Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nero

Nero Oficjalne forum poświęcone aplikacjom ze stajni Nero AG



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2005, 19:42   #1
comx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.09.2005
Posty: 1
comx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bufor nero, wolne nagrywanie

W sumie nie wiem czy to nie powinno isc do dzialu humor...
Juz mialem wysylac tego posta i ukazalo mi sie przepiekne olsniewajace rozwiazanie, ale pomyslalem sobie ze jak sie juz tak nameczylem to wysle razem z rozwiazaniem, bedzie dla przyszlych pokolen =).

"Nowa nagrywarka DVD - Lite-On SOHW-1693S, nero jedna plyte DVD nagrywa ok godzine (na samym koncu czesto wywala blad), plyte CDR tez kilkakrotnie wolniej niz powinien. Bufor (ten 'mniejszy' na dole) skacze miedzy 0 a 99 %.
Mam starsza nagrywarke CDR (LG GCE-8481B) ktora dotychczas chodzila bez zarzutu. Obecnie nagrywa tak samo wolno jak ten LiteOn.
Konfig:
-CPU 1,6Ghz, 512 RAM, dysk caviar 80GB 8MB cache (wolne miejsce na C - 1,2GB - temp nero ustawiony na inna partycje - 3GB free)
-swiezutki WinXP SP2 + wszystkie aktualizacje (na starszym bylo to samo), Kerio Firewall, antywira brak
-aktualny firmware LiteOn'a
-ForceASPI wykonane
-IDE: primary master: dysk, secondary master: LiteOn, secondary slave: LG (probowalem sam LiteOn i sam LG - to samo), DMA wlaczone - tryb 2 dla obydwu nagrywarek, tasma zwykla, dysk na tasmie UDMA (tak to sie zwie? ta bardziej gesta w kazdym razie) - odwrotnie to samo. Probowalem nawet dysk przeniesc na secondary i nagrywarki na primary - to samo =).
Nero - v6.3.1.26 bundled - wczesniej mialem 6.6.0.12 full - to samo

Alcohol i natywny interface XP wydaja sie wypalac w porzadku (probowalem tylko na zwyklych cdr, nie chce marnowac dvdr a dvdrw dopiero w poniedzialek)
Przenioslem LiteOn'a na stary komp, serwer - 300mhz 64ram - tam nero dziala normalnie. Zamienilem tasme z tamtego kompa - wciaz to samo."

Rozwiazanie: zainstalowalem sobie wczesniej maly programik 'CD Tray Pal' otwierajacy napedy CD globalnymi hotkeyami - zamknalem to i wszystko smiga tak jak powinno.
=D
A takie niepozorne...
(Nie obraze sie jak to skasujecie... =] )
comx jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2005, 19:51   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
conajmniej niesamowite

czytałem posta 3 razy (czy wszystko ok....)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2005, 20:30   #3
Lwiczek
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Lwiczek
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 100
Lwiczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Grrr...
A ja mam podobny problem z tym ze nie mam zadnego programiku ktory by zawadzal... przynajmniej nie wydaje mi sie zeby takowy byl... nie sprawdzalem tez jak wypalaja inne programy ale po tym poscie zaczne testowac bo az dziwne...
Lwiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2005, 11:13   #4
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a nie wystarczylo wyrzucic z systemu kontrolerow i zrobic reset, aby sie na nowo zainstalowaly
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2005, 00:04   #5
Lwiczek
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Lwiczek
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 100
Lwiczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm... jeżeli chodzi o mnie to... i tak mam ustawiony tryb DMA [MultiWord mode-2 a naped to liteon sohw-1653s]. Wywalenie obu kontrolerow i ponowne ich wykrycie takze nic nie pomaga... sprobowalem nagrywac w cdburnerxppro, ale tez idzie to powoli... jakies inne sugestie?
Lwiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2005, 07:42   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Lwiczek
Hmm... jeżeli chodzi o mnie to... i tak mam ustawiony tryb DMA [MultiWord mode-2 a naped to liteon sohw-1653s]. Wywalenie obu kontrolerow i ponowne ich wykrycie takze nic nie pomaga... sprobowalem nagrywac w cdburnerxppro, ale tez idzie to powoli... jakies inne sugestie?
a jak masz podpięte napędy ?
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2005, 16:39   #7
Lwiczek
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Lwiczek
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 100
Lwiczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pierwszy kontroler - hdd [na koncu tasiemki, nigdy nie wiem czy to master czy slave ]
drugi kontroler - dvd-r [tutaj mamy sytuacje odwrotna, nie na koncu tasiemki ]

Aha - sytuacja zaczęła sie stosunkowo niedawno... [tzn przed czerwcem...] do tego czasu od zakupu[listopad ur.] wszystko chodzilo ok...
Lwiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.