które sprawiają, że nie chciałbym tam mieszkać, czy nawet dłużej przebywać.

Nie zmienia to jednak faktu, że potrafię dostrzec także zalety, których jest wiele. Jedna zbiorcza z nich, to organizacja wielu rzeczy, a także mentalność ludzi. I jednym właśnie z przykładów jest mentalność konsumencka, o której tutaj wspominałem. Oczywiście, że nie wszędzie jest tak różowo - Ameryka to ogromny kraj i kilkaset milionów osób, wśród których zawsze znajdą się takie, które postanowią wykorzystać zaufanie innych. Ale mimo tego takie, a nie inne regulacje mają szansę istnienia i przy ich obecności jakoś wszystko 'trzyma się kupy', a u nas prawdopodobnie po tygodniu by upadłu. Mimo mojego (dużego) rozczarowania Ameryką jako taką, nie mogę takich elementów nie zauważać.


Cytat:
Ja też do konsumentów należę (po części do grupy producentów), czuję się osobą dorosłą, pracuję w dojrzałej firmie.
I cieszę się, że są takie osoby, że są takie miejsca i takie firmy w Polsce. Ja również takie znajduję i staram się szukać. Bo dla mnie to jest normalność, która - przynajmniej w tej chwili moim zdaniem jest w mniejszości. A większość - i tu odnoszę się do polskiej mentalności - stanowią przykładowo sklepy, dla których klient jest intruzem i potencjalnym złodziejem, oraz konsumenci, którzy tylko patrzą jak sprzedawcę oszukać (czy po prostu uzyskać dla siebie jakąś korzyść). Dlatego twierdzę, że do pewnych spraw jeszcze jako społeczeństwo nie dorośliśmy. Nie ma tu nic obraźliwego, po prostu w niektórych kwestiach jesteśmy jeszcze w tyle - czy to za Ameryką, czy nawet za zachodem. Nie zapomijamy, że chociażby supermarkety pojawiły się u nas kilka lat temu, a na zachodzie są od dobrych kilkunastu jeśli nie więcej (o Ameryce nie wspomnę).


Cytat:
Myślę, że w USA dochodzi do nadużyć, chyba ich tylko nie widziałeś jak się już zachłysnąłeś tym wszystkim...
Nie jestem tak naiwny, aby wierzyć, że nadużyć nie ma. Zgadza się, że akurat ja nie byłem ich bezpośrednim świadkiem (chociaż słyszałem o różnych). Ale tak jak napisałem wyżej - pomimo ich występowania, jakoś to wszystko się kręci. Pozwala to sądzić, że stanowią one raczej wyjątki i są (w miarę) nieliczne. To, czego cały czas się obawiam, to że u nas proporcje byłyby odwrotne.

Co do zachłyśnięcia się Ameryką odniosłem się do tego wcześniej.


Cytat:
Jeśli tak ci się podoba prawo w USA, to OK, tylko tam już przesadzają z prawem konsumenckim (słynna gorąca kawa w McDonald's czy zarabianie na złamanych nogach w sklepie - co jest dowodem nadużyć prawa w USA). Tam już prawnicy się nieźle obłowili na wyciąganiu kasy z firm jako odszkodowania za debi.lizm amerykanów.
Powiem ci, że akurat zwolennikiem amerykańskiego prawa zdecydowanie nie jestem (oczywiście jeśli chodzi o podstawowe przepisy, bo szczegółów nie znam), określiłbym się już bardziej jako ich przeciwnik (przynajmniej niektórych). Jeśli chodzi o prawo konsumenckie, to jak słusznie zauważyłeś, jest to miejscami posunięte do absurdu. Ale sam nie wiem, czy nie bliższa jest mi ta skrajność od tego, którą spotkać mogę w Polsce. Bo nawet w tym sławetnym McDonaldzie, będąc w Stanach musiałem raz z 20 minut czekać na swoje zamówienie. Dostarczył je osobiście kierownik, który bardzo mnie przeprosił i zaproponował jakąś tam przekąskę w ramach rekompensaty - symboliczną, ale było to miłe. Naprawdę nie spodziewam się, że w Polsce ktokolwiek chociażby pomyślał o tym, aby coś takiego zrobić. Zresztą gdyby kierownik zmiany podjął taką decyzję prawdopodobnie straciłby pracę (słyszałem sporo opowieści od pracowników McDonalda jak to wygląda od wewnątrz).

To jest dla mnie właśnie ta dojrzałośc konsumencka, której nam - jako Polakom (i wiem, że ugólniam, ale jest to tutaj konieczne - sam nie zaliczam się do grupy, o której mówię. Podejrzewam, że nie zaliczasz się również i ty) po prostu ciągle brakuje. Oczywiście Ameryka nie jest tu ideałem. Ale bliższa jest dla mnie temu, co osobiście uważałbym za normalność.


Cytat:
To, co napisałeś to totalna głupota - po 60 dniach - może być to jedynie dobra wola sklepu.
Była to sieć handlowa "Target", a ich polityka mówiła, że towar można oddać do 90 dni po zakupie. Też uważam, że to przesada, ale nie ja wymyślałem te reguły. Jeżeli takie zasady im się opłacają to ich decyzja.


Cytat:
Moim zdaniem powinna być możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu, powiedzmy 24 godzin i tylko tak. Uniknie się w ten sposób jakichkolwiek machlojek (wypożyczanie) a jest to wystarczający czas na to aby sprawdzić zakupiony towar. Po tym czasie mamy już reklamacje.
To już kwestia osobistych potrzeb. Jak dla mnie to czy będą to 24 godziny (chociaż to uważam za przesadę, jak np. kupuję coś w odległym sklepie, co mi się często zdarza), 7 czy 14 dni jest mniej ważne. Bardziej to, aby ponownie - być w sklepie traktowany jako człowiek. Ktoś, kto coś kupił, ale okazało się to nieodpowiednie i chce to oddać/wymienić. To naprawdę nie musi od razu świadczyć, że jest oszustem, który chce okraść sklep. A cały czas niestety tak właśnie jest to traktowane..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2006, 21:06   #34
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
......Bo nawet w tym sławetnym McDonaldzie, będąc w Stanach musiałem raz z 20 minut czekać na swoje zamówienie. Dostarczył je osobiście kierownik, który bardzo mnie przeprosił i zaproponował jakąś tam przekąskę w ramach rekompensaty - symboliczną, ale było to miłe. Naprawdę nie spodziewam się, że w Polsce ktokolwiek chociażby pomyślał o tym, aby coś takiego zrobić. Zresztą gdyby kierownik zmiany podjął taką decyzję prawdopodobnie straciłby pracę (słyszałem sporo opowieści od pracowników McDonalda jak to wygląda od wewnątrz).
.......
Chciałem tylko dodać że w Polsce też zaczyna tak być.
Toruń McDrive dzieci poszły po jakieś żarełko. Ponieważ nie jadam fastfood-ów czekałem w samochodzie.
Z jakiegoś powodu się opóźniło i pracownik przyniósł mi do samochodu kawę z przeprosinami że muszę jeszcze trochę poczekać.
Może to dlatego że jest to McDrive podlegający bezpośrednio pod McDonald.
Bo pozostałe dwa czyli drugi McDrive i głowny McDonald w Toruniu to sklepiki z żywnością McDonald prowadzone przez firmy prywatne.
Niestety to nie marka, cena a ludzie tworzą wizerunek.
Czasem lepiej zapłcić pare groszy więcej i być mile obsłużonym.
Też kiedyś byłem w krainie klonowego liścia i zaskoczyło mnie miłe podejście sprzedawców.
Do dziś się zastanawiam czy to było wyuczone czy po prostu nie mają tylu zmartwień i stresów.
Bardziej skłaniam się ku temu drugiemu.
Wojtek Toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.